Tedaş Haberleri

Tedaş haber, Tedaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tedaş - 13.09.2021
Şanlıurfa OSB'nin Tüm Altyapı İşleri İhale Edildi
Her geçen gün büyümeye devam eden ve hali hazırda yüzde 90'ı yatırımcılara tahsis edilmiş olan Şanlıurfa OSB'nin, alan bakımından Türkiye'nin en büyük ilk on sanayi bölgesi haline geldiğini hatırlatan Vali Abdullah Erin, TEDAŞ birim fiyatları ile 78 milyon 164 bin lira keşif bedeli olan elektrik altyapı ihalelerinin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kredi desteğiyle yapıldığını, ihaleyi alan firmaların 20 gün içinde işe başlayacaklarını söyledi.
Tedaş - 09.09.2021
Ortahisar Belediyesinin çalışmaları devam ediyor
Genç, projenin toplamda 479 bin 930,20 liraya mal olacağını ifade ederek, şunları kaydetti: "TİSKİ yağmur suyu kanalını, TELEKOM da internet altyapı çalışmalarını tamamladı. Büyükşehir Belediyemiz de fiber boru hattını döşedi. Artık tekrar kazılmaya ihtiyaç duyulmadan TELEKOM ve TEDAŞ gibi kurumlar bu boru hattı içinden kablolarını döşeyecek.
Tedaş - 03.09.2021
Serbest Güreş Süper Lig'de şampiyon ASKİ Spor
Türkiye Güreş Federasyonunun açıklamasına göre, yarı finalde ASKİ Spor, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni 8-2, İlbank, TEDAŞ'ı 9-1 mağlup etti.
Tedaş - 02.09.2021
Süper Lig Serbest Güreş Müsabakaları'nda yarı finalistler belli oldu
İkinci gün müsabakaları tamamlanan ligde İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü, ASKİ Spor Kulübü, TEDAŞ Kulübü ve İlbank Spor Kulübü yarı finale yükseldi.
Tedaş - 01.09.2021
Son dakika haberleri... Enerjide acele kamulaştırma kararları
Konya'da "Dedeler Özel Kök Çıkışı Enerji Nakil Hattı", Mersin'de "Soma Köyler D2-Karacakaş Enerji Nakil Hattı" ve "9M5126 İM - Derinçay Çıkışı Enerji Nakil Hattı", Manisa'da "Karayenice KÖK-Gökbel Enerji Nakil Hattı" ve "Güneydamları İçme Suyu - Güneydamları TR 5 Enerji Nakil Hattı", Ankara ve Kırşehir il sınırlarında inşa edilecek "Hirfanlı TM - Şankışla KÖK Enerji Hattı" güzergahına isabet eden taşınmazlarda elektrik dağıtım tesis yerlerinin mülkiyet şeklinde, hat emniyet sahalarının ise irtifak hakkı kurmak suretiyle Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ) tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.
Tedaş - 28.08.2021
EPDK'nin Ar-Ge, test ve ilk dolum amaçlı akaryakıt teminine ilişkin kararı Resmi Gazete'de yayımlandı
Buna göre, üçüncü seviye planlı bakım giderleri için TEDAŞ tarafından her yıl yayımlanan birim bedeller baz alınacak.
Tedaş - 16.08.2021
Afet bölgelerinde elektrik faturaları 3 ay ertelenecek
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, geçen hafta Kastamonu, Sinop, Bartın ve Karabük'te etkili olan seller nedeniyle zarar gören elektrik hatlarına ilişkin açıklamada bulundu. 12 Ağustos günü yapılan hasar tespit çalışmasında 1221 trafonun selden olumsuz etkilendiğinin tespit edildiği kaydedilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı: "4 ilçe ve 395 köyde mukim 38 bin 326 aboneye güvenlik kaynaklı ya da enerji alt yapısının hasar görmesi nedeniyle elektrik verilemedi. Kastamonu, Bartın ve Karabük'te elektrik dağıtımı yapan Başkent EDAŞ, Sinop'ta elektrik dağıtımı yapan Yeşilırmak EDAŞ ve TEDAŞ ekipleri hızla bölgeye intikal ederek hasar gören enerji alt yapısının onarımı için çalışmalara başladı.
Tedaş - 16.08.2021
Elektrik Kesintisi
Hatay'ın Samandağ İlçesi Sutaşı Mahallesi, Tarhane, Cumhuriyet, Pınar (Tansu Çiller), Cabburoğlu, Lale, Tedaş, Çağlayan (Tansu Çiller), Abdi İpekçi, Şevket Tum, Şefikoğlu, Güven, Kümeevler, Sağlık Ocağı, Kuzu, Açelya, Kanarya, Çağlayan, Atatürk, Niyazi Reyhanoğulları, Cem, Asi, Pınar, Muhtar Numan, Bulvar, Serçe, Yasemin, Arif Hüzmeli (Tansu Çiller), İnönü (Tansu Çiller), Yunus Cabburoğlu, Uğur Mumcu, Yüksek, Cemali, Susam, Yeşiltepe (Tansu Çiller), Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Bülbül, Tepe, İbrahim Hüzmeli, Arif Hüzmeli, Yeşiltepe, Çetin Emeç, Yunus Emre, Bağdad, Kızılay, İnönü, Salim Seyfettin Sağaltıcı, Çam, Aslan, Hacı Bektaşı Veli, Çınar, Haşimoğlu, Müh.
Tedaş - 04.08.2021
Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu Kararıyla İlgili Basın Bülteni
TEİAŞ'IN YAPACAĞI İŞLER: TEİAŞ'a tahsis edilen Enerji Nakil Hatlarının geçtiği ormanlık alanlarda, Enerji Nakil Hatlarının altındaki her türlü yanıcı maddelerin uzaklaştırılması ile hatların bakım, onarım ve yenilenmesi hususunda azami dikkat gösterecek ve hatlardan çıkabilecek orman yangınlarına karşı her türlü önlemi alacaklardır. Adana Orman Bölge Müdürlüğü (Adana ve Osmaniye İlleri) sınırları dahilinde bulunan TEİAŞ'a ait hatların geçtiği güzergah ile hattın adı ve özelliklerini belirten harita elektronik ortamda Yangın Harekat Merkezinde bulunan bilgisayarlara yüklenecektir. Olası yangınlarda Yangın Harekat Merkezince bu sistemden yararlanılarak enerjisi kesilmesi gereken hattın belirlenerek TEİAŞ yetkililerine bildirilmesi üzerine en kısa sürede hattın elektriği kesilecek ve kesildiği bildirilecektir. Konu ile ilgili yangın sırasında irtibata geçilecek kişi ve telefon numarası Orman Bölge Müdürlüğü'ne bildirilecektir. TEDAŞ'IN YAPACAĞI İŞLER: 18.
Tedaş - 03.08.2021
BİLECİK İLİ ORMAN YANGINLARIYLA MÜCADELE KOMİSYON KARARI
BİLECİK İLİ ORMAN YANGINLARIYLA MÜCADELE KOMİSYON KARARIBİLECİK İLİ ORMAN YANGINLARIYLA MÜCADELE KOMİSYON KARARIKarar Tarihi : 30. 07. 2021Karar No : 26831 Sayılı Orman Kanunun 69. Maddesine göre ve Bakanlar Kurulunun 10. 09. 1976 gün 7/12520 sayılı kararıyla yürürlüğe giren "Orman Yangınlarının Önlenmesi ve Söndürülmesinde görevlilerin görecekleri işler hakkında yönetmeliğin 32. Maddesi gereğince, Bilecik İli Orman Yangınlarını Önleme Mücadele Komisyonu, Bilecik Vali Vekili ve Yardımcısı Yunus Fatih KADİRLİOĞLU başkanlığında aşağıdaki (7) maddeden müteşekkil tedbirleri, 2021 yılının 2. Komisyon kararı olarak kabul edilmiştir. 1-Bilecik İl Sınırları içerisinde tüm ormanlık sahalarda 30 Temmuz ile 01 Eylül 2021 tarihleri arasında yetkililer haricinde başkasının girmesi kesinlikle yasaktır. Yerleşik köy halkı hariç olmak üzere halkımızın gezi amaçlı ormana giriş ve çıkışları, orman içi yollarda ATV, UTV, motosiklet vb. vasıtalarla sportif amaçlı her türlü faaliyetleri ile çadırlı-çadırsız kamp yapmaları yasaklanmıştır. ( Orman İdaresinden İhaleli /Tahsisli iş alanlar ve bu işte çalışanlar ile Orman İdaresi tarafından çalıştırılan kişiler hariç), 2- Bilecik ili ve ilçelerindeki bütün piknik ve mesire alanlarında 30 Temmuz ile 01 Eylül tarihleri arasında akşam saat 19: 00 'den sonra ertesi sabah 07: 00'e kadar mangal, semaver vb. ateş yakmak yasaklanmıştır. 3- Erikli ve Kınık Tabiat Parkı sahası içindeki mangal yakmak yasak olup; diğer piknik-mesire alanlarında 30 Temmuz ile 01 Eylül tarihleri arasında akşam saat 19: 00 'den sonra ertesi sabah 07: 00'e kadar mangal yakmak, bunun dışındaki tabiat park alanları ve yolları boyunca araç park etmek, kamp yapmak, ormana girmek ve piknik yapmak tamamen yasaklanmıştır. 4- Tüm Belediyelerimiz, Orman içi, Orman kenarı ve bitişiğinde bulunan çöp toplama alanları çevresinde koruma bandı oluşturacak ve yangın riskine karşı gerekli iş makinelerini (Dozer, Loder, Kepçe) hazır bulundurulacaktır. 5- Orman Kanunun 31. ve 32. Maddesi kapsamında olan mahalleler başta olmak üzere, orman içi, orman bitişiği ve orman ilişiği olmayan mahallerde de dahil olmak üzere anız, bağ-bahçe, zeytinlik ve tarla temizliğinden meydana gelen dalların ve her türlü bitki örtüsünün yakılması yasaklanmıştır. 6-Orman alanı civarındaki tesisler ile sanayi kuruluşları, orman alanlarını etkileyebilecek her türlü faaliyet nedeniyle oluşabilecek yangın riskine karşı, önleyici bütün tedbirleri eksiksiz alacaklardır. 7- Enerji Nakil Hatlarının yapım ve bakımı ile ilgili kuruluşlar (OEDAŞ ve TEDAŞ) hatların özellikle ormanlık alandan geçen bölmelerinde gerekli bakımları gerçekleştirecek, yangın riskine karşı her türlü tedbiri alarak, gerektiğinde enerji kesintisi uygulanacaktır.
Tedaş - 31.07.2021
Afyonkarahisar'da ormanlık alanlara girişler yasaklandı
Afyonkarahisar Valiliği, 30 Eylül'e kadar kentteki ormanlık alanlara girişin yasaklandığını bildirdi.
Tedaş - 30.07.2021
Orman Yangınlarının Önlenmesi Amacıyla Girişlerin Yasaklandığı Orman Alanları Hakkında Karar
Madde 6 - Enerji Nakil Hatlarının yapım ve bakımı ile ilgili kuruluşlar (TEDAŞ, TREDAŞ ve TEİAŞ) hatların özellikle ormanlık alanlardan geçen bölmelerinde gerekli bakımları gerçekleştirecekler, yetkililerce istenilmesi durumunda hattaki enerjiyi keseceklerdir.
Tedaş - 10.07.2021
Özelleştirme kapsamındaki bazı taşınmazların imar planı değişiklikleri karara bağlandı
Mülkiyeti TEDAŞ, TEİAŞ, EÜAŞ ve Maliye Hazinesi'ne kayıtlı Aydın'ın Didim ilçesindeki taşınmazın imar planı değişikliğine yapılan itirazlar reddedildi.
Tedaş - 30.06.2021
Türkiye 5 madalya ile Avrupa ikincisi oldu
Ankara TEDAŞ Spor Güreşçisi 61 kilogramda Hamza Zopalı, bronz madalya maçında Moldovalı Pavel Andrusca'ya son anlarda verdiği puanlarla yenilerek, Avrupa beşincisi oldu.
title