Tedaş Haberleri

Tedaş haber, Tedaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tedaş - 07.05.2021
Cumartesi günü pazar yeri kurulacak mahalleler belirlendi
İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda alınan kararla Van merkez ilçelerde pazar yeri kurulacak mahalleler şöyle: "İpekyolu ilçesi Esenler Mahallesi Veteriner Caddesi, Selimbey Mahallesi Üçevler Caddesi, Seyit Fehim Arvasi Mahallesi Hidayet Caddesi ve Halil Ağa Mahallesi Tahsin Paşa Sokak. Tuşba ilçesi Abdurrahman Gazi Mahallesi. Edremit ilçesi Eski TOKİ pazar yeri, Süphan Mahallesi TEDAŞ yanı.
Tedaş - 01.05.2021
Niğde'de enerji iletim hattının güzergahında kamulaştırma yapılacak
Niğde'de tesis edilecek enerji iletim hattının güzergahına denk gelen taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ) tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.
Tedaş - 22.04.2021
Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de
Samsun ve Bitlis illerinde bazı alanlar kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilirken, Denizli, Tunceli, Aydın ile Malatya'da ise arazi toplulaştırmasına gidilecek ve tarla içi geliştirme hizmetleri yapılması ile bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi.
Tedaş - 21.04.2021
Siyanürlü atık maddenin yola dökülmesi davasında sanıklara 5 yıl onar ay hapis cezası
"Şikayetçi elektrik direğinde kaçak olduğu düşüncesiyle TEDAŞ ekiplerine haber vermiş ancak kaçak olmadığı anlaşıldığında, İSKİ ekiplerince sudan numune alınmıştır.
Tedaş - 14.04.2021
Güvenlik güçleri 2021'in ilk 3 ayında 382 PKK'lı teröristi etkisiz hale getirdi
"Kırmızı" kategorideki sözde Amanos saha sorumlusu "Bedrettin Bedirhan" kod adlı İbrahim Şengül, 3 Şubat'ta etkisiz hale getirildi. Terörist Şengül'ün, 23 Mart 1997'de Hatay'ın Erzin ilçesinin Yoncadüzü köyü bölgesinde, Kahramanmaraş Göksun İlçe Jandarma Komutanlığından izne gelen jandarma eri ile 3 vatandaşın şehit edildiği ve 2 güvenlik korucusunun yaralandığı, 26 Mart 2004'te Hatay'ın Erzin ilçesinde bulunan bir elektrik trafosunun patlayıcı maddelerle tuzaklanması sonucu bir jandarma erinin yaralandığı, bir TEDAŞ görevlisinin katledildiği ve 13 Haziran 2004'te Hatay'ın Dörtyol ilçesi kırsal alanında yol yapım çalışması bölgesinde görevli 3 güvenlik korucusunun şehit edildiği saldırıların faili olduğu belirlendi.
Tedaş - 06.04.2021
Özelleştirme kapsamındaki bazı taşınmazlara ilişkin imar planı değişiklikleri onaylandı
Buna göre, mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı Adana Sarıçam'daki taşınmaz ve Aydın Didim'de yer alan mülkiyeti TEDAŞ, TEİAŞ ve EÜAŞ adına kayıtlı parseller ile mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı parsele ilişkin imar planı değişikliklerinin onaylanması kararlaştırıldı.
Tedaş - 03.04.2021
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığındaki bazı kadrolara yeni atamalar yapıldı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ) Genel Müdürlüğü ve Elektrik Üretim AŞ Genel Müdürlüğündeki bazı kadrolara yeni atamalar yapıldı.
Tedaş - 24.03.2021
Van'da şiddetli rüzgar nedeniyle aydınlatma direkleri devrildi, bazı binaların çatıları uçtu
Van'ın Gürpınar ve Edremit ilçelerinde şiddetli rüzgar, hayatı olumsuz etkiledi.
Tedaş - 20.03.2021
TEDAŞ Genel Müdürlüğüne Ömer Sami Yapıcı atandı
Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ) Genel Müdürlüğüne ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Ömer Sami Yapıcı getirildi.
Tedaş - 23.02.2021
TBMM KİT Komisyonu'nda TEDAŞ'ın 2017 ve 2018 yılı hesapları görüşüldü
Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ) Genel Müdürü Ömer Sami Yapıcı, geçen yıl elektrik dağıtım şirketlerinin 15'inde periyodik denetim, 11'inde ise kısmi denetim yapıldığını söyledi.
Tedaş - 23.02.2021
GÜNDEM / 23 Şubat 2021
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Ankara Valiliği Eğitim Tesisleri Toplu Açılış Töreni'ne katılacak, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Türkmenistan Dışişleri Bakanı Raşit Meredow, Azerbaycan Dışişleri Bakanı...
Tedaş - 22.02.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 23 Şubat 2021
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kamboçya'nın Ankara Büyükelçisi Meas Kim Heng ile Afganistan'ın Ankara Büyükelçisi Amir Mohammad Ramin'i ayrı ayrı kabul edecek.
Tedaş - 03.02.2021
PKK/KCK'nın kırmızı kategoride aranan sözde Amanos saha sorumlusu etkisiz hale getirildi
Teröristin katıldığı eylemler Terörist Şengül'ün, 23 Mart 1997'de Hatay'ın Erzin ilçesinin Yoncadüzü köyü bölgesinde, Kahramanmaraş Göksun İlçe Jandarma Komutanlığından izne gelen jandarma eri ile 3 vatandaşın şehit edildiği, 2 güvenlik korucusunun yaralandığı, 26 Mart 2004'te Hatay'ın Erzin ilçesinde bulunan bir elektrik trafosunun patlayıcı maddelerle tuzaklanması sonucu bir jandarma erinin yaralandığı, bir TEDAŞ görevlisinin öldürüldüğü ve 13 Haziran 2004'te Hatay'ın Dörtyol ilçesi kırsal alanında yol yapım çalışması bölgesinde görevli 3 güvenlik korucusunun şehit edildiği olayların faili olduğu belirlendi.
Tedaş - 29.01.2021
28 Ocak 2021 Haberleri
28 Ocak 2021 Manşet Haberleri.
Tedaş - 28.01.2021
AK Parti Konak İlçe Başkanı Başdaş'tan Tepecik'teki elektrik sorunuyla ilgili açıklama
Vatandaşların mağduriyet yaşamaması için Milletvekili Bekle'nin TEDAŞ Genel Müdürü Ömer Sami Yapıcı ile görüştüğünü, çeşitli nedenlerle sayaç bağlatamayıp kaçak elektrik kullanan vatandaşlara yasal olarak elektrik bağlanması ve mevcut abonelerin borçlarının yapılandırılarak taksitlendirilmesinin sözünün alındığını ifade etti.
Tedaş - 16.01.2021
Son dakika haber | Doğal gaz keşfi sayesinde 2021'in en yatırımcı KİT'i TPAO olacak
Elektrik Üretim AŞ Genel Müdürlüğü 1 milyar 746 milyon 500 bin lira, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü 950 milyon lira, Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ Genel Müdürlüğü (TEDAŞ) 750 milyon lira, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü 635 milyon 862 bin lira, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü ise 595 milyon 680 bin lira tutarında yatırım yapacak.
Tedaş - 14.01.2021
OSMANİYE'DE SAĞANAK VE FIRTINA ÇATILARI UÇURDU, AĞAÇLARI DEVİRDİ
Kentte uzun süredir beklenen yağış, akşam saatlerinde başladı. Etkili olan yağış ve fırtınada, Yıldırım Beyazıt ve Fakıuşağı mahallelerinde bazı ağaçlar kökünden sökülerek, devrildi. Devrilen ağaçlar nedeniyle bazı yollarda ulaşım aksadı. Dr. İhsan Göknal Mahallesi'ndeki Cebelibereket Anadolu Lisesi'nin çatısı ise okul bahçesine ve yolda park halinde bulunan bir minibüsün üzerine düştü. Vatandaşlar, polisi arayarak yardım isterken, bazı bölgelerde kopan elektrik telleri nedeniyle enerji kesintisi yaşandı. Eyüp Sultan Mahallesi'ndeki bir evin bahçe duvarı, şiddetli rüzgar nedeniyle yıkıldı. Belediye, itfaiye, TEDAŞ, arama- kurtarma ve polis ekipleri gelen ihbarlar doğrultusunda müdahalelerde bulundu.
Tedaş - 07.01.2021
Korkuteli'ne güneş enerji santrali kuruldu
Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğünce (ASAT) gerçekleştirilen ve TEDAŞ nezdinde kabul işlemleri yapılarak işletmeye alınan Bozova GES, yaklaşık 550 konutun yıllık elektrik ihtiyacını karşılayabilecek kapasitede hizmet verecek.
Tedaş - 04.01.2021
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, elektrik zammını eleştirdi Açıklaması
Ucuz ve ulaşılabilir elektrik dağıtımı yapılacağı vaadiyle özelleştirilen dağıtım hatlarındaki denetimsizliğin, alanın tamamen özel şirketlere bırakıldığını gösterdiğini öne süren Akın, TEDAŞ'ın yıllık kontrolleri yapmadığının, sözleşmeden kaynaklı denetimi yerine getirmediğinin belirlendiğini ifade etti.
Tedaş - 29.12.2020
Genel aydınlatma sayaçlarında otomatik sisteme geçiş süresi uzatıldı
Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ) tarafından genel aydınlatma sayaçlarının Otomatik Sayaç Okuma Sistemleri (OSOS) kapsamına alınması işleminin tamamlanması için verilen süre 2021 yılı sonuna kadar uzatıldı.
Tedaş - 17.12.2020
Meclis Depreme Karşı Alınabilecek Önlemleri Araştırma Komisyonu toplandı
Komisyon, Türk Telekomünikasyon (TT) Anonim Şirketi Kurumsal Risk ve İş Sürekliliği Başkanı Ali Gürsoy ve Başkan Yardımcısı İsmail Akın ile Network Direktörü Ahmet Fethi Ayhan, Turkcell İletişim Hizmetleri Anonim Şirketi Devlet İşleri Direktörü Tümay Ünal, İş Sürekliliği Merkezi Koordinatörü Barış Yurtsever ve İş Sürekliliği Yönetim Uzmanı Ahmet Cemil Kırgıç, Vodafone Telekomünikasyon Anonim Şirketi İş Sürekliliği ve Veri Gizliliği Kıdemli Müdürü Mustafa Komut, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürlüğü Elektronik Haberleşme Dairesi Başkanı Orhan Kemal Ardıç ile Ulaştırma ve Haberleşme Uzmanı Ahmet Duygun, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Orhan Kaldırım, Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Halil İbrahim Leventoğlu, Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) Genel Müdürü Burhan Özcan'ı dinledi.
Tedaş - 10.12.2020
Ziraat Odası Başkanından çiftçi borçları için yapılandırma talebi
Kovid-19 nedeniyle çiftçilerin kredi borçlarında artış olduğunu ifade eden Karaca, "Gelin çiftçinin borçlarını yapılandırın. Bu çiftçi bize lazım. Sadece üretmeyi düşünsün, borçla uğraşmasın. Çiftçinin, Ziraat Bankası, Tarım Kredi, SSK ve Tedaş'a ait borçları faizsiz 5 yıl geri ödemeli yapılandırılsın.
Tedaş - 10.12.2020
Enerjide acele kamulaştırma kararları
Buna göre, Çankırı'da tesis edilecek "SülüklüKÖK-Sungurlu KÖK-Kızılırmak DM Enerji Nakil Hattı"nın yapımı amacıyla söz konusu güzergahlara isabet eden taşınmazlarda pilon, trafo binası ve dağıtım merkezi yerleri mülkiyet şeklinde, hat emniyet sahaları ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ) Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tedaş Haberleri | Tedaş Haber - Haberler - Tedaş haberleri, son dakika tedaş haber ve gelişmeleri burada. Cumartesi günü pazar yeri kurulacak mahalleler belirlendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 9.5.2021 23:44:39. #1.15#

title