SEZAİ TEMELLİ HABERLERİ

Sezai Temelli haber, Sezai Temelli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sezai Temelli

Sezai Temelli

Doğum Yeri İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi ... - ...

Sezai Temelli Kimdir ?

İstanbul'da doğdu.53 yaşındadır. Baba adı Mustafa, anne adı Neriman'dır. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümünü bitirdi. Doktorasını İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Maliye Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak çalıştı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Sezai Temelli - 25.9.2020
Kobani soruşturması kapsamında 7 HDP milletvekili hakkında fezleke düzenlenecek
Alınan bilgiye göre olay tarihinde MYK üyesi olan milletvekilleri şöyle: "Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, İstanbul Milletvekilleri Pervin Buldan, Hüda Kaya ve Hakkı Saruhan Oluç ile Van Milletvekili Sezai Temelli ve İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay.
Sezai Temelli - 2.8.2020
Meclis'teki fezleke sayısı 1086 oldu
DOKUNULMAZLIK DOSYASI OLAN 175 VEKİL VAR TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu'nda, şu anda 175 milletvekiline ait 1020 dokunulmazlık dosyası bulunuyor. İade edilen dosyalar arasında 31 Mart yerel seçiminde belediye başkanı seçilen ve milletvekilliği düşürülenler var. Ayrıca 53 dosya ile HDP'li Sezai Temelli ilk sırada yer alıyor.
Sezai Temelli - 27.4.2020
TBMM'ye yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi
Erdoğmuş ve Beştaş'ın yanı sıra Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonuna sevk edilen milletvekilleri şöyle: "HDP Mardin Milletvekili Pero Dundar, HDP Hakkari Milletvekili Sait Dede, HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, HDP Muş Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, HDP Van Milletvekili Muazzez Orhan Işık, HDP Muş Milletvekili Şevin Coşkun, HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ, HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel, HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz, HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü, HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir, HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, HDP Adana Milletvekili Kemal Peköz, HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, Van Milletvekili Sezai Temelli, HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven, DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz.
Sezai Temelli - 27.4.2020
HDP'li 21 milletvekiline ait 30 yeni dokunulmazlık dosyası Meclis'te
Dokunulmazlık dosyası bulunan milletvekilleri şöyle: Mardin Milletvekili Pero Dundar, Hakkari Milletvekilleri Sait Dede, Leyla Güven, Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, Şanlıurfa Milletvekilleri Nimetullah Erdoğmuş, Ayşe Sürücü, Diyarbakır Milletvekilleri Salihe Aydeniz, Dersim Dağ, Musa Farisoğulları, Semra Güzel, Remziye Tosun, Muş Milletvekilleri Gülüstan Kılıç Koçyiğit, Şevin Coşkun, Van Milletvekilleri Muazzez Orhan Işık, Sezai Temelli, Batman Milletvekilleri Necdet İpekyüz, Ayşe Acar Başaran, Şırnak Milletvekili Nuran İmir, Adana Milletvekili Kemal Peköz, Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, Mersin Milletvekili Rıdvan Turan.
Sezai Temelli - 23.2.2020
Buldan ile Sancar, HDP'nin Eş Genel Başkanları seçildi
HDP'nin, Ankara Arena Spor Salonu'nda gerçekleşen 4'üncü Olağan Kongresi'ne çok sayıda partili katıldı. Kongrede konuşan Sancar, HDP'nin geleceğe yürüdüğünü söyleyerek, "Önümüze çıkan bütün engelleri aşmaya kararlıyız. Bu gelecek öyle uzak değil. HDP artık bu ülkeyi yönetmeye adaydır. Biz bu ülkeyi birlikte yöneteceğiz, buna gücümüz, inancımız, birikimimiz var. Önce biz inanacağız. HDP'nin önü açıktır. Türkiye'yi yöneltmeye ortak olmuş bir HDP'nin demokrasi, adalet, eşitlik ve barış için ne kadar bir şans ve güvence olduğunu herkes iyi görmeli. Bizlerin hedefi herkesin özgür olduğu bir ülke. Üzerimize düşeni yapmaya hazırız" dedi. Yapılan konuşmaların ardından yapılan seçimde mevcut eş genel başkanlardan Pervin Buldan ile Sezai Temelli'nin yerine aday gösterilen Mithat Sancar, partinin yeni eş genel başkanları seçildi.
Sezai Temelli - 20.2.2020
HDP, Almanya'daki ırkçı terör saldırısını kınadı
HDP Eş Genel Başkanları Sezai Temelli ve Pervin Buldan imzasıyla yapılan açıklamada, bu tür katliamların Avrupa ülkeleri dahil bütün dünyada aşırı sağa müsamaha gösterilmesi ve ırkçı politikaların normalleştirilmesinin sonucu olduğu ifade edildi.
Sezai Temelli - 20.2.2020
Meclise yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi
HDP Eş Genel başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli'nin de aralarında bulunduğu HDP'li 6 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyaları TBMM Başkanlığına sunuldu.
Sezai Temelli - 19.2.2020
HDP 4. Olağan Kongreye gidiyor
Partiyi 2023'te yapılması planlanan seçimlere taşıyacak kadroların belirleneceği kongrede, eş başkanlık yarışında Pervin Buldan ve Sezai Temelli'nin tekrar aday olması bekleniyor.
Sezai Temelli - 14.2.2020
DİSK 16. Olağan Genel Kurulu
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, genel kurulun açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'de 2 milyon çocuğun işçi olarak çalıştığını, okulda olması gereken çocukların "çırak" adı altında çalıştırıldığını öne sürdü.
Sezai Temelli - 14.2.2020
Kılıçdaroğlu DİSK genel kurulunda konuştu
Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) 16. Olağan Genel Kurulu'nu Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştiriyor. Genel kurula CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, milletvekilleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve sendika üyeleri katıldı.
Sezai Temelli - 14.2.2020
KILIÇDAROĞLU DİSK GENEL KURULUNDA KONUŞTU
Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) 16. Olağan Genel Kurulu'nu Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştiriyor. Genel kurula CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, milletvekilleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve sendika üyeleri katıldı.
Sezai Temelli - 14.2.2020
KILIÇDAROĞLU DİSK GENEL KURULUNDA KONUŞTU  (1)
DİSK 16. Olağan Genel Kurulu'nu Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştiriyor. Genel kurula CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, milletvekilleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve sendika üyeleri katıldı.
Sezai Temelli - 7.2.2020
HDP Sözcüsü Günay Kubilay'dan "dayanışma" çağrısı Açıklaması
Kubilay, Bahçesaray'daki yaraların nasıl sarılacağının konuşulması yönündeki çağrılarına yanıt alamadıkları için HDP grubunun Meclis çalışmalarına katılmadığını ileri sürerek Eş Genel Başkan Sezai Temelli'nin de yer aldığı bir heyetin Bahçesaray'a gittiğini söyledi.
Sezai Temelli - 4.2.2020
HDP TBMM Grup Toplantısı
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, ABD'nin sözde Orta Doğu barış planına ilişkin, "Açıklamada Filistinliler yok. O açıklama ile sizin 100 yıllık bir barışı var etmeniz mümkün değil. Orada Filistin halkı ve temsilcileri olmadan ortaya koyduğunuz çözüme çözüm denmez." dedi.
Sezai Temelli - 11.1.2020
HDP Eş Genel Başkanı Temelli, "Erken seçim" istedi
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Şimdi hodri meydan deme zamanıdır, şimdi erken seçim zamanıdır.
Sezai Temelli - 9.1.2020
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Ağrı'da konuştu Açıklaması
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, geleceğin, halkların ve toplumun tükenmesini istemediklerini, bu yüzden ülkenin bir an önce erken seçime gitmesi gerektiğini savundu.
Sezai Temelli - 5.1.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, memleketi Tekirdağ'da inceleme ve ziyaretlerde bulundu. Öğle namazını Eski Camii de kılan Şentop, merkez Süleymanpaşa ilçesi sahilinde uzun süredir atıl durumda bulunan balıkçı iskelesinin Süleymanpaşa Belediyesi'nin hizmete sunmak için yaptığı restorasyon çalışmasını inceledi. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel'den çalışmalar hakkında bilgi alan Şentop, daha sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ı ziyaret etti.  'YARIM ASIRDIR ORTADOĞU'YA BARIŞ, HUZUR GELMEDİ' Ziyaretin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Şentop, İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani dahil 7 kişinin, ABD'nin Irak'ın başkenti Bağdat'ta düzenlediği hava saldırısıyla öldürülmesini değerlendirdi. Ortadoğu'da suların ısındığını belirterek, şunları söyledi: "Birbirini takip eden çok önemli ciddi gündem maddeleri var. Bir huzur, bir barış, yarım asırdır bizim tanık olduğumuz, yaşadığımız süre içerisinde Ortadoğu'ya gelmedi. Bizzat Ortadoğu'da yaşayan halklar, devletler, ülkeler bu konuda öncülük etmeli bir, ikincisi tabi dünyanın başka yerlerinden buraya gelip petrol için, bilhassa yer altı zenginlikleri için faaliyet gösterenlerinde bölgeye ülke halkına, burada yaşayan devletlerin egemenlik haklarına da saygı göstermesi lazım. Dün yaşanan olayla ilgili İran'ın bir resmi görevlisi Kasım Süleymani, ABD tarafından ki, bu üstlenildi de, bir suikast ile öldürülmüştür. Burada Ortadoğu'daki gelişmeler başta Kasım Süleymani'nin oradaki faaliyetleri, yapmış olduğu işler ile ilgili tabi çok farklı yorumlar var. Bilhassa Suriye'de, Irak'ta yaşayan mezhep farklılıkları sebebiyle çatışmalar içerisinde bulunan çevreler arasında Kasım Süleymani'nin faaliyetlerine karşı reaksiyon gösteren bundan rahatsızlık duyan pek çok insan vardı. Sünniler ile ilgili yapılan katliamlar ile ilgili tepki gösteren çevreler vardı. Bu işin bir boyutu." 'ENDİŞE VERİCİ BİR TABLO' TBMM Başkanı Şentop, olayın başka bir boyutu da olduğunu ifade ederek, şöyle dedi: "Ama başka bir boyutu da şuanda egemenlik hakkına sahip bağımsız bir devletin bir kamu görevlisinin, devlet görevlisinin başka bir devletin yetkilileri tarafından 3'üncü bir ülke içerisinde öldürülmesi meselesidir. Bu anlamda uluslararası hukuk bağlamında da endişe verici bir tablo bu. Bunun Ortadoğu'da başta Irak olmak üzere gelişmelere önemli katkı vereceğini düşünmüyorum. Daha büyük gerginliklere, belki daha büyük çatışmalara sebebiyet verecektir. Bu bakımdan başta bölge devletleri olmak üzere, halkları olmak üzere ama bölgeye dışarıdan gelen askeri güçlerde dahil olmak üzere herkesin barışı hedefleyen, gerginlikleri azaltacak ve kısa bir zaman içerisinde de Ortadoğu'ya bir barış ve huzur iklimine kavuşturacak bir anlayış içerisinde hareket etmesi lazım. Tabi bir damla petrolün bir damla kandan da kıymetli olduğunu söyleyen anlayışlarla Ortadoğu'ya barış gelmez. Burada yaşayan halkların öncelikle huzura ve barışa sahip çıkmaları lazım. Endişe verici gelişmeler kısaca söyleyeceklerim." GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ------------------------------- -Şentop'un camiye gelişi ve karşılanması -Başkan Albayrak'ı ziyareti -Ziyaretten detaylar -Şentop'un açıklaması -Detaylar Haber-Kamera: Ruhan YALÇIN / TEKİRDAĞ, ======================================= HDP'Lİ TEMELLİ'DEN 'KASIM SÜLEYMANİ' AÇIKLAMASI  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, İranlı Kasım Süleymani'nin öldürülmesine ilişkin yaptığı açıklamada, "Bugün dönüp baktığımızda Ortadoğu'da bu alt emperyalist heveslere sahip olan Türkiye'siyle, İran'ıyla, emperyalist güçler Rusya'sıyla, ABD'siyle Ortadoğu'da sürdürdükleri vekalet savaşını daha üst noktalara taşımak peşindeler.
Sezai Temelli - 4.1.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 15
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ---------------- Emekli-Sen Marmaris Temsilcisi Kasım Çağlı açıklaması Yazar Tuğrul Keskin'in açıklaması Katılanlardan genel görüntü Denize karanfile bırakılması Haber- Kamera: Ali GÜNDOĞAN / MARMARİS (Muğla), ========================== HDP'li Temelli'den 'Kasım Süleymani' açıklaması  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, İranlı Kasım Süleymani'nin öldürülmesine ilişkin yaptığı açıklamada, "Bugün dönüp baktığımızda Ortadoğu'da bu alt emperyalist heveslere sahip olan Türkiye'siyle, İran'ıyla, emperyalist güçler Rusya'sıyla, ABD'siyle Ortadoğu'da sürdürdükleri vekalet savaşını daha üst noktalara taşımak peşindeler.
Sezai Temelli - 4.1.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 15
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ---------------- Emekli-Sen Marmaris Temsilcisi Kasım Çağlı açıklaması Yazar Tuğrul Keskin'in açıklaması Katılanlardan genel görüntü Denize karanfile bırakılması Haber- Kamera: Ali GÜNDOĞAN / MARMARİS (Muğla), ========================== HDP'li Temelli'den 'Kasım Süleymani' açıklaması  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, İranlı Kasım Süleymani'nin öldürülmesine ilişkin yaptığı açıklamada, "Bugün dönüp baktığımızda Ortadoğu'da bu alt emperyalist heveslere sahip olan Türkiye'siyle, İran'ıyla, emperyalist güçler Rusya'sıyla, ABD'siyle Ortadoğu'da sürdürdükleri vekalet savaşını daha üst noktalara taşımak peşindeler.
Sezai Temelli - 30.12.2019
29 Aralık 2019 Haberleri
29 Aralık 2019 Manşet Haberleri.
Sezai Temelli - 29.12.2019
İçişleri Bakanı Soylu, gündeme ilişkin soruları yanıtladı: (1)
Sezai Temelli'ye söyleyeceğim bir tek şey var.
Sezai Temelli - 29.12.2019
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli Açıklaması
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Türkiye'nin Otomobili'ne ilişkin, "Araba daha ortada yok, ne zaman üretileceği belli değil. Motoru ise zaten yok ama bu yerli ve milli. Kafayı yerli ve milliye takmışlar.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sezai Temelli Haberleri | Sezai Temelli Kimdir - Haberler - Sezai Temelli haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Sezai Temelli kimdir, hayatı ve biyografisi. Eşine şiddet uygulayan HDP'li Işık'ın dokunulmazlık dosyası Meclis'te.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.10.2020 20:54:49. #1.15#
title