SAMSUN VALİLİĞİ HABERLERİ

Samsun Valiliği Haberleri

Samsun Valiliği haber, Samsun Valiliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Samsun Valiliği - 27.10.2020
Samsun'da korona denetimlerinde 1220 şahsa ceza
Samsun Valiliği tarafında konuyla ilgili yapılan açıklamada, "İlgili mevzuat hükümleri doğrultusunda ve Kovid-19 salgını nedeniyle çıkarılan genelgeler kapsamında ilimiz genelinde 19 Ekim ile 26 Ekim tarihleri arasında; İl Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan denetimlerde, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu kapsamında 193 şahsa 56 bin 165 TL, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu kapsamında 1013 şahsa 1 milyon 15 bin 246 TL, toplamda 1206 şahsa 1 milyon 71 bin 411 TL idari para cezası uygulanmıştır.
Samsun Valiliği - 15.10.2020
Samsun Valiliğinden Kovid-19 açıklaması
Samsun Valiliği, bir okulda 1 öğretmen ve 3 öğrencinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıkması üzerine okulda uzaktan eğitime geçilmesine karar verildiğini bildirdi.
Samsun Valiliği - 12.10.2020
Samsun'da korona denetimlerinde 1 haftada 1 milyon 366 bin TL ceza kesildi
Samsun Valiliği tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, "İl Emniyet Müdürlüğümüzce ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda ve Kovid-19 salgını nedeniyle çıkarılan genelgeler kapsamında ilimiz genelinde 5 Ekim ile 12 Ekim tarihleri arasında yapılan denetimlerde; 5326 sayılı Kabahatler Kanunu kapsamında 367 şahsa 89 bin 528 TL, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu kapsamında 1037 şahsa 1 milyon 277 bin 380 TL, toplamda 1404 şahsa 1 milyon 366 bin 908 TL para cezası uygulanmıştır" denildi.
Samsun Valiliği - 7.10.2020
Samsun'da "2020 Güvenli Sahil Projesi" sona erdi
Samsun Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından suda boğulma olaylarına karşı farkındalık oluşturmak için temmuz ayında hayata geçirilen "2020 Güvenli Sahil Projesi" Ekim ayı itibarıyla son buldu.
Samsun Valiliği - 2.10.2020
İlkokul öğrencileri doğayı "Orman Okulu"nda öğrenecek
Samsun Valiliği öncülüğünde Canik Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde hazırlanan proje kapsamında oluşturulan Canik Orman Okulu'nda ilkokul öğrencileri, sıfır atık, ekolojik okur yazarlık, çevre bilgisi, küresel iklim değişikliği, oryantiring, yaşam ve sosyal beceri, doğada sanat gibi konularda eğitim görecek.
Samsun Valiliği - 2.10.2020
Son dakika haberi... Samsun'da konaklama tesislerine HES koduyla girilecek
Son dakika haberi: Samsun Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından, konaklama tesislerinde HES kodu uygulaması zorunluluğuna ilişkin bir karar alındı.
Samsun Valiliği - 28.9.2020
Samsun'da "Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi"
Samsun'da küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi amacıyla hayata geçirilen "Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi" kapsamında Samsun Valiliği ve bir kamu bankası arasında protokol imzalandı.
Samsun Valiliği - 24.9.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 25 Eylül 2020
(Şırnak/11.15/17.00/Diyarbakır/17.30) 2- Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Samsun Valiliği ile Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret edecek, il değerlendirme toplantılarına katılacak, basın toplantısı düzenleyecek.
Samsun Valiliği - 16.9.2020
Samsun Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç'tan vaka sayısı artışı uyarısı Açıklaması
Oruç, yaptığı yazılı açıklamada, koronavirüse karşı Samsun Valiliği öncülüğünde etkin bir mücadele yürüttüklerini belirtti.
Samsun Valiliği - 16.9.2020
Samsun Valisi Zülkif Dağlı'dan salgınla "birlikte mücadele" çağrısı
Konulan kurallar ve alınan önlemlerin ancak halkın desteği ve duyarlılığıyla başarıya ulaşabileceğine işaret eden Vali Dağlı, şöyle devam etti: "Tüm Samsunluları kurallara uymaya, uymayan kişi, kurum ve kuruluşları Hayat Eve Sığar Uygulaması üzerinden ya da 112'yi arayarak bildirmeye ve bu mücadelede destek olmaya davet ediyorum. Samsun Valiliği olarak gelen bilgi ve bildirimleri titizlikle inceliyoruz ve bildirimleri her gün kamu kurumu yöneticileriyle birlikte değerlendirip gereken önlemleri İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunda karara dönüştürüyoruz.
Samsun Valiliği - 15.9.2020
Samsun'da karantinayı ihlal eden 13 kişi yurda yerleştirildi
Samsun Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, söz konusu kişiler hakkında Samsun Valiliği tarafından TCK 195.
Samsun Valiliği - 15.9.2020
Samsun'da karantinayı ihlal eden 13 kişi yurda yerleştirildi
SAMSUN'da, Covid-19 testi pozitif ya da temaslı olup evinde karantinada olması gerekirken dışarıda olduğu tespit edilen 13 kişi, Münevver Ayaşlı Kız Öğrenci Yurduna ücreti kendilerinden karşılanmak üzere yerleştirildi, haklarında yasal işlem başlatıldı.
Samsun Valiliği - 11.9.2020
Samsun'da 65 yaş ve üzeri vatandaşların toplu taşıma araçlarını kullanmasına kısıtlama getirildi
Samsun Valiliği, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşların şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanmasına kısıtlama getirdi.
Samsun Valiliği - 11.9.2020
Samsun Valiliğinden 'şehit yüzbaşı' açıklaması
Samsun Valiliği tarafından Van'ın Çatak ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan J. Kd. Yzb. Mahmut Top için bir açıklama yapıldı.
Samsun Valiliği - 9.9.2020
Samsun Valisi Zülkif Dağlı'dan salgınla mücadelede HES kodu vurgusu
Sağlık Bakanlığının Hayat Eve Sığar uygulaması ile, şeffaf bir şekilde koronavirüsle ilgili tüm vaka ve bölge bilgilerini, risk düzeyini paylaştığını belirten Vali Dağlı, şunları kaydetti: "Uygulamayla vatandaşlarımız, yaşadıkları yerdeki risk düzeyini ve vakaların bulunduğu alanları görebilecek. Herkesin bu uygulamayı sık sık kontrol ederek hayatını buna göre düzenlemesi, bu haritayı bir yaşam kılavuzu olarak kullanması ve kırmızı gördüğü bölgelerden uzak durması salgınla mücadele açısından önem taşımaktadır. Koronayla mücadelede Samsun Valiliği olarak saha denetimlerini sıklaştırarak il bazında etkin bir mücadele yürütüyoruz.
Samsun Valiliği - 7.9.2020
Son dakika haber | Ağustos ayında 11,4 milyon TL trafik cezası kesildi
Samsun Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğünün 01-31 Ağustos 2020 tarihleri arasındaki faaliyetleri hakkında açıklama yaptı.
Samsun Valiliği - 2.9.2020
Samsun Valisi Dağlı korona konusunda vatandaşları uyardı
"İzolasyondaysak evimizden dışarı kesinlikle adım atmayalım" İzolasyonda olan kişilerin evden dışarı çıkmaması gerektiğine değinen Vali Zülkif Dağlı, "Vaka sayısını artırmamak için lütfen maskemizi takalım, dışarı çıktığımızda sosyal mesafeye dikkat edelim. İzolasyondaysak evimizden dışarı kesinlikle adım atmayalım. Hastanelerimizdeki yoğunluğu azaltabilmek, olası virüs yayılımını engellemek için mecbur kalmadıkça hastanelerimize daha az başvuralım. Sağlık ordumuz, kolluk birimlerimiz ve tüm görevlilerimiz gece gündüz, hastane, ev, mahalle fark etmeksizin cansiperane bir şekilde çalışıyor. Onlara yardımcı olalım, koronayla hayatlarını ortaya koyarak gösterdikleri mücadeleye destek olalım. Tedbirlere uyalım kendimizi ve sevdiklerimizi koruyalım. Samsun Valiliği olarak sahadaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz, denetimlerimizi daha da sıklaştıracağız, her vatandaşımıza ulaşarak onları uyaracağız.
Samsun Valiliği - 26.8.2020
Samsun'da kamu kurumlarında ikramlar yasaklandı
SAMSUN Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla, salgınla mücadele kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında yiyecek içecek ikramları yasaklandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Samsun Valiliği Haberleri | Samsun Valiliği Haber - Haberler - Samsun Valiliği haberleri, son dakika samsun valiliği haber ve gelişmeleri burada. Samsun'da korona denetimlerinde 1220 şahsa ceza.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 09:25:32. #1.14#
title