RUSYA FEDERASYONU HABERLERİ

Rusya Federasyonu Haberleri

Rusya Federasyonu haber, Rusya Federasyonu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rusya Federasyonu - 21.10.2020
Ukrayna'dan "siber aygıtları kötü niyetli kullandığı" gerekçesiyle Rusya'ya baskı çağrısı
Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, uluslararası toplumu, siber aygıtları kötü niyetli kullandığı gerekçesiyle Rusya Federasyonu'na baskı uygulamaya davet etti.
Rusya Federasyonu - 21.10.2020
Karadeniz'den Rusya'ya ihracatta Trabzon başı çekti
Trabzon, yılın 9 aylık döneminde Rusya Federasyonu'na 99 milyon 621 bin 376 dolarlık ihracatla Karadeniz Bölgesi illeri arasında ilk sırada yer aldı.
Rusya Federasyonu - 20.10.2020
Rusya, Yeni START anlaşması kapsamında ABD ile nükleer savaş başlıklarını "dondurmaya" hazır
ABD'nin Sovyet Rusya ile 1991'de ve Rusya Federasyonu ile 1993'te imzaladığı Stratejik Silahların Azaltılması Anlaşmaları'nın (START 1 ve START 2) uzantısı niteliğindeki "New START" anlaşması, Washington ile Moskova arasındaki yürürlükteki son nükleer anlaşma niteliğini taşıyor.
Rusya Federasyonu - 20.10.2020
Pentagon, yeni nükleer füzelerin 95,8 milyar dolara mal olacağını hesap etti
ABD'nin Sovyet Rusya ile 1991'de ve Rusya Federasyonu ile 1993'te imzaladığı Stratejik Silahların Azaltılması anlaşmalarının (START 1 ve START 2) uzantısı niteliğindeki "New START" (Yeni START) anlaşması, Washington ile Moskova arasındaki yürürlükteki son nükleer anlaşma niteliğini taşıyor.
Rusya Federasyonu - 16.10.2020
Bakan Pakdemirli: "Türkiye'de 19 milyon ton gıda israf ediliyor. Bu, ürettiğimizin neredeyse beşte biri"
Öte yandan, Bakan Pakdemirli, toplantı öncesi, İzmir'i ziyaret eden Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov ile bir araya geldi.
Rusya Federasyonu - 16.10.2020
Karadeniz Bölgesinden yapılan ihracatın dörtte biri Trabzon'dan
Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Kalyoncu, Karadeniz Bölgesi ihracatının 2020 yılında pandeminin olumsuz etkisine rağmen artış trendini sürdürdüğünü, yılı ihracat artışı ile kapatacaklarından ümitli olduklarını ifade etti. Bölgeden en fazla ihracatın Avrupa ülkelerine yapıldığını belirten Kalyoncu, ikinci sırada ise Rusya Federasyonu'nun yer aldığını ifade etti.
Rusya Federasyonu - 15.10.2020
Konut satış istatistikleri
Eylülde Türkiye'den İran vatandaşları 908 konut satın aldı. Bu ülkeyi, 826 konutla Irak vatandaşları izledi. Rusya Federasyonu vatandaşları 448, Kuveyt vatandaşları 241 ve Kazakistan vatandaşları 222 konut edindi.
Rusya Federasyonu - 15.10.2020
Trabzon'dan su ürünleri ihracatı 2017'den itibaren artış trendinde
Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Gürdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Trabzon'da deniz kafeslerinde yetiştirilen ve halk arasında Karadeniz somonu olarak adlandırılan gökkuşağı alabalığının, kentte işlenerek Japonya, Vietnam, Avrupa ülkeleri, Orta Doğu ülkeleri, Çin Halk Cumhuriyeti ve Rusya Federasyonu'na ihraç edildiğini söyledi.
Rusya Federasyonu - 15.10.2020
Türkiye genelinde Eylül ayında 136 bin 744 konut satıldı
Ülke uyruklarına göre en çok konut satışı İran vatandaşlarına yapıldı Eylül ayında İran vatandaşları Türkiye'den 908 konut satın aldı. İran'ı sırasıyla, 826 konut ile Irak, 448 konut ile Rusya Federasyonu, 241 konut ile Kuveyt ve 222 konut ile Kazakistan izledi.
Rusya Federasyonu - 14.10.2020
ABD Stratejik Silahların Azaltılması Antlaşmasının uzatılmasına hazır
ABD'nin Sovyet Rusya ile 1991'de ve Rusya Federasyonu ile 1993'te imzaladığı Stratejik Silahların Azaltılması Anlaşmaları'nın (START 1 ve START 2) uzantısı niteliğindeki "New START" anlaşması, Washington ile Moskova arasındaki yürürlükteki son nükleer anlaşma niteliğini taşıyor.
Rusya Federasyonu - 13.10.2020
Doğu Karadeniz'den yapılan su ürünleri ihracatı yüzde 38 arttı
En fazla dış satım yapılan ülkeler Rusya Federasyonu, Vietnam, Gürcistan, Japonya ve Polonya en fazla dış satım yapılan ülkeler oldu.
Rusya Federasyonu - 12.10.2020
Bakan Akar, Rus mevkidaşı ile telefonda görüştü
MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya Federasyonu Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Rusya Federasyonu - 12.10.2020
Son dakika haber | Bakan Akar, Rusya Savunma Bakanı Şoygu ile görüştü
Son dakika haberler: Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya Federasyonu Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Rusya Federasyonu - 9.10.2020
Son dakika haberleri! Trump'ın "seçimlerden önce Rusya ile nükleer silah kontrolü anlaşması yapmak istediği" iddia edildi
ABD'nin, Sovyetler Birliği ile 1991'de ve Rusya Federasyonu ile 1993'te imzaladığı Stratejik Silahların Azaltılması Anlaşmaları'nın (START 1 ve START 2) uzantısı niteliğindeki New START anlaşması, Washington ile Moskova arasındaki yürürlükteki son nükleer anlaşma niteliğini taşıyor.
Rusya Federasyonu - 9.10.2020
Son dakika haberleri: Bölgesel ve küresel güçler açısından Dağlık Karabağ sorunu
Bölgede yaşananlar, Rusya Federasyonu'nun Ermenistan'da bulunan askeri üslerinin bu süreçte devreye sokulabileceğine dair bazı haberleri de ön plana çıkardı.
Rusya Federasyonu - 8.10.2020
Rusya ve Tataristan temsilcileri Bolu TSO'yu ziyaret etti
Rusya Federasyonu Türkiye Ticaret Mümessil Yardımcısı ve Rusya İhracat Merkezi Türkiye Temsilcisi Radik Gimatdinov ile Tataristan Cumhuriyeti Türkiye Temsilcisi Başdanışmanı Hakan Coşkun, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Türker Ateş'i makamında ziyaret etti.
Rusya Federasyonu - 7.10.2020
Rusya'nın Dağlık Karabağ tavrı nasıl okunmalı?
27 Eylül 2020 sabahı Ermenistan'ın yeniden Azerbaycan topraklarına saldırması üzerine Azerbaycan'ın işgal edilen topraklarını kurtarma harekatı başlatması ve bu süreçte yaşanan gelişmeler dolayısıyla, bölge 1994 sonrasındaki en gergin günlerini yaşıyor. Kafkasya'da bugün yaşananlar aslında hiçbir şekilde şaşırtıcı değil. Her geçen gün güçlenen Azerbaycan'ın kendi topraklarını işgalden kurtarmak için er ya da geç harekete geçeceği bekleniyordu. Şu ana kadar Azerbaycan ile Ermenistan arasında yaşanan savaşta en dikkat çekici husus Rusya Federasyonu'nun tutumudur.
Rusya Federasyonu - 5.10.2020
Ukrayna, Uluslararası Kırım Platformu'na Rusya'yı davet edecek
Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Ceppar, Rusya Federasyonu'nu Uluslararası Kırım Platformuna davet etme kararı aldıklarını, medeni olmayan tutumunu göz önüne alınca Rusya'nın daveti kabul etmesini beklemediklerini belirtti.
Rusya Federasyonu - 4.10.2020
MSB'den faaliyetlere ilişkin bilgilendirme yapıldı Açıklaması
Özellikle İdlib sorununun barışçıl yollarla çözümüne yönelik olarak Soçi Mutabakatı ve İdlib'de sağlanan ateşkesin devamına yönelik Moskova Mutabakatı kapsamında Türkiye ve Rusya Federasyonu arasında koordineli çalışmalar devam ettiğini anlatan Aktop, "İdlib'de karşılıklı mutabakatlardan doğan tüm sorumluluklarımızı garantör ülke olarak yerine getirmeye kararlılıkla devam etmekteyiz.
Rusya Federasyonu - 4.10.2020
Haftanın tarihine bakış
Suriye konusunda Türkiye ile Rusya Federasyonu arasında 22 Ekim'de imzalanan Soçi mutabakatı çerçevesinde Barış Pınarı Harekat alanı dışında yeni bir harekat icra edilmesine gerek kalmadı.
Rusya Federasyonu - 2.10.2020
Irina Slavina: Rus gazeteci Kremlin'i suçlayan mesajı sonrası kendisini yakarak intihar etti
Rusya'da, araştırmacı gazeteci Irina Slavina, Nizhniy Novgorod kentinde İçişleri Bakanlığı binası önünde kendisini yakarak intihar etti. Irina Slavina intiharı öncesi Facebook hesabında yaptığı açıklamada, "Sizden ölümümden Rusya Federasyonu'nu sorumlu tutmanızı istiyorum" dedi.
Rusya Federasyonu - 2.10.2020
Son dakika haber... BM'den ABD ve Rusya'ya nükleer silah anlaşmasını 5 yıl uzatma çağrısı
ABD'nin Sovyet Rusya ile 1991'de ve Rusya Federasyonu ile 1993'te imzaladığı Stratejik Silahların Azaltılması Anlaşmaları'nın (START 1 ve START 2) uzantısı niteliğindeki New START anlaşması, Washington ile Moskova arasındaki yürürlükteki son nükleer anlaşma niteliğini taşıyor.
Rusya Federasyonu - 2.10.2020
Son dakika haberi... Büyükelçi Karlov suikastı davasına devam edildi
Son dakika haberi... Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davaya devam edildi.
Rusya Federasyonu - 2.10.2020
Doğu Karadeniz'den ihracat ocak-eylül döneminde yüzde 3 arttı
Bölgeden 125 ülkeye ihracat gerçekleştirildi Kalyoncu, Doğu Karadeniz'den bu dönemde 125 ülkeye ihracat yapıldığını, en fazla ürün gönderilen ilk 5 ülkenin İtalya, Rusya Federasyonu, Almanya, Gürcistan ve Çin Halk Cumhuriyeti olduğunu bildirdi.
Rusya Federasyonu - 29.9.2020
Karabağ'da Ermenistan işgali ne zaman biter?
Yarından sonra Teknik değerlendirmelerimiz, Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri'nin toprak kazanımlarının, Ermeni işgal haritasını kısmi şekilde değiştireceğini gösteriyor. Zira, objektif tüm askeri şartlar yerinde olsa dahi, herkes Dağlık Karabağ'daki Ermeni tahkimatını yerinden söküp atmanın önündeki nihai engelin askeri değil jeopolitik olduğunu biliyor. Daha açık olalım, sözü edilen engel Ermenistan Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan'ın Sovyet döneminden kalmış silah sistemleriyle teçhiz edilmiş 40-50 bin muvazzaf personelden oluşan "ordusu" da değil. NATO standartlarında orta büyüklükte herhangi bir silahlı kuvvetler için General Gasparyan'ın da birliklerinin de askeri bir ehemmiyeti yok... Esas jeopolitik engel, Rusya Federasyonu'nun Ermenistan'daki 102.
Rusya Federasyonu - 28.9.2020
Türkiye 8 ayda yaklaşık 10 milyon ziyaretçi ağırladı
Türkiye'ye en çok ziyaretçi gelen ülkeler sıralamasında 789 bin 602 kişi ile Almanya 1'inci, 772 bin 686 kişi ile Rusya Federasyonu 2'nci, 532 bin 417 kişi ile Bulgaristan 3'üncü sırada yer aldı.
Rusya Federasyonu - 28.9.2020
Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek'ten Ermenistan'ın saldırısına ilişkin açıklama Açıklaması
"Ambargolara karşı ortak tavır alınmalı" ABD eksenli tehdide karşı Karadeniz'den Umman Denizi'ne kadar bütünsel bir strateji oluşturulması gerektiğini aktaran Perinçek, şu değerlendirmelerde bulundu: "KKTC, başta Rusya olmak üzere bölge ülkeleri tarafından tanınmalıdır. Abhazya, başta Türkiye olmak üzere bölge ülkeleri tarafından tanınmalıdır. Türkiye ve Rusya, Ermenistan'ın Karabağ'daki işgaline son vermek üzere ağırlıklarını koymalıdırlar. Kırım'ın Rusya Federasyonu toprağı olduğu başta Türkiye olmak üzere bölge ülkeleri tarafından tanınmalıdır.
Rusya Federasyonu - 27.9.2020
Haftanın tarihine bakış
1993- Rusya Federasyonu'nda Boris Yeltsin'e bağlı ordu birlikleri, komünistlerin kapatma kararına karşı direndiği parlamento binasını bastı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Rusya Federasyonu Haberleri | Rusya Federasyonu Haber - Haberler - Rusya Federasyonu haberleri, son dakika rusya federasyonu haber ve gelişmeleri burada. Ukrayna'dan siber aygıtları kötü niyetli kullandığı gerekçesiyle Rusya'ya baskı çağrısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 03:26:41. #1.14#
title