Perşembe Haberleri

Perşembe haber, Perşembe son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Perşembe 28.5.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM- TEKRAR
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -Ayder'de yol çalışmasından görüntü -Yayla'dan detaylar -Otopark inşaat alanından detaylar -Röportajlar -Muhabir anonsu(Arzu ERBAŞ) HABER KAMERA: Arzu ERBAŞ -Mehmet CAN PEÇE/RİZE Haber Kodu : 200528024 ====================== Yarım asırlık kilim dokuma tezgahında son ilmekleri atıyor ORDU'nun Perşembe ilçesinde, 43 yıldır kilim dokuyan Ahmet Gebeş (58), 55 yıllık emektar halı dokuma tezgahında artık son ilmekleri atıyor.
Perşembe 28.5.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -Ayder'de yol çalışmasından görüntü -Yayla'dan detaylar -Otopark inşaat alanından detaylar -Röportajlar -Muhabir anonsu(Arzu ERBAŞ) HABER KAMERA: Arzu ERBAŞ -Mehmet CAN PEÇE/RİZE ====================== Yarım asırlık kilim dokuma tezgahında son ilmekleri atıyor ORDU'nun Perşembe ilçesinde, 43 yıldır kilim dokuyan Ahmet Gebeş (58), 55 yıllık emektar halı dokuma tezgahında artık son ilmekleri atıyor.
Perşembe: Ordu'ya gölet atağıPerşembe 27.5.2020
Perşembe 27.5.2020
26 Mayıs 2020 Haberleri
26 Mayıs 2020 Manşet Haberleri.
Perşembe 24.5.2020
Karadeniz'in yüksek kesimlerine mayıs karı yağdı
Ordu Ordu'nun Kabadüz ilçesine bağlı 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası ve Aybastı ilçesine bağlı 1500 rakımlı Perşembe Yaylası, gece saatlerinde yağan karla beyaza büründü.
RESİMLERLE GÜNDEMİ
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Ordu Valisi Yavuz
Cuma namazı, salgın sonrası ilk kez kılındı
Cuma namazı, salgın sonrası ilk kez kılındı
Cuma namazı, salgın sonrası ilk kez kılındı
Cuma namazı, salgın sonrası ilk kez kılındı
Cuma namazı, salgın sonrası ilk kez kılındı
Ordu'da 15-20 yaş arasındakiler, yeniden sokağa çıktı
Ordu'da 15-20 yaş arasındakiler, yeniden sokağa çıktı
Ordu'da 15-20 yaş arasındakiler, yeniden sokağa çıktı
Ordu'da 15-20 yaş arasındakiler, yeniden sokağa çıktı
Ordu'da 15-20 yaş arasındakiler, yeniden sokağa çıktı
Ordu Vali Yavuz'dan Kovid-19 açıklaması
Perşembe 23.5.2020
Gümüşhane, Ordu ve Giresun'un yüksek kesimleri beyaza büründü
Ordu Ordu'nun Kabadüz ilçesine bağlı 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası ve Aybastı ilçesine bağlı 1500 rakımlı Perşembe Yaylası, yağan karla beyaza büründü.
Perşembe 23.5.2020
Menderesleriyle ünlü Perşembe Yaylası en sessiz bayramını yaşayacak
Ordu'nun doğa harikası menderesleriyle ünlü Perşembe Yaylası, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması dolayısıyla Ramazan Bayramı'nı sessiz geçirecek.
Perşembe 23.5.2020
ORDU ÖLEN KÖPEĞİNİ YAPTIRDIĞI MEZARINDA ANIYOR
ORDU'nun Perşembe ilçesinde yaşayan Fahrettin Özdemir (92), 1964 yılında satın aldığı 4 dönüm arazinin 2 dönümünü hayvanları için tahsis etti.
Perşembe 20.5.2020
Ordu'da "Mayıs Yedisi" şenliği koranavirüs önlemleriyle kutlandı
Yeni tip koronavirüs (Covid-19) önlemleri altında kutlanan etkinlikler kapsamında Ünye, Fatsa ve Perşembe ilçelerinden Altınordu sahiline gelen tekneler, burada kıyıya yakın bölgede gezinti yaptı.
Perşembe 19.5.2020
'Şehit Temel Şimşir Gemisi' turizme kazandırılıyor
'Şehit Temel Şimşir Gemisi' turizme kazandırılıyor ORDU - Denize kıyısı olmasına rağmen denizden yararlanamayan Ordu'da denizi sevdirecek bir projeye imza atılıyor. Ordu'yu denizle bütünleştirmek adına çalışmalar yapan Ordu Büyükşehir Belediyesi, 1977 yılında İstinye Tersanesinde inşa edilen ve uzun yıllar İstanbul'da şehir hatlarında hizmet verdikten sonra 2006 yılında son seferini yapan Şehit Temel Şimşir adlı gemiyi turizme kazandırmak amacıyla bakım ve onarım çalışması yapıyor. Hurdaya dönmeye yüz tutmuş geminin motorundan tavanına, elektriğinden mekanik aksanına kadar pek çok yerini rehabilite eden Büyükşehir Belediyesi, aynı zamanda gemiyi daha kullanılabilir hale getirmek için iç dekorasyonu da elden geçiriyor. Deniz turizmine büyük oranda katkı sağlayacak ve Ordulu vatandaşa denizi sevdirecek proje kapsamında gemide restoran, kafeterya, düğün salonu, çocuk oyun alanı, canlı müzik alanı gibi vatandaşa hitap edecek mekanlar bulunacak. 600 kişilik kapasiteye sahip gemide aynı zamanda toplantılar yapılırken, turlar da düzenlenebilecek. "Ordu deniziyle örnek bir şehir olacak" Ordu'yu deniziyle barıştırılması anlamında projelerin gerçekleştirildiğini ifade eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, "Ordu yeşili, mavisi ile insanların adeta göz zevkine hitap edecek bir şehir. Turizm anlamında da çok fazla çeşitliliğe sahibiz. Fakat bugüne kadar Ordu denizi kullanmaktan çekinmiş ve denizden yararlanamamış durumda. Biz Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak Ordu'yu deniziyle barıştıracak projeleri hayata geçiriyoruz. Bu anlamda uygulayacağımız çalışmalarla her anlamda örnek bir şehir olan Ordu, deniziyle örnek olacak" dedi. "Vatandaşlarımız gemide doyasıya vakit geçirebilecek" Kiralanan gemide ekiplerin hummalı bir çalışma yürüttüğünü kaydeden Başkan Güler, "Karadeniz'e kıyısı olan Ordu'muzda yazı olsun kışı olsun fazla bir hareketlilik göremiyoruz. Denize hareketlilik kazandırmak ve vatandaşlarımızın da bu hareketliliğe dahil olmasını istiyoruz. Bu anlamda Perşembe Belediyemizden Şehit Temel Şimşir adlı gemiyi kiraladık.
Perşembe 19.5.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ilısu Barajı Enerji Santrali 1. Türbini Devreye Alma Töreni'ne video...
Örneğin ne Isparta'daki gül yetiştiren ne Karadeniz'in Artvin, Rize, Trabzon, Ordu, Giresun'daki çay toplayan, ne ülkemizin dört bir yanında hububatını eken, tarlasını sulayan, hayvanını otlatan üreticilerimiz için herhangi bir kısıtlama yoktur. Hep söylediğim gibi ülkemizde ekilmemiş tek karış toprak, harekete geçirilmemiş en küçük bir potansiyel bırakmadan hep birlikte çok çalışarak yeni döneme hazırlanacağız." Hastane projeleri Koronavirüs döneminde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, hastalara şifalar dileyen Erdoğan, şunları kaydetti: "Biz, bu süreçte inşallah arka arkaya bazı hastanelerimizin açılışlarını yapıyoruz. Bunlardan bir tanesi perşembe günü Başakşehir'de açacağımız Çam ve Sakura Şehir Hastanesidir.
Perşembe 19.5.2020
Karadenizli balıkçılar Kovid-19 tedbirleri altında ağlarını onarıyor
Ordu'nun Perşembe ilçesinde gırgır teknelerini limanlara demirleyen balıkçılar, yeni sezon hazırlıklarına şimdiden başladı.
Perşembe 18.5.2020
Ordu?da son 40 yılın sıcaklık rekoru kırıldı
Türkiye'de perşembe gününden itibaren Kuzey Afrika üzerinden gelen sıcak hava akımları etkili oluyor.
Perşembe 18.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ- 13
Türkiye'de perşembe gününden itibaren Kuzey Afrika üzerinden gelen sıcak hava akımları etkili oluyor.
Perşembe 17.5.2020
128 çeşit turşu yapıyor, yok satıyor
ORDU'nun Perşembe ilçesinde, baba mesleği olan turşuculuğu sürdüren Yasin Öztürk (45), yumurtadan balığa, meyvelerden bitkilere kadar 128 çeşit turşu çeşidi yapıyor.
Perşembe: 30 yıl sonra asfalt sevinciPerşembe 15.5.2020
Perşembe 13.5.2020
Anne babasından ayrı kalan çocuğun doğum gününü jandarma kutladı
İstanbul'da yaşayan Ali Fuat ve Rumeysa Arslan Kurt çifti, yaklaşık 2 ay önce çocukları Kerem Kurt'u Kovid-19 tedbirleri kapsamında Perşembe ilçesinin Hacılar Mahallesi'nde yaşayan dedesi Zeki Arslan'ın yanına bıraktı.
Perşembe: Yaylalara göç başladıPerşembe 12.5.2020
Perşembe 12.5.2020
Ordu'da kafes balıkçılığı ekonomiye katkı sağlıyor
Perşembe ve Altınordu ilçelerinin yaklaşık 500 metre açıklarında kurulan kafeslerde her yıl tonlarca balık üretiliyor.
Perşembe 9.5.2020
Felçli kediden etkilendi, sokak hayvanlarına "anne şefkati" ile bakıyor
Altınordu ve Perşembe belediyeleri de Demir'e mama konusunda destek veriyor.
Perşembe 9.5.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM
Halk sakinleri ve esnaf röportajlar Ağasar modası görüntüsü Bahçede çalışan kadınlar Detaylar HABER KAMERA: Fatih TURAN- İnan KALYONCU /TRABZON-DHA ======================================= KORONAVİRÜS TEDAVİSİNDEN 44 GÜN SONRA TABURCU OLDU  KONYA'da koronavirüse yakalanan  ve solunum cihazına bağlı 35 gün yoğun bakımda kalan, diğer tedavilerin yanı sıra immün plazma yöntemi de uygulanan Kemal Korkmaz (63), 44 gün sonra taburcu oldu.  Tedavi olduğu Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Anesteziyoloji Yoğun Bakım Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Alper Yosunkaya, "Hastamız 26 Mart'ta geldi. 35 gün yoğun bakımda kaldı. Konya'daki ilk vakalardandı ve birçok tedavi uygulandı. Tabi immün plazmada uygulandı. Tüm tedavilerin sonucu bu başarı elde edildi."dedi.  Yüksek ateş şikayeti üzerine 26 Mart Perşembe günü Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesine başvuran iş insanı Kemal Korkmaz'e, koronavirüs teşhisi konup tedaviye alındı.
İmsak02:59
Öğle12:31
İkindi16:29
Akşam19:59
Yatsı21:44
Şu an buradasınız: Perşembe Haber, Perşembe Son Dakika Haberleri - Haberler - Perşembe haber sayfamızda Perşembe haberleri okuyabilir, Perşembe son dakika haberleri ve güncel Perşembe gelişmelerini görebilirsiniz. Bozok yaylaları gezginci arıcıların mekanı oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.5.2020 20:58:25. #1.15#
title