Ötv Haberleri

Ötv haber, Ötv son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ötv - 08.04.2021
Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi
AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan ve ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren, Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
Ötv - 04.04.2021
Opel'den nisan ayına özel kampanya
Opel Türkiye açıklamasına göre, Marka, ÖTV muafiyeti bulunan müşteriler için sunduğu geniş model ve donanım seçenekleriyle de dikkati çekiyor.
Ötv - 01.04.2021
CHP'den doğal gaz zammına tepki
Vatandaşın havaların henüz ısınmadığı bu günlerde kombisini açmaya korktuğunu, "en temel ihtiyaç olan ısınmadan el yakan faturalar nedeniyle vazgeçtiğini" savunan Akın, şunları kaydetti: "Karadeniz'de bulunan doğal gaz rezerviyle vatandaşa verilen müjde sözde kaldı. Doğal gaz üç ayda dördüncü kez zamlandı. Vatandaşımız faturalarda indirim beklerken, müjde art arda yapılan zamlara dönüştü. Her ay yapılan zamlar müjde sözü verilen vatandaşımızla alay etmektir. Otomatikleşen zamlar vatandaşımızı bıktırdı. Yalnızca üç ayda yüzde 1 oranında peş peşe yapılan dört zamla BOTAŞ'ın çıplak 100 metreküp doğal gaz fiyatı konutlarda 125,1 TL'den 130,3 TL'ye, ticarethanelerde 100 metreküp doğal gazın fiyatı 140 TL'den 145,7'ye yükseldi. Sistem kullanım bedeli, KDV ve ÖTV gibi faturada yer alan kalemlerle birlikte otomatikleşen zamların faturalara yansıması daha fazla oluyor.
Ötv - 31.03.2021
Engelli dernekleri: "Suistimalin önüne geçilmeli"
Dernek başkanlarının yaptığı ortak açıklamada, "ÖTV'de yüzde 90 ve üzeri rapor ile yaşlı bireyler adına 2.
Ötv - 22.03.2021
Motorine yapılan indirim fiyatlara yansımayacak
Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) sosyal medya hesabı üzerinden motorinin litre satış fiyatına bu geceyarısından itibaren 35 kuruş indirim yapılacağını duyurdu. Ancak mevcut uygulama olan Eşel Mobil Sistemi gereği indirim oranı kadar ÖTV'de artış gerçekleştiğinden pompa fiyatlarında değişiklik olmayacak.
Ötv - 21.03.2021
Şehit kardeşine "sıfır" diye ayıplı cip sattılar
Manisa'da yaşayan Cemal Ertuluç isimli vatandaşın, şehit kardeşi olması sebebi ile ÖTV indiriminden yararlanarak aldığı sıfır model cip, "ayıplı mal" çıktı.
Ötv - 18.03.2021
Mersin Uluslararası Limanı'nın toplam konteyner kapasitesi 3.6 milyon TEU'ya çıkacak
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından alınan bilgiye göre, Mersin Uluslararası Limanı 112 hektar alanıyla Türkiye'nin en büyük yüzölçümüne sahip limanı olma özelliğini taşırken, aynı zamanda dünyanın en büyük konteyner limanları arasında 97'nci sırada bulunuyor. Mersin Uluslararası Limanı'nda (MİP) konteyner, genel kargo, proje kargo, Ro-Ro kargo, ÖTV'siz akaryakıt, dökme katı yük, gemiden konteynere kuru dökme yük boşaltımı, dökme sıvı yük, yolcu gemileri, deniz (pilotaj, römorkaj, palamar) gibi hizmetler aynı sahada verilebiliyor.
Ötv - 17.03.2021
DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ÖTV'nin kaldırılmasını istedi
Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, Ekonomi Reform Paketi'ne ilişkin, ekonomiyi canlandırma adına 20 yıldır kaldırılamayan ÖTV'nin kaldırılmasını beklediklerini belirtti.
Ötv - 12.03.2021
Türkiye Kimya Sektör Şurası
Boya Sanayicileri Derneği Başkanı Mehmet Akın Akçalı ise, "Bizim sektörde en önemli konumuz ham maddelere uygulanan ÖTV.
Ötv - 07.03.2021
Opel'den 6 ay ödeme erteleme imkanı
Opel'den yapılan açıklamaya göre, Alman üretici, ÖTV muafiyeti bulunan müşteriler için sunduğu geniş model ve donanım seçenekleriyle de dikkati çekiyor.
Ötv - 01.03.2021
Türkiye'de 10 kişiden 6'sı elektrikli araç almak istiyor
"Son ÖTV artışı olumlu ilgiye ket vurabilir" Açıklamada rapora ilişkin görüşlerine yer verilen LeasePlan Türkiye Genel Müdürü Türkay Oktay, şunları kaydetti: "Elektrikli araçlara olan ilgi ve sıfır emisyon farkındalığının her geçen gün arttığını gözler önüne seren 22 ülkede gerçekleştirdiğimiz araştırmamızın saha çalışması Kasım 2020'de yani son ÖTV düzenlemesi öncesinde yapıldı.
Ötv - 24.02.2021
Elektrikli araç için kriter şarj üniteleri!
Otomotiv Distribütörleri Derneği'nin (ODD) Şubat 2021 satış verilerinin yakıt tiplerine göre bakıldığında da benzinli otomobillerin, satışların yüzde 57,7'sini kapsadığını, dizel modellerin yüzde 27,5 pay ile ikinci sırada olduğunu, üçüncü sıraya ilk kez 3292 adet ile hibrit otomobillerin yerleştiğini ve 83 adet ise elektrikli otomobil satışı gerçekleştiğini açıkladı. Bu verilerden sonra elektrikli araçlara yapılan ÖTV artışı sonrası tüketicilerin elektrikli araç konusundaki düşünceleri ve TOGG tarafından üretilecek yerli elektrikli otomobil için belirlenecek fiyat merak konusu oldu.
Ötv - 19.02.2021
Rafinerilerde üretilen akaryakıtın ÖTV'ye tabi olmayan malların imalatında kullanımı ve tesliminde ÖTV sıfıra indirildi
Rafineri ve petrokimya tesislerinde üretilen akaryakıtın, üretildiği tesislerde ÖTV'ye tabi olmayan malların imalinde kullanımı ve rafineriler ile petrokimya tesisleri arasındaki tesliminde Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) tutarı sıfıra düşürüldü.
Ötv - 17.02.2021
Yeni Dacia Sandero ve Sandero Stepway Türkiye'de tanıtıldı
Yılın geri kalanına üretim tarafındaki çip tedariki, pandemi kaynaklı aksaklıklar, ÖTV ve faiz konusundaki gelişmelerin yön vereceğini düşünüyoruz.
Ötv - 09.02.2021
Sağlık kuruluşları 1 Temmuz'dan itibaren e-fatura uygulamasına geçecek
Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği kapsamında e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-İrsaliye, e-Adisyon gibi uygulamalar yaygınlaşacak.
Ötv - 07.02.2021
CHP Grup Başkanvekili Özel 2021'i "zam ve vergi artışı yılı" olarak niteledi Açıklaması
2021 yılında Osmangazi ve Yavuz Sultan Selim köprülerinden geçilse de geçilmese de vergi mükelleflerine çıkan toplam yük 2 milyar 623 milyon lira olarak hesaplanmaktadır. Bununla da yetinilmeyerek alkollü içkilerden alınan ÖTV yüzde 17, Özel İletişim Vergisi yüzde 33, elektrikli araçlardan alınan Özel Tüketim Vergisi 4 kat artırıldı.
Ötv - 07.02.2021
"Otomotiv sektörüne uygulanan vergilendirme yapısı gözden geçirilmeli"
İlaveten daha önceki vergi artışlarında olduğu gibi, araç almaya karar vermiş ancak henüz ÖTV'sini ödememiş tüketicilerin mağdur olduğunu görmekteyiz.
Ötv - 06.02.2021
TOBB Tarım Meclisi'nde gıda fiyatları ele alındı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Tarım Meclisi toplantısında gıda fiyatları ve denetimler değerlendirildi.
Ötv - 04.02.2021
Yeni Opel Crossland, ocak ayı B-SUV segmenti satışlarında birinci oldu
Opel, 2020 yılında yakaladığı yükselişini, sunduğu avantajlı koşullar ile 2021 yılında da sürdürüyor. Şubat ayına özel finansman olanakları, farklı meslek gruplarına tanıdığı ek avantajlar ve ayda 2 bin 500 liradan başlayan taksitli ödeme seçenekleri ile satın alma koşulları açıklayan Alman üretici, ÖTV muafiyeti bulunan müşteriler için geniş model ve donanım seçenekleri sunuyor.
Ötv - 03.02.2021
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, salgından etkilenen esnaf için çözüm önerilerini sıraladı Açıklaması
"Borçlarının ertelenmesi için kanun teklifi versinler her türlü desteği vereceğiz" Zor durumda olan esnafın sorunlarının ivedilikle çözülmesini isteyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, çözüm önerisi olarak şunları sıraladı: "Esnafa hacizler durdurulsun. Stopaj kaldırılsın. Esnafın birikmiş vergi ve SGK prim borçlarının faizleri dondurulsun ve borçları ertelensin. Esnafa yüzde 50 ve daha fazla ciro kaybına yüzde 3 yerine, gelir kaybına oranla kademeli destek verilsin. Bağ-Kur borcu olan esnafın borçları salgın sonrasına ertelensin, sağlık hizmetlerinden yararlanmaları sağlansın. Esnafın kamu banklarına borçları faizsiz olarak ertelensin. Esnafın özel bankalara borçları yapılandırılsın, faizleri silinsin. Esnafa sicil affı çıkartılsın. Hala kapalı olan lokantalara tedbir uygulanarak HES koduyla girilmesi sağlansın. Devlet bankaları pos cihazlarından komisyon almasın, esnafa kamu bankalarınca uzun vadeli faizsiz kredi verilsin. Esnafın iş yerinde kullandığı elektrik, su ve doğa gaz bedellerinden vergi alınmasın. Esnafın kendisine ve iş yerine kayıtlı araçlarının akaryakıt bedelinden ÖTV alınmasın.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ötv Haberleri | Ötv Haber - Haberler - Ötv haberleri, son dakika ötv haber ve gelişmeleri burada. TKDK Mersin İl Koordinatörlüğü, 399 milyon TL hibe tutarlı 128 proje kabulü yaptı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 13.4.2021 06:45:28. #1.14#
title