ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ

Orman Genel Müdürlüğü Haberleri

Orman Genel Müdürlüğü haber, Orman Genel Müdürlüğü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Orman Genel Müdürlüğü - 27.10.2020
Atama kararları
Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde açık bulunan Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğüne ise Faruk Bayraktaroğlu atandı.
Orman Genel Müdürlüğü - 25.10.2020
Bakan Pakdemirli AK Parti Malatya 7. Olağan Kongresi'nde konuştu
Yakın bir zamanda yaşanan depremde Elazığ ve Malatya'da zarar meydana geldiğini, bu zararların karşılanması için bakanlıkların her türlü gayreti gösterdiğini dile getiren Pakdemirli, "Sahada da ilk çalışmaya başlayan ekipler hem Devlet Su İşleri hem Orman Genel Müdürlüğü oldu.
Orman Genel Müdürlüğü - 24.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 15
Kastamonu'da orman yangını (2) SÖNDÜRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR Kastamonu'nun Çatalzeytin ilçesine bağlı Sırakonak köyü Gürcüdere mevkisi ile Taşköprü ilçesi sınırındaki Koru Yaylası'nda orman yangınları devam ediyor. Orman Genel Müdürlüğü'nde görevli yaklaşık 400 personel, çok sayıda arazöz, su ikmal aracı, iş makinesi, 2 yangın söndürme helikopteri ve itfaiye ekipleriyle yangına aralıksız müdahale ediyor.
Orman Genel Müdürlüğü - 24.10.2020
Son dakika haberleri! Kastamonu'da orman yangını (2)
SÖNDÜRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR Kastamonu'nun Çatalzeytin ilçesine bağlı Sırakonak köyü Gürcüdere mevkisi ile Taşköprü ilçesi sınırındaki Koru Yaylası'nda orman yangınları devam ediyor. Orman Genel Müdürlüğü'nde görevli yaklaşık 400 personel, çok sayıda arazöz, su ikmal aracı, iş makinesi, 2 yangın söndürme helikopteri ve itfaiye ekipleriyle yangına aralıksız müdahale ediyor.
Orman Genel Müdürlüğü - 21.10.2020
Gıda, tarım ve orman alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
Kara Avcılığı Kanunu'nda yapılan değişikliğe göre, merkezde Tarım ve Orman Bakanı ve bakan yardımcısının başkanlığında, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünden 3, bakanlığın diğer birimlerinden bir bitki uzmanı ve bir veteriner olmak üzere 2, Jandarma Genel Komutanlığı, Orman Genel Müdürlüğü ve Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğünden birer, yükseköğretim kuruluşlarının orman fakültelerinden bir, biyoloji bölümlerinden bir olmak üzere 2 bilim insanı, doğa koruma alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarını temsilen 4, 9 coğrafi bölge esas alınarak belirlenecek avcı kuruluşlarından 9, özel avlak veya örnek avlak temsilcisi bir olmak üzere toplam 25 üyeden teşekkül eden Merkez Av Komisyonu kurulacak.
Orman Genel Müdürlüğü - 19.10.2020
Son dakika haberleri | Mersin'de orman personeline eğitim verildi
Orman Genel Müdürlüğü Orman Zararları ile Mücadele Dairesi Başkanı Fatih Ülküdür, Gülnar Orman İşletme Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde Gülnar Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, mesleğe yeni başlayan personellere başarılar diledi.
Orman Genel Müdürlüğü - 16.10.2020
Sinop'ta göreve yeni başlayan orman muhafaza görevlilerine eğitim verildi
Orman Genel Müdürlüğünün yangınların söndürülmesinde Akdeniz ülkeleri arasında birinci sırada olduğuna işaret eden Özkaya, "Müdürlüğümüz özverili ve planlı çalışmaları sonucunda Türkiye'nin orman varlığını artırmıştır.
Orman Genel Müdürlüğü - 15.10.2020
İş Bankası'ndan Hatay'a 44 bin 810 fidan bağışı
Türkiye İş Bankası açıklamasına göre, banka, Hatay'daki orman yangınlarının ardından başlatılan "Hatay için El Ele" kampanyasına, her bir çalışanı ve emeklisi adına toplam 44 bin 810 fidan dikilmesi için Orman Genel Müdürlüğü'ne bağış yaparak destek olacak.
Orman Genel Müdürlüğü - 14.10.2020
Serik'te ORKÖY kredisiyle orman köylülerine traktör desteği
Özgür Cılız yaptığı konuşmada, Orman Genel Müdürlüğü tarafından Üretim Mekanizasyon Projesi kapsamında üreticilere 3 traktör, 2 tomruk çekme vinci ve sera verildiğini belirtti.
Orman Genel Müdürlüğü - 13.10.2020
AK Parti İl Başkanı İba: "Orman Genel Müdürlüğü Edirne'ye 274 milyon 284 bin 192 liralık yatırım...
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Orman Genel Müdürlüğü'nün 2002-2020 yılları arasında Edirne'ye 274 milyon 284 bin 192 liralık yatırım yaptığını bildirdi.
Orman Genel Müdürlüğü - 13.10.2020
Son dakika: Bakan Pakdemirli'den yanan orman alanlarına ilişkin açıklama Açıklaması
Ayrıca her bir bölgenin farklı iklim yapısı ve ekosistemi mevcut olduğundan bu alanların yeniden ağaçlandırılmasında hangi tür ve vasıfta fidanların kullanılacağını da Orman Genel Müdürlüğü tarafından planlandığını ve hazırlıklarını yapmaya devam ettiklerini belirten Pakdemirli, "Hatay'da yanan alanların ağaçlandırılmasına katkı sağlamak isteyen vatandaşlarımızı her iki yanan alanda da 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü, #GeleceğeNefes kampanyası çerçevesinde bizimle birlikte fidan dikmeye davet ediyorum.
Orman Genel Müdürlüğü - 13.10.2020
Bakan Pakdemirli: Tüm vatandaşlarımızı fidan dikmeye davet ediyorum
'HATAY'DA 5 MİLYON FİDANIN TOPRAKLA BULUŞTURULMASI SAĞLANACAK' Pakdemirli, Türkiye'deki diğer yangınlarda olduğu gibi Hatay'daki yangınlarda da vatandaşların duyarlılığının takdire şayan olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Özellikle Belen yangını sonrası yanan alanların yeniden ağaçlandırılması amacıyla, ülkesine, toprağına, memleketinin yeşil dokusuna sahip çıkan ve bu maksatla kampanya başlatan kurum ve kuruluşlardan spor kulüplerine, belediyelerden sivil toplum kuruluşlarına, sanat camiamıza ve bütün vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Öncelikle ifade etmek isteriz ki yanan alanların bir metrekaresi dahi başka bir amaçla kullanılmayacak ve tamamı yeniden ağaçlandırılacaktır. Yanan orman alanları Anayasa'mızın 169'uncu maddesi gereği yeniden ağaçlandırılmak zorunda ve Anayasal koruma altındadır.  2019 yılında ülke genelinde 333 milyon adet, Hatay ilimizdeki ormancılık faaliyetlerinden sorumlu olan Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü'nce 1 milyon 333 bin adedi Hatay ilimizde olmak üzere 13 milyon adet fidan toprakla buluşturulmuştur. Hatay ilimizde 2020 yılında yanan alanlarda da bir yıl içerisinde yaklaşık 5 milyon adet fidanın toprakla buluşturulması sağlanacaktır." 'FİDAN DİKMEYE DAVET EDİYORUM' Türkiye'de fidan dikim mevsiminin henüz başlamadığını, kasım ayı ile birlikte ilk fidanların dikilmesinin planlandığını belirten Pakdemirli, "Ayrıca her bir bölgemizin farklı iklim yapısı ve ekosistemi mevcut olduğundan bu alanların yeniden ağaçlandırılmasında hangi tür ve vasıfta fidanların kullanılacağını da Orman Genel Müdürlüğü'müz planlamakta ve hazırlıklarını yapmaktadır.
Orman Genel Müdürlüğü - 4.10.2020
OGM'den Beypazarı ilçesindeki yangına ilişkin açıklama Açıklaması
Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM), Ankara'nın Beypazarı ilçesi Dereli Mahallesi mevkisinde çıkan orman yangını kontrol altına alma çalışmalarının devam etttiğini bildirdi.
Orman Genel Müdürlüğü - 1.10.2020
OGM 274 daimi işçi alacak
Orman Genel Müdürlüğü (OGM), taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 274 daimi işçi istihdam edecek.
Orman Genel Müdürlüğü - 29.9.2020
TÜRK-İŞ, HAK-İŞ ve TİSK'ten "Yeşile ortak ol" projesi
Sosyal fayda bilinciyle hayata geçirilecek "Yeşile ortak ol" kampanyası kapsamında, TİSK, TÜRK-İŞ ve HAK-İŞ'in bu kez de "çevre" için güçlerini birleştirdiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Dijital alt yapıları, Orman Genel Müdürlüğü iş birliği ve proje tecrübeleriyle öne çıkan Tohum Eğitim, Kültür ve Doğa Derneği ile yürütülen projenin koordinasyonu ve operasyonunu, konfederasyonlar arasından TİSK üstlenecek.
Orman Genel Müdürlüğü - 27.9.2020
Bakan Pakdemirli: Aydın'daki yangın kontrol altında (2)
İZMİR MENDERES'TEKİ YANGIN DA KONTROL ALTINDA Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir'in Menderes ilçesinde çıkan orman yangının kontrol altına alındığını açıkladı. Bakan Pakdemirli, yaptığı yazılı açıklamada, "Dün saat 17.07'de başlayıp ilerleyen saatlerde rüzgarın etkisiyle Balıkesir İvrindi ilçesi sınırlarına sirayet eden orman yangınımız Orman Genel Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerimizin yoğun çalışmalarıyla kontrol altına alınmıştır.
Orman Genel Müdürlüğü - 27.9.2020
Milletvekili Aksal, Keşan Millet Bahçesi proje alanını inceledi
Aksal, yaptığı açıklamada, alanın Orman Genel Müdürlüğü tarafından Keşan Belediyesi'ne tahsis edildiğini belirtti.
Orman Genel Müdürlüğü - 25.9.2020
Son Dakika | Samsun'da hayvancılığın geliştirilmesi için 42 bin 800 dekar mera alanı ıslah edildi
Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü bünyesinde Samsun'da tamamlanan ve yürütülmekte olan Mera Islah ve Amenajman projeleri çerçevesinde 42 bin 800 dekar mera alanında ıslah yapıldığını belirten Sağlam, Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilecek çalışmalarla 4 bin 777 dekar mera alanında ıslahın koordineli şekilde yürütüleceğini, böylece toplamda 47 bin 577 dekar mera alanlarının ıslah edilmiş olacağını kaydetti.
Orman Genel Müdürlüğü - 25.9.2020
"Maviyemiş"ten 60 milyon lira gelir beklentisi
Maviyemiş üretimini artırmak amacıyla Orman Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Maviyemiş-Likapa Eylem Planı" kapsamında rehabilite edilen alanlardan bu yıl 550 tonluk üretim ve 60 milyon lira gelir bekleniyor.
Orman Genel Müdürlüğü - 23.9.2020
FAO'dan Şanlıurfa'nın bozkır ekosistemlerini korumayı amaçlayan proje
Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünden (FAO) yapılan yazılı açıklamaya göre, proje, Örgüt ile Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü Küresel Çevre Fonu finansal desteğiyle yürütülüyor.
Orman Genel Müdürlüğü - 22.9.2020
Son dakika! İzmir'de otluk alanda yangın çıktı
İhbar üzerine bölgeye itfaiye ve Orman Genel Müdürlüğü ekiplerine bağlı 17 itfaiye aracı, 3 arazöz ve personel sevk edildi.
Orman Genel Müdürlüğü - 22.9.2020
İzmir'de otluk alanda yangın çıktı
İhbar üzerine bölgeye itfaiye ve Orman Genel Müdürlüğü ekipleri sevk edildi.
Orman Genel Müdürlüğü - 20.9.2020
Son Dakika: Hakkıbey Yarımadası'nda orman yangını (6)
Bakan Pakdemirli, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: "Ayvalık'taki yangın, Orman Genel Müdürlüğü ekiplerimizin etkili müdahalesi ve Belediyelerimizin de desteğiyle tamamen kontrol altına alınmıştır.
Orman Genel Müdürlüğü - 18.9.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 5
Yangın, dün saat 17.30 sıralarında Kaş'a bağlı Ova Mahallesi Çayağzı Mevkisi'ndeki sazlık ve bozuk çam ormanında başladı. Yangına, Orman Genel Müdürlüğü'ne ait olan Muğla'nın Fethiye ilçesinde konuşlu bir helikopter ile havadan, 10 arazöz, 3 ilk müdahale aracı, 4 teknik eleman ve 40 orman işçisi ile karadan müdahale edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Orman Genel Müdürlüğü Haberleri | Orman Genel Müdürlüğü Haber - Haberler - Orman Genel Müdürlüğü haberleri, son dakika orman genel müdürlüğü haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi | - Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Aslan: Yangınların kaynağı, ya cehaletten ya da
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 18:32:04. #1.15#
title