NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Haberleri

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi haber, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi - 22.01.2021
NEVÜ Rektörü Aktekin, dekanlığa atanan Özcan ile görüştü
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, NEVÜ Diş Hekimliği Fakültesinde dekanlık görevine başlayan Prof. Dr. Sevgi Özcan'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi - 09.01.2021
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'ne doğru
AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi - 06.01.2021
Nevşehir'de mesleki gelişime yönelik işbirliği protokolü imzalandı
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO) ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında mesleki gelişime yönelik işbirliği protokolü imzalandı.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi - 17.12.2020
KAEÜ, Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresi'ne ev sahipliği yapacak
KAEÜ'den yapılan yazılı açıklamada, Rektör Karakaya'nın, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen 2.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi - 16.12.2020
"II. Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresi" başladı
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü (SBE) ev sahipliğinde düzenlenen "II. Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresi" (KAPSOSBİL 2020) başladı.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi - 04.12.2020
Nevşehir'de "7. Yerel Kadın Buluşmaları" etkinliği düzenlendi
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı, Türkiye'deki mülteci ve sığınmacıları konu alan kısa film izletildi.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi - 24.11.2020
24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi - 03.11.2020
NEVÜ heyeti köy okullarında öğrencilerle buluştu
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) tarafından, üniversite-şehir işbirliğini pekiştirmek amacıyla köy okullarına yönelik ziyaret programları devam etti.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi - 08.10.2020
KBÜ Rektörü Polat ile NEVÜ Rektörü Aktekin bir araya geldi
Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin'i ziyaret etti.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi - 16.09.2020
Uluslararası Turizm Filmleri Festivali Kapadokya'da başladı
Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları, Nevşehir Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen festival kapsamında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen konferans öncesi Kapadokya ve Türkiye konulu tanıtım filmleri izlendi.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi - 12.09.2020
Son dakika haberleri... Ürgüp'te pazar alışverişi yapanların ateşi drone ile ölçüldü
Covid-19 riskine karşı hijyen çalışmalarına azami düzeyde önem veren Ürgüp Belediyesi tarafından, covid-19 ile mücadele kapsamında, pazar yerinde termal drone ile ateş ölçümü yapıldı. Ürgüp Belediyesi ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi iş birliğinde pazar yerinde termal kameralı drone ile çekim ve ölçümler yapıldı.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi - 11.09.2020
"17. İmam Hatipliler Kurultayı" yarın yapılacak
Dernekten yapılan açıklamaya göre, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde yapılması planlanan ancak pandemi nedeniyle İstanbul'a alınan 17.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi - 14.08.2020
Son dakika haberleri |
Türkistan Piri Hoca Ahmet Yesevi'nin kültür ocağında eğitim alarak, çok sayıda bilim adamının yetiştiği Horasan'da engin bilgi birikimi ve geniş dünya görüşüne sahip olan Hacı Bektaş Veli'nin Anadolu'ya gelişi, Anadolu Selçuklu Devleti'nin siyasi, ekonomik ve kültürel düzeninin bozulduğu, yönetimde bölünmelerin ortaya çıktığı bir devreye rastladı. Hacı Bektaş Veli, bilim ve öğretim merkezi kurarak ortaya koyduğu düşünce, fikir ve kamil akıl ile Anadolu'da birlik ve beraberliği sağladı. İnsanlara tasavvufun inceliklerini anlatan Hacı Bektaş Veli, bilgi ve erdem kandilini yaktığı Anadolu'da, Hakk'a ulaşmanın, dört kapı kırk makamdan geçerek hakikate kavuşmanın yollarını yetiştirdiği talebelerine öğretti. Osmanlı'nın kuruluşunda ve Anadolu'nun Türkleşmesinde etkisi olduğu belirtilen Hacı Bektaş Veli, "Bir olalım, iri olalım, diri olalım", "İncinsen de incitme", "Her ne ararsan kendinde ara", "Oturduğun yeri pak et, kazandığın lokmayı hak et", "Eline, beline, diline sahip ol" sözleriyle bütün insanlığı sevgi, barış ve kardeşliğe çağırdı. Hayatının büyük bir kısmını Anadolu insanının yetişmesine adayan Hacı Bektaş Veli, ömrünü tamamladığı o dönemki adıyla Sulucakarahöyük olan Nevşehir'e bağlı Hacıbektaş ilçesindeki ebedi istirahatgahında ziyaret ediliyor. Hacı Bektaş Veli'ye ait olduğu genel olarak kabul edilen eserler, "Besmele Şerhi", "Fatiha Suresi Tefsiri", "Makalat", "Kitabü'l-Feva'id", "Hacı Bektaş'ın Nasihatleri", "Makalat-ı Gaybiyye" ve "Kelimat-ı Ayniyye"dir. Adı ve öğretileri üniversitede yaşatılıyor Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Türkiye'de Hacı Bektaş Veli ile ilgili "araştırma enstitüsü" olan tek üniversite.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi - 22.07.2020
Sivas Valisi Ayhan, NEVÜ rektörü Aktekin'i ziyaret etti
Sivas Valisi Salih Ayhan, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin'i ziyaret etti.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi - 17.07.2020
ÖNDER heyeti NEVÜ Rektörü Aktekin'i ziyaret etti
ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Köse, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin'i ziyaret etti.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi - 15.07.2020
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Stadyumunda gerçekleştirilen anma programı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi - 13.07.2020
Nevşehir'de "Neolitik Çağ Yüzey Araştırmaları Projesi"ne yeniden başlandı
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümünce geçen yıl başlatılan "Neotilik Çağ Yüzey Araştırmaları (NENESU) Projesi" çalışmaları sürdürülüyor.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi - 28.06.2020
NEVÜ Rektörü Aktekin YKS'de çocuklarını bekleyen aileleri ziyaret etti
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) giren adayların ailelerini ziyaret etti.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi - 26.06.2020
NEVÜ 3 yeni bölüm ve programa öğrenci alacak
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ), 3 yeni bölüm ve programa daha öğrenci alacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Haberleri | Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Haber - Ha - Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi haberleri, son dakika nevşehir hacı bektaş veli üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. NEVÜ Rektörü Aktekin, dekanlığa atanan Özcan ile görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.1.2021 04:30:57. #1.15#
title