Navigasyon Haberleri

Navigasyon haber, Navigasyon son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Navigasyon - 19.11.2020
'Robot süpürgeler, evdeki konuşmaları dinlemek için kullanılabilir'
'Bilgileriniz, reklam verenlerin eline geçebilir' Dr. Nirupam Roy, "Hiçbir şey düşünmeden bu cihazları evimize getiriyoruz. Ama çalışmamızla mikrofonları olmamasına rağmen, bu cihazların navigasyon için kullandığı sistemlerini başka bir amaca uygun hale getirebileceğimizi, evdeki konuşmaları dinlemek için kullanabileceğimizi ortaya koyduk" dedi.
Navigasyon - 16.11.2020
Yeni Captur Türkiye'de
Akıllı kokpitin başrol oyuncusu olan 9,3 inç multimedya ekranı segmentinin en büyük dikey tablet ekranı olarak dikkat çekiyor. Hafif kavisli dikey tablet, yolcu bölmesine modern bir görünüm kazandırırken, hafif eğim sayesinde ekranın okunabilirliği artıyor. Sürücüye doğru dönük yeni Renault EASY LINK multimedya sistemi sayesinde, tüm multimedya, navigasyon ve bilgi-eğlence hizmetlerinin yanı sıra MULTI-SENSE ayarlarına ve sürüş yardım sistemlerinin parametrelerine de kolayca erişilebiliyor.
Navigasyon - 30.10.2020
Rahim ağzı kanseri cerrahisinde anne olma şansı korunuyor
İleri evre rahim ağzı kanserinde ölüm oranının çok yüksek olduğunun altını çizen Vardar, erken evre saptanması durumunda ise cerrahinin ilk seçenek olduğunu belirtti. Vardar, şu bilgileri verdi: "Erken evre tümörlerde, rahmi tümden aldığımız cerrahi bir yöntemle hastayı tedavi ediyorduk. Ancak bu hastaların çoğu genç ve rahmin alınması onların anne olma şanslarını yitirmesi anlamına geliyordu. Çocuk sahibi olamıyorlardı. Ancak son araştırmalar, rahmi koruyacak şekilde tümörlü bölgenin alınmasının rahmi almak kadar etkili olduğunu gösterdi. Böylece artık rahmin korunduğu ameliyatlar gerçekleştiriyoruz. Hem hastalığı tedavi ediyor hem de hastanın çocuk sahibi olma şansını koruyoruz." "Tümörün genomu adeta parmak izi gibi" Doç. Dr. Umut Dişel de kanser tanısı alan bazı hastaların ciddi ölçüde korku ve endişe hissi yaşadıklarını belirterek, şunları kaydetti: "Korkmak, endişelenmek elbette normal bir tepkidir. Ancak bu duyguyu aşmak ve tedavilere devam etmek çok önemli. 'Kanser oldum, öleceğim' fikrinden uzak durmak gerekiyor. Elbette kanser tedavisi uzun ve zorlu bir süreç. Ancak özellikle erken evre kanserlerde başarı oranı yüksek ve giderek artıyor. Yeni yöntemler geliştiriliyor ve yöntemler hastaların hem yaşam kalitesini hem de tedavide yüz güldürücü sonuçlar alınmasını sağlıyor." Son yıllarda tümörün genetik yapısının incelendiği testlerin kullanılmaya başlandığını, 300'den fazla genin aynı anda taranması ile tümörün genetik haritasının çıkarılabildiğini, böylece genlerdeki mutasyonların saptanarak yapısı değişen genlerin belirlenebildiğini, gelecekten bu yöntemin her hastanın tedavisinde standart olarak uygulanabileceğini vurgulayan Dişel, şunları kaydetti: "Tümörün genlerine bakılıyor. Tümörün adeta gen haritası çıkarılıyor. Ama her hastanın tümörü birbirinden çok farklı, bir parmak izi gibi düşünebilirsiniz. Nasıl kişinin genleri bir diğerinden farklıysa, tümörü de diğer hastaların tümöründen ayrı özellikler taşıyor. Yeni nesil yüksek teknoloji gerektiren bir izlem yöntemi bu. Birçok kanser türünde kullanıyoruz. Kadın kanserlerinin, meme ya da akciğer kanserinin tedavisinde sıkça yararlanıyoruz. Bu yöntem bize, hastanın hangi ilaçlara, hangi tedaviye daha iyi yanıt vereceğine dair ipucu veriyor. Yani adeta tedavi için navigasyon görevi görüyor.
Navigasyon - 25.10.2020
Suzuki'nin hibrit atağı "Swift" ile başladı
Swift Hibrit; GL Techno ve GLX Premium donanım seviyeleriyle Türkiye'de satışa sunulurken, LED farlar ve LED stop lamba grubu, 16 inç alaşım jantlar, 9 inç dokunmatik multimedya sistemi ve navigasyon, LCD yol bilgi ekranı, anahtarsız çalıştırma sistemi ve çift renk seçenekleri gibi öne çıkan özellikleriyle dikkati çekiyor.
Navigasyon - 22.10.2020
Huawei Mobil Servisleri, "Mate 40 Serisi"nde üst düzey kullanım deneyimi sunuyor
Etkinlikte Huawei, küresel kullanıcılar için Huawei'nin resmi arama motoru Petal Search ve Mate 40 Serisi'nin hareket kontrolünü destekleyen ilk navigasyon uygulaması olan Petal Maps'i lanse etti.
Navigasyon - 19.10.2020
Son dakika haberleri | Kongo'da son 2 haftada tekne kazalarında 73 kişi öldü
Basankusu Bölge Yöneticisi İfodji Ngilima basına yaptığı açıklamada, ülkenin kuzeybatısında Basankusu bölgesinde bulunan ülkenin en büyük su yollarından Kongo Nehri'nin bir kolu durumundaki Lulonga'da son 2 haftada meydana gelen tekne kazalarında 73 kişinin yaşamını yitirdiğini belirtti. Kazaların genellikle ulaşımda kullanılan küçük motorlu ahşap teknelerin navigasyon standartlarına uymaması sebebiyle gerçekleştiğini ifade eden Ngilima, birçok kişinin de hala kayıp olduğunu söyledi.
Navigasyon - 16.10.2020
Son dakika haber... FreeBuds Pro, Watch GT 2 Pro ve Watch Fit, uluslararası basından 9 ödül kazandı
"FreeBuds Pro, Huawei telefon kullanıcıları için doğal bir öneri" Huawei FreeBuds Pro'yu inceleyen ve Editörün Seçimi ödülüne layık gören Android Authority sitesi, ürüne ilişkin şu açıklamayı yaptı: "FreeBuds Pro'nun en önemli geliştirmesi, kulak kanallarınızı dış seslerden izole eden silikon kulak uçlarıdır. Bu, aktif gürültü engellemenin (ANC), açık tasarım FreeBuds 3'ten çok daha iyi çalışmasını sağlar. FreeBuds Pro, Huawei telefon kullanıcıları için doğal bir öneri. Önce ürün kalitesi gelir; ve FreeBuds Pro bunu sağlıyor" Huawei Watch Fit'e de Ekibin Seçimi ödülüne layık gören sitenin yorumu, "Huawei Watch Fit, birçok pahalı Huawei Watch'un sağladığı temel işlevlerin çoğunu sunuyor, ancak çok daha az parayla. Güvenilir fitness takibi, mükemmel pil ömrü ve iyi performans sağlıyor. Lite OS, ekran düzeni ve navigasyona zaten çok aşinayım, bu yüzden buradaki deneyimi oldukça beğendim.
Navigasyon - 8.10.2020
Moovit uygulaması Huawei AppGallery ile Türkiye'de
Huawei açıklamasına göre, 106 ülkede 3 bin 200 şehirde 865 milyondan fazla kişi tarafından kullanılan Moovit, toplu taşıma işletmecilerinden, mikro ulaşım operatörlerinden ve ulaşım otoritelerinden gelen bilgileri kullanıcı topluluğundan aldığı canlı bilgilerle birleştiriyor. Sonuç olarak uygulama, herhangi bir yolculuk için en iyi rotanın doğru, gerçek zamanlı durumunu sağlayarak varış bilgileri ve hizmet uyarıları veriyor. İçerdiği erişilebilirlik özellikleri ile engelli insanlara yardımcı oluyor. Pandemi sırasında Moovit, şehirlerdeki yerel toplu taşıma bilgilerini haritalayan ve saklayan 700 bin yerel "editörden" oluşan Moovit Mooviter Topluluğu'nun desteğiyle kullanıcılara doğru, güvenilir ulaşım ve kentsel hareketlilik verileri sağladı. Açıklamaya göre, Huawei, AppGallery'deki seyahatle ilgili artan uygulama yelpazesinin yanı sıra Moovit'i 100'den fazla ülkede ve 45 dilde ücretsiz olarak kullanıma sunuyor. Ayrıca yakında Avrupa'nın önde gelen ulaşım şirketi Bolt'tan araç çağırma ve istasyon bazlı paylaşımlı bisiklet sistemleri ve scooterlar gibi seyahat seçenekleri sunulacak. Uygulamalara eklenen avantajlar arasında özel kuponlar, promosyonlar ve ücretsiz hediyeler de bulunuyor. Tüm bu fırsatlardan yalnızca Huawei kullanıcıları değil, Android işletim sistemli cihazlara sahip tüm kullanıcılar da faydalanabilecek. Açıklamada görüşlerine yer verilen Huawei Tüketici Elektroniği Grubu Merkez Doğu Avrupa ve Kuzey Ülkeleri Küresel Ortaklıklar ve Eko-Geliştirme Başkan Yardımcısı Wang Heng, "Önde gelen kentsel mobilite uygulaması olan Moovit, herkesin ulaşımı güvenle kullanabilmesi için AppGallery'e tamamen kapsayıcı ve harika bir katkı oldu. Mevcut sağlık önlemleri nedeniyle sürekli değişen durumun ortasında bile, müşterilerimiz nerede olurlarsa olsunlar üstün yol bulmanın keyfini çıkaracaklar." ifadelerini kullandı. Moovit Büyüme ve Pazarlama Direktörü Yovav Meydad ise, "Moovit'in ilk günden itibaren misyonu dünya çapında kentsel mobiliteyi basitleştirmek oldu. Moovit'in çok modlu yolculuk planlama ve navigasyon uygulamasının Huawei akıllı telefonlara entegrasyonu, milyonlarca kişinin günlük hayatını kolaylaştırmaya yardımcı olacak.
Navigasyon - 8.10.2020
Milli İHA'lar yerli uydu terminaline kavuştu
Türkiye'nin milli insansız hava araçlarının (İHA) yerli uydu terminalleriyle kontrol edilmesini sağlayacak projede teslimatlar başladı. Ultra kompakt sistemler sayesinde, kara araçlarına ve nispeten daha küçük taktik İHA'lar Bayraktar TB2 ve Vestel Karayel'e de uydu haberleşme imkanı kazandırılacak. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Türkiye'de üretilen ve uydu haberleşme kabiliyetine ihtiyaç duyan İHA'larda kullanılabilecek yerli uydu terminali için önemli bir aşamaya geçildi. Haberleşmede uydu teknolojilerinin kullanılması her geçen gün artıyor. Uydu haberleşmesi ses, görüntü, multi-medya ve veri haberleşmesi başta olmak üzere televizyon yayıncılığında, GPS/navigasyon sistemlerinde ve meteorolojik ölçümlerde kullanılıyor.
Navigasyon - 3.10.2020
Suzuki SX4 S-Cross ekimde Türkiye'ye geliyor
LED far grubu, geri görüş kamerası, ısıtmalı koltukları, manuel modda direksiyondan vites kulakçıkları, 8 inç multimedya ve navigasyon sistemi ve anahtarsız çalıştırma gibi standart donanım özelliklerine sahip SX4 S-Cross, sürüş konforunu artıran özellikleriyle fark yaratıyor.
Navigasyon - 30.9.2020
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Coğrafi Bilgi Sistemi Kurulu Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
Tüm kamu yöneticileri ve çalışanlarına seslenen Oktay, şu ifadeleri kullandı: "Bakanlığınızla, kurumunuzla ilgili büyük veri artık elinizin altındadır. Aynı şekilde yerel yöneticilerimize, belediye başkanlarına sesleniyorum, 2021 yılında da ilinizle, ilçenizle ilgili büyük veri artık elinizin altında olacaktır. Oluşturulan bilgi altyapısıyla daha kaliteli işler ortaya çıkacak. Sıra sizde. Elinizin altındaki verileri kullanın, analizler yapın, veriye dayalı kararlar alın, kurumunuzu, ilinizi veriye dayalı yönetin. Kendi kararlarınızı ve yönetim kalitenizi yükseltecek, veriye dayalı karar destek sistemlerinizi geliştirin ve kullanın." Coğrafi bilgi sisteminin sadece bugünün değil, geleceğin teknolojilerine de ciddi bir altyapı hazırlayacağının altını çizen Oktay, şunları söyledi: "Yeni nesil hava hareketlilik planları, drone taşımacılığı, otonom araçlar, insanlı ve insansız uçan araçlar çok da uzak olmayan bir gelecekte günlük hayatımızın bir parçası olacak. Geleceğin ulaşım sistemlerinin yerli ve milli altyapısını da bugünden hazırlıyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın yürüttüğü ortak çalışmalar sonucunda, ulaşım verilerimizin yerli olmayan navigasyon firmalarıyla paylaşımına izin ve lisans şartı getiriyor, milli navigasyon çalışmalarımıza devam ediyoruz.
Navigasyon - 29.9.2020
Dacia, 3 modelini tamamen yeniledi
Dacia ayrıca, kullanıcıya akıllı telefon aracılığıyla doğrudan radyo, navigasyon ve aramaları kontrol etme imkanı sağlayan yeni bir Medya Kontrol Sistemi sunuyor.
Navigasyon - 28.9.2020
Kızılcahamam'da Güvem bölgesine mobil karakol kuruldu
Güvem Mahallesi'nde jandarma karakolunun kapalı olmasından dolayı Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy ve Belediye Başkanı Süleyman Acar, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin'i ziyaret ederek, ilçe ile ilgili eksikleri ileterek istişarelerde bulundu. Görüşmeler sonucunda Güvem Mahallesi'ndeki jandarma karakolunun tadilatı yapılana kadar, mobil karakol hizmet vermeye başladı. Kızılcahamam Güvem Bölgesinde mobil karakol bugün hizmete girdi. Mobil karakollarda ihbarlara en kısa sürede ve en doğru yoldan ulaşabilmek için navigasyon cihazı bulunuyor.
Navigasyon - 27.9.2020
Türk Telekom'dan yerli araç içi acil çağrı sistemi
eCall sisteminde araçların içinde gömülü olarak bulunacak SIM kartlar gelecekte sadece kaza anında yardım çağrısı göndermekle kalmayacak, aynı zamanda sürücülerin hayatını kolaylaştıracak bağlantılı çözümler için de kullanılacak. Araç içi internet başta olmak üzere canlı trafik verisinin gösterildiği navigasyon sistemleri, sürüş performansı raporlama, arıza bildirimi gibi pek çok ek özelliği yakın gelecekte yeni nesil araçlarda tecrübe etmeye başlayacağız.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Navigasyon Haberleri | Navigasyon Haber - Haberler - Navigasyon haberleri, son dakika navigasyon haber ve gelişmeleri burada. 'Sokakta fiziki şartlarla, okulda-işte önyargılarla mücadele ediyoruz'.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.11.2020 09:15:16. #1.14#
title