Medine Haberleri

Medine haber, Medine son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Medine - 20.10.2020
Akşener, İYİ Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (1)
Akşener, Ermenistan'ın, insanların vicdan hafızasına bir kıyım daha eklediğini dile getirerek, daha bir yaşındaki Medine bebeğin, anasının koynunda can verdiğini anlattı.
Medine - 19.10.2020
Kâbe'de 7 ay sonra cemaatle ilk namaz kılındı
Suudi Arabistan'da korona virüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında Mekke'deki Mescid-i Haram ve Medine'deki Mescid-i Nebevi'de 7 ay sonra yeniden cemaatle namaz kılındı.
Medine - 18.10.2020
Son dakika haberi | Kabe'de 7 ay sonra yeniden cemaatle namaz kılındı
Mekke kentindeki Mescid-i Haram ve Medine'deki Mescid-i Nebevi İşleri (Harameyn) Başkanlığının Twitter hesabından da, Mescid-i Haram'da sabah namazı kılan cemaatin fotoğrafları paylaşıldı.
Medine - 18.10.2020
17 Ekim 2020 Haberleri
17 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Medine - 16.10.2020
TAV sağlıklı seyahat taahhüdünü güçlendirdi
Ankara Esenboğa, Makedonya Üsküp ve Hırvatistan Zagreb havalimanları başvuru sürecini tamamlayarak "ACI Havalimanı Sağlık Akreditasyonu"nu aldı. İzmir Adnan Menderes, Gazipaşa-Alanya, Milas-Bodrum ile Tunus'taki Enfidha ve Monastir, Gürcistan'ın Tiflis ve Suudi Arabistan'ın Medine havalimanları da akreditasyon sürecini yürütüyor.
Medine - 11.10.2020
HDP önündeki ailelerin evlat nöbeti 402'nci gününde
Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'dan itibaren farklı kentlerden Diyarbakır'a gelerek HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti 402'nci gününde de devam ediyor. 6 yıl önce oğlu Mazlum Baran'ın teröristler tarafından dağa kaçırıldığı belirten anne Medine Baran, Bingöl'ün Karlıova ilçesinden gelerek evlat nöbeti eylemine katıldı.
Medine - 6.10.2020
112 istasyonundaki yangın hasara neden oldu
Mithatpaşa Caddesi'nde Medine Aile Sağlığı Merkezi'nin mutfak kısmında henüz belirlenemeye nedenle yangın çıktı.
Medine - 6.10.2020
Suudi Arabistan'da en düşük Covid-19 günlük vaka sayısı kaydedildi
Bakanlık, ülkede en çok vaka gören bölgeleri ise Medine, Hafouf, Yanbu, Mekke, Riyad, Dammam olduğunu açıkladı.
Medine - 4.10.2020
Suudi Arabistan'da umre ziyaretleri yeniden başladı
Suudi Arabistan'ın Mekke kentindeki Mescid-i Haram ve Medine'deki Mescid-i Nebevi İşleri (Harameyn) Başkanlığının Twitter hesabından yapılan yazılı açıklamada, umrecilerin Kovid-19 tedbirleri altında ulaştığı kaydedildi.
Medine - 3.10.2020
Mescid-i Aksa İmam Hatibi: "Dünya yeni Haçlı Seferleri döneminden geçiyor"
Selahaddin Eyyubi komutasındaki İslam ordusu, İslam'ın Mekke ve Medine'den sonra 3'üncü kutsal şehri Kudüs'ü 1187'de Haçlı işgalinden kurtarmıştı.
Medine - 2.10.2020
Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi Sempozyumu
Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'un fethinin ardından Ayasofya'yı ziyaret ettiğini ve uzun süre incelediğini anlatan İpşirli, "Bu ulu mabet İslamiyet gelmeden önce inşa edildiği için ayrı bir özelliğe sahiptir. Altıncı asrın ortasında Hristiyanlığın tek ilahi din olduğu bir dönemde yapılması önemli. Özellikle Osmanlı döneminde hanedanın, saltanatın en önemli şiarını temsil eder. Mekke, Medine ve Kudüs'ten sonraki en önemli mekandır.
Medine - 2.10.2020
Selahaddin Eyyubi'nin 833 yıl önce Haçlılardan kurtardığı Kudüs, "normalleşme" anlaşmalarının...
İslam'ın Mekke ve Medine'den sonra 3'üncü kutsal şehri Kudüs, Selahaddin Eyyubi komutasındaki İslam ordusunca Haçlılardan kurtarılışının 833'üncü yılında, Arap ülkelerinin teker teker İsrail ile normalleşmesinin gölgesinde daha fazla yalnızlaşarak Yahudi rivayetlerine uygun yeniden şekillendiriliyor.
Medine - 2.10.2020
Son dakika haberleri! Muhammed Bin Selman İsrail'le normalleşmenin alt yapısını mı hazırlıyor?
Kral Selman'ın tavrı ve önceki Kral Abdullah'ın Beyrut inisiyatifi dışında, normalleşmenin önündeki bir diğer engel de Suudi Arabistan'ın dini konumu ve kendisine atfettiği Sünni Müslümanları birleştirici pozisyonu. Modern tarihi boyunca dış politikasında Filistin sorununu önceleyen Riyad, Filistin devletinin kurulmasını resmi politikası olarak belirlemişti. Kutsal topraklar Mekke ve Medine üzerinde vesayet hakkına sahip olan bir ülkenin İsrail'le normalleşme sürecine dahil olması, hem Filistin sorununun çözümünde elini zayıflatacak hem de Sünni dünyanın tepkisini alacağı için dini konumuna zarar verecek.
Medine - 1.10.2020
Antalya Devlet Opera ve Balesinden "Piyanolu Rus Bestecileri" konseri
Antalya DOB'dan yapılan açıklamaya göre, Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde gerçekleştirilecek konserde, Soprano Arzu Aydoğdumu, mezzo soprano Medine Tuganova ve Bilge Yılmaz, bariton Serhat Konukman, Melih Tepretmez ve Mehmet Ali Tutar sahneye çıkacak.
Medine - 1.10.2020
Ali Erbaş "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" açılışında konuştu
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" açılışı Ayasofya-i Kebir Camii'nde gerçekleştirildi.  Ayasofya'nın avlusunda düzenlenen törene Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul İl Müftüsü Mehmet Emin Maşalı katıldı.  Vali Ali Yerlikaya törende yaptığı konuşmasında, "Sadece din görevlilerimiz değil, hepimiz bu şuurla camilerimizin fiziki ve manevi hizmetiyle mesulüz. Bütün Müslümanların olduğu gibi, din görevlilerimizin de yol göstericisi bizzat Hz. Peygamberimizdir. Medine'deki Mescidi Nebevi, bütün zamanlarda; İslam'a hizmet eden din görevlilerimiz için bir mekteptir, okuldur, dershanedir.
Medine - 26.9.2020
MHP Korkuteli İlçe Başkanlığına Medine Yapılmışev yeniden seçildi
MHP Korkuteli İlçe Başkanlığına Medine Yapılmışev yeniden seçildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Medine Haberleri | Medine Haber - Haberler - Medine haberleri, son dakika medine haber ve gelişmeleri burada. Annesinin bohçasında hayat: Sırtta 16 aylık bebekle ekmek mücadelesi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 01:51:35. #1.15#
title