Libya Haberleri

Libya haber, Libya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Libya - Dün
İtalya'nın Lampedusa Adası'na son 18 saatte 1400'ü aşkın sığınmacı ulaştı
Lampedusa Belediye Başkanı Salvatore Martello da İtalyan basınına yaptığı açıklamada, "Libya rotası açıldı.
Libya - Dün
Afrika'da Kovid-19 vaka sayısı 4 milyon 666 bini aştı
Kıtada en fazla vaka Güney Afrika Cumhuriyeti, Fas, Tunus, Etiyopya, Mısır ve Libya'da tespit edildi.
Libya - Dün
Ürdün İsrail'e Doğu Kudüs'teki ihlalleri nedeniyle protesto notası verdi
Ürdün, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'nde yaşayan Filistinlileri zorla göç tehdidi ve Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleri nedeniyle İsrail'e diplomatik nota vererek tepkisini gösterdi.
Libya - Dün
Haftanın tarihine bakış
2010- Libya Havayolları Afrikiyah'ın Güney Afrika'nın Johannesburg kentinden gelen uçağının Trablusgarp Havalimanı'na inişinde düşmesi sonucu 104 kişi öldü, kazadan Hollandalı bir çocuk kurtuldu.
Libya - 08.05.2021
Suudi Arabistan ve Pakistan, Filistinlilerin haklarını destekleyen ortak bir açıklama yayımladı
Suriye, Libya ile Yemen'de de siyasi çözümün ve bu bağlamda Birleşmiş Milletlerin (BM) yürüttüğü çalışmaların desteklendiğinin aktarıldığı açıklamada, Husilerin aralarında bulunduğu terör örgütleriyle bunların Suudi Arabistan topraklarına balistik füze ve insansız hava araçlarıyla (İHA) düzenledikleri saldırılar kınandı.
Libya - 08.05.2021
Türkiye-AB ilişkilerinin geleceği Londra'da tartışıldı
Eichhorst, AB'nin özellikle Libya, Doğu Akdeniz, Güney Kafkasya, Suriye ve Afganistan gibi bölgelerde Türkiye ile iş birliğini derinleştirmek istediğini, Türkiye ile AB'nin olası iş birliği alanlarını açmak için bir yıl öncesine göre çok daha iyi bir yerde durduklarını söyledi.
Libya - 08.05.2021
Afrika'da Kovid-19 vaka sayısı 4 milyon 658 bine yaklaştı
Kıtada en fazla vaka Güney Afrika Cumhuriyeti, Fas, Tunus, Etiyopya, Mısır ve Libya'da tespit edildi.
Libya - 08.05.2021
Libya Başbakanı Dibeybe, İsrail'in Mescidi Aksa saldırılarını kınadı
Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, İsrail polisinin, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesindeki Mescid-i Aksa'da cemaate saldırmasına ilişkin sosyal medya hesabından kınama mesajı yayımladı.
Libya - 08.05.2021
Libya Başkanlık Konseyi, Trablus'taki toplantılarını yaptıkları otele silahlı baskın düzenlendiğini açıkladı
Libya Başkanlık Konseyi, başkent Trablus'ta Konsey toplantılarının yapıldığı otelin silahlı bir grup tarafından saldırıya uğradığını, olayda kimsenin zarar görmediğini açıkladı.
Libya - 08.05.2021
Son dakika haberleri | Libya ordusuna bağlı Öfke Volkanı Operasyonu: Trablus'u koruyan ve savunan gücü sahada göreceksiniz
Son dakika gündem haberi... Libya ordusuna bağlı Öfke Volkanı Operasyonu, Ulusal Birlik Hükümetinin son dönemdeki kararları ve Dışişleri Bakanlığının açıklamalarına karşı tepki içeren bir açıklama yayımladı.
Libya - 08.05.2021
Libya Temsilciler Meclisi: Batılı 5 ülkenin seçimlere ilişkin açıklaması iç işlerimize müdahaledir
Libya Temsilciler Meclisi, ABD, İtalya, Birleşik Krallık, Fransa ve Almanya'nın, "Seçimlere hazırlanmada temel rolü olan ilgili devlet organlarında, onları aksatacak herhangi bir değişiklik yapmak için uygun zaman değildir.
Libya - 07.05.2021
Libya Devlet Yüksek Konseyi: Batılı 5 ülkenin seçimlere ilişkin açıklaması iç işlerimize müdahaledir
Libya Devlet Yüksek Konseyi ABD, İtalya, Birleşik Krallık, Fransa ve Almanya'nın 24 Aralık'ta yapılması kararlaştırılan genel seçimlere ilişkin açıklamasını "Libya'nın iç işlerine müdahale" olarak nitelendirdi.
Libya - 07.05.2021
BM 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır'dan BM Güvenlik Konseyi reformu çağrısı Açıklaması
Çok taraflılığın bir seçenek değil gereklilik olduğunu ve mevcut BM sisteminin bir alternatifinin bulunmadığını ifade eden Bozkır, BM'nin pek çok başarı örneğinin bulunduğuna ancak Filistin'den Suriye'ye, Yemen'den Libya ve Myanmar'a kabul edilemeyecek düzeylerde insan ıstırabının da hala devam ettiğine dikkati çekti.
Libya - 07.05.2021
Son dakika haber: Rus paralı askerlerinin, Orta Afrika Cumhuriyeti'nde sivilleri infaz ettiği iddia edildi
Wagner paralı askerlerinin, yerel orduları eğitmek, önemli isimleri korumak, isyancı veya terörist gruplarla mücadele etmek ve sıcak noktalarda altın, elmas ve uranyum madenlerini korumak amacıyla Orta Afrika Cumhuriyeti, Sudan, Libya ve Mozambik'te faaliyet gösteriyor.
Libya - 07.05.2021
Afrika'da Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 124 bine yaklaştı
20 milyon doz aşı yapıldı Kıtada en fazla vaka Güney Afrika Cumhuriyeti, Fas, Tunus, Etiyopya, Mısır ve Libya'da tespit edildi.
Libya - 07.05.2021
Türkiye'den yılın ilk 4 ayında 1 milyar 75 milyon dolarlık halı ihracatı yapıldı
Türk halılarına ilgi gösteren ülkelere bakıldığında ise ilk sırada ABD yer aldı. Bu ülkeyi Birleşik Arap Emirlikleri, Libya, İngiltere ve Almanya takip etti.
Libya - 07.05.2021
Türkiye'nin kardeşlik eli ramazan yardımlarıyla dünyaya ulaşıyor
Ramazanın bereketini yurt içi ve dışındaki ihtiyaç sahipleriyle paylaştıklarını kaydeden Yıldırım, "Ülke genelinin yanı sıra Suriye, Yemen, Libya, Lübnan, Somali, Afganistan, Irak gibi ülkelerdeki mazlumlara Türkiye'nin güçlü elini uzatıyoruz, uzatmaya da devam edeceğiz.
Libya - 07.05.2021
GÜNDEM / 7 Mayıs 2021
(Sofya/10.00) ÖZEL HABER 1- GRAFİKLİ - Türk hava sahasından bu yılın ilk 4 ayında 27 saniyede bir uçak geçti Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu: "Salgın sebebiyle tüm dünyada havalimanlarındaki yolcu sayısı ciddi oranda azalırken, aldığımız tedbirler sayesinde yolcularımız seyahatlerine, havacılık emniyeti ve uçuş güvenliği içinde devam ediyor" (Arife Yıldız Ünal/Ankara) 2- Eski İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, AA'ya konuştu "İran, Türkiye ve Suudi Arabistan yan yana durursa ve birlik içinde hareket ederse bölgenin çehresi tamamen değişir. Bu çok kolay gerçekleşebilir. 3 ülke arasındaki ortak paydalar ihtilaflı oldukları konulardan onlarca kat daha fazladır" "Seçim (İran'daki seçim) atmosferi çok durağan, hiçbir zaman böyle olmamıştı. Nasıl olacağı gelişmelere bağlıdır. Birçok gelişme yaşanabilir" "Geçmişte sandıkları tek tek ilan ediyorduk. 44 binden fazla sandığın içindeki oylar tek tek sayılıyor ve ilan ediliyordu. Yapılan son 2-3 seçimde sandıklar ilan edilmiyor. Bu iyi bir şey değil" (Muhammet Kurşun/Tahran) 3- Türkiye'nin kardeşlik eli ramazan yardımlarıyla dünyaya ulaşıyor Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık: "Bağışlar sayesinde ülkemizde ve 18 ülkede 8 milyondan fazla ihtiyaç sahibine el uzatma imkanı bulduk. Yardımlar için toplamda 200 milyon liranın üzerinde bir bütçe kullandık" İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım: "Ülke genelinin yanı sıra Suriye, Yemen, Libya, Lübnan, Somali, Afganistan, Irak gibi ülkelerdeki mazlumlara Türkiye'nin güçlü elini uzatıyoruz, uzatmaya da devam edeceğiz.
Libya - 07.05.2021
Libya'da hükümet, Bingazi ve Derne'nin imarı için fon oluşturdu
Libya hükümeti, ülkede son yıllarda yaşanan savaştan etkilenen şehirlerin yeniden inşası için fon oluşturulduğunu açıkladı.
Libya - 07.05.2021
Batılı 5 ülke Libya'da 24 Aralık seçimlerinin kolaylaştırılması çağrısında bulundu
Batılı 5 ülkenin Libya büyükelçilikleri, ülkede 24 Aralık'ta yapılması beklenen seçimlerin kolaylaştırılması çağrısında bulundu.
Libya - 06.05.2021
Son dakika haberi! Libya açıklarında avlanan İtalyan balıkçılara ateş açıldı
Son dakika gelişmesine göre Libya açıklarında avlanan İtalyan balıkçılara Libya Sahil Güvenlik güçleri tarafından ateş açıldığı bildirildi.
Libya - 06.05.2021
Son dakika haberi! Libya'nın İstihbarat Başkanlığı görevine Hüseyin Muhammed Halife el-Aib getirildi
Son dakika habere göre Libya Başkanlık Konseyi, ülkenin istihbarat biriminin başına Hüseyin Muhammed Halife el-Aib'in atandığını duyurdu.
Libya - 06.05.2021
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu TRT Haber canlı yayında Almanya ziyaretini ve gündemi değerlendirdi Açıklaması
Çavuşoğlu, her iki ülkeyi ilgilendiren bölgesel konuların da değerlendirildiğinin altını çizerek, "Libya, Suriye, Irak, Doğu Akdeniz konusu hepimiz için önemli.
Libya - 06.05.2021
Son dakika haberleri! Fas, Almanya'nın Rabat Büyükelçisi Zohur el-Alavi'yi Dışişleri Bakanlığı'na çağırdı
Son dakika gündem haberi... Fas, Almanya'nın Rabat Büyükelçisi Zohur el-Alavi'yi Dışişleri Bakanlığına çağırarak, Batı Sahra meselesindeki olumsuz yaklaşımı ve Libya konusunda dışlayıcı tutumu nedeniyle tepkisini gösterdi.
Libya - 06.05.2021
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, canlı yayında gündemi değerlendirdi: (1)
Mısır'ın, Türkiye ile Libya arasındaki anlaşmalara saygı göstererek yeni petrol veya doğal gaz rezervleri arayışlarını özellikle o bölge sınırlarının dışında ilan ettiğini söyleyen Oktay, "Türkiye ile Mısır arasında ilişkiler tamamen koptu denilemez hiçbir zaman.
Libya - 06.05.2021
Dışişleri Bakanlığı, Türkiye-Mısır istişarelerinin samimi ve kapsamlı içerikte gerçekleştirildiğini bildirdi
Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Görüşmeler samimi havada ve kapsamlı içerikte gerçekleştirilmiştir. Görüşmelerde ikili konuların yanı sıra Libya, Suriye ve Irak'taki durum başta olmak üzere bölgesel konular ele alınmış, Doğu Akdeniz'de barış ve güvenliğin sağlanması ihtiyacı üzerinde durulmuştur.
Libya - 06.05.2021
Kimya sektörü Nisan Ayında ihracatını % 70 artırdı
Nisan ayında tanı kitleri ihracatında ilk üçte yer alan ülkeler Almanya, Libya ve Sırbistan olurken, dezenfektan ihracatında Libya, Hollanda ve ABD, sabun ihracatında Irak, İsrail ve Libya, ilaç ihracatında Almanya, ABD ve Bulgaristan, kolonya ihracatında ise Almanya, Hollanda ve Hong Kong ilk üçte yer aldı.
Libya - 06.05.2021
Fransa'da ana akım medya kamu diplomasisinin aracı mı?
Devlet temsilcileri suskun kalsa da, ana akım medya Türkiye'nin FETÖ ile mücadelesine destek vermek şöyle dursun, terör örgütüyle bağı bulunanların yargılanmalarını ve görevden alınmalarını bile muhaliflere yönelik büyük bir "temizlik" operasyonu olarak nitelendiriyor. 15 Temmuz darbe girişimini satır aralarına gizleyerek, darbeci casusluk şebekesini aklarcasına, bu mücadeleyi de Türkiye'nin demokrasi eksiklikleri başlığı altına yerleştiriyor. Türkiye demokrasisinin eksiklikleri de, hükümetin iyi yönetemediği sorunlar da var elbette. Ama Fransız ana akım medyası Türkiye'yi bunlar üzerinden eleştirmiyor; daha çok egemenliği ve bağımsızlığı açısından yaşamsal önem taşıyan, terörle mücadelesinin iki ayağı üzerinden sıkıştırmayı yeğliyor. Söz konusu iki terör örgütünün de ABD'nin kanatları altında olduğu göz önüne alındığında, bu desteğin aslında Ankara'nın Ermenistan, Doğu Akdeniz, Kıbrıs, Libya ve Ege sorunlarında kıskaç altına alınmasını tamamladığını söylemek mümkün.
Libya - 06.05.2021
Afrika'da Kovid-19 vaka sayısı 4 milyon 636 bini aştı
Kıtada en fazla vaka Güney Afrika Cumhuriyeti, Fas, Tunus, Etiyopya, Mısır ve Libya'da tespit edildi.
Libya - 06.05.2021
İngiltere'de düzenlenen G7 Dışişleri Bakanları Toplantısı ortak bildirgesi açıklandı Açıklaması
Dönem başkanı İngiltere'nin ev sahipliğinde, başkent Londra'da düzenlenen G7 Dışişleri Bakanları toplantısı sona erdi. Toplantının ardından Rusya, Çin, İran, Libya, Suriye olmak üzere çeşitli başlıkların açıldığı 27 sayfalık bir bildirge açıklandı.
Libya - 06.05.2021
Libya Dışişleri Bakanlığı, Mısır ile ortak konsolosluk komitesinin çalışmalarına yeniden başladığını duyurdu
Libya Dışişleri Bakanlığı, yaklaşık 8 yıllık aradan sonra Mısır ile ortak konsolosluk komitesinin çalışmalarına yeniden başladığını ilan etti.
Libya - 05.05.2021
Libya Başbakanı: "Libya ve Türkiye arasındaki deniz anlaşması konusunda Yunanistan ile aynı fikirde değiliz"
Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, ülkesinin Türkiye ile imzaladığı "Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası" konusunda Yunanistan ile fikir ayrılıkları olduğunu söyledi.
Libya - 05.05.2021
Son dakika haber! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile video konferans görüşmesi yaptı
Erdoğan, NATO'nun imkan ve kabiliyetlerini de kullanmak suretiyle Afganistan'a desteğin en etkin biçimde nasıl sürdürebileceğini ele almak gerektiğini belirterek, Libya'nın istikrarı için Milli Birlik Hükümeti'ni desteklemeye devam edeceklerini, bu kapsamda Almanya ile iş birliği yapmaya da hazır olduklarını söyledi.
Libya - 05.05.2021
Son dakika! Erdoğan, Libya'nın istikrarı için Milli Birlik Hükümeti'ni destekleyeceklerini, bu kapsamda Almanya'yla işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirtti.
Son dakika haber: Erdoğan, Libya'nın istikrarı için Milli Birlik Hükümeti'ni destekleyeceklerini, bu kapsamda Almanya'yla işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirtti.
Libya - 05.05.2021
Erdoğan ve Putin Kovid-19'la mücadele ve "Sputnik V" aşısının tedariki konularını görüştü
Libya meselesinin de ele alındığı kaydedilen açıklamada, "Libya Ulusal Birlik Hükümeti'nin ülkedeki siyasi güçler ve bölgelerin çıkarlarının dikkate alınmasıyla ülkenin bütünlüğünü güçlendirmeye yönelik çabalarını destekleme konusunda mutabık kalındı.
Libya - 05.05.2021
Ortadoğu'da yeni bir dönem mi başlıyor?
Önce istihbarat teşkilatları arasında başlayan Türkiye-Mısır görüşmeleri Ramazan diplomasisi çerçevesinde iki dışişleri bakanının telefon görüşmesiyle olumlu bir yöne evrilmiş durumda. Türk dışişleri heyetinin 5-6 Mayıs'ta Mısır'ı ziyaretiyle ve akabinde gerçekleşecek bakan düzeyindeki görüşmelerle iki ülke arasında normalleşme adımları atılacak. Zira ilişkilerin normalleşmesi hem iki ülke ve hem de bölge açısından hayati önemi haiz. Türkiye ile ilişkileri soğuk olduğundan, Mısır Yunanistan'la yaptığı münhasır ekonomik bölge (MEB) anlaşmasıyla Akdeniz'de 5 bin kilometrekarelik bir alanı kaybetti. Türkiye'nin Libya'daki etkinliği de Libya'nın sınır komşusu Mısır'ı doğrudan etkiliyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Libya Haberleri | Libya Haber - Haberler - Libya haberleri, son dakika libya haber ve gelişmeleri burada. İtalya'nın Lampedusa Adası'na son 18 saatte 1400'ü aşkın sığınmacı ulaştı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 10.5.2021 07:14:01. #1.14#

title