Libya Haberleri

Libya haber, Libya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Libya - Dün
İsrail'in Mescid-i Aksa ve Filistinlilere saldırıları TBMM Genel Kurulu gündeminde
İktidarın, Filistin konusunda bir taraftan "Ümmet bizden liderlik bekliyor." derken bir taraftan da Papa ile görüşmeler yaptığını anlatan Çeviköz, şunları söyledi: "Bu çelişkili durumla nasıl bir diplomasi atağı yaratmayı düşünüyorsunuz? Dış politika her şeyden önce millet için yapılır, siz millet için hangi dış politika başarısını gösterdiniz ki ümmetin liderliğine talip olabiliyorsunuz? Ümmet sizi tanımasa inanması işten bile değil. Hem hangi ümmetten söz ediyorsunuz? Suriye'de 'bizimkilerle Esad'ınkiler' diye böldüğünüz ümmetten mi? Libya'da 'bizimkilerle Mısır'ınkiler' diye böldüğünüz ümmetten mi? Mısır'da 'bizimkilerle Sisi'ninkiler' diye böldüğünüz ümmetten mi? İstanbul seçimlerinde dahi 'Bize mi oy vereceksiniz, Sisi'ye mi?' diye kendi halkımızı, milletimizi böldünüz.
Libya - Dün
Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye raporu görüşüldü
Santos Silva, temel haklar, demokrasi, hukukun üstünlüğü ve insan hakları konularında Türkiye'de gerileme olduğunu iddia ederek, Doğu Akdeniz'deki gelişmeler, Gümrük Birliği'nin uygulanması, Kıbrıs meselesi, Türkiye'nin Libya, Suriye ve Kafkaslardaki rolü ve göç konulu Türkiye-AB Mutabakatının yakından takip edildiğini bildirdi.
Libya - Dün
Akdeniz'de en az 50 düzensiz göçmen kayboldu
Uluslararası Göç Örgütü (IOM) Akdeniz Koordinasyon Ofisi Sözcüsü Flavio Di Giacomo, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Ne yazık ki bir başka tekne kazası Tunus'un Safakes kenti açıklarında meydana geldi. Muhtemelen en az 50 göçmen kayboldu. Kurtulan 33 kişinin hepsi Bangladeşli. Onlar, geçen pazar günü Libya'nın Zuvara kentinden hareket etti.
Libya - Dün
ABD'den Libya'ya 2014'ten bu yana en üst düzey ziyaret
ABD Dışişleri Müsteşar Vekili Joey Hood ve Libya Özel Temsilciliğine yeni atanan Richard Norland'ın, Libya'yı ziyaret ederek aralık ayında ülkede yapılacak seçimi desteklediklerini Libyalı liderlere ilettikleri bildirildi.
Libya - Dün
Tunus'ta göçmen taşıyan tekne battı: 50 kayıp
Tunus Savunma Bakanlığı, Libya'dan Avrupa'ya giden bir göçmen teknesinin ülkenin güneyinde battığını duyurdu.
Libya - Dün
AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, 19 Mayıs'ı kutladı Açıklaması
Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş, Türk milletinin kurtuluş müjdesi olan 19 Mayıs'ın millet için iftihar kaynağı olduğunu vurgulayan Cora, şu değerlendirmede bulundu: "19 Mayıs'ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, geleceğimizin teminatı ve umudumuz olan gençlere verilen önemin göstergesidir. Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştıran irade, kararlılık ve inancı gençlerimizin aynen muhafaza ettiklerini görmekten mutluluk duyuyoruz. Bizler, tüm imkanlarımızla kendilerine destek verdiğimiz gençlerimizin, ecdat yadigarı olan bu aziz vatanımızı en iyi biçimde koruyacaklarına, istiklal ve istikbalimize gerektiğinde canları pahasına sahip çıkacaklarına inanıyoruz." Cora, "Bizim gençlerimiz, asımın nesilleridir." ifadesini kullanarak, şunları kaydetti: "Yemen'de, Kudüs'te, Kut-ül Amare'de, Balkanlar'da, Çanakkale'de, Galiçya'da, Gaziantep'te, Sakarya'da, Dumlupınar'da, Karabağ'dan Libya'ya kadar her yerde gençlerimiz vardı.
Libya - Dün
Afrika'da Kovid-19 vaka sayısı 4 milyon 738 bini geçti
Kıtada en fazla vaka Güney Afrika Cumhuriyeti, Fas, Tunus, Etiyopya, Mısır ve Libya'da tespit edildi.
Libya - Dün
Son dakika haberi! UCM Başsavcısı Bensouda Libya'da yakalama kararlarının uygulanması için BM Güvenlik Konseyinden yardım istedi
Edinilen son dakika haberine göre Uluslararası Ceza Mahkemesi Başsavcısı Fatao Bensouda, Libya'da işlenen suçlara ilişkin yürüttüğü soruşturma hakkında Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne (BMGK) sunduğu raporda, Mahkemenin yakalama kararlarının uygulanması için BM Güvenlik Konseyi ve UCM'ye taraf ülkelerden yardım istedi.
Libya - Dün
Afrika'da Kovid-19 salgını ülke ekonomilerini olumsuz etkiledi
Kıtada en fazla vaka Güney Afrika Cumhuriyeti, Fas, Tunus, Etiyopya, Mısır ve Libya'da tespit edildi.
Libya - 17.05.2021
Tunus Hava Yolları, 7 yıl aradan sonra Libya'ya ilk kez sefer düzenledi
Tunus Hava Yolları, 7 yıl aradan sonra ilk kez Libya'nın başkenti Trablus'a uçuş gerçekleştirdi.
Libya - 17.05.2021
Son dakika: Bakan Akar: 'Pençe' operasyonlarında 113 terörist etkisiz hale getirildi
Bakan Akar başkanlığında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesi ile Bakan Yardımcıları Yunus Emre Karaosmanoğlu ve Alpaslan Kavaklıoğlu'nun da katılımıyla videokonferans toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, Kosova, Bosna Hersek, Somali ile Libya, Afganistan, Azerbaycan'daki TSK unsurlarının komutanları ile NATO Karargahı'ndaki Türk Askeri Temsil Heyeti Başkanı, KKTC'deki Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı'nın yanı sıra ordu komutanları, Muharip Hava Kuvveti, Donanma Komutanı devam eden faaliyetler ve sahadaki son duruma ilişkin bilgi verdi.
Libya - 17.05.2021
Milli Savunma Bakanı Akar, birlik komutanları ile görüşmesinde terörle mücadeleye ilişkin rakamları paylaştı Açıklaması
Toplantıda, Kosova, Bosna Hersek, Somali ile Libya, Afganistan, Azerbaycan'daki Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının komutanları, NATO Karargahı'ndaki Türk Askeri Temsil Heyeti Başkanı, KKTC'deki Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı'nın yanı sıra ordu komutanları, Muharip Hava Kuvveti, Donanma Komutanı devam eden faaliyetler ve sahadaki son duruma ilişkin bilgi verdi.
Libya - 17.05.2021
Libya Müftüsü Giryani'den Filistin halkına destek mesajı Açıklaması
Libya Müftüsü Sadık el-Giryani, İsrail saldırılarına hedef olan Filistin halkına destek mesajı yayımladı.
Libya - 17.05.2021
Afrika'da Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 126 bin 652'ye çıktı
Kıtada en fazla vaka Güney Afrika Cumhuriyeti, Fas, Tunus, Etiyopya, Mısır ve Libya'da tespit edildi.
Libya - 17.05.2021
Libya açıklarında yakalanan 650 göçmen ülkeye zorla geri gönderildi
Libya açıklarında yakalanan 650'den fazla düzensiz göçmenin başkent Trablus'a geri gönderildiği bildirildi.
Libya - 16.05.2021
TBMM Başkanı Şentop Cezayir Millet Konseyi Başkanı Goudjil ile görüştü
TBMM Başkanı Şentop, Cezayir Millet Konseyi Başkanı Goudjil ile yaptığı telefon görüşmesinde, "Bu asırlara dayanan dostluk bağları temelinde gelişen ikili ilişkilerimizin daha da kuvvetlenmesi için ülkelerimizin en üst seviyede irade ve kararlılık sergilemesi memnuniyet vericidir. Ülkelerimiz, parlamentolarımız ve halklarımız arasındaki ilişkilerin daha ileri seviyelere taşınmasının; Kuzey Afrika bölgesinin huzur ve istikrarı için büyük ehemmiyet arz ettiğini düşünüyorum. Bilhassa Libya'daki sürecin başarıyla tamamlanması bakımından bizlere önemli görevler düşmektedir.
Libya - 16.05.2021
TBMM Başkanı Şentop, Cezayir Senato Başkanı Goudjil ile telefonda görüştü Açıklaması
Mustafa Şentop, "Ülkelerimiz, parlamentolarımız ve halklarımız arasındaki ilişkilerin daha ileri seviyelere taşınmasının; Kuzey Afrika bölgesinin huzur ve istikrarı için büyük ehemmiyet arz ettiğini düşünüyorum. Bilhassa Libya'daki sürecin başarıyla tamamlanması bakımından bizlere önemli görevler düşmektedir.
Libya - 16.05.2021
Afrika'da Kovid-19 vaka sayısı 4 milyon 724 bine yaklaştı
Kıtada en fazla vaka Güney Afrika Cumhuriyeti, Fas, Tunus, Etiyopya, Mısır ve Libya'da tespit edildi.
Libya - 16.05.2021
Türk medyası Siyonist yalan makinesini ürkütüyor
Frantzman TRT'yi gazetecilik yapmamakla, soruşturma yürütmeden haber yapmakla suçluyor. Oysa TRT her haberini belgelere dayandıran bir yayın kuruluşudur; hele İsrail'le ilgili tarihi boyunca yalanlanmış bir tek haberi olmamıştır. Frantzman'ın Türkiye'deki basın özgürlüğüne dair eleştirileri ise uluslararası gazetecileri öldüren, binalarını bombalayan İsrail'den yazıldığında ancak bir komediye dönüşüyor. İsrail her dönem olduğu gibi son saldırılarında da AA ve TRT çalışanı gazetecileri hedef aldı. Bu yazı kaleme alınırken Associated Press (AP) ve El Cezire'nin bulunduğu binanın İsrail tarafından yerle bir edildiği haberi geldi. [5] Bu saçma iddialarıyla ısınma hareketlerini tamamlayan Frantzman yavaş yavaş asıl meselelere geçiyor. TRT'nin Hamas liderinin sözlerine yer vermesi Frantzman için kabul edilemez bir "suç" tabii ki. Oysa Türkiye'nin bu konudaki tavrı açıktır: "Gazze'de demokratik seçimlerle iktidara gelen ve bölgenin önemli bir realitesini teşkil eden Hamas'ın meşru temsilcisinin terörist olarak nitelendirilmesi bölgede barış ve istikrarın tesisine yönelik çabalara katkı sağlamayacaktır".[6] Eğer terörden bahsedilecekse, Türk insanının kahir ekseriyetinin İsrail'i terörist olarak gördüğü söylenebilir. Bununla yetinmeyen Frantzman TRT'nin "İsrailli yerleşimciler Filistinlilere saldırmak için silahlı milisler teşkil ediyor" haberine tepki gösterebilmek için Türkiye'ye karşı son dönemde geliştirilen bir kara propaganda unsurunu hatırlatıyor. Bütün Türkiye düşmanlarının zevkle dillendirdiği, Türkiye'nin Libya'ya Suriyeli milisleri götürdüğü iddiası asla kanıtlanamamış bayatlamış bir yalandır.
Libya - 15.05.2021
Afrika'da Kovid-19 vaka sayısı 4 milyon 717 bini aştı
Kıtada en fazla vaka Güney Afrika Cumhuriyeti, Fas, Tunus, Etiyopya, Mısır ve Libya'da tespit edildi.
Libya - 15.05.2021
Muhalefet partisinden Kanada Başbakanı'na "İsrail'e silah satışını durdurun" çağrısı
Açıklamada, şu görüşler dile getirildi: "Tırmanma olduğunda, nihai bedeli ödeyenler veya korku içinde yaşayanlar her zaman sivillerdir. Daha fazla can kaybını önlemek için acilen gerginliğin azaltılması gerekir. Hem Filistinliler hem de İsrailliler güvenli ve emniyet içinde yaşama hakkına sahiptir. Kanada ayrıca gerginliğin azaltılması ve adil ve barışçıl bir çözüm için daha güçlü bir rol oynamalıdır. Geçmişte Suudi Arabistan, Libya, Türkiye ve Sudan gibi ülkelere silah satmayı durduran Kanada için şimdi de yasa dışı işgal bitene kadar İsrail'e silah satışını durdurma zamanıdır.
Libya - 14.05.2021
TBMM Başkanı Şentop, Tunus Halk Temsilcileri Meclisi Başkanı Gannuşi ile telefonda bayramlaştı
Tunus'un geldiği bu noktanın Libya için de ehemmiyet arz ettiğini dile getiren Şentop, "Komşunuz Libya'nın içinden geçtiği zorlu süreç dikkate alındığında, şahsınızın ve ülkenizin oynayacağı rolün ne derece kritik olduğu çok açıktır.
Libya - 14.05.2021
Erdoğan, partililerle video konferans aracılığıyla bayramlaştı Açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: "Gönül dostlarımızın ve kardeşlerimizin sevinci sevincimiz, sıkıntısı, sıkıntımız, hüznü de hüznümüzdür. Filistin topraklarında özellikle Kudüs'te yıllardır devam eden ramazan ayının son günlerinde ise iyice yoğunlaşan saldırılar nedeniyle bayrama buruk girdik. Dertliyiz, derdimiz var. Gücü sadece masum sabilere, biçare kadınlara, mazlumlara yeten terör devleti İsrail'in zalimlikleri karşısında hem üzüntülü hem öfkeliyiz. Türkiye'nin bu konudaki tavrı tamamen ilkeseldir. Dün Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ'ı ve işgal altındaki topraklarını kurtarma mücadelesini hangi şevkle desteklemişsek, bugün Kudüs'te ve Filistin şehirlerinde yaşanan zulme karşı da aynı hissiyatla harekete geçiyoruz. Dün Suriye sınırlarımız boyunca kurulmaya çalışılan terör koridoruna nasıl izin vermemişsek bugün de Mescid-i Aksa'nın mahremiyetine uzanan ellere aynı kararlılıkla karşı çıkıyoruz. Daha geçen yıl Libya'nın bölünmesine nasıl müsaade etmemişsek, herkesin sırtını döndüğü Somali'nin kaderine terk edilmesini nasıl göz yummadıysak, Kırım'ın ilhakına nasıl rıza göstermediysek, geçmişte Bosna'da hunharca işlenen vahşete nasıl sesimizi yükselttiysek bugün de tüm dünya görmezden gelse bile İsrail'in zulmüne eyvallah etmeyeceğiz.
Libya - 14.05.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan normalleşme takvimine ilişkin açıklama
Erdoğan, millete söz verdikleri şekilde pazartesi gününden itibaren kontrollü normalleşme takvimini uygulamaya başlayacaklarına dikkat çekerek, şunları söyledi: "Bu konudaki detayları kabine toplantımızın ardından milletimizle paylaşacağız. Niyetimiz mayıs ayı sonuna kadar nispeten ihtiyatlı hareket etmeyi sürdürmektir. Haziran ayıyla birlikte günlük hayatı daha da rahatlatacak şekilde tedbirleri önemli ölçüde gevşetmeyi planlıyoruz. Milletimin şundan emin olmasını istiyorum. Salgının ülkemize sirayet ettiği 2020 mart ayından beri aldığımız tedbirlerin özellikle de kısıtlamaların tek amacı 84 milyon vatandaşımızın her birinin sağlığını, hayatını, geleceğini korumaktır. Mecbur olmadığımız hiçbir tedbire başvurmadık, başvurmayacağız. Bununla kalmıyor, aldığımız tedbirleri de vatandaşlarımızın işine, aşına, ekmeğine zarar vermeyecek esneklikte uygulamaya özen gösteriyoruz. Amacımız dünyanın tamamıyla birlikte yaşadığımız bu sıkıntılı sürecin en az hasarla, kayıpla atlatılabilmesini sağlamaktır. Üretim tarafında bunu başardığımızı memnuniyetle görüyoruz. Sanayi üretimi ve ihracat rakamları her ay yeni rekorlar kırarak olumlu yönde ilerliyor. Kısıtlamalardan etkilenen esnaflarımızın bir kısmı ile turizm sektörümüze de bu zor dönemde ayakta kalabilmeleri için her türlü desteği vermenin gayreti içerisindeyiz. Buna rağmen sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz. Hiçbir vatandaşımızın kendini sahipsiz hissetmemesi için devletimizin tüm imkanlarını seferber ederek sosyal destekleri ciddi oranda artırdık. Nitekim uluslararası değerlendirmelerde salgın döneminde vatandaşlarına en yaygın ve etkin sosyal destek sağlayan ülkeler arasında yer alıyoruz. Sağlık hizmetlerindeki başarısını sosyal ve ekonomik desteklerle taçlandıran Türkiye kendini gelişmekte olan ve gelişmiş ülkelerin çoğunda gözlenen kriz ikliminin dışında tutabilmiştir. Yeni yatırım ve istihdam arayışlarındaki yükseliş başta olmak üzere pek çok gösterge ülkemizi aydınlık yarınların beklediğine işaret ediyor. Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıktığımız müddetçe bizi bekleyen güzel günlere ulaşmamıza hiç kimse mani olamayacaktır." İsrail'in, Kudüs ve Gazze'deki saldırılarına değinen Erdoğan, "Türkiye, kadim tarih, medeniyet ve kültür bağları sebebiyle geniş bir coğrafyanın mesuliyetini üzerinde taşıyan büyük bir ülkedir. Orta Asya'dan Balkanlar'a, Türkistan'dan Kırım'a, Güney Asya'dan Kuzey Afrika'ya kadar ülkemizin merkezinde yer aldığı bu geniş coğrafyada yaşanan olumlu veya olumsuz her hadise bizi doğrudan ilgilendiriyor. Gönül dostlarımızın ve kardeşlerimizin sevinci sevincimiz, sıkıntısı sıkıntımız, hüznü de hüznümüzdür. Filistin topraklarında ve özellikle Kudüs'te yıllardır devam eden Ramazan ayının son günlerinde ise iyice yoğunlaşan saldırılar nedeniyle bayrama buruk girdik, dertliyiz, derdimiz var. Gücü sadece masum sabilere, biçare kadınlara, evini ve mabedini korumaya çalışan mazlumlara yeten terör devleti İsrail'in zalimlikleri karşısında hem üzüntülü hem öfkeliyiz. Türkiye'nin bu konudaki tavrı tamamen ilkeseldir. Dün Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ ve işgal altındaki topraklarını kurtarma mücadelesini hangi şevkle desteklemiş isek bugün Kudüs'te ve Filistin şehirlerinde yaşanan zulmü karşı aynı hissiyatla harekete geçiyoruz. Dün, Suriye sınırlarımız boyunca kurulmaya çalışılan terör koridoruna nasıl izin vermemişsek bugün de Mescid-i Aksa'nın mahremiyetine uzanan ellere aynı kararlılıkla karşı çıkıyoruz. Daha geçen yıl Libya'nın bölünmesine nasıl müsaade etmediysek herkesin sırtını döndüğü Somali'nin kaderine terk edilmesine nasıl göz yummadıysak, Kırım'ın ilhakına nasıl rıza göstermediysek, geçmişte Bosna'da hunharca işlenen vahşete nasıl sesimizi yükselttiysek bugün de tüm dünya görmezden gelse bile İsrail'in zulmüne eyvallah etmeyeceğiz" açıklamasında bulundu.
Libya - 14.05.2021
Afrika'da Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 126 bine yaklaştı
Kıtada en fazla vaka Güney Afrika Cumhuriyeti, Fas, Tunus, Etiyopya, Mısır ve Libya'da tespit edildi.
Libya - 14.05.2021
Mehmetçiğin dikkati, Doğu Akdeniz'de faciayı önledi
Mehmetçiğin dikkati, Doğu Akdeniz'de faciayı önlediLİBYA açıklarında batmak üzere olan şişme bottaki 97 düzensiz göçmen, bölgede görev yapan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı 'TCG Gaziantep' personelinin girişimi ve Libya Sahil Güvenliği'nin müdahalesiyle kurtarıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Libya Haberleri | Libya Haber - Haberler - Libya haberleri, son dakika libya haber ve gelişmeleri burada. Uluslararası sularda icra edilen 1 buçuk ton esrarın ele geçirildiği 'Onur Operasyonu'nun detayları paylaşıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.05.2021 00:36:29. #1.13#

title