Lahey Haberleri

Lahey haber, Lahey son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lahey - 05.03.2021
Kanada, Suriye'deki insan hakları ihlalleri için BM'den müzakere talebinde bulundu
Esed rejimini defalarca kendi vatandaşlarına yönelik korkunç insan hakları ihlallerine son vermeye çağırdıklarını vurgulayan Garneau, şu ifadeleri kullandı: "Bu adalet çağrılarına rağmen Suriye, insan haklarına saygı duyma taleplerini reddetti ve görmezden geldi. Bu nedenle Kanada, BM İşkenceye Karşı Sözleşme kapsamında sorunun müzakere edilmesi için adımlar atıyor. Suriye, ciddi şekilde ihlal ettiği uluslararası hukuka karşı cevap vermelidir. Suriyeliler, Esed rejiminin elinde on yıldır tarif edilemez bir acı yaşıyor. Sürdürülebilir bir barış ancak bu suiistimallerden sorumlu olanlara hesap sorulduğunda mümkün olacaktır." "Kanada, uluslararası toplumla birlikte çalışmaya devam edecek" Suriye'deki Esed rejiminin 10 yıldır diğer suçların yanı sıra kimyasal silah kullanımı, keyfi gözaltılar, sivillere yönelik infazlar ve sivillere işkence de dahil olmak üzere uluslararası hukukun açık ve korkunç ihlallerini gerçekleştirdiğini belirten Garneau, şunları kaydetti: "Kanada, adalet girişimlerini desteklemek ve Suriye'de işlenen suçlarda cezasızlığa karşı mücadele etmek için uluslararası toplumla birlikte çalışmaya devam edecek. Son 10 yıldır Suriye rejimi, kendi halkına acımasız ve şok edici saldırılar düzenledi. Bu girişimin bizi gerçeğe, adalete ve hesap verebilirliğe yaklaştırmaya hizmet edeceğini umuyoruz. Suriye halkı daha azını hak etmiyor." Suriye, Lahey'deki Uluslararası Adalet Divanında yargılanabilir Bu arada BM İşkenceye Karşı Sözleşmesi'ne 2004'te imza koyan Suriye'nin, insan hakları ihlallerine ilişkin başlatılması istenen müzakerelerde suçlu bulunması halinde, BM'nin en üst yargı merci olan Lahey'deki Uluslararası Adalet Divanında yargılanmasının yolu açılacak.
Lahey - 21.02.2021
Haftanın tarihine bakış
2017- Bosna Hersek, Sırbistan'a karşı yeniden soykırım davası açılması için Hollanda'nın Lahey şehrindeki Uluslararası Adalet Divanı'na resmi başvuruda bulundu.
Lahey - 16.02.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Hollanda'da geçici hükümet, Lahey kentindeki mahkemenin, salgınla mücadele çerçevesinde getirilen sokağa çıkma kısıtlamasının, parlamentonun görüşü alınmadan yürürlüğe konulduğu ve özgürlükleri kısıtladığı gerekçesiyle derhal kaldırılma kararını durdurmak için yüksek mahkemeye başvurdu.
Lahey - 16.02.2021
Uluslararası Ceza Mahkemesi, Anti-Balaka liderlerinin yargılamasına başladı
Hollanda'nın başkenti Lahey'de bulunan mahkemede hakim karşısına çıkan Yekatom ve Ngaissona'nın 2013 ve 2014 yıllarında OAC'deki Hristiyan ağırlıklı Anti-Balaka'nın kurulmasında ve Müslümanlara yönelik saldırılarında üst düzey yetkililer olarak sorumlu olduğu iddia ediliyor.
Lahey - 16.02.2021
Son dakika haber! Hollanda'da geçici hükümet sokağa çıkma kısıtlamasını kaldırma kararını durdurmak için yüksek mahkemeye başvurdu
Son dakika gündem haberi... Hollanda'da geçici hükümet, Lahey kentindeki mahkemenin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele çerçevesinde getirilen sokağa çıkma kısıtlamasının, parlamentonun görüşü alınmadan yürürlüğe konulduğu ve özgürlükleri kısıtladığı gerekçesiyle derhal kaldırılma kararını durdurmak...
Lahey - 16.02.2021
Son dakika haberleri | Hollanda'da mahkeme sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılmasına karar verdi
Son dakika haber: Hollanda'nın Lahey kentindeki mahkeme, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele çerçevesinde getirilen sokağa çıkma kısıtlamasının parlamentonun görüşü alınmadan yürürlüğe konulduğu ve özgürlükleri kısıtladığı gerekçesiyle derhal kaldırılmasına hükmetti.
Lahey - 13.02.2021
Hollanda'da Hz. Muhammed'e hakaret edilmesinin suç sayılması için 124 bin 170 imza toplandı
17 Mart'ta ilk defa genel seçimlere katılacak olan NIDA partisinin Rotterdam, Lahey ve Almere kentlerinde toplam 4 belediye meclis üyesi bulunuyor.
Lahey - 12.02.2021
Petrol sızıntısından zarar gören Nijeryalılar, İngiltere'de Shell aleyhine dava açabilecek
Shell, ocakta da Hollanda'daki Lahey Temyiz Mahkemesindeki davayı kaybetmişti.
Lahey - 11.02.2021
Hollanda'nın yoğun bakım fişini çektiği Covid-19 hastası özel uçakla Türkiye'ye getirildi
Kandaz'ın kızı Müberra Kandaz Hollandalı doktorlarla yaşadıkları sorunlarını şöyle anlattı: "Akıl fikir erdiremiyoruz. Babamız ilk gün hastaneye geldiğinde bizimle konuşuyor ve bizimle şakalaşıyordu. Ama aradan geçen yaklaşık üç hafta sonra doktorlar bize, 'tedavimizden sonuç alamıyoruz, Cuma günü tedaviye son vereceğiz' dediler. Yani kısaca babamızın yaşam fişini çekeceklerini bildirdiler.  Asla biz bunu istemiyoruz ve buna karşı çıkıyoruz. Biz babamızın Türkiye'ye nakledilmesini istiyoruz. Bu konuda  Dışişleri Bakanlığımız başta olmak üzere, İçişleri Bakanlığımıza, Türkiye'nin Lahey Büyükelçiliğine ve Amsterdam Başkonsolosluğu'na gerekli yazılarımızı yazarak yetkililerden babamızı Hollanda'dan kurtarmalarını istedik" dedi.
Lahey - 09.02.2021
Lahey'de emlak ofislerinin yüzde 57'si göçmen kökenlilere ayrımcılık yapıyor
Hollanda'nın Lahey kentindeki emlak ofislerinin yarısından çoğunun göçmen kökenlilere ayrımcılık yaptığı bildirildi.
Lahey - 04.02.2021
Son dakika... İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Lahey'de ABD yaptırımlarına karşı alınan kararı değerlendirdi Açıklaması
Son dakika haberleri: İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, yaptırımların kaldırılması için Uluslararası Adalet Divanında (UAD) açtıkları davada alınan kararlara rağmen yaptırımları kaldırmayan ABD'nin uluslararası hukuku ihlal ettiğini söyledi.
Lahey - 03.02.2021
İran'ın açtığı davada Uluslararası Adalet Divanı, ABD'nin yetki itirazlarını reddetti
Merkezi Hollanda'nın Lahey kentinde bulunan UAD, açıkladığı kararda, ABD'nin "yetki", "dava konusu" ve "tedbir kararları"na ilişkin itirazlarını oy birliğiyle davanın "kabul edilebilirlik şartları"na ilişkin itirazlarını ise oy çokluğuyla reddetti.
Lahey - 01.02.2021
Myanmar'da ordunun yönetime el koymasıyla devrilen Suu Çii kimdir?
Diğer yandan, Gambiya, 11 Kasım 2019'da, "Arakanlı Müslümanlara yönelik soykırımın soruşturulması" için Myanmar'a karşı Uluslararası Adalet Divanına (UAD) başvurdu. Merkezi Hollanda'nın Lahey kentinde bulunan UAD'de açılan davanın duruşmasına katılan Nobel ödüllü Myanmar lideri Suu Çii, Gambiya'nın tedbir taleplerine itirazında soykırımı inkar etti.
Lahey - 31.01.2021
Hollanda'da ilkokul ve kreşler 8 Şubat'tan itibaren tekrar açılıyor
Ülkede geçici hükümetin İlköğretim ve Medya Bakanı Arie Slobs, pazar günü Lahey kentindeki Başbakanlık Konutu'nda yapılan Kovid-19 toplantısı sonrasında basına açıklamada bulundu.
Lahey - 29.01.2021
Hollanda'da temyiz mahkemesi, petrol sızıntısı davasında Shell'in sorumluluğuna hükmetti
Hollanda'nın Lahey kentindeki temyiz mahkemesi petrol şirketi Shell'in Nijerya'da sebep olduğu iki petrol sızıntısıyla ilgili davada şirketin sorumlu olduğuna karar verdi.
Lahey - 26.01.2021
Hollanda'da sokağa çıkma kısıtlamalarına karşı düzenlenen protestolarda olaylar çıktı
24 Ocak'ta ise Amsterdam, Lahey ve Eindhoven başta olmak üzere 14 kentte benzer olaylar yaşanmış ve yüzlerce kişi gözaltına alınmıştı.
Lahey - 16.01.2021
İran, diplomatlarına yönelik tavrı nedeniyle ABD'yi uyardı: Uluslararası Adalet Divanına gideriz
Hatibzade, notta, Washington yönetiminin Birleşmiş Milletler, Dünya Bankası ve Uluslararası Para Fonu (IMF) gibi merkezleri ABD'de olan uluslararası kurumlardaki İranlı diplomatlara yönelik yasa dışı eylemlerini durdurmadığı takdirde merkezi Hollanda'nın Lahey kentinde bulunan Uluslararası Adalet Divanına başvuracaklarının ifade edildiğini bildirdi.
Lahey - 13.01.2021
Karaman'da "Engelsiz Yaşam" projesi
Hollanda Türk Federasyonu Lahey Teşkilatı'ndan hayırseverlerin katkılarıyla temin edilen araçların dağıtımı Ayrancı ilçesinde gerçekleştirildi.
Lahey - 07.01.2021
Son dakika haberleri | Kosova'da erken genel seçim 14 Şubat'ta yapılacak
Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Thaçi, geçen yıl kasım ayında Lahey'deki Kosova Özel Savcılığının hazırladığı savaş suçları iddianamesinin mahkeme tarafından kabul edilmesi üzerine istifa etmişti.
Lahey - 27.12.2020
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal: (1)
Geçmişe dönüp baktığınızda Suriye krizinde, MİT tırları operasyonu ile birlikte FETÖ ile beraber hareket edip 'Türkiye'nin Lahey'de yargılanmasına zemin hazırlayabilir miyim?' diye bakıyor.
Lahey - 14.12.2020
Dünyada 2020 böyle geçti (4)
5 Kasım Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Thaçi, Lahey'deki Kosova Özel Savcılığının hazırladığı savaş suçları iddianamesinin mahkeme tarafından kabul edilmesi üzerine görevinden istifa etti.
Lahey - 12.12.2020
Cumhuriyet tarihine ışık tutan edebiyatçı diplomat: Yakup Kadri Karaosmanoğlu
21 Mayıs 1925'ten 30 Ocak 1928'e kadar Yönetim Kurulu üyesi olarak AA'da görevini sürdüren Yakup Kadri Karaosmanoğlu, 1934'ün sonlarından itibaren Tiran, Prag (1935-1939), Lahey (1939-1940), Bern (1942-1949), Tahran (1949-1951) ve tekrar Bern (1951-1954) büyükelçilik görevlerinde bulundu.
Lahey - 11.12.2020
Eski Lübnan Başbakanı Hariri, Refik Hariri suikastı davasında çıkan kararın uygulanmasını istedi
Hariri, Birleşmiş Milletlere (BM) bağlı Uluslararası Lübnan Mahkemesinin Hollanda'nın Lahey kentinde bugün gerçekleştirdiği duruşmanın ardından sosyal medyada yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: "Uluslararası adalet, şehit Başbakan Refik Hariri ve arkadaşlarının suikastına ilişkin kararını verdi.
Lahey - 11.12.2020
Uluslararası Adalet Divanı, Ekvator Ginesi'nin Fransa'ya yönelik suçlamalarını reddetti
Merkezi Hollanda'nın Lahey kentinde bulunan Uluslararası Adalet Divanı, bugün açıkladığı kararında, Ekvator Ginesi'nin, "diplomatik dokunulmazlığın Fransa tarafından ihlal edildiği" iddiasıyla açılan davayı oy çokluğuyla reddetti.
Lahey - 11.12.2020
Lübnan Mahkemesi, Hariri suikastının failini 5 kez ömür boyu hapse mahkum etti
Uluslararası Lübnan Mahkemesindeki karar duruşmasına, hakimlerin bazıları Lahey'deki Mahkeme binasından katılırken, 2 hakim de video konferans yoluyla katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Lahey Haberleri | Lahey Haber - Haberler - Lahey haberleri, son dakika lahey haber ve gelişmeleri burada. Kanada, Suriye'deki insan hakları ihlalleri için BM'den müzakere talebinde bulundu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.3.2021 08:45:20. #1.14#
title