Ladik Haberleri

Ladik haber, Ladik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ladik - Dün
Samsun'dan kısa kısa
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan "tam kapanma" dolayısıyla bu yıl Ramazan Bayramı'nın evlerde geçirileceğini belirten Saygılı, şunları kaydetti: "Halkımız ikinci kez alıştığımız ve hak ettiği kalabalık ziyaretlerden uzak olacak. Temennimiz, içinde bulunduğumuz bu mukaddes atmosferin, tüm inananlar için bütün güzelliklerin yaşanmasına vesile olmasıdır. Biliyoruz ki bugünleri de geride bırakacak, daha nice güzel ve mutlu günlerde hep birlikte olacak, büyüklerimizin ellerinizden öpecek ve kucaklaşacağız. Bu güzel bayramı, bugün vatanımızda huzur içerisinde idrak etmemizi, ülkemizin bağımsızlığı, milletimizin birlik ve beraberliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. Bu vesileyle aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle yad ediyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum. Ramazan Bayramı'nın ülkemize ve İslam alemine mutluluk, huzur ve barış getirmesini diliyorum." Özel, mahalle gezilerine devam ediyor Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel, ramazan ayı dolayısıyla "Gönülden bir olup sevgimizi paylaşıyoruz" sloganıyla mahalle gezilerine devam ediyor.
Ladik - 09.05.2021
Samsun'dan kısa kısa
Ladik Belediye Başkanı Özel'den Anneler Günü mesajı Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel, "Anneler Günü" dolayısıyla mesaj yayımladı.
Ladik - 06.05.2021
"Tam kapanma" öncesinde Samsun'a gelen 3 aile 56 kişiye Kovid-19 bulaştırdı
Ladik ilçesi hariç 16 ilçede istikrarlı bir vaka azalış grafiği elde ettiklerini anlatan Oruç, "Bu hafta itibarıyla vaka sayılarımız azalmaya devam ediyor.
Ladik - 04.05.2021
Samsun'dan kısa kısa
Samsun ve kıyı ilçelerinde geçimini hayvancılıkla sağlayan bazı sürü sahibi vatandaşların yaz aylarında Kavak ve Ladik ilçelerindeki su ve otlak yönünden bol arazi ve yaylaları tercih ettiğini belirten Aslankaya, "Yayla göçlerinin başlamasına artık sayılı günler kaldı.
Ladik - 29.04.2021
Samsun'dan kısa kısa
Ladik Emniyet Müdürü İlhan Güler, vatandaşlara telefon dolandırıcılarına karşı uyarıda bulundu.
Ladik - 28.04.2021
Samsun'dan kısa kısa
Ladik Kaymakamı Adem Eser ile Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel, mahalle ziyaretlerinde bulundu.
Ladik - 27.04.2021
Samsun'dan kısa kısa
Ladik Belediyesince Sıfır Atık Projesi kapsamında "Anneler sıfır atık için yarışıyor" kampanyası düzenlendi.
Ladik - 26.04.2021
Samsun'dan kısa kısa
Kaymakam Eser, İlçe Emniyet Müdürü Güler'i kabul etti Ladik Kaymakamı Adem Eser, İlçe Emniyet Müdürü İlhan Güler'i makamında kabul etti.
Ladik - 22.04.2021
Samsun'dan kısa kısa
??????? Ladik'te balkon ve pencerelerde İstiklal Marşı coşkusu Ladik ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla evlerin balkonları ve pencerelerinde asılı ay yıldızlı Türk bayrakları eşliğinde İstiklal Marşı okundu.
Ladik - 21.04.2021
Samsun'dan kısa kısa
Ladik Kaymakamı Adem Eser, Dinamik Denetim Modeli kapsamında ilçede devam eden yeni tip koronavirüs (Kovid-19) denetimine katıldı.
Ladik - 20.04.2021
Son dakika! Samsun'dan kısa kısa
Kaymakam Saygılı, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Milli birlik ve beraberlik duygusu ile güçlenen milli irademizin temsil edildiği TBMM'nin açılışının 101. yıl dönümü ile büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün yarınlarımızın teminatı çocuklarımıza armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı coşku ile kutluyor, bu sevinci hep birlikte yaşıyoruz. 23 Nisan 1920'de Ankara'da toplanan Türkiye Büyük Millet Meclisi aldığı tarihi kararlarla Türk ulusunun karşı karşıya kaldığı tehlikelerin bertaraf edilmesi ve ülkemizin bölünmez bütünlüğünün korunması ve bağımsızlık yolunda yürütülen çabaları yönlendirmiş, varlığıyla milletimize güç vermiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin, umutsuzluğun, yoklukların, zor ve sıkıntılı günlerin yaşandığı bir dönemde açılması aydınlık yarınlarımız için bir dönüm noktası olmuştur. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 23 Nisan'ı 'Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' olarak çocuklara hediye etmiş olması, şanlı bir maziye sahip asil milletimizin mirasçısı çocuklarımızın, geleceğe güvenle bakabilmemizin en güçlü teminatı olmasındandır. Burada çocuklarımıza düşen görev Gazi Mustafa Kemal'in çizdiği yolda yürümeleri ve kendilerini yetiştirmeleridir. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz ile gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor ve çocuklarımızın ve milletimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum." Atık malzemelerden proje tasarım yarışması Ladik Belediyesi tarafından 6-12 yaş arası çocuklar için atık malzemelerden proje tasarım yarışması düzenlenecek.
Ladik - 19.04.2021
Samsun'dan kısa kısa
Tarımda yabancı otlarla mücadele Ladik Ziraat Odası Başkanı İmdat Demir, buğday, arpa gibi kültür bitkileri içinde bulunan yabancı otlarla mücadele konusunda çiftçilere uyarıda bulundu.
Ladik - 15.04.2021
Samsun'dan kısa kısa
Ladik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ramazan ayı dolayısıyla şehit ve ihtiyaç sahibi ailelere yardım yapıldığı bildirildi.
Ladik - 14.04.2021
Ladik'te 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hazırlıkları
Ladik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında "Süslenmedik mekan kalmasın" kampanyası başlatıldığı bildirildi.
Ladik - 12.04.2021
Son dakika: Evinde ölü bulunan kadının korona virüs testi pozitif çıktı
Olay, Samsun'un Ladik ilçesinin Akyar Mahallesi'nde meydana geldi.
Ladik - 12.04.2021
Samsun'dan kısa kısa
Saygılı, mesajında şunları kaydetti: "İslam dünyasının büyük bir özlemle beklediği rahmet, bereket, mağfiret iklimi olan 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif'e hep birlikte kavuşmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşamaktayız. Tüm dünyayı ve dolayısıyla Türkiye'mizi, sağlığımızı olumsuz yönde tehdit eden koronavirüs salgını ile mücadele etmekteyiz. Bu gerekçeyle, vatandaşlarımızdan salgın tehlikesiyle evlerinde kalarak bu mübarek ramazan ayının en güzel şekilde değerlendirilmesini diliyorum. Yine Ramazan-ı Şerif'i vesile edinerek dualarımızla, birlik ve beraberlikle insanlığın bir an önce bu musibetten kurtulması için Yüce Mevla'ya sığınalım. Bu duygu ve düşüncelerle başta Kavaklı hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve bütün İslam aleminin mübarek ramazan ayını yürekten kutluyorum." Ladik'te koronavirüs denetimi Ladik İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, görev alanındaki kırsal mahallelerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) denetimi ve filyasyon çakışmalarına devam ediyor.
Ladik - 08.04.2021
Son dakika haber! Samsun'da evinde karantinada olması gerekirken jandarmaya yakalanan vatandaş yurda yerleştirildi
Ladik Jandarma Komutanlığında görevli filyasyon ekipleri, Ladik - Samsun kara yolunda gerçekleştirdikleri devriye faaliyeti kapsamında bir aracı durdurdu.
Ladik - 07.04.2021
Son dakika haberleri | Ladik'te jandarma, Kovid-19 denetimlerini sürdürüyor
Son dakika haberleri... Ladik İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, kırsal mahallelerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) denetimi ve filyasyon çalışmalarına devam ediyor.
Ladik - 06.04.2021
Son dakika haber: 10 Nisan Polis Haftası
Ladik Ladik ilçesinde Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 176.
Ladik - 01.04.2021
Samsun'dan kısa kısa
Ladik Kaymakamlığında asayiş ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Ladik - 31.03.2021
Samsun'dan kısa kısa
Kavak İlçe Orman İşletme Müdürü Özkan Güneş, AA muhabirine, Orman Haftası dolayısıyla İlçe Orman İşletme Müdürlüğü ve müdürlüğü bağlı Asarcık, Havza, Kavak ve Ladik işletme şeflikleri ile yaptıkları etkinlikte vatandaşlara çeşitli cinste toplam 5 bin fidan dağıttıklarını söyledi.
Ladik - 30.03.2021
Ladik ve Kavak'ta "Yaya önceliği kırmızı çizgimizdir" uygulaması yapıldı
Ladik'te, İçişleri Bakanlığının "30 Mart'ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz" uygulaması kapsamında kırmızı çizgiler çekildi.
Ladik - 30.03.2021
Son dakika haberi: Samsun'da jandarmadan filyasyon ve HES kodu uygulaması
Son dakika haberi: Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) risk haritasında "çok yüksek riskli" kategorideki Samsun'da, jandarma ekipleri Ladik ilçesinde denetimlerini sürdürüyor.
Ladik - 30.03.2021
Samsun'da firari hükümlü JASAT ekiplerince yakalandı
Ladik İlçe Jandarma Komutanlığı ile Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ekipleri tarafından yapılan operasyonda C.
Ladik - 30.03.2021
AFAD Samsun'da gençlere doğada afet bilinci eğitimi veriyor
Ayrıca, izcilik konusunda da eğitim alan öğrencilerle İlkadım Toybelen Mahallesi'nde toplanma alanı etkinliği gerçekleştirdi. Gençler, Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu'nda kaya tırmanışı gerçekleştirerek, Ladik ilçesinde AFAD çadırı kurmasını öğrendi.
Ladik - 29.03.2021
Samsun'dan kısa kısa
Ladik Kaymakamı Adem Eser, Kütüphane Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.
Ladik - 28.03.2021
Son dakika gündem: Ladik ve Çarşamba'da Kovid-19 denetimi
Son dakika haberi: Ladik ve Çarşamba ilçelerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasında da denetimler sürdürüldü.
Ladik - 27.03.2021
Orta ve Doğu Karadeniz'de kış ortasında 186 bin 259 su kuşu sayıldı
Dünya ölçeğinde doğal kaynakların ve biyolojik çeşitliliğin korunmasının her geçen gün daha da önem kazandığını, yapılan sayımların doğal alanların izlenmesi ile bu alanların barındırdığı biyoçeşitlilik hakkında bilgi sağladığını anlatan Yavuz, şöyle devam etti: "Ramsar Sözleşmesi'nde yer alan tanıma göre su kuşu, ekolojik olarak sulak alanlara bağlı olan kuşlar olarak tanımlanmaktadır. Bu sayımlarla sulak alanlarda kışlayan su kuşu tür ve popülasyonunu tespit etmeyi amaçlıyoruz. Her yıl tekrarlanan bu sayımlarla su kuşu popülasyon trendinin yıllara göre nasıl değişiklik gösterdiği belirlenebilmektedir. Sayımlarla elde edilen veriler tür koruma çalışmalarına, korunan alanlarının ilan edilmesine ve dünyadaki su kuşu popülasyonlarının izlenmesine rehberlik ediyor. Ayrıca kuş sayılarındaki artışı ve azalışı tespit etmek, doğayı koruma açısından son derece önemlidir. Çünkü kuşlar aynı zamanda doğayı koruma çalışmalarında erken uyarı sistemi işlevi görüyor." Su kuşu sayımı 16 alanda yapıldı Yavuz, su kuşu sayımının Kızılırmak Deltası, Yeşilırmak Deltası, Ladik Gölü, Amasya Yedikır Barajı, Tokat Kaz Gölü, Almus Barajı, Derbent Barajı, Altınkaya Barajı, Sinop Sarıkum Gölü, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin kıyıları olmak üzere 16 alanda gerçekleştirildiğini dile getirdi.
Ladik - 25.03.2021
Samsun'da üç ilçede eğitime kar engeli
Samsun'un Ladik, Kavak ve Salıpazarı ilçelerinde kar ve buzlanma nedeniyle eğitime ara verildi.
Ladik - 24.03.2021
Samsun'dan kısa kısa
Ladik Kaymakamı Adem Eser, Kavak ilçesini ziyaret etti.
Ladik - 23.03.2021
Samsun'dan kısa kısa
Ladik'te Okul Servislerine Kovid-19 Denetimi Ladik İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde okul servis araçlarına ve sürücülerine yönelik yeni tip koronavirüs (Kovid-19) denetimi yapıldı.
title