Kuzey Ege Haberleri

Kuzey Ege haber, Kuzey Ege son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kuzey Ege - Dün
2 bin yıllık antik liman, kalpli pembe göle dönüştü -TEKRAR
'YÖRE HALKI BURAYA 'KALPLİ GÖL' DEMİŞ' Alexandria Troas Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Erhan Öztepe, kalp şeklindeki gölün, geçmişte antik kente iç liman olarak hizmet ettiğini ve bölgedeki büyük Roma kentinin yaklaşık 400 yıl boyunca büyümesine vesile olduğunu söyledi. Yalnızca antik kent için değil aynı zamanda Kuzey Ege'deki önemli ticari limanlardan birisi de olan limandan, o dönem uzunlukları 12 metre, ağırlıkları 50 tonun üzerinde olan büyük granit sütunların ihraç edildiğini belirten Öztepe, "Antik kentin de zaten bu kadar büyümesi ve buraya kurulmasının en önemli sebebi bu.
Kuzey Ege - 19.9.2020
Meteorolojiden sağanak uyarısı
Rüzgarın, Marmara'nın güneyi ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli esmesi bekleniyor.
Kuzey Ege - 17.9.2020
Bakan Kurum: "Türkiye'nin 7 bölgesi için ayrı ayrı iklim değişikliği eylem planları hazırladık"
"Ülkemizdeki korunan alan büyüklüğümüzü, OECD ortalaması olan yüzde 17'ye çıkarmak için çabalıyoruz" Yenilenebilir enerjide kurulu gücün 2011'den bugüne 19 bin megavattan 45 bin megavatın üzerine çıktığını belirten Bakan Kurum şunları söyledi: "Bu alanda, Avrupa'nın 6. dünyanın 13. Ülkesi konumuna gelmiş durumdayız. Ağustos ayında Türkiye'nin ilk, Avrupa ve Orta Doğu'nun tek entegre güneş paneli üretim tesisini açtık. Dünyanın en kapsamlı çevre projelerinden olan "Sıfır Atık Projesi"ni Cumhurbaşkanımızın Eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde başlattık. Ülkemizdeki plastik kirliliğini önlemek için plastik poşetleri ücretli hale getirdik ve bu halde kullanımda yüzde 80 oranında azalma sağladık. İçecek ambalajlarına zorunlu depozito uygulamasını getirdik. Kayıt dışılığı önlemek için "Geri Kazanım Katılım Payı" uygulamasını başlattık. "Sıfır Atık Mavi Seferberliği"mizle de deniz kirliliğini önlüyoruz. Türkiye olarak atıklarımızı geri dönüştürüyor, asla doğaya bırakmıyoruz. Bugün geri kazanım oranımız yüzde 13'lere çıkmış durumdadır. 2023 yılına kadar geri kazanım oranımızı en az yüzde 35'e çıkaracağız. Ülkemizdeki korunan alan büyüklüğümüzü, yüzde 9'dan OECD ortalaması olan yüzde 17'ye çıkarmak için çabalıyoruz." "2030 yılına kadar belirlediğimiz tüm hedefleri gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" Türkiye'yi bir uçtan bir uca yeşil ağlarla örecek ekolojik koridorlar, yeşil hatlar, yeşil yollar oluşturduklarını belirten Bakan Kurum, "81 ilde 81 milyon metrekarelik alanda yapacağımız millet bahçeleri projelerimizle ülkemizdeki yeşil alan miktarını arttırıyor, şehirlerimize nefes aldırıyoruz. Hem okyanuslarımızı koruyacak hem ülkemizin bu anlamda nefes almasını sağlayacak projeleri geliştirmeye gayret gösteriyoruz. Bunun dışında bütün kamu binalarımızda ve kentsel dönüşüm projelerimizde güneş enerjisi sistemlerini tesis ediyor, binalarımızın, enerji verimliliği yüksek, enerji savurmayan, güçlü yalıtımı olan yapılar olmasını sağlıyoruz. Türkiye olarak, 2030 yılına kadar ağaçlandırmadan mera ıslahına, ormanlarımızın yeşil alanlarımızın artırılmasına ve arazi tahribatının dengelenmesine kadar belirlediğimiz tüm hedefleri gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Akdeniz ülkeleri içerisindeki en büyük hacme sahip iki adet yapay resif projemizle deniz canlıları için yeni habitatlar oluşturup biyolojik çeşitliliğe katkı sağlıyoruz. Kuzey Ege Denizi'nde kırmızı mercanları koruyup yok olmalarını önledik ve yaptığımız projelerle de önlemeye de devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.
Kuzey Ege - 16.9.2020
Son dakika... Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "G20 Çevre Bakanları Toplantısı"nda konuştu Açıklaması
"Geri kazanım oranı en az yüzde 35'e çıkarılacak" Atık geri kazanım oranının yüzde 13'lere çıktığını dile getiren Kurum, şöyle devam etti: "2023 yılına kadar geri kazanım oranımızı en az yüzde 35'e çıkaracağız. Ülkemizdeki korunan alan büyüklüğümüzü, yüzde 9'dan OECD ortalaması olan yüzde 17'ye çıkarıyoruz. Türkiye'yi bir uçtan bir uca yeşil ağlarla öreceğimiz ekolojik koridorlar, yeşil hatlar, yeşil yollar oluşturuyoruz. 81 ilde 81 milyon metrekarelik alana yapacağımız millet bahçelerimizle, ülkemizdeki yeşil alan miktarını artırıyor, şehirlerimize nefes aldırıyoruz. Bütün kamu binalarımızda ve kentsel dönüşüm projelerimizde güneş enerjisi sistemlerini tesis ediyor, binalarımızın enerji verimliliği yüksek, enerji savurmayan, güçlü yalıtımı olan yapılar olmasını sağlıyoruz. Türkiye olarak, 2030 yılına kadar ağaçlandırmadan mera ıslahına, ormanlarımızın yeşil alanlarımızın artırılmasına ve arazi tahribatının dengelenmesine kadar belirlediğimiz tüm hedefleri gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Akdeniz ülkeleri içerisindeki en büyük hacme sahip iki adet yapay resif projemizle deniz canlıları için yeni habitatlar oluşturup biyolojik çeşitliliğe katkı sağlıyoruz. Kuzey Ege Denizi'nde kırmızı mercanları koruyup yok olmalarını önledik, önlemeye de devam ediyoruz.
Kuzey Ege - 13.9.2020
Meteorolojiden sağanak uyarısı
Rüzgarın, Marmara ve Kuzey Ege kıyıları ile Orta Karadeniz'in iç kesimleriyle Sivas ve Yozgat çevrelerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 kilometre/saat) olarak esmesi bekleniyor.
Kuzey Ege - 13.9.2020
Yurtta hava durumu
Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu, Edirne hariç Marmara, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Muğla'nın iç kesimleri, Denizli, Kütahya, Burdur'un batısı, Antalya'nın batı iç kesimleri, Ankara'nın batı ve kuzey çevreleri, Eskişehir ve Çankırı il geneli ile Yozgat'ın kuzeyinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İstanbul ve Bursa çevreleri ile Marmara'nın doğusu, Bolu ve Düzce çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Marmara ile Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu, İç Anadolu'da güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.
Kuzey Ege - 10.9.2020
Meteorolojiden kuvvetli rüzgar uyarısı
Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında yarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli rüzgar bekleniyor.
Kuzey Ege - 1.9.2020
Çanakkale'de yeni sezonun ilk gecesinde 25 ton sardalya yakaladılar
Çanakkale'de yeni sezonun ilk gecesinde 25 ton sardalya yakaladılar ÇANAKKALE'de yeni av sezonunun ilk gecesi bereketli geçti. Gece yarısı 'Vira Bismillah' diyerek denize açılan balıkçıların yüzünü, avlandıkları tonlarca sardalya balığı güldürdü. Çalı Balıkçılık isimli gırgır teknesi, yoğun geçen gecede iki kez ağlarını denize bıraktı ve toplamda 25 ton sardalya avladı. Çanakkale'de yeni av sezonu için uğurlanan gırgır tekneleri, 'Vira Bismillah' diyerek denize açıldı. Kuzey Ege Denizi'ne avlanmaya giden Çalı Balıkçılık isimli gırgır teknesi, av sezonunun ilk dakikalarında ağlarını sardalya balığı için denize bıraktı.
Kuzey Ege - 1.9.2020
Çanakkale'de yeni sezonun ilk gecesinde 25 ton sardalya yakaladılar
ÇANAKKALE'de yeni av sezonunun ilk gecesi bereketli geçti. Gece yarısı 'Vira Bismillah' diyerek denize açılan balıkçıların yüzünü, avlandıkları tonlarca sardalya balığı güldürdü. Çalı Balıkçılık isimli gırgır teknesi, yoğun geçen gecede iki kez ağlarını denize bıraktı ve toplamda 25 ton sardalya avladı.  Çanakkale'de yeni av sezonu için uğurlanan gırgır tekneleri, 'Vira Bismillah' diyerek denize açıldı. Kuzey Ege Denizi'ne avlanmaya giden Çalı Balıkçılık isimli gırgır teknesi, av sezonunun ilk dakikalarında ağlarını sardalya balığı için denize bıraktı.
Kuzey Ege - 1.9.2020
Çanakkale'de yeni sezonun ilk avında 5 ton sardalya yakaladılar
Çanakkale'de yeni sezonun ilk avında 5 ton sardalya yakaladılar ÇANAKKALE'de yeni av sezonunun başlamasıyla birlikte 'Vira Bismillah' diyerek denize açılan balıkçıların yüzünü, avlandıkları sardalya balıkları güldürdü. Çalı Balıkçılık isimli gırgır teknesinin av sezonunun ilk dakikalarında denize bıraktığı ağlardan 5 ton sardalya balığı çıktı.  Çanakkale'de yeni av sezonu için uğurlanan gırgır tekneleri, 'Vira Bismillah' diyerek denize açılmıştı. Kuzey Ege Denizi'ne avlanmaya giden Çalı Balıkçılık isimli gırgır teknesi, av sezonunun ilk dakikalarında ağlarını sardalya balığı için denize bıraktı.
Kuzey Ege - 1.9.2020
Çanakkale'de yeni sezonun ilk avında 5 ton sardalya yakaladılar
ÇANAKKALE'de yeni av sezonunun başlamasıyla birlikte 'Vira Bismillah' diyerek denize açılan balıkçıların yüzünü, avlandıkları sardalya balıkları güldürdü. Çalı Balıkçılık isimli gırgır teknesinin av sezonunun ilk dakikalarında denize bıraktığı ağlardan 5 ton sardalya balığı çıktı.  Çanakkale'de yeni av sezonu için uğurlanan gırgır tekneleri, 'Vira Bismillah' diyerek denize açılmıştı. Kuzey Ege Denizi'ne avlanmaya giden Çalı Balıkçılık isimli gırgır teknesi, av sezonunun ilk dakikalarında ağlarını sardalya balığı için denize bıraktı.
Kuzey Ege - 31.8.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 17
GÖRÜNTÜ GEÇİLİYOR Kadir GÜNEŞ/GAZİANTEP,   ======================== Çanakkale'de gırgır tekneleri, yeni av sezonu için uğurlandı   ÇANAKKALE'nin Biga ilçesine bağlı Kemer Köyü Balıkçı Barınağı'nda son hazırlıkların tamamlandığı gırgır tekneleri, düzenlenen törenle denize uğurlandı. Teknelerin bir bölümü Marmara ve Karadeniz'e, bir bölümü de Kuzey Ege Denizi'ne doğru yol aldı.
Kuzey Ege - 24.8.2020
Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bir "ANKA" daha teslim edildi
Böylece Deniz Kuvvetleri Komutanlığına teslim edilen 2'si SAR ve EO/IR kameralı toplam 4 ANKA, Doğu Akdeniz'den Kuzey Ege'ye tüm deniz sınırlarında da 7/24 keşif ve gözetleme görevlerinde kullanılacak.
Kuzey Ege - 20.8.2020
ÇANAKKALE 'Denizlerin prensi' turfanda lüfer, tanesi 60 liradan tezgahta
1 Eylül'de başlayacak yeni av sezonu öncesinde, Çanakkale balık hali tezgahlarında bolluk yaşanıyor. Kuzey Ege Denizi'nde uluslararası sularda trollerin 15 Temmuz'da avlanmaya başlaması, yine boğazda dalyanlarda avcılık yapılması ve olta balıkçısının çok olması sayesinde tezgahlarda her çeşit balık bulunuyor.
Kuzey Ege - 19.8.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
Kuzey Ege Denizi'nde yasa dışı geçişlere karşı mücadeleye devam eden Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı ekipler, yasa dışı yollarla Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesi sahilinden Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçiş yapmaya çalışan 1'i Afganistan uyruklu, 21'i Türk toplam 22 kaçak göçmen yakalandı.
Kuzey Ege - 18.8.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 22
Kuzey Ege Denizi'nde yasa dışı geçişlere karşı mücadeleye devam eden Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı ekipler, yasa dışı yollarla Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesi sahilinden Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçiş yapmaya çalışan 1'i Afganistan uyruklu, 21'i Türk toplam 22 kaçak göçmen yakalandı.
Kuzey Ege - 13.8.2020
Meteorolojiden sağanak uyarısı
Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi beklenirken, Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli esmesi öngörülüyor. Bu akşam saatlerinde rüzgarın Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli esmesi bekleniyor.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Kuzey Ege Haberleri | Kuzey Ege Haber - Haberler - Kuzey Ege haberleri, son dakika kuzey ege haber ve gelişmeleri burada. 2 bin yıllık antik liman, kalpli pembe göle dönüştü -TEKRAR.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.9.2020 13:19:32. #1.15#
title