Kredi Haberleri

Kredi haber, Kredi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kredi 9.8.2020
Tüketici Hak Arama Derneğinden "internet işlemleri" uyarısı
Tüketicilerin, telefon numarası öğrenme, mobil ödeme, kredi notu bilgilendirme, EBA TV'yi açma gibi internet üzerinden pek çok işlem yapmak isterken bir internet sitesine istem dışı abone olduklarını ve kendilerin bu yönde gelen şikayetlerde 68 liradan 1000 liraya kadar bir ücretin GSM operatörleri kullanıcılarının faturalarına "abonelik ücreti" olarak yansıtıldığını savundu.
Kredi 9.8.2020
Trump'tan yeni Kovid-19 yardımlarına ilişkin 4 ayrı kararname
ABD Başkanı Donald Trump, öğrenci kredileri, işsizlik yardımları, bordro vergileri ve ev sahiplerinin kiracılarını evden çıkarma yasağına yönelik 4 ayrı kararname imzaladı.
Kredi 8.8.2020
TTSO Başkanı Hacısalihoğlu: "Ekonomimizin bu zorlu süreci de el birliği ile atlatacağına inanıyorum"
İş dünyasından gelen taleplerin, oda ve borsalar tarafından kayıt altına alınarak TOBB'a iletildiğine dikkati çeken Hacısalihoğlu, şunları kaydetti: "TOBB Başkanımız Rifat Hısarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanımız ve bakanlarımızla iş dünyasının sorunlarını birebir görüşüyor ve proaktif şekilde alınan tedbirler ile ekonomi korunmaya çalışılıyor. Bu yolda da önemli bir aşama kaydedildi. Pandemi öncesinde dünyada başlayan ekonomik daralma daha da katlanmış oldu. Son yüzyılın en önemli ekonomik daralmasında bütün dünya ekonomileri ciddi bir testten geçmektedir. Bu zorlu savaşta dünya genelinde alınan önlemlerin yanı sıra ülkelerin kendi iç ekonomilerinde almış olduğu kararlar ile yaşanmakta olan daralma durdurulmaya çalışılmaktadır. Türkiye bu ekonomik savaşta alınan ekonomik tedbirler ile bugüne kadar oldukça başarılı bir süreç geçirmiştir. Özellikle kısa çalışma ödeneğinin uzatılması, bazı sektörlerde KDV indiriminin sağlanması, iş dünyasına hibe ve kredi olanakları gibi kısıtlı koşullarda önemli desteklerin ülkemiz koşullarında sağlandığını hep birlikte görüyoruz.
Kredi 8.8.2020
Son dakika haberi | AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Canikli ekonomiyi değerlendirdi Açıklaması
Canikli, şu değerlendirmelerde bulundu: "IMF ve benzeri kuruluşların şablon ekonomik programlarının otomatik pilotu olmaktan öteye geçemeyen ve ekonomik kapasitesi olmayan bazı kadrolu baykuşlar bu parasal genişlemeyi eleştiriyor.? Böyle bir dönemde parasal genişleme olmayınca faizler yükselir. Kredi faizleri yüzde 25'in üzerine çıkar.
Kredi 8.8.2020
Citroën'den yaz fırsatları
Citroën modellerine 40.000TL için 48 ay %0,92 faiz ile ayda sadece 1.050TL taksitli kredi imkanı veya 80.
Kredi 8.8.2020
Orman köylülerine kullandırılacak kredilerde düzenleme
Orman köylülerinin kalkınması için kullandırılan kredilerde düzenlemeye gidildi.
Kredi 8.8.2020
Trump: "Rusya'nın Oval Ofis'te görmek istediği en son kişiyim"
Trump, işsizlik yardımları, borçların ertelenmesi, öğrenci kredisi yardımları ve bordro vergileri konularında adımlar atacaklarını belirterek, işsizlik yardımlarını yıl sonuna kadar uzatacaklarını dile getirdi.
Kredi 7.8.2020
ABD'de tüketici kredileri haziranda beklentiyi karşılayamadı
ABD'de tüketici kredileri, haziranda bir önceki aya göre 8,95 milyar dolar artarak beklentinin altında kaldı.
Kredi 7.8.2020
ING Türkiye, yılın ilk yarısında 572,3 milyon lira konsolide net kar elde etti
Yılın ilk altı ayında toplam öz kaynakları 9,2 milyar TL, mevduatları ise 38 milyar TL olan ING Türkiye, 41,6 milyar TL'si nakdi olmak üzere toplam 50,3 milyar TL kredi desteğiyle ekonomiye sağladığı katkıyı sürdürdü.
Kredi 7.8.2020
Son dakika haber | İş Bankası'ndan ülke ekonomisine 446 milyar liralık kaynak
İş Bankası'nın nakdi kredi hacmi Haziran sonu itibarıyla 335.
Kredi 7.8.2020
Son dakika! İş Bankası yılın ilk yarısında 3 milyar TL net kar elde etti
Yüz yıla yaklaşan birikiminin sağladığı tecrübeyle, katma değer yaratan ekonomik aktörlere ve hane halkına kesintisiz finansman desteğini sürdüren İş Bankası'nın nakdi kredi hacmi haziran sonu itibarıyla 335,5 milyar TL'ye yükselirken, aynı dönemde gayrinakdi kredi hacmi 110,3 milyar TL seviyesine ulaştı.
Kredi 7.8.2020
KIA'da yaz fırsatları devam ediyor
KIA'nın hafif ticari aracı Bongo'da ise Garanti Bankası'nın yılda bir kez ödemeli kredi fırsatı sunuluyor.
Kredi 7.8.2020
Bankacılık sektörünün mevduatı arttı
Bankalarda bulunan toplam YP mevduatı, geçen hafta 4 milyar 829 milyon dolar artarak 242 milyar 440 milyon dolara yükseldi. Yurt içinde yerleşik kişilerin YP mevduat tutarı 190 milyar 22 milyon dolar olurken, bunun 115 milyar 867 milyon dolarını yurt içinde yerleşik gerçek kişiler, 74 milyar 155 milyon dolarını da yurt içinde yerleşik tüzel kişilerin mevduatları oluşturdu. Taksitli ticari krediler arttı Bir haftalık dönemde mevduat bankalarındaki tüketici kredileri, yüzde 1,51 artarak 600 milyar 288 milyon 45 bin liraya çıktı.
Kredi 7.8.2020
Bankalarla görüş alışverişi toplantısında normalleşme sinyali
Kaynaklardan edinilen bilgiye göre, toplantıda TCMB Başkanı Murat Uysal, salgın döneminde düzenleyici kuruluşlar ile bankaların çok başarılı bir sınav verdiğini, hızlı bir kredi genişlemesi yoluyla ekonomiye ihtiyaç duyulan uygun maliyetli likiditenin sağlandığını, ancak gelinen noktada iç ve dış dengelerin korunması amacıyla bir takım normalleşme adımlarının atılması gerektiğini belirtti.
Kredi 7.8.2020
BIST100 yüzde 0.45 düşüşle başladı, dolar 7.29 lirada
"Satışların arkasında rezervlerdeki erime endişesi yatıyor. Pandeminin yarattığı hasarı onarmak için uygulanan genişleyici maliye ve para politikaları, kamu bankalarının agresif fiyatlaması, aktif oranıyla desteklenen kredi büyümesi ve finansal basskılama cari dengeyi bozarak ve portföy çıkışını tetikleyerek 1 rezerv kaybına yol açıyor.
Kredi 7.8.2020
ABD'de hane halkı borcu 2014'ten bu yana ilk kez azaldı
Fed'in New York şubesi tarafından hazırlanan 2020'nin ikinci çeyreğine ilişkin Hane Halkı Borcu ve Kredi Raporu yayımlandı.
Kredi 7.8.2020
6 Ağustos 2020 Haberleri
6 Ağustos 2020 Manşet Haberleri.
Kredi 6.8.2020
Lübnan'da patlamadan zarar görenlere kredi desteği
Lübnan Merkez Bankası, Beyrut Limanı'nda meydana gelen patlamadan zarar görenlere kredi desteği verileceğini açıkladı.
Kredi 6.8.2020
TCMB ve BDDK başkanları banka yöneticileri ile buluşuyor
Bu arada, dün TCMB piyasaya sağladığı fonlamanın maliyetini artırırken bugün de başta kamu bankaları olmak üzere sektörün diğer oyuncularının mevduat ve kredi faiz oranlarını artırdıkları görüldü.
Kredi 6.8.2020
BDDK, yurt dışında yerleşik bankaların TL işlemlerine esneklik sağladı
BDDK'nın duyurusunda şu ifadelere yer verildi: "Kurul 28 Temmuz 2020 tarihli ve 9109 sayılı Kararı ile UKB için yurt içi piyasadan temin edecekleri TL likiditeyi yalnızca yurt içi piyasalarda yurt içi yerleşik şirketlere kredi vermek, TL cinsinden menkul kıymet almak ve fazla TL likiditenin yurt içi bankalarda depo edilmesini sağlamak amacıyla kullanacaklarını hesap açtıkları yurt içi bankalara yazılı olarak beyan ve taahhüt etmeleri ve söz konusu muafiyetten faydalanmak üzere Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na bu hesap bilgilerini bildirerek yapacakları yazılı başvurunun olumlu sonuçlanması kaydıyla; UKB'lerin yurt içi bankalarda açacakları TL hesaplar üzerinden gerçekleştirecekleri belirli işlemlerin 12 Nisan 2020 tarihli ve 8989 sayılı Kurul Kararı ile 05 Mayıs 2020 tarihli ve 9010 sayılı kurul kararı ile getirilen TL'ye erişim sınırlamalarından muaf tutulmasına karar verilmişti.
Kredi 6.8.2020
Kırgızistan'a pandemi döneminde 330 milyon 900 bin dolarlık kredi
Kırgızistan Maliye Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelenin başladığı günden itibaren uluslararası kuruluşlardan 330 milyon 900 bin ABD doları tutarında kredi desteği sağladıklarını bildirdi.
Kredi 6.8.2020
BDDK'dan "kredi kullandırma vaadi" uyarısı Açıklaması
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nca (BDDK), son dönemde kurumdan gerekli izinler alınmaksızın özellikle internet siteleri vasıtasıyla, banka adı ya da banka gibi faaliyet gösterildiği izlenimi uyandıran söz ve deyimler kullanılarak başta kredi kullandırma vaadi olmak üzere...
Şu an buradasınız: Kredi Haberleri | Kredi Haber - Haberler - Kredi haberleri, son dakika kredi haber ve gelişmeleri burada. Gelinini 14 yaşındaki kızının odasında vurmuş.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.8.2020 15:35:13. #1.15#
title