Komando Haberleri

Komando haber, Komando son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Komando - Bugün
MSB'de bilgilendirme toplantısı yapıldı Açıklaması
Hudutların ve milletin güvenliğini sağlamak maksadıyla icra edilen Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve Bahar Kalkanı harekatlarıyla Suriye'nin kuzeyinde oluşturulan terör oluşumlarının engellenmeye devam edildiğini dile getiren Kara, şöyle devam etti: "Bu harekatlarla bölge halkının huzur ve güvenliği de sağlanmıştır. Bölgede hayatın normalleşmesine yönelik insani yardım ve altyapıyı destekleme faaliyetlerimiz ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla koordineli olarak yürütülmektedir. Bu faaliyetlerimiz sonucunda yaklaşık 470 bini İdlib'e olmak üzere 1 milyondan fazla Suriyeli evlerine ve topraklarına gönüllü, güvenli ve saygın bir şekilde dönmüştür. 14 hastanede yaklaşık 3 milyon kişiye sağlık hizmeti verilmiş, terör örgütünün zarar vererek kapattığı ve Türkiye tarafından yeniden eğitim ve öğretime açılan 1325 okulda 300 binden fazla öğrenciye eğitim desteği sağlanmış, 500'den fazla cami ve kilise onarılarak hizmete açılmıştır." Terör örgütlerinin başta Tel Rıfat, Münbiç ve Fırat'ın doğusu olmak üzere sivil ve TSK unsurlarına saldırı arayışlarının sürdüğünü, söz konusu terörist faaliyetlere komandolar tarafından anında müdahale edildiğini vurgulayan Kara, "Kasım ayı içerisinde harekat bölgelerimize terör örgütü tarafından 16 taciz ve saldırı gerçekleştirilmiştir.
Komando - Dün
Son dakika haber... MSB: "Irak'ın kuzeyinde olduğu gibi Suriye'nin kuzeyindeki PKK/YPG'li teröristlere yönelik operasyonlarımız da sürüyor.
MSB: "Irak'ın kuzeyinde olduğu gibi Suriye'nin kuzeyindeki PKK/YPG'li teröristlere yönelik operasyonlarımız da sürüyor. Kahraman Komandolarımız, Barış Pınarı bölgesinde bir, Fırat Kalkanı bölgesinde iki olmak üzere saldırı hazırlığındaki 3 PKK/YPG'li teröristi etkisiz hale getirdi.
Komando - Dün
28 Kasım 2021 Haberleri
28 Kasım 2021 Manşet Haberleri.
Komando - 28.11.2021
Komandolar, teröristlerin kullandığı mağarayı imha etti
IRAK'ın kuzeyinde, terör örgütünün sözde bölge sorumluları tarafından kullanıldığı belirlenen mağara, komandolar tarafından imha edildi.
Komando - 28.11.2021
Komandolar terör örgütünün sözde bölge sorumlularının mağarasını ele geçirdi
Komandolar, Irak'ın kuzeyinde terör örgütünün sözde bölge sorumluları tarafından kullanılan mağarayı ele geçirdi.
Komando - 28.11.2021
Komandolar terör örgütü PKK'nın sözde bölge sorumlularının kullandığı mağarayı ele geçirdi
Komandolar, Irak'ın kuzeyinde terör örgütü PKK'nın sözde bölge sorumluları tarafından kullanılan mağarayı ele geçirdi.
Komando - 27.11.2021
MSB: "Huzur ve güven ortamını bozmak için Barış Pınarı bölgesine taciz ateşi açan ve sızma girişiminde bulunan 4 PKK/YPG'li terörist, Kahraman...
MSB: "Huzur ve güven ortamını bozmak için Barış Pınarı bölgesine taciz ateşi açan ve sızma girişiminde bulunan 4 PKK/YPG'li terörist, Kahraman Komandolarımız tarafından etkisiz hale getirildi.
Komando - 27.11.2021
Barış Pınarı bölgesinde 4 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi
Bunun üzerine 4 PKK/YPG'li terörist, komandolar tarafından etkisiz hale getirildi.
Komando - 27.11.2021
Şehidin amcası: "Allah bütün şehitlerimizin mekânını cennet eylesin"
Eren Kış -7 Operasyonları kapsamında Bitlis il merkezi kırsalında kış üslenmesi amacıyla barındığı bilgisi alınan PKK/KCK terör örgütü mensuplarına yönelik İl Jandarma Komutanlığınca 22 Kasım tarihinde Jandarma SİHA ve Hava Kuvvetleri destekli olarak jandarma özel harekat ve jandarma komando birliklerince gerçekleştirilen operasyonda, 6 terörist silahları ile birlikte etkisiz hale getirilmişti.
Komando - 27.11.2021
Kesik baş cinayetinde köylülerin DNA örnekleri karşılaştırılacak
Kesik baş bulunana kadar nöbet tuttular Çevrede yapılan incelemede yaşlı adamın kesik başı bulunamadı. Bölgeye komando ekiplerinin yanı sıra arama timi de sevk edildi.
Komando - 27.11.2021
Cin gördüğünü iddia eden Kayseri saldırısının faili rapora itiraz etmedi
Kayseri'de 17 Aralık 2016 tarihinde çarşı iznine çıkan Kayseri 1. Komando Tugayı askerlerinin bulunduğu halk otobüsüne PKK tarafından düzenlenen bombalı saldırıda 15 asker şehit olurken, 54 asker de gazi olmuştu.
Komando - 26.11.2021
Son dakika haber: Kolombiya'da hükümetle Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri'nin imzaladığı anlaşmanın 5. yılı kutlandı
Hükümet ile barış anlaşması imzalayan FARC'ın eski komutanlarından, gerçek adı Seuxis Paucias Hernandez Solarte olan 53 yaşındaki Santrich, 17 Mayıs'ta Kolombiya ordusunun komandoları tarafından düzenlenen bir pusuda hayatını kaybetti.
Komando - 26.11.2021
Son dakika haberi... Kayseri'deki terör saldırısı davasına devam edildi
Saldırı 1. Komando Tugay Komutanlığında görevli askerlerin 17 Aralık 2016'da halk otobüsü ile çarşı iznine çıktıkları sırada bombalı araçla düzenlenen terör saldırısında 15 asker şehit düşmüş, 54 asker yaralanmıştı.
Komando - 25.11.2021
Bitlis'te etkisiz hale getirilen 6 teröristten 2'si, 'terörden arananlar' listesindeymiş
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 'Eren-Kış-7' operasyonları kapsamında, Bitlis'te 3 gün önce jandarma özel harekat ve jandarma komando birliklerince gerçekleştirilen hava destekli operasyonda 6 teröristin silahları ile birlikte etkisiz hale getirildiği hatırlatıldı.
Komando - 25.11.2021
Son dakika haberi! Mardin'de Eren Kış-8 Operasyonu başlatıldı
PKK terör örgütünü ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla Mardin'de Eren Kış-8 Ömeryan Şehit Güvenlik Korucusu Abdullatif Emen Operasyonu başlatıldı. Operasyonda Mardin İl Jandarma Komutanlığı sevk ve idaresinde Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 670 personel ve 56 operasyonel tim görev alıyor.
Komando - 25.11.2021
Barış Pınarı Harekatı bölgesinde şehit olan binbaşı son yolculuğa uğurlandı
Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin karşısında bulunan ve Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütlerinden arındırılan Suriye'nin Tel Abyad kentinde konuşlu 11'inci Komando Tugay Komutanlığında görevli 40 yaşındaki Piyade Binbaşı Mete Yıldırım meydana gelen silah kazası sonucu yaralanarak, hastaneye sevk edilmişti.
Komando - 24.11.2021
Ormanlık alanda başı kesilmiş halde bulanan emekli madenci son yolculuğuna uğurlandı
Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi Perşembe beldesine bağlı Dursunlar köyünde ikamet eden 71 yaşındaki Mustafa Keleş'in cansız bedeni dağ yolunda bulunmuş başının bıçakla kesilerek olay yerinden taşındığı ortaya çıktı. Gece boyu nöbet tutan komandolarla birlikte sabah saatlerinde arama çalışmaları genişletildi.
title