Kırgızistan Haberleri

Kırgızistan haber, Kırgızistan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kırgızistan - Bugün
Son dakika haber! Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nu kabul etti
Son dakika haberi... Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, ülkeyi ziyaret eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nu kabul etti.
Kırgızistan - Bugün
TBMM Başkanı Şentop, Kırgızistan Meclis Başkanı Mamıtov ile telefonda görüştü
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Ramazan Bayramı dolayısıyla Kırgızistan Meclis Başkanı Talant Mamıtov ile telefonla görüştü.
Kırgızistan - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı ile görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Kırgızistan - Dün
Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov telefonda görüştü
Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Kırgızistan - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Kırgızistan - Dün
Erdoğan, Filistinlilere saldıran İsrail'e gereken dersin verilmesi için uluslararası alandaki girişimlerinde Kırgızistan'ı yanlarında görmek...
Erdoğan, Filistinlilere saldıran İsrail'e gereken dersin verilmesi için uluslararası alandaki girişimlerinde Kırgızistan'ı yanlarında görmek istediklerini ifade etti.
Kırgızistan - Dün
Ahıska Türklerinin topladığı yardım malzemeleri Kırgızistan'da sınırdaki çatışmadan etkilenenlere teslim edildi
Merkezi İstanbul'da olan Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) ile Kırgızistan Ahıska Türkleri Derneği, Kırgızistan'da, Tacikistan sınırındaki çatışmalardan etkilenenler için toplam 25 tondan oluşan un, gıda ve inşaat malzemesi desteğinde bulundu.
Kırgızistan - 12.05.2021
TİKA, "Erenler Sofrası" ile 82 ülkeden yaklaşık 1 milyon kişiye Türkiye'nin dost elini uzattı
Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te başlatılan dağıtım programları ile toplamda 4 bin 630 aileye gıda paketi verildi. Kırgızistan genelinde 2 bin 500 aileye gıda ve hijyen malzemelerinden oluşan yardım paketleri ulaştırıldı.
Kırgızistan - 10.05.2021
Türk Kızılay, Kırgızistan'a yardım eli uzattı
Türk Kızılayın, Tacikistan ile Kırgızistan sınırındaki çatışmalardan etkilenenler için 582 bin lira tutarında insani yardım malzemesi desteği vereceği bildirildi.
Kırgızistan - 10.05.2021
Türk Kızılay, Kırgızistan'ın yardım çağrısına yanıt verdi
Tacikistan ve Kırgızistan sınırında yaşanan çatışmalardan etkilenen insanların yardımına Türk Kızılay koştu. Bölgeye personel sevk eden Kızılay, 10.000 insanın faydalanacağı yardım malzemesini de bölgeye ulaştıracak.
Kırgızistan - 07.05.2021
Kazakistan'dan Kırgızistan'a insani yardım
Kazakistan Cumhurbaşkanlığı Basın Sözcüsü Berik Uali, Cumhurbaşkanı Kassym-Jomart Tokayev'in Kırgız halkına insani yardım sağlanması yönünde talimat verdiğini duyurdu.
Kırgızistan - 07.05.2021
TRT Radyo Günleri'nde Türkçe yayın yapan radyoların temsilcileri buluştu
6 Mayıs Radyo gününe özel "TRT Radyo Günleri" kapsamında gerçekleştirilen oturuma, TRT Radyo ve Müzik Daireleri Başkanlığını yürüten Ahmet Akçakaya ile KKTC, Makedonya, Kırgızistan ve Azerbaycan gibi ülkelerde Türkçe yayın yapan radyoların temsilcileri katıldı.
Kırgızistan - 06.05.2021
Kazakistan, Kırgızistan'a insani yardım gönderecek
NUR Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev'in kararıyla Kırgızistan'a insani yardım gönderileceği bildirildi.
Kırgızistan - 05.05.2021
Kırgızistan'da yeni bakanlar açıklandı
Kırgızistan'da 11 Nisan 2021'de referandum sonucu kabul edilen anayasa değişikliklerin onaylamasının ardından yeni bakanlar kurulu açıklandı.
Kırgızistan - 05.05.2021
Kırgızistan-Tacikistan sınırındaki çatışmada ölü sayısı arttı
Kırgızistan ile Tacikistan sınırında 29 Nisan'da çıkan çatışmalarda ölen Tacikistan vatandaşının sayısının 19'a yükseldi.
Kırgızistan - 05.05.2021
Son dakika haber... Tacikistan-Kırgızistan sınırında 29 Nisan'da çıkan silahlı çatışmada can kaybı 55'e yükseldi
Son dakika haberine göre Tacikistan-Kırgızistan sınırında 29 Nisan'da yaşanan silahlı çatışmada ölenlerin sayısı 55'e çıktı.
Kırgızistan - 05.05.2021
Kırgızistan'da "Cumhurbaşkanlığı sistemi"ne geçildi
Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, "parlamenter sistem"den "Cumhurbaşkanlığı sistemine" geçişi öngören yeni anayasayı onayladı.
Kırgızistan - 04.05.2021
Pakistan, Kırgızistan ile Tacikistan'ın ateşkes kararından memnun
Pakistan, Kırgızistan ile Tacikistan arasında varılan ateşkes kararından memnun olduğunu açıkladı.
Kırgızistan - 03.05.2021
Son dakika... Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Doğan, Kırgızistan Dışişleri Bakanı Kazakbayev'e güven mektubunu sundu
Son dakika gündem haberi: Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Ahmet Sadık Doğan, güven mektubunu Kırgızistan Dışişleri Bakanı Ruslan Kazakbayev'e sundu.
Kırgızistan - 03.05.2021
Türkiye Maarif Vakfınca "Üniversiteler ile İş Birliği 2. İstişare Toplantısı" gerçekleştirildi
2023'e doğru vakfın hedeflerine vurgu yapan Akgün, şu açıklamalarda bulundu: "Türkiye Maarif Vakfı olarak 2020-2023 hedefimiz yeni stratejik plan çerçevesinde, şu anda yürümekte olduğumuz faaliyetlerin kalite standartlarını 4 temelde yükseltmeyi amaçlıyoruz. Bunlar, kurum kültürü ve kalitesinin geliştirilmesi, finansal yeterliliğin sağlanması, insan kaynağının güçlendirilmesi ve eğitimde uluslararası bir marka haline getirilmesidir. Özetle son hedef fevkalade önemlidir ve belli ölçüde bu noktaya gelinmiştir. Yeryüzünde bize benzer faaliyet yürüten Alman, Fransız ve İngiliz kuruluşlarıyla karşılaştırıldığında yer yüzündeki eğitim networkü ve sayı bakımından ilk 5'te yer alan bir kurum haline geldiğimizi söylemeliyiz. Özelikle Afrika ve Asya kıtalarında çok güçlü eğitim kurumlarımız oluştu. Yine Balkanlar'da hemen hemen her ülkede okulumuz var. Şimdi Orta Asya Cumhuriyetlerine de açılıyoruz. Kırgızistan'da ilk okulumuzu açtık öğrenci kayıtlarına başladık.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kırgızistan Haberleri | Kırgızistan Haber - Haberler - Kırgızistan haberleri, son dakika kırgızistan haber ve gelişmeleri burada. TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Gafarova ile telefonda bayramlaştı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.5.2021 20:23:47. #1.15#

title