Kırgızistan Haberleri

Kırgızistan haber, Kırgızistan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kırgızistan - Dün
TİKA, "Erenler Sofrası" ile 82 ülkeden yaklaşık 1 milyon kişiye Türkiye'nin dost elini uzattı
Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te başlatılan dağıtım programları ile toplamda 4 bin 630 aileye gıda paketi verildi. Kırgızistan genelinde 2 bin 500 aileye gıda ve hijyen malzemelerinden oluşan yardım paketleri ulaştırıldı.
Kırgızistan - 10.05.2021
Türk Kızılay, Kırgızistan'a yardım eli uzattı
Türk Kızılayın, Tacikistan ile Kırgızistan sınırındaki çatışmalardan etkilenenler için 582 bin lira tutarında insani yardım malzemesi desteği vereceği bildirildi.
Kırgızistan - 10.05.2021
Türk Kızılay, Kırgızistan'ın yardım çağrısına yanıt verdi
Tacikistan ve Kırgızistan sınırında yaşanan çatışmalardan etkilenen insanların yardımına Türk Kızılay koştu. Bölgeye personel sevk eden Kızılay, 10.000 insanın faydalanacağı yardım malzemesini de bölgeye ulaştıracak.
Kırgızistan - 07.05.2021
Kazakistan'dan Kırgızistan'a insani yardım
Kazakistan Cumhurbaşkanlığı Basın Sözcüsü Berik Uali, Cumhurbaşkanı Kassym-Jomart Tokayev'in Kırgız halkına insani yardım sağlanması yönünde talimat verdiğini duyurdu.
Kırgızistan - 07.05.2021
TRT Radyo Günleri'nde Türkçe yayın yapan radyoların temsilcileri buluştu
6 Mayıs Radyo gününe özel "TRT Radyo Günleri" kapsamında gerçekleştirilen oturuma, TRT Radyo ve Müzik Daireleri Başkanlığını yürüten Ahmet Akçakaya ile KKTC, Makedonya, Kırgızistan ve Azerbaycan gibi ülkelerde Türkçe yayın yapan radyoların temsilcileri katıldı.
Kırgızistan - 06.05.2021
Kazakistan, Kırgızistan'a insani yardım gönderecek
NUR Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev'in kararıyla Kırgızistan'a insani yardım gönderileceği bildirildi.
Kırgızistan - 05.05.2021
Kırgızistan'da yeni bakanlar açıklandı
Kırgızistan'da 11 Nisan 2021'de referandum sonucu kabul edilen anayasa değişikliklerin onaylamasının ardından yeni bakanlar kurulu açıklandı.
Kırgızistan - 05.05.2021
Kırgızistan-Tacikistan sınırındaki çatışmada ölü sayısı arttı
Kırgızistan ile Tacikistan sınırında 29 Nisan'da çıkan çatışmalarda ölen Tacikistan vatandaşının sayısının 19'a yükseldi.
Kırgızistan - 05.05.2021
Son dakika haber... Tacikistan-Kırgızistan sınırında 29 Nisan'da çıkan silahlı çatışmada can kaybı 55'e yükseldi
Son dakika haberine göre Tacikistan-Kırgızistan sınırında 29 Nisan'da yaşanan silahlı çatışmada ölenlerin sayısı 55'e çıktı.
Kırgızistan - 05.05.2021
Kırgızistan'da "Cumhurbaşkanlığı sistemi"ne geçildi
Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, "parlamenter sistem"den "Cumhurbaşkanlığı sistemine" geçişi öngören yeni anayasayı onayladı.
Kırgızistan - 04.05.2021
Pakistan, Kırgızistan ile Tacikistan'ın ateşkes kararından memnun
Pakistan, Kırgızistan ile Tacikistan arasında varılan ateşkes kararından memnun olduğunu açıkladı.
Kırgızistan - 03.05.2021
Son dakika... Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Doğan, Kırgızistan Dışişleri Bakanı Kazakbayev'e güven mektubunu sundu
Son dakika gündem haberi: Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Ahmet Sadık Doğan, güven mektubunu Kırgızistan Dışişleri Bakanı Ruslan Kazakbayev'e sundu.
Kırgızistan - 03.05.2021
Türkiye Maarif Vakfınca "Üniversiteler ile İş Birliği 2. İstişare Toplantısı" gerçekleştirildi
2023'e doğru vakfın hedeflerine vurgu yapan Akgün, şu açıklamalarda bulundu: "Türkiye Maarif Vakfı olarak 2020-2023 hedefimiz yeni stratejik plan çerçevesinde, şu anda yürümekte olduğumuz faaliyetlerin kalite standartlarını 4 temelde yükseltmeyi amaçlıyoruz. Bunlar, kurum kültürü ve kalitesinin geliştirilmesi, finansal yeterliliğin sağlanması, insan kaynağının güçlendirilmesi ve eğitimde uluslararası bir marka haline getirilmesidir. Özetle son hedef fevkalade önemlidir ve belli ölçüde bu noktaya gelinmiştir. Yeryüzünde bize benzer faaliyet yürüten Alman, Fransız ve İngiliz kuruluşlarıyla karşılaştırıldığında yer yüzündeki eğitim networkü ve sayı bakımından ilk 5'te yer alan bir kurum haline geldiğimizi söylemeliyiz. Özelikle Afrika ve Asya kıtalarında çok güçlü eğitim kurumlarımız oluştu. Yine Balkanlar'da hemen hemen her ülkede okulumuz var. Şimdi Orta Asya Cumhuriyetlerine de açılıyoruz. Kırgızistan'da ilk okulumuzu açtık öğrenci kayıtlarına başladık.
Kırgızistan - 02.05.2021
Son dakika haber: Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov'dan Kırgız-Tacik sınırında evlerini terk edenlere "evlerinize dönün" çağrısı
Son dakika haberi: Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Kırgız-Tacik sınırında yaşanan çatışmadan dolayı evlerini terk eden 27 binden fazla vatandaşa "evlerinize dönün" çağrısı yaptı.
Kırgızistan - 01.05.2021
Tacikistan-Kırgızistan sınırında 29 Nisan'daki silahlı çatışmada can kaybı sayısı 49'a yükseldi
Tacikistan-Kırgızistan sınırında 29 Nisan perşembe meydana gelen silahlı çatışmada can kaybı 49'a yükseldi.
Kırgızistan - 01.05.2021
Kırgızistan, AGİT'ten Kırgızistan-Tacikistan sınırındaki çatışmadan etkilenenler için destek istedi
Kırgızistan Dışişleri Bakanı Ruslan Kazakbayev, 29 Nisan'da Kırgızistan-Tacikistan sınırındaki çatışmadan etkilenen evlerin imarı ve burada yaşayanlar için Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatından (AGİT) yardım istedi.
Kırgızistan - 01.05.2021
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Tacik ve Kırgız mevkidaşlarıyla telefonda ayrı ayrı görüştü
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tacikistan Dışişleri Bakanı Sirojiddin Muhriddin ve Kırgızistan Dışişleri Bakanı Ruslan Kazakbayev ile ayrı ayrı telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Kırgızistan - 01.05.2021
Son dakika haberleri... Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev, Kırgızistan'a insani yardımda bulunmaya hazır olduklarını söyledi
Son dakika haberine göre NUR Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Kırgız-Tacik sınırındaki silahlı çatışma sonrası Kırgızistan'a insani yardım göndermeye hazır olduklarını bildirdi.
Kırgızistan - 01.05.2021
Son dakika... Kırgızistan, sınırın Tacikistan tarafında askeri hareketlilik olduğunu öne sürdü
Son dakika haberler: Kırgızistan yönetimi, Kırgızistan-Tacikistan sınırının Tacikistan tarafında askeri araç hareketliliği olduğunu iddia etti.
Kırgızistan - 01.05.2021
Kırgızistan'da iki gün sürecek yas ilan edildi
Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Kırgızistan-Tacikistan sınırında 29 Nisan'da yaşanan çatışmada ölenlerin anısına bugünden itibaren iki günlük ulusal yas ilan etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kırgızistan Haberleri | Kırgızistan Haber - Haberler - Kırgızistan haberleri, son dakika kırgızistan haber ve gelişmeleri burada. Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Doğan ramazanın son iftarını Kırgızistan'daki Karadeniz Türkleriyle yaptı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 13.5.2021 06:06:18. #1.15#

title