Karantina Haberleri

Karantina haber, Karantina son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Karantina 27.5.2020
Avrupa ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler
Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, Slovakya ve Çekya hükümetleriyle yaptıkları görüşmeler neticesinde bugünden itibaren Çekya, Slovakya ve Macaristan vatandaşlarının 48 saati geçmemek üzere karantinada kalmaksızın söz konusu ülkeleri ziyaret edebileceğini açıkladı.
Karantina 27.5.2020
Serik'te karantinada bulunanlara erzak dağıtıldı
Serik'te yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle karantinaya alınan bölgede yaşayanlara sebze meyve, ekmek ve ilaç yardımında bulunuldu.
Karantina 27.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 9
Kayseri'de 12 katlı apartman, karantinaya alındıKAYSERİ'nin Melikgazi ilçesinde, koronavirüs tespit edilen 1 kişinin oturduğu 12 katlı apartmanda, karantina uygulaması başlatıldı.
Karantina 27.5.2020
Fabrikada koronavirüs tespit edilen işçi sayısı 15 oldu, ev izolasyonu başladı
ZONGULDAK'ın Alaplı ilçesindeki iplik fabrikasında 'Covid-19' testi pozitif çıkan işçi sayısı, 15'e yükseldi. İşçilerin ailelerinden 5 kişide de koronavirüs tespit edilince 800 çalışan ve aileleri, 1 Haziran'a kadar ev izolasyonuna alındı.  Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu ve diğer ilgili kurum temsilcileriyle yaptıkları toplantıda bazı kararlar aldıklarını açıkladı. Kaymakam Yılmaz, fabrikada çalışan işçi ve ailelerinin evlerinde izolasyona alındığını ve gözlem altında tutulduklarını belirterek, "İlçemizde faaliyet gösteren iplik fabrikasında ilk olarak 21 Mayıs'ta ortaya çıkan koronavirüs pozitif vaka sayısı, son alınan test sonuçlarıyla birlikte 15'i fabrika çalışanı, 5'i de ailelerinden olmak üzere 20'ye yükselmiştir. Bu kişilerin, hastanedeki tedavileri ve 14 günlük karantina süreçleri devam ediyor.
Karantina: Başvuru süresi uzatıldıKarantina 27.5.2020
Karantina 27.5.2020
Çorum'un Sungurlu ilçesi Kula köyündeki karantina kaldırıldı
Çorum'un Sungurlu ilçesine bağlı Kula köyündeki karantina uygulamasına son verildi.
Karantina 27.5.2020
Kovid-19 anneleri bebeklerini emzirebilir
Karabayır, sözlerini şöyle sürdürdü: "Anne sütünün sağılması için makine şart değil. Anneye öncelikle elle sağma öğretilmeli. Pompa kullanılacaksa, anneye özel olmalı. Anne ve anneye yardım eden diğer yetişkinler, sağımdan ve pompa ile biberon parçalarına dokunmadan önce ellerini yıkamalı ve her kullanımdan sonra pompanın temizliği yapılmalı. Sağım öncesi memenin temizlenmesi veya biberon ya da süt poşetlerinin dış yüzeylerinin temizlenmesine gerek yok. Emzirmenin, annede Kovid-19 klinik seyrini olumsuz etkilediğine dair henüz bir kanıt bulunmuyor. Eğer Kovid-19 kesin ya da şüphesi olan anne meme üzerine öksürdü ise, nazikçe sabun ve ılık su ile en az 20 saniye beslenmeden önce memeyi yıkaması gerekiyor. Her emzirmeden önce veya sütünü sağmadan önce memeyi yıkaması gerekmiyor. Sağılan anne sütü, tercihen anne tarafından, değilse hastalık belirtisi olmayan yetişkin tarafından ve temiz bir fincan ve/veya kaşık kullanılarak, ellerini yıkadıktan sonra bebeğe verilmeli. Kesin ya da olası Kovid-19 tanılı bir anne, kendini yeterince iyi hissettiğinde, tanıdan sonra belirli bir süre beklemeksizin emzirmeye başlayabilir." Kovid-19'lu anneler için anne-bebek teması ve emzirmeye ilişkin kararların sağlık ekibi ile birlikte anne ve aile tarafından alınması gerektiğini belirten Karabayır, "Sağlık personeli anne-bebek çiftini anne sütü verme konusunda desteklenmeli, teşvik etmelidir. Emzirme anne ve çocuk arasında benzersiz bir ilişki yaratarak hastanede kalış süresini ve pandemi nedeniyle karantina ve stresle bağlantılı olumsuz etkilerini azaltacak, en önemlisi bebeği enfeksiyondan koruyacaktır.
Karantina 27.5.2020
Tunus'un sembollerinden Habib Burgiba Caddesi salgının izlerini silmeye çalışıyor
Tunus'ta 22 Mart'tan 3 Mayıs'a kadar uygulanan genel karantina uygulamasının 4 Mayıs'tan itibaren gevşetilmesi ve bazı sektörlerin çalışmalarına yeniden başlamasıyla birlikte Habib Burgiba Caddesi de yeniden canlandı.
Karantina 27.5.2020
VAN'DA 3 MAHALLE DAHA KARANTİNAYA ALINDI
VAN'ın Edremit ilçesine bağlı Emin Paşa Mahallesi'ndeki taziyeye katılıp, Tuşba ilçesine bağlı Gendelova, Kozluca ve Yalnızağaç mahallelerine giden 11 kişide koronavirüs tespit edilince, mahaleller karantinaya alındı.
Karantina 27.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 3
Van'da 3 mahalle daha karantinaya alındıVAN'ın Edremit ilçesine bağlı Emin Paşa Mahallesi'ndeki taziyeye katılıp, Tuşba ilçesine bağlı Gendelova, Kozluca ve Yalnızağaç mahallelerine giden 11 kişide koronavirüs tespit edilince, mahaleller karantinaya alındı.
Karantina 27.5.2020
Van'da 3 mahalle daha karantinaya alındı
VAN'ın Edremit ilçesine bağlı Emin Paşa Mahallesi'ndeki taziyeye katılıp, Tuşba ilçesine bağlı Gendelova, Kozluca ve Yalnızağaç mahallelerine giden 11 kişide koronavirüs tespit edilince, mahaleller karantinaya alındı.
Karantina 27.5.2020
E-spor'un piyasa değeri 1,5 milyar doları bulacak
KPMG Football Benchmark ekibi araştırmasına göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) dönemindeki e-spor oyun satışları yüzde 63 arttı ve 2021 yılına kadar yüzde 21,7 büyümesi beklenen e-spor'un piyasa değeri 1,5 milyar doları bulacak KPMG'den yapılan açıklamada, Kovid-19 pandemisi nedeniyle dünyadaki tüm spor organizasyonları dururken, bu süreçte e-spor'a ilginin arttığı ve KPMG Football Benchmark ekibinin e-spor dünyasını araştırdığı belirtildi. Açıklamada, 2015 yılında 235 milyon kişinin izlediği e-spor'u şu anda toplam 454 milyon kişinin tutkuyla takip ettiği ve 2022 yılında ise e-spor'un takipçi sayısının 644 milyon olacağı ifade edildi. E-spor kitlesinin yaş ortalaması da dikkat çekici. Dünya futbolunu izleyenlerin yaş ortalaması 39, Premier Lig'i takip edenlerin yaş ortalaması 42'yken, NBA'nin izleyici kitlesinin yaş ortalaması 53. E-spor takipçilerinin yaş ortalaması ise 32. "Şu anda yaklaşık 32 milyon e-spor sporcusu var" Açıklamada görüşlerine yer verilen KPMG Spor Sektör Lideri Hakan Uçak, Kovid-19 döneminde her yerde e-spor turnuvaları izlediklerini, e-spor'un çok büyük bir endüstri olmaya koştuğunu ve Kovid-19'un bunu hızlandırdığını aktardı. Uçak, salgın dönemi yaşanan küresel karantina ve sonrasında başlayan kontrollü sosyal hayatın en fazla gençleri etkilediğini ifade ederek, "Gençler e-spor dünyasına çok ilgili ve bir futbolcu olmak için çabalamak yerine e-spor oyuncusu olmayı tercih ediyorlar.
Karantina 27.5.2020
Güney Kore'de son 24 saatte 40, Çin'de 1 yeni Kovid-19 vakası tespit edildi
Öğrencilerin yüzde 47'si okula döndü Hükümetin 6 Mayıs'ta duyurduğu "gündelik hayat içinde karantina" planı kapsamında okullarda aşamalı olarak yeniden yüz yüze eğitime başlanıyor.
Karantina 27.5.2020
Bursa'da 8 apartmanda uygulanan karantina süreci sona erdi
Bursa'da 8 apartmanda uygulanan karantina süreci sona erdi.
Karantina 27.5.2020
YaaniMail'den kurumlara güvenli e-posta hizmeti
E-postaların Turkcell Veri Merkezi'ndeki sunucularda şifreli saklandığı YaaniMail, ek bir ücret talep etmeden sunduğu beyaz-kara listeleme, karantina, antivirüs, antispam ve kurumsal imza gibi yetenekleriyle de dikkat çekiyor.
Karantina 27.5.2020
Bursa'da 8 apartmanın karantina süresi sona erdi
Bursa'nın Gürsu ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 8 binada başlatılan karantina uygulaması sonlandırıldı.
Karantina 27.5.2020
E-Spor pazarı 1,5 milyar dolara koşuyor
2021 yılına kadar yüzde 21.7 büyümesi beklenen E-Spor'un piyasa değeri 1,5 milyar doları bulacak Koronavirüs pandemisi nedeniyle dünyadaki tüm spor organizasyonları dururken, bu süreçte E-Spor'a ilgi arttı. KPMG Football Benchmark ekibi E-Spor dünyasını araştırdı. Küresel karantina döneminde büyümeye devam eden E-Spor dünyasında oyun satışları yüzde 63 arttı.
Karantina 27.5.2020
Japonya Başbakanı Abe'ye karantina gündemde
Japonya'da hükümet, Başbakan Shinzo Abe'nin ABD'de gerçekleştirilmesi planlanan G7 Zirvesine katılması halinde, ülkeye dönüşünde herkes gibi 2 haftalık karantinaya tabi olmasını istemeye hazırlanıyor.
Karantina 27.5.2020
DÜZCE Ana vatanı Çin olan gal arısı, kestane ağaçlarına zarar veriyor
'GAL ARISI EKONOMİK KAYIPLARA NEDEN OLUYOR' Düzce Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz ise gal arısının önemli ekonomik kayıplara yol açtığını belirterek, "Gal arısı kestane üretiminde önemli ekonomik kayıplara neden olan bir karantina zararlısıdır.
Şu an buradasınız: Karantina Haberleri | Karantina Haber - Haberler - Karantina haberleri, son dakika karantina haber ve gelişmeleri burada. VAN KARANTİNADAKİ 3 MAHALLE'DE SAĞLIK TARAMASI SÜRÜYOR.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.5.2020 16:00:48. #1.15#
title