İşgal Haberleri

İşgal haber, İşgal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İşgal - Bugün
FKÖ'den BM Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı için "destek" çağrısı
BM Genel Kurulunun 1949'da aldığı kararla Ürdün, Suriye, Lübnan ve işgal altındaki Batı Şeria ile abluka altındaki Gazze Şeridi'nde yaşayan Filistinli mültecilere yardım ve koruma sağlamak amacıyla kurulan UNRWA'nın halen 5,4 milyon mülteciye hizmet sağladığı kaydediliyor.
İşgal - Bugün
Fuat Oktay: Kudüs'ün savunulması İslam dünyasının ortak amacı olmalı
CUMHURBAŞKANI Yardımcısı Fuat Oktay, "Kudüs'ün kutsallığı ve mahremiyetinin savunulması, Filistin davasının bir çözüme kavuşturulması, İslam dünyasının ortak amacı olmalıdır" dedi.
İşgal - Bugün
Son dakika haberi: Ürdün, İsrailli Bakan'ın Mescid-i Aksa'ya ilişkin "provokatif" açıklamalarını kınadı
Son dakika haber... Ürdün, İsrail Din İşleri Bakanı Matan Kahana'nın Mescid-i Aksa ile ilgili açıklamalarına "çatışmaları alevlendireceği ve aşırılığı körükleyeceğini" belirterek tepki gösterdi.
İşgal - Bugün
Son dakika haber! AB: Suriye'nin kuzeydoğusundaki kamplar Avrupa'nın güvenliği için saatli bomba
Suriye'nin kuzeydoğusunda terör örgütü DEAŞ mensupları ve ailelerinin barındığı kampların durumunun önemine değinen Salmi, AB'nin insani durumu iyileştirmek için (terör örgütü YPG/PKK işgalindeki) kamp ve cezaevlerine yardım edeceğini dile getirdi.
İşgal - Bugün
İsrail makamları Kudüs'te Filistinlilere ait bir evi yıktı
İsrail'e bağlı Kudüs Belediyesi ekipleri, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Silvan mahallesinde Filistinlilere ait bir evi ruhsatsız olduğu iddiasıyla yerle bir etti.
İşgal - Bugün
İspanya'da Romanyalı 4 göçmen, barındıkları binada çıkan yangında öldü
Binanın eski bir banka ofisinin olduğu zemin katının Romanyalı 8 göçmen tarafından bir süredir barınmak için işgal edildiği belirtildi.
İşgal - Bugün
NATO PA Raportörü Çonkar'ın Irak raporu kabul edildi
Toprak bütünlüğü vurgusu Raporda Irak'ın toprak bütünlüğünün öneminin vurgulandığını belirten Çonkar, 20 yıldır ABD işgali, iç savaş, terör, mezhepsel bölünme, devlet organlarının çöküşü gibi süreçlerin yaşandığı Irak'ta, güvenliğin 2019'dan bu yana gözle görülür biçimde geliştiğini, buna rağmen ülkenin içeriden ve dışarıdan birçok tehditle karşı karşıya olduğunu belirtti.
İşgal - Bugün
Son dakika haberleri! İsrail güçleri Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 15 Filistinliyi gözaltına aldı
Son dakika haber: İsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria ile Doğu Kudüs'te 15 Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi.
İşgal - Bugün
İşgal güçlerine "Çanakkale'yi dar eden" kahraman: Seyit Onbaşı
Çanakkale Boğazı'nı geçmek için 18 Mart 1915'te İtilaf Devletleri'nin başlattığı saldırı sırasında işgal güçlerinin gemilerinden yapılan atışlarla tabyadaki topların büyük bölümü kullanılamaz hale geldi.
İşgal - Bugün
Son dakika: Suudi Arabistan, İsrail Cumhurbaşkanı'nın El Halil'deki İbrahim Camisi'ne girmesini kınadı
Bu türden uygulamaların yansımaları konusunda uyarıda bulunan Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı, işgal güçleri hükümeti ve yetkililerinin İslami mukaddesata yönelik ihlallerinin durdurulması konusunda, uluslararası topluma sorumluluk çağrısında bulundu.
İşgal - Dün
Kudüs'te daha önce Hazreti Muhammed'e hakaret eden Yahudi yerleşimci cinsel tacizden gözaltına alındı
İşgal altındaki Doğu Kudüs'teki bir yürüyüş esnasında İslam Peygamberi Hazreti Muhammed'e hakaret eden aşırı sağcı dindar Yahudi David Flavani, gençlere cinsel taciz suçlamasıyla İsrail polisince gözaltına alındı.
İşgal - Dün
Filistin Devlet Başkanı Abbas sonsuza kadar işgal altında yaşamayacaklarını söyledi Açıklaması
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Filistin topraklarındaki İsrail işgalinin sonsuza kadar sürmesine izin vermeyeceklerini belirterek iki devletli çözüm çerçevesinde kapsamlı ve adil barış çağrısını yineledi.
İşgal - Dün
YÖK Başkanı Prof. Dr. Özvar Azerbaycan'ı ziyaret edecek
Azerbaycan'da bulunan bazı üniversitelerin rektörleri, akademisyenleri ve öğrencilerle de bir araya gelecek olan Özvar ve YÖK heyetinin, ziyaretin son gününde Ermeni işgalinden geçen yıl kurtarılan toprakları da ziyaret etmesi planlanıyor.
İşgal - Dün
Sudan Ordu Komutanı Burhan, Etiyopya sınırındaki birlikleri inceledi
Sudan yönetimi ile topraklarının işgal edildiğini ile süren Etiyopya arasında gerginlik sürüyor.
İşgal - Dün
Son dakika haber: İslam İşbirliği Teşkilatı, İsrail Cumhurbaşkanı'nın El Halil'deki İbrahim Camisi'ne girmesini kınadı
Son dakika haber: İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog'un dün işgal altındaki Batı Şeria'nın El Halil kentinde bulunan Harem-i İbrahim Camisi'ne girmesine tepki gösterdi.
İşgal - Dün
Son dakika gündem: NATO ülkelerinin dışişleri bakanları Rusya'yı konuşacak
Riga'daki toplantının ana gündem maddelerinden birini Rusya'nın oluşturması bekleniyor. Özellikle son haftalarda Rus ordusunun Ukrayna sınırında tahkimat yaptığına yönelik NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ve ABD başta olmak üzere Batılı ülkelerin açıklamalarından sonra Rusya konusu NATO'nun gündemini daha fazla işgal etti.
İşgal - Dün
Filistin, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog'un El Halil'deki İbrahim Camisi'ne girmesini kınadı
Filistin Başbakanı Muhammed İştiyye, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog'un, işgal altındaki Batı Şeria'nın El Halil kentindeki Harem-i İbrahim Camisi'ne girmesini kınadı.
İşgal - 28.11.2021
İslami Cihad ve FHKC'den İsrail Cumhurbaşkanı'nın Harem-i İbrahim'i ziyaret planına karşı uyarı
Filistin İslami Cihad Hareketi ve Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC), İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog'un, Yahudilerin Işık Bayramı'nı kutlamak için işgal altında bulunan Batı Şeria'nın El Halil kentindeki Harem-i İbrahim Camisi'ne bugün yapması beklenen ziyaretin yansımalarına karşı...
İşgal - 28.11.2021
Fanatik Yahudilerden Mescid-i Aksa'ya baskın
İsrail polisinin eşlik ettiği fanatik Yahudiler, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdi.
İşgal - 28.11.2021
Son dakika haberleri! Etiyopya ordusunun saldırısında 6 Sudan askeri öldü
Sudan yönetimi ile topraklarının işgal edildiğini ile süren Etiyopya arasında gerginlik sürüyor.
İşgal - 28.11.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, EİT Zirvesi'nde konuştu Açıklaması
Bölgesel ve küresel ulaşım ağlarının öneminin salgın ortamında bir kez daha ortaya çıktığını aktaran Erdoğan, şöyle devam etti: "Bölgemizde ulaşım altyapısının geliştirilmesi ve modern İpek Yolu'nun canlandırılması gayretlerimiz hız kesmeden devam ediyor. Türkiye'nin öncülüğünü yaptığı Hazar Geçişli Doğu-Batı Orta Koridor Girişimi ve Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu hattı bu bağlamdaki çabalarımızın en somut tezahürüdür. Ülkemizle bölgemiz arasında doğrudan kara yolu bağlantısı kuracak Zengezur Koridoru'nun da önemi aşikardır. Keza Asya ile Avrupa'yı birbirine bağlayan Marmaray, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüp Geçidi, İstanbul Havalimanı, Marmara Otoyolu, İstanbul-İzmir Otoyolu tamamlayıcı projelerimiz arasındadır. Yine doğu-batı bağlantısına katkıda bulunacak Filyos Limanı, 1915 Çanakkale Köprüsü ile Çandarlı Limanı projelerinde çalışmalarımız sürüyor. İslamabad-Tahran-İstanbul kara yolunun işlerlik kazanması ve aynı güzergahtaki demir yolu hattının canlandırılması gayretlerini de memnuniyetle karşılıyoruz." Teşkilatı daha çok sahiplenmeleri, reform sürecini devam ettirmeleri ve güçlü bir bütçeyle etkin kılmaları gerektiğine inandığını anlatan Erdoğan, şunları kaydetti: "Ciddi bir insani ve ekonomik krizle karşı karşıya bulunan Afganistan'da bir an evvel kalıcı barış ve istikrarın tesis edilmesi önemlidir. Ülkenin tüm kesimlerinin beklentilerini karşılayacak bir yönetim anlayışının geliştirilmesi ortak temennimiz ve hedefimizdir. Afganistan'da sağlık, eğitim gibi kritik sektörler dahil temel devlet yapılarının işler halde tutulması yönündeki çabaları destekliyoruz. Tüm bölgemizi etkileyecek bir mülteci krizinin önlenmesi için Afgan ekonomisinin ayağa kaldırılması gerekiyor. Türk Kızılay ve sivil toplum kuruluşlarımız, bu ülkede giderek büyüyen açlık ve kıtlık tehlikesine karşı insani yardım faaliyetlerini artırdılar. İran'a uygulanan tek taraflı yaptırımların son bulması ve tüm tarafların, kapsamlı ortak eylem planına geri dönerek yükümlülüklerini yeniden üstlenmeleri, bölgemizin ekonomik refah ve istikrarına katkı sağlayacaktır." "Azerbaycan'ın yanında olmayı sürdüreceğiz" Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını kurtarmasının bölgede kalıcı barış ve istikrarın tesisinin de kapılarını açtığına değinen Erdoğan, "Azerbaycan'ın, bölgede refahın artması için birbiri ardına hayata geçirdiği projeler takdire şayandır.
İşgal - 28.11.2021
Haftanın tarihine bakış
1914- Avusturya, Belgrad'ı işgal etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
İşgal Haberleri | İşgal Haber - Haberler - İşgal haberleri, son dakika işgal haber ve gelişmeleri burada. FKÖ'den BM Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı için destek çağrısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 22:14:15. #1.14#

title