Güney Afrika Haberleri

Güney Afrika haber, Güney Afrika son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Güney Afrika - Bugün
Zimbabve'nin Kamu Elektrik Kuruluşu Kömürle Çalışan Yeni Ünitelerin Yapımını Gelecek Yıl Sonuçlandıracak
Yıllardır üzerinde çalışılan proje bazı gelişmekte olan ülkelerin temiz enerjiye geçebilmeleri için bu ülkelere varsıl ülkeler tarafından fon sağlanıncaya kadar kömür yakmaya devam edeceklerini göstermekte. Komşu ülke Güney Afrika da kömürle çalışan ve yayacağı kirliliği azaltmak amacıyla donanımını yenilemek için 20 milyar ABD Doları'na gereksinim olacak yerkürenin en büyük kömür yakıtlı elektrik santrallerinden bazılarının yapımını sonuçlandırıyor.
Güney Afrika - Bugün
Esvatini'de güvenlik güçlerinin müdahalesinde 30 protestocu hemşire yaralandı
Güney Afrika Kalkınma Topluluğu (SADC), bunun üzerine, Kral 3.
Güney Afrika - Bugün
Güney Afrika Kalkınma Topluluğu, Esvatini'ye özel heyet görevlendirdi
Güney Afrika Kalkınma Topluluğu (SADC), Esvatini Krallığı'nda yaşanan toplumsal şiddet olayları ile ilgili Kral 3. Mswati ile görüşmek üzere özel heyet görevlendirdi.
Güney Afrika - Bugün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika ziyareti dönüşünde uçakta soruları yanıtladı: (1)
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika'da Maarif Vakfı'na katılımların FETÖ'nün buralarda çöküşü anlamına geldiğini belirterek, örgütün Güney Afrika'da da yavaş yavaş çökmeye başladığını ifade etti.
Güney Afrika - Bugün
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Afrika'da) Maarif Vakfına katılımlar FETÖ'nün artık buralarda çöküşü anlamına gelir. FETÖ, Güney Afrika'da da yavaş yavaş...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Afrika'da) Maarif Vakfına katılımlar FETÖ'nün artık buralarda çöküşü anlamına gelir. FETÖ, Güney Afrika'da da yavaş yavaş çökmeye başladı.
Güney Afrika - Bugün
Trabzon'dan Afrika ülkelerine yapılan ihracat yüzde 83 arttı
Kalyoncu, Türk mallarına Afrika ülkelerinden çok büyük ilgi olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti: "İhtiyaç duyulan bir makine için dahi Trabzon'un tercih edilmesi çok önemli. Trabzon'da üretilen bir makinenin Afrika bölgesine ulaşmasının Trabzonlu ihracatçılarımızın çok takdire şayan bir başarısıdır. Bu başarının sürdürülebilir olabilmesi için de herhangi bir maddi katkı gerekmeksizin sadece vize sorununun çözülmesi yeterli olacaktır." Trabzon'dan en çok ihracat yapılan ilk 3 Afrika ülkesinin Güney Afrika Cumhuriyeti, Tunus ve Mısır olduğunu aktaran Kalyoncu, "En yüksek oranlı artış Moritanya ve Mısır'a yapılan ihracatta yaşandı.
Güney Afrika - Bugün
Zengin ülkeler Kovid-19'a karşı aşı sözünü tutmadı
Başta Hindistan ve Güney Afrika olmak üzere yüzden fazla ülkenin aşı üreticilerinden patent hakkından feragat etmesi talebinin Avrupa Birliği, Almanya ve Hollanda tarafından reddedildiği raporda hatırlatıldı.
Güney Afrika - Bugün
Kaspersky'den "parasosyal ilişkiler dünya genelinde yükselişe geçti" değerlendirmesi
Bununla birlikte, sosyal medya salgın sırasında birçok insan için önemliydi ve dünya çapında yaklaşık 10 kişiden 6'sı (yüzde 59) sosyal medyanın salgın sırasında kendileri için hayati bir bağlantı sağladığını belirtti. Bu rakam, bağlantı için sosyal medyaya güvenen 18-34 yaşlarındaki (yüzde 71) genç insanlar arasında en yüksekti. Vietnam (yüzde 94) ve Güney Afrika'daki (yüzde 79) kullanıcılar sosyal medyanın kendileri için hayati bir bağlantı olduğunu aktardı.
Güney Afrika - Bugün
Yeşilay, "3. İstanbul İnisiyatifi Toplantısı"nı düzenledi
Bunun yanı sıra Afganistan, Amerika, Arnavutluk, Brezilya, Endonezya, Güney Afrika, Hindistan, KKTC, Kenya, Kırgızistan, Maldivler, Makedonya, Nijerya, Ruanda, Suriye, Sri Lanka, Uganda ve Ürdün'deki ülke Yeşilayları da toplantıda yer aldı.
Güney Afrika - Dün
Son dakika haber... Güney Afrika'da bakanları rehin alan apartheid gazilerinden 42'si serbest bırakıldı
Son dakika haberleri: Güney Afrika'da, 15 Ekim'de Savunma Bakanı Thandi Modise ile Cumhurbaşkanlığı kontenjanından atanan Bakan Mondli Gungube'yi rehin almaktan yargılanan apartheid gazilerinden 42'si kefaletle serbest bırakıldı.
Güney Afrika - Dün
BM: En büyük fosil yakıt üreticilerinin 2030 planları ikim hedefleriyle örtüşmüyor
Raporda, ABD, Çin, Rusya, Suudi Arabistan, İngiltere, Avustralya, Brezilya, Kanada, Almanya, Hindistan, Endonezya, Meksika, Norveç, Güney Afrika ve Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere 15 ülkenin fosil yakıt üretim planları analiz edildi.
Güney Afrika - Dün
Güney Afrika Cumhuriyeti'nde 12-17 yaş grubundakilere Kovid-19 aşısı yapılmaya başlandı
Güney Afrika Cumhuriyeti'nde 12 ila 17 yaşındaki çocukların, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşılanmaya başlandığı bildirildi.
Güney Afrika - Dün
Güney Afrika'da gazetecilerin ekipmanı gasbedildi
Güney Afrika'nın yasama başkenti Cape Town'da iki gazeteci silahlı gaspçıların hedefi oldu.
Güney Afrika - Dün
Paris Anlaşması'na rağmen hükümetler fosil yakıt üretimini artırmayı planlıyor
Avustralya, Brezilya, Kanada, Çin, Almanya, Hindistan, Endonezya, Meksika, Norveç, Rusya, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere ve ABD olmak üzere en fazla fosil yakıt üretimi yapan 15 ülke profilinin incelendiği rapora göre, gelecek 20 yılda hükümetler, küresel çapta petrol ve doğal gaz üretiminde artış, kömür üretimin de ise az miktarda düşüş öngörüyor.
Güney Afrika - 19.10.2021
GRAFİKLİ- Dünya liderlerinin Afrika'ya ilgileri değişkenlik gösteriyor
Merkel 2017'den itibaren Afrika'yı her yıl ziyaret etti Almanya Başbakanı Angela Merkel, 2010'da Güney Afrika'ya, 2011'de Kenya, Angola ve Nijerya'ya, 2016'da ise Mali, Nijerya ve Etiyopya'ya giderken 2017'den itibaren kıtayı her yıl ziyaret etti.
Güney Afrika - 18.10.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İHA teknolojilerinde dünyanın en başarılı 3 ülkesi arasındayız
Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti; "Türkiye ve Angola'nın birbirini tamamlayıcı özelliklere sahip olduklarını teyit ederek birçok alanda işbirliği imkanları bulunduğunu tespit ettik. Sayın Cumhurbaşkanıyla aldığımız kararların ülkelerimiz arasındaki dostluğun daha ileri taşıyacağına inanıyorum. Türkiye-Angola ilişkilerinin hak ettiği seviyeye ulaşmasında elbette devlet adamlarının sergilediği irade çok önemlidir. Siyasetçinin görevi ticaretten savunmaya, turizmden kültüre ve tarıma kadar her alanda ilişkilerin tümüyle önündeki engelleri kaldırmak, karşılıklı işbirliğinin üzerinde yükseleceği hukuki ve ahdi zemini tesis etmektir. Ancak iki ülkenin gerçek potansiyelini bilhassa ticaret ve yatırımlarda hayata geçirecek olan iş dünyamızın siz kıymetli mensuplarıdır. Bunun içinde iki ülkenin iş dünyasının birbirini tanıması büyük önem arz ediyor. Bugün de bize aralarında en yetkin firmalarımızın temsilcilerinin de olduğu kalabalık bir iş insanı heyeti katılıyor. Amacımız firmalarımızı Angola'da iş yapmaya, yatırım ve ticaret yapmaya teşvik etmektir. Aynı derecede önem verdiğimiz bir husus ise Angolalı iş insanlarının Türkiye'yi tanıması, ülkemizdeki yatırım fırsatlarını görmesidir." 'İKİLİ TİCARETİMİZİ KISA VADEDE 500 MİLYON DOLARA ÇIKARMA KARARI ALDIK' "Burada bir üzüntümü de belirtmek istiyorum. G20 üyesi Türkiye ile Güney Afrika bölgesinin yükselen yıldızı olan Angola'nın ilişkilerinin geliştirmede bu kadar geç kalması her iki ülke içinde kayıptır.
Güney Afrika - 18.10.2021
Güney Afrika'nın Enerji Sektörü G20 Ülkeleri İçerisinde Karbon Yoğunluğu En Yüksek Olan Sektör
Uluslararası İklim Şeffaflığı Raporu'na göre, Güney Afrika'nın enerji sektörü, kömüre olan yoğun bağımlılığı nedeniyle G20 ülkeleri arasında en yüksek karbon yoğunluğuna sahip sektör durumunda.
Güney Afrika - 17.10.2021
Hamas, İsrail'in Afrika Birliği gözlemciliği kararının, liderler zirvesine ertelenmesinden memnun
Güney Afrika, Namibya, Botsvana, Mısır, Cezayir, Komor Adası, Tunus, Cibuti, Moritanya ve Libya gibi ülkeler karara itiraz ettiklerini duyurdu.
Güney Afrika - 16.10.2021
ATUDER'in "Altın Acil Ödülü", Prof. Jean-Louis Vincent'e verildi
Kongrenin 53 derneğin iş birliğiyle gerçekleştirildiğini belirten Cander, Amerika, Kanada, Meksika, Çin, Rusya, Güney Afrika başta olmak üzere tüm kıtalardan katılım olduğunu bildirdi.
Güney Afrika - 16.10.2021
İsrail'in Afrika Birliği gözlemciliği kararı, şubattaki liderler zirvesinde ele alınacak
Güney Afrika, Namibya, Botsvana, Mısır, Cezayir, Komor Adası, Tunus, Cibuti, Moritanya ve Libya gibi ülkeler karara itiraz ettiklerini duyurdu.
Güney Afrika - 15.10.2021
Güney Afrika'da insan kaçakçılarının alıkoyduğu 50 Etiyopyalı kurtarıldı
Güney Afrika'nın Johannesburg kentinde, insan kaçakçıları tarafından alıkonulan Etiyopya uyruklu 50 kişinin, polisin operasyonuyla kurtarıldığı bildirildi.
Güney Afrika - 15.10.2021
Su altı Teknolojisi Programı Öğr. Gör. Ata Aksu Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) 5. Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası'nda
Dünya Şampiyonası'nda Türkiye ile birlikte 4 kıtadan 29 ülke; Avusturya, Danimarka, Slovakya, İsviçre, Ukrayna, Umman, Tunus, Güney Afrika, İsveç, Rusya, Belarus, ABD, Güney Kore, Almanya, Slovenya, Azerbaycan, Kuveyt, Fransa, Lübnan, Çekya, İtalya, İspanya, Şili, Yunanistan, Macaristan, Kolombiya, Hırvatistan ve Hollanda milli takımları yarıştı.
Güney Afrika - 15.10.2021
Güney Afrika'da 12-17 yaş arası nüfusun Kovid-19 aşılamalarına başlanacak
Güney Afrika Cumhuriyeti'nde gelecek hafta itibarıyla 12 ila 17 yaş arası nüfusun yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşılanmaya başlanacağı bildirildi.
Güney Afrika - 15.10.2021
Son dakika... Güney Afrika'da gaziler tarafından rehin alınan bakanlar operasyonla kurtarıldı
Son dakika gelişmesine göre Güney Afrika Cumhuriyeti'nde savaş gazileri tarafından rehin alınan iki bakan, polisin operasyonuyla kurtarıldı.
Güney Afrika - 14.10.2021
Güney Afrika'da annesi tarafından mezara gömülen bebek kurtarıldı
Güney Afrika Cumhuriyeti'nin East Cape eyaletinde annesi tarafından canlı olarak mezara gömülen bebeğin, bulunduğu yerden kurtarıldığı bildirildi.
Güney Afrika - 14.10.2021
Nijerya, Türkiye'den gelen yolculara Kovid-19 karantinasını kaldırdı
Batı Afrika ülkesi Nijerya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Türkiye, Brezilya ve Güney Afrika'dan gelen yolculara yönelik karantina uygulamasını kaldırdı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Güney Afrika Haberleri | Güney Afrika Haber - Haberler - Güney Afrika haberleri, son dakika güney afrika haber ve gelişmeleri burada. Zimbabve'nin Kamu Elektrik Kuruluşu Kömürle Çalışan Yeni Ünitelerin Yapımını Gelecek Yıl Sonuçlandıracak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.10.2021 18:44:07. #1.16#

title