Epilepsi Haberleri

Epilepsi haber, Epilepsi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Epilepsi - 28.04.2021
Gümüşhane'de epilepsi hastası evinde ölü bulundu
Gümüşhane'de epilepsi hastası kişi yakınlarınca evinde ölü bulundu.
Epilepsi - 27.04.2021
Bağışıklığın sağlanması ancak aşı ile mümkün olabilecek
KRONİK RAHATSIZLIĞI OLANLAR VE GEBELERİN AŞILANMASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER Kronik hastalığı olan bireylerin aşılanmasında alerji öyküsüne dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Nurettin Erben, çoklu alerji öyküsü olan ya da geçmişte bir enjeksiyon sonrasında kendisinde ciddi alerjik reaksiyon gelişen kişilerin hastanede 30 dakika kadar gözlenecek şekilde aşılanması gerektiğini söyledi. Aşı kas içine yapıldığından kan hücrelerinde eksiklik olanlarda ve kanamaya eğilimi olanlarda dikkatli olunması gerektiğini belirten Prof. Dr. Nurettin Erben, epilepsi (sara) gibi nörolojik hastalığı olanların aşı sonrasında nöbet sıklığı artabileceğinden, kanser hastalarının da akut kemoterapi aldıkları dönemde aşılara yeterli yanıt oluşmayacağından aşının ertelenmesinin önerilebileceğini kaydetti.
Epilepsi - 20.04.2021
Mert Yağız Köksal'ın ölümüyle ilgili davada iki kişi hakkında suç duyurusunda bulunuldu
"Bu ürün okul kantininde satılmadı" Okul müdürü Abdulkadir Pehlivan, kendisinin belirlediği kurulla kantin denetimi yaptıklarını belirterek, "Yapılan denetimlerde okul kantininde hiçbir usulsüzlük tespit etmedik. Bu ürün okul kantininde satılmadı" dedi. Sanık Pehlivan, delilleri karartmakla suçlandığını da kabul etmediğini söyleyerek, "Bin 600 çocuğun sorumluluğu benim üzerimde. Suçlamaları kabul etmiyorum. Çocuğu hastaneye hizmetli ile ben götürdüm. İfade edildiği gibi doktora epilepsi krizi demedim.
Epilepsi - 20.04.2021
Ramazan'da gece gündüz ritmi kaymasına dikkat!
Kronik hastalığı olanlar dikkat! Ramazan ayında kronik rahatsızlığı olan hastaların uyku ve uyanıklık ritmine özellikle dikkat etmesi gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Barış Metin, "Düzenli ilaç kullananlar oruç tutup tutamayacaklarını, tutabilirlerse ilaçlarını hangi saatte almaları gerektiğini mutlaka doktorlarına danışmalı. Tansiyon, damar tıkanıklığı, inme geçirmiş hastaların ve epilepsi hastalarının düzenli ilaç kullanmaları, uyku ve uyanıklık döngülerine daha fazla dikkat etmeleri gerekir.
Epilepsi - 16.04.2021
Pandemi stresi vertigoyu tetikledi
Vertigonun iç kulak kaynaklı nedenler dışında epilepsi, menenjit, migren, beyin tümörleri, kafa travmaları ve psikolojik hastalıklardan da kaynaklanabileceğini belirten Prof.
Epilepsi - 14.04.2021
Beyindeki hidrojen sülfür miktarının düşürülmesi bazı beyin rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılabilir
Medical Xpress internet sitesindeki araştırmaya göre, İngiltere'nin Reading ve Leeds üniversiteleri ile ABD'deki John Hopkins Üniversitesinde görevli bilim insanları, beyindeki H2S miktarı ile demans ve epilepsi arasındaki ilişkiyi inceledi.
Epilepsi - 14.04.2021
Kovid-19'un oluşturduğu stres vertigo vakalarını artırdı
Bunun yanı sıra epilepsi, menenjit, migren, beyin tümörleri gibi ciddi hastalıkların da vertigonun nedeni olabileceğini kaydeden Özgirgin, "Halk dilinde 'kristal oynaması' olarak bilinen BPPV, en sık görülen periferik vertigo çeşididir.
Epilepsi - 04.04.2021
Hasta üvey oğluna öz evladı gibi bakıyor
Kendisi de hasta olan Marika Ateş, otizm, epilepsi, çölyak, kalp, Akdeniz ateşi, astım ve zihinsel rahatsızlığı bulunan üvey oğluna eliyle yemek yediriyor, saçlarını tarıyor, mutlu olsun diye birlikte maç izliyor.
Epilepsi - 31.03.2021
Görme engelli küçük kızları Nehir için biriktirdikleri 45 bin liralık altınları çalındı
Epilepsi hastalığından dolayı gelişim geriliği olan, sağ gözü yüzde 60 gören, sol gözü hiç görmeyen Nehir'in tedavisinde ve eğitiminde kullanmak üzere yıllarca para biriktiren çiftin evine 15 Mart'ta giren hırsızlar, 45 bin lira değerindeki altınları çaldı.
Epilepsi - 26.03.2021
Türk Nöroloji Derneğinden "Elektronik ortama aşırı maruz kalma çocuklarda epilepsi riskini artırabilir" uyarısı
Türk Nöroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Şerefnur Öztürk, elektronik ortama aşırı maruz kalan çocuklarda epilepsi riskinin artabileceği uyarısında bulundu.
Epilepsi - 24.03.2021
Salgın döneminde "evde ağrı kontrolü" mümkün
Bazı hastaların evde yapılacak fizik tedaviye uygun olmadığını belirten Tolu, ağrıyı azaltan tens uygulamalarına dikkati çekti. Düşük voltajlı elektrik akımıyla ağrıyı tedavi eden tens cihazlarının doğru kullanımına değinen Tolu, şunları kaydetti: "Boynun ön bölümüne, göz üzerine, göğüs kafesi ve kalbin yakınına, variköz damarlar ile açık yara üzerine elektrot uygulaması kesinlikle yapılmamalı. Ayrıca hamileler, kalp pili ya da beyin pili olan hastalar ile epilepsi ve kalpte ritim problemi olan hastaların da tens cihazını kullanması sakıncalı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Epilepsi Haberleri | Epilepsi Haber - Haberler - Epilepsi haberleri, son dakika epilepsi haber ve gelişmeleri burada. Kayıp otizmli çocuğu bulduğunda büyük mutluluk yaşayan Jandarma Astsubay Özcan o günü anlattı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 08:38:10. #1.16#

title