Edremit Körfezi Haberleri

Edremit Körfezi haber, Edremit Körfezi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Edremit Körfezi - 17.05.2021
Kuzey Ege ve Güney Marmara'da turizmciler kademeli normalleşme dönemine umutlu başlıyor
Ege Denizi'nin kuzeyinde yer alan Edremit Körfezi ile Güney Marmara'da Kapıdağ Yarımadası'ndaki turizm işletmeleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede kademeli normalleşme dönemi için hazırlıklarını büyük ölçüde tamamladı.
Edremit Körfezi - 20.04.2021
Taşköprü Sarımsağı ve Bayramiç Beyazı Avrupa Birliği'nde coğrafi işaret olarak tescil edildi
Sırada 18 ürün daha var Halihazırda AB nezdinde coğrafi işaret almak üzere inceleme süreci devam eden 18 ürün daha bulunmakta. Bu ürünler ise şu şekilde: "Afyon Sucuğu", "Afyon Pastırması", "İnegöl Köfte", "Kayseri Mantısı", "Kayseri Sucuğu", "Kayseri Pastırması", "Antepfıstığı/ Antep Fıstığı", "Edremit Körfezi Yeşil Çizik Zeytini", "Antep Lahmacunu", "Giresun Tombul Fındığı", "Antakya Künefesi", "Maraş Çöreği", "Çağlayancerit Cevizi", "Maraş Tarhanası", "Gemlik Zeytini", "Milas Yağlı Zeytini", "Gaziantep Menengiç Kahvesi/Gaziantep Melengiç Kahvesi" ve "Araban Sarımsağı".
Edremit Körfezi - 17.04.2021
Türkiye'nin AB'de tescilli coğrafi işareti 7'ye çıktı
Ayrıca AB listesinde, "Afyon Sucuğu", "Afyon Pastırması", "İnegöl Köfte", "Kayseri Sucuğu", "Kayseri Pastırması", "Kayseri Mantısı", "Antepfıstığı/Antep Fıstığı", "Antep Lahmacunu","Edremit Körfezi Yeşil Çizik Zeytini", "Giresun Tombul Fındığı", "Antakya Künefesi", "Maraş Çöreği", "Çağlayancerit Cevizi", "Maraş Tarhanası", "Gemlik Zeytini", "Milas Yağlı Zeytini", "Gaziantep Menengiç Kahvesi/Gaziantep Melengiç Kahvesi", "Araban Sarımsağı" da coğrafi işaret almak üzere gerekli başvurular yapılmış ve AB Komisyonu tarafından inceleme süreci devam eden ürünler olarak sıralanıyor.
Edremit Körfezi - 13.04.2021
Son dakika haberleri! İstanbul'daki kariyerini bırakıp Balıkesir'e yerleşen kadın girişimci, ağaç dallarını ekonomiye kazandırıyor
İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden 1999 yılında mezunu olan Hatice Esra Yıldız, İstanbul'da 8 yıl birçok firmanın tanıtım ve basın birimlerinden yönetici olarak çalıştı. Şehir hayatında vazgeçip 2007 senesinde Edremit Körfezi'ne yerleşen Yıldız, hobi olarak budanan zeytin ağaçlarının dallarını işlemeye başladı.
Edremit Körfezi - 06.04.2021
Kaz Dağı eteklerindeki zeytin ağaçlarına kadın eli değiyor
Dünya kalitesinde zeytinyağı üretilen Kaz Dağı eteklerindeki Edremit Körfezi'nde zeytin ağaçları kadınlar tarafından budanarak yeni sezona hazırlanıyor.
Edremit Körfezi - 24.03.2021
Tayfun Canlı "Edremitliler Ankara uçuşları istiyor"
Genel Sekreter Canlı, "Kocaseyit Havalimanı'ndan İstanbul seferleri devam ederken Başkent Ankara'ya uçuşlara bir süredir ara verilmiş durumdadır. Gelişen yapısı bir çok ilden daha büyük nüfusuyla ve turizm sektöründe ki haraketlilik açısından ilçemizden doğrudan uçak seferlerinin olması önem arz etmektedir. Pandemi sonrası normalleşme ile birlikte turizmin önemli dinamiklerinden olan Edremit Körfezi'nden başkent Ankara'ya doğrudan uçuşların başlaması ekonomik anlamda bölgeye önemli artı değerler katacaktır.
Edremit Körfezi - 11.02.2021
Balıkesir, Çanakkale, Muğla ve İzmir'de bugün kuvvetli yağış bekleniyor
Balıkesir'in Edremit Körfezi, Çanakkale ve Muğla çevreleri ile İzmir'in kuzey ilçelerinde bugün kuvvetli yağış bekleniyor.
Edremit Körfezi - 10.02.2021
Türkiye'de hava sıcaklıkları cumadan itibaren 6 ila 15 derece düşecek, kar yağışı etkili olacak
Yağışların, Çanakkale çevreleri ve Edremit Körfezi ile İzmir'in kuzey kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.
Edremit Körfezi - 09.02.2021
Zeytinliklerde hasadın ardından "başakçılar" mesaiye başladı
Türkiye'nin önemli zeytin ve zeytinyağı üretim merkezlerinden Edremit Körfezi'nde hasadın sona ermesiyle ağaç diplerine dökülen taneleri toplayıp ekonomiye kazandıran ve "başakçı" olarak bilinen kişiler iş başı yaptı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Edremit Körfezi Haberleri | Edremit Körfezi Haber - Haberler - Edremit Körfezi haberleri, son dakika edremit körfezi haber ve gelişmeleri burada. Edremit Körfezi'nde zeytin güvesi ile mücadele için tuzaklama çalışması başlatıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.06.2021 10:02:53. #1.13#

title