DEVLET SU İŞLERİ HABERLERİ

Devlet Su İşleri Haberleri

Devlet Su İşleri haber, Devlet Su İşleri son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Devlet Su İşleri 9.8.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ
Lüks araçla gelip, saksıdaki bitkiyi çaldılarADANA'da, sokak kenarında duran 'Sıkas' cinsi bitkiyi lüks araçla çalan 2 kişiyi gören işyeri sahibi Bülent Sayılıkan, "Güvenlik kamerası görüntülerini izleyince çok şaşırdım, 300-400 bin liralık arabayla gelip bitkimi çaldılar" dedi.
Devlet Su İşleri: Tunca Nehri'nde kuraklık alarmıDevlet Su İşleri 7.8.2020
Devlet Su İşleri: Tunca Nehrinde kuraklık alarmıDevlet Su İşleri 7.8.2020
Devlet Su İşleri 7.8.2020
Hınıs Başköy Barajı, ülke ekonomisine 123 milyon lira katkı sağlayacak
Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünce Erzurum'un Hınıs Ovası'nda projesi devam eden "Başköy Barajı Sulaması" projesinin tamamlanmasıyla ülke ekonomisine yıllık 123 milyon 210 bin TL katkı ile 6 bin 160 kişiye istihdam sağlayacağı bildirildi.
Devlet Su İşleri 7.8.2020
DSİ köprü ve menfez tıkanmalarına geçirgen bentli çözüm oluşturdu
Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Trabzon'da son dönemlerde yapılan taşkın ve rüsubat kontrol yapılarıyla bölgedeki taşkın risklerinin önemli ölçüde azaltıldığını bildirdi.
Devlet Su İşleri 6.8.2020
DSİ'den Adana'da taşkına karşı seferberlik
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, Adana'da tarım arazilerine ve bazı yerleşim yerlerine zarar veren taşkınların önüne geçmek amacıyla "seferberlik" ilan ettiklerini bildirdi.
Devlet Su İşleri 5.8.2020
DSİ 15. Bölge Müdürlüğü'nün sulama çalışmaları
Devlet Su İşleri (DSİ) 15. Bölge Müdürlüğü tarafından yapımı sürdürülen Mardin Ceylanpınar Ovaları Sulamaları 3. Kısım Şebeke Yapım İşi inşaatında çalışmalar devam ediyor.
Devlet Su İşleri 5.8.2020
Samsun'daki sel felaketiyle ilgili eski DSİ yetkilileri yeniden soruşturulacak
Anayasa Mahkemesi, Samsun'un Canik ilçesinde 4 Temmuz 2012'de meydana gelen sel felaketinde, TOKİ konutlarının kapıcı dairesinde 2 oğluyla hayatını kaybeden kişinin ailesinin bireysel başvurusunda ihlal kararı verdi.
Devlet Su İşleri 5.8.2020
İvrindi-Gökçeyazı Ovası'nda modern borulu sistemle sulama yapılacak
Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünün, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak ve tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak için çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.
Devlet Su İşleri 4.8.2020
Akarsuyun kuruması ile çevre felaketi yaşandı
Akarsuyun kuruması ile çevre felaketi yaşandı On binlerce balık kuruyan akarsuda telef oldu, çevreyi de dayanılmaz bir koku sardı Yüzyıllardır akan akarsu 2 yılda kurudu Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesinde yüzlerce yıldır akan ve Sakarya Nehri'nin kollarından birisi olan Pınarbaşı...
Devlet Su İşleri 4.8.2020
Ballıca Mağarası ve Kaz Gölü'nü bayramda 18 bin kişi ziyaret etti
Tokat'ın Pazar ilçesinde bulunan Ballıca Mağarası ve Kaz Gölü'nü 4 günlük Kurban Bayramı tatilinde 18 bin kişi gezdi.
Devlet Su İşleri 3.8.2020
Kırşehir'de içme suyu arıtma tesisinde yeni kuyu çalışmaları
Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, Kırşehir'de özellikle yaz aylarında yaşanan su sıkıntısının yapılan çalışmalar ile ciddi oranda azaltılacağını bildirdi.
Devlet Su İşleri 2.8.2020
Kaz Gölü'nde bayram yoğunluğu
Tokat'ın Pazar ilçesinde, kuşların göç yolunda bulunması nedeniyle önem taşıyan Kaz Gölü'nü Kurban Bayramı'nın ikinci günü 1800 kişi gezdi.
Devlet Su İşleri 1.8.2020
Son dakika haberleri: Ardahan'da dere ıslah çalışması
Son dakika gelişmesine göre Ardahan'ın Hanak ilçesine bağlı Baştoklu köyündeki Dereçayırı Deresi ve bağlantılı diğer iki derenin ıslah çalışmaları tamamlandı.
Devlet Su İşleri 31.7.2020
GAP bölgesi ülkenin gıda üssü olacak
Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamında yürütülen projelerle sulamaya kavuşan Güneydoğu illeri, Türkiye'nin gıda üssü olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
Devlet Su İşleri 29.7.2020
Gazipaşa Ovası'na deneme amaçlı ilk su verilmeye başlandı
Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünce yapılan "Gazipaşa Ovası Sulama" Projesi kapsamında bölgeye ilk su verilmeye başlandı.
Devlet Su İşleri 28.7.2020
Ardahan'ın Tetirtaş Deresi ıslahı tamamlandı
Ardahan'ın Göle ilçesine bağlı Köprülü Beldesi'ndeki Tetirtaş Deresi'nin ıslah çalışmalarının tamamlandığı bildirildi.
Devlet Su İşleri 28.7.2020
Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliğinde Değişiklik
Elektrik piyasasında önlisans ve üretim lisansına konu üretim tesisinin birden çok kaynaklı elektrik üretim tesisine dönüştürülmesi kapsamında yapılan tadil başvurularının şartları belirlendi.
Devlet Su İşleri 27.7.2020
Balıkesir'de "Körfez Çevre ve İklim Değişikliği Çalıştayı" yapıldı
Türkiye Kent Konseyleri Birliğince düzenlenen "Körfez Çevre ve İklim Değişikliği Çalıştayı", Balıkesir'in Edremit ilçesinde gerçekleştirildi.
Devlet Su İşleri 27.7.2020
Ankara Kahramankazan Tekkeköy Barajı'nda sona yaklaşıldı
Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Ankara'da yaptığı yatırımlarla bir taraftan kent topraklarını suyla buluştururken bir taraftan da vatandaşların içme ve kullanma suyunu temin ediyor, derelerdeki taşkın riskini azaltmak için çalışmalarını sürdürüyor.
Devlet Su İşleri 26.7.2020
Trakya'da sulama projeleri ile yıllık 28,5 milyon lira zirai gelir artışı hedefleniyor
Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce, Kırklareli ve Edirne'de 14 gölet projesi ile yıllık 28,5 milyon zirai gelir artışı hedefleniyor.
Devlet Su İşleri 25.7.2020
Sulama kanalına giren iki kuzen boğuldu (2)
ALİ'NİN DE 6 SAAT SONRA CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDIŞanlıurfa'da, serinlemek için Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait sulama kanalına giren iki kuzenden Ali Erkan'ın (9) da cansız bedenine ulaşıldı.
Devlet Su İşleri 25.7.2020
DHA YURT BÜLTENİ- 13
Kalp krizi sonucu vefat eden savcı için tören düzenlendiŞANLIURFA'da, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Cumhuriyet Savcısı Gürsel Karslı'nın (28) cenazesi, yapılan törenin ardından memleketi Yozgat'a gönderildi.
Devlet Su İşleri 25.7.2020
Batı Karadeniz'in en büyük yapay göleti sulama projesi için boşaltılıyor
Bolu'da 2011 yılında tamamlanan Batı Karadeniz'in "en büyük" yapay sulama göleti olma özelliği taşıyan Seben Gölü, ilçedeki 32 bin dekarlık tarım arazisinin sulanması için hazırlanan proje kapsamında boşaltılmaya başlandı.
Şu an buradasınız: Devlet Su İşleri Haberleri | Devlet Su İşleri Haber - Haberler - Devlet Su İşleri haberleri, son dakika devlet su işleri haber ve gelişmeleri burada. DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.8.2020 15:03:48. #1.14#
title