Çumra Haberleri

Çumra haber, Çumra son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çumra - 28.10.2020
Konya'da 15 yıl önce işlenen cinayetin sanığı ifadesini değiştirdi
Konya'nın Çumra ilçesinde 15 yıl önce hakkında kayıp başvurusunda bulunulan kişinin cinayete kurban gittiğinin belirlenmesinin ardından, "tasarlayarak kasten öldürme" suçlamasıyla yargılanan sanıklardan Sebahat Bilici, emniyette verdiği, "maktulü öldürdüğüne ilişkin" ifadesini...
Çumra - 13.10.2020
Çumra Belediyesi "Çatalhöyük Şehri Fotoğraf Yarışması" düzenliyor
Çumra Belediyesi, ilçe sınırları içindeki doğal güzellikler, kültürel değerler, tarihi mekanların fotoğraflanması amacıyla "Çatalhöyük Şehri Fotoğraf Yarışması" konulu fotoğraf yarışması düzenliyor.
Çumra - 8.10.2020
Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi'nin 68. Olağan Mali Genel Kurulu yapıldı
"Çelmelerden kurtulacağız diye bazen önümüze bakamıyoruz" "Konya Şeker'in, kooperatifimizin yaptıklarına, krizin tarlaya ulaşmaması için gösterdiği çabaya geçmeden önce bir konuya değinmeden geçemeyeceğim" diyen Başkan Recep Konuk, bir yandan üreticinin işini büyütmeye çalışırken diğer yandan da içerden dışardan gelen art niyetli saldırıları önlemek için efor sarf ettiklerini vurgulayarak konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; "Hamala sormuşlar var mı bir sıkıntın, diye. Sırtımdaki yük ağır gelmiyor da şu omuz atanlar, çelme takanlar olmasa daha çok sefer yapacağım, daha çok yük taşıyacağım, demiş. Bizim ki de o hesap, çelmelerden kurtulacağız diye bazen önümüze bakamıyoruz. Önümüze bakmaya fırsat bulduğumuzda da şunları yapıyoruz, yapmışız. Çağımızda dünyadaki başarılı tarım kooperatiflerinin iki yönlü işlevi var; birincisi ortaklarının girdi maliyetlerini düşürmek ikincisi ortaklarının ürettiği ürünü pazarda doğru konumlandırarak veya pazara doğru çıkararak ortaklarının kazancını arttırmak. Bizim kooperatifimizin iki tane hedefi var. Biri üretirken ortaklarının cebinden daha az para çıkmasını, ikincisi ürünü pazarlarken ortaklarının cebine daha çok para girmesini sağlamak. Sizin cebinizden daha az para çıksın diye neler yaptık özetliyeyim; Mesela; daha pancarı almadan pancar bedelinden tahsil edilmek üzere avans ve kooperatif finans sisteminden 520 milyon 45 bin 161 TL finansman desteği sağladık. Bunun finansman maliyeti yaklaşık 21 milyon 946 bin 628 TL. Bu para yani 21 milyon 946 bin 628 TL sizin cebinizden çıkmayan paradır. Mesela, 2019 Mart-2020 Şubat arasında pancar tevzi gübre fiyatı ile piyasa fiyatları üzerinden yapılan kıyaslamada üre, kompoze, sülfat gibi üç kalem gübrede sizin cebinizde kalan para 12 milyon 277 bin 158 TL'dir. Gelelim ikinci ayağa yani cebinize daha çok para girmesini sağlayan ayağa. Konya Şeker'in 2004 yılından bu yana yaptığı yatırımları yapmadığını düşünün Konya çiftçisi 764 bin ton az ayçiçeği üretecekti. Yani Konya çiftçisinin cebine giren kabaca 1 milyar 513 milyon TL ilave ayçiçeği parası buraya gelmeyecek ithalat bedeli olarak Ukrayna, Rusya, Bulgaristan'a 434 milyon dolar gidecekti. Mesela Et ve Süt Entegre Tesisi olmasa Konya çiftçisi yaklaşık 1 milyar 822 bin ton civarında sütü bugün istese de üretemeyecek 2 milyar 928 milyon TL bölge çiftçisinin cebine girmeyecekti. Mesela 470 bin ton patates bu bölgede eksik üretilecek 345 milyon TL ilave patates geliriniz olmayacaktı. Çumra Şeker Fabrikası yapılmasa, bugün pancar kotanız yarı yarıya az olacak, Konya Şeker pancar parası olarak size geçen yıl için 1 milyar 141 milyon TL yerine 470 milyon TL ödeyebilecekti.
Çumra - 8.10.2020
Konya Şeker'den yangın açıklaması: İnceleme başlatıldı
ANADOLU Birlik Holding, Çumra Şeker Entegre Tesisi'nin kolonya üretilen biyoetanol tesisinde çıkan yangınla ilgili açıklamada bulundu.
Çumra - 6.10.2020
Konya'da 15 yıl önce işlenen cinayetin sanıklarının yargılanmasına başlandı
Konya'nın Çumra ilçesinde 15 yıl önce hakkında kayıp başvurusunda bulunulan kişinin cinayete kurban gittiğinin belirlenmesinin ardından haklarında "tasarlayarak kasten öldürme" suçlamasıyla dava açılan 3 tutuklu sanığın yargılanmasına başladı.
Çumra - 2.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya Şehir Hastanesi Açılış Töreni'nde konuştu: (3)
Erdoğan, Konya Şehir Hastanesi Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada, Meram Millet Bahçesi'ni Konya'ya kazandırdıklarını belirterek Seydişehir Sarayönü, Karapınar Millet Bahçelerinin inşası, Beyşehir Ereğli, Yalıhöyük, Tuzlukçu, Kadınhanı, Çumra ve Ilgın Millet Bahçelerinin ise ihale ve proje süreçlerinin devam ettiğini söyledi.
Çumra - 2.10.2020
Anadolu Üniversitesi öncülüğünde sürdürülen kazılar tarihe ışık tutuyor
Akademik çalışmaların önemli bir ayağını oluşturan saha kazı çalışmalarında çok önemli bulgular elde edildiği ifade edilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi: "Kazı çalışmaları Eskişehir'de Karacahisar Kalesi'nde, Konya'nın Çumra ilçesindeki Çatalhöyük Antik Kenti'nde, Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesindeki Amorium Antik Kenti'nde, Antalya'nın Kumluca ilçesindeki Olimpos Antik Kenti ile Antalya'nın Manavgat ilçesindeki Side Antik Kenti'nde devam ediyor.
Çumra - 2.10.2020
Çumra'da vatandaşa moral için açık hava sineması düzenlendi
Çumra Belediyesince, pandemi sürecinde vatandaşlara moral vermek amacıyla açık hava sineması etkinliği düzenledi.
Çumra - 1.10.2020
Çumra'da sosyal yardım platformu oluşturulacak
Çumra Belediyesi, sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden oluşan bir komisyonla ihtiyaç sahibi aileler için kapsamlı çalışma gerçekleştiriliyor.
Çumra - 27.9.2020
Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Genel Kurulu yapıldı
"Çelmelerden kurtulacağız diye bazen önümüze bakamıyoruz Bir yandan üreticinin işini büyütmeye çalışırken diğer yandan da içerden dışardan gelen art niyetli saldırıları önlemek için efor sarf ettiklerini Başkan Recep Konuk, "Hamala sormuşlar var mı bir sıkıntın, diye. Sırtımdaki yük ağır gelmiyor da şu omuz atanlar, çelme takanlar olmasa daha çok sefer yapacağım, daha çok yük taşıyacağım, demiş. Bizim ki de o hesap, çelmelerden kurtulacağız diye bazen önümüze bakamıyoruz. Önümüze bakmaya fırsat bulduğumuzda da şunları yapıyoruz, yapmışız. Çağımızda dünyadaki başarılı tarım kooperatiflerinin iki yönlü işlevi var; birincisi ortaklarının girdi maliyetlerini düşürmek ikincisi ortaklarının ürettiği ürünü pazarda doğru konumlandırarak veya pazara doğru çıkararak ortaklarının kazancını arttırmak. Bizim kooperatifimizin iki tane hedefi var. Biri üretirken ortaklarının cebinden daha az para çıkmasını, ikincisi ürünü pazarlarken ortaklarının cebine daha çok para girmesini sağlamak. Sizin cebinizden daha az para çıksın diye neler yaptık özetliyeyim; Mesela; daha pancarı almadan pancar bedelinden tahsil edilmek üzere avans ve kooperatif finans sisteminden 520 milyon 45 bin 161 lira finansman desteği sağladık. Bunun finansman maliyeti yaklaşık 21 milyon 946 bin 628 lira. Bu para yani 21 milyon 946 bin 628 lira sizin cebinizden çıkmayan paradır. Mesela, 2019 Mart-2020 Şubat arasında pancar tevzi gübre fiyatı ile piyasa fiyatları üzerinden yapılan kıyaslamada Üre, Kompoze, Sülfat gibi üç kalem gübrede sizin cebinizde kalan para 12 milyon 277 bin 158 liradır. Gelelim ikinci ayağa yani cebinize daha çok para girmesini sağlayan ayağa. Konya Şeker'in 2004 yılından bu yana yaptığı yatırımları yapmadığını düşünün Konya çiftçisi 764 bin ton az ayçiçeği üretecekti. Yani Konya çiftçisinin cebine giren kabaca 1 milyar 513 milyon lira ilave ayçiçeği parası buraya gelmeyecek ithalat bedeli olarak Ukrayna, Rusya, Bulgaristan'a 434 Milyon dolar gidecekti. Mesela Et ve Süt Entegre Tesisi olmasa Konya çiftçisi yaklaşık 1 milyar 822 bin ton civarında sütü bugün istese de üretemeyecek 2 milyar 928 milyon lira bölge çiftçisinin cebine girmeyecekti. Mesela 470 bin ton patates bu bölgede eksik üretilecek 345 milyon lira ilave patates geliriniz olmayacaktı. Çumra Şeker Fabrikası yapılmasa, bugün pancar kotanız yarı yarıya az olacak, Konya Şeker pancar parası olarak size geçen yıl için 1 milyar 141 milyon lira yerine 470 milyon lira Ödeyebilecekti.
Çumra - 20.9.2020
Çatalhöyük ve Boncukluhöyük'ü buluşturan yolda asfalt çalışması
Çumra Belediye Başkanı Recep Candan ve Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca asfalt çalışmaları devam eden Hayıroğu-Küçükköy bağlantı yolunda incelemelerde bulundu.
Çumra - 26.8.2020
Konya'da kaçak avlanan üç kişiye 8 bin 21 lira ceza
Konya'nın Çumra ilçesinde belgesiz olarak avlanan üç kişiye, 8 bin 21 lira para cezası kesildi.
Çumra - 21.8.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum'dan, Çumra Belediye Başkanı Oflaz'ın ailesine taziye ziyareti
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
Çumra - 20.8.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şimdi tekrar İstanbul çöp dağlarıyla, rezillik
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da partisinin 'Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Burada konuşan Erdoğan, toplantının partisi ve Türkiye için hayırlı olmasını diledi. Erdoğan, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Konya Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz'a Allah'tan rahmet, eşine ve çocuklarına sabırlar diledi.
Çumra - 20.8.2020
Erdoğan, AK Parti Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu: (1)
Kovid-19 hastalığı nedeniyle vefat eden Konya Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz'a Allah'tan rahmet, eşi ve çocuklarına sabır dileyen Erdoğan, Çumra halkına başsağlığı dileklerini iletti.
İmsak05:43
Öğle12:39
İkindi15:36
Akşam18:03
Yatsı19:20
KONYA
Yönetmen Son Kale: Hacıbey
Tür Tarih
KONYA
Yönetmen Polaroid
Tür Drama
KONYA
Yönetmen Tek Başına
Tür Gerilim
KONYA
Yönetmen Ölü Nöbeti
Tür Korku
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Çumra Haber, Çumra Son Dakika Haberleri - Haberler - Çumra haber sayfamızda Çumra haberleri okuyabilir, Çumra son dakika haberleri ve güncel Çumra gelişmelerini görebilirsiniz. Son dakika haberleri! Birlikte yaşadığı kadının babasını öldürdü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 21:20:35. #1.14#
title