Çumra Haberleri

Çumra haber, Çumra son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çumra - 27.9.2020
Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Genel Kurulu yapıldı
"Çelmelerden kurtulacağız diye bazen önümüze bakamıyoruz Bir yandan üreticinin işini büyütmeye çalışırken diğer yandan da içerden dışardan gelen art niyetli saldırıları önlemek için efor sarf ettiklerini Başkan Recep Konuk, "Hamala sormuşlar var mı bir sıkıntın, diye. Sırtımdaki yük ağır gelmiyor da şu omuz atanlar, çelme takanlar olmasa daha çok sefer yapacağım, daha çok yük taşıyacağım, demiş. Bizim ki de o hesap, çelmelerden kurtulacağız diye bazen önümüze bakamıyoruz. Önümüze bakmaya fırsat bulduğumuzda da şunları yapıyoruz, yapmışız. Çağımızda dünyadaki başarılı tarım kooperatiflerinin iki yönlü işlevi var; birincisi ortaklarının girdi maliyetlerini düşürmek ikincisi ortaklarının ürettiği ürünü pazarda doğru konumlandırarak veya pazara doğru çıkararak ortaklarının kazancını arttırmak. Bizim kooperatifimizin iki tane hedefi var. Biri üretirken ortaklarının cebinden daha az para çıkmasını, ikincisi ürünü pazarlarken ortaklarının cebine daha çok para girmesini sağlamak. Sizin cebinizden daha az para çıksın diye neler yaptık özetliyeyim; Mesela; daha pancarı almadan pancar bedelinden tahsil edilmek üzere avans ve kooperatif finans sisteminden 520 milyon 45 bin 161 lira finansman desteği sağladık. Bunun finansman maliyeti yaklaşık 21 milyon 946 bin 628 lira. Bu para yani 21 milyon 946 bin 628 lira sizin cebinizden çıkmayan paradır. Mesela, 2019 Mart-2020 Şubat arasında pancar tevzi gübre fiyatı ile piyasa fiyatları üzerinden yapılan kıyaslamada Üre, Kompoze, Sülfat gibi üç kalem gübrede sizin cebinizde kalan para 12 milyon 277 bin 158 liradır. Gelelim ikinci ayağa yani cebinize daha çok para girmesini sağlayan ayağa. Konya Şeker'in 2004 yılından bu yana yaptığı yatırımları yapmadığını düşünün Konya çiftçisi 764 bin ton az ayçiçeği üretecekti. Yani Konya çiftçisinin cebine giren kabaca 1 milyar 513 milyon lira ilave ayçiçeği parası buraya gelmeyecek ithalat bedeli olarak Ukrayna, Rusya, Bulgaristan'a 434 Milyon dolar gidecekti. Mesela Et ve Süt Entegre Tesisi olmasa Konya çiftçisi yaklaşık 1 milyar 822 bin ton civarında sütü bugün istese de üretemeyecek 2 milyar 928 milyon lira bölge çiftçisinin cebine girmeyecekti. Mesela 470 bin ton patates bu bölgede eksik üretilecek 345 milyon lira ilave patates geliriniz olmayacaktı. Çumra Şeker Fabrikası yapılmasa, bugün pancar kotanız yarı yarıya az olacak, Konya Şeker pancar parası olarak size geçen yıl için 1 milyar 141 milyon lira yerine 470 milyon lira Ödeyebilecekti.
Çumra - 25.9.2020
Minik Kumsal, bakıcısı mutfağa gittiğinde balkondan düşmüş
KONYA'nın Çumra ilçesinde evinde bakıcılığını yaptığı 20 aylık Kumsal Bayram'ın balkondan düşüp yaşamını yitirmesi olayıyla ilgili gözaltına alınan Bahriye Y. (46), savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
Çumra - 25.9.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 6
Minik Kumsal, bakıcısı mutfağa gittiğinde balkondan düşmüş KONYA'nın Çumra ilçesinde evinde bakıcılığını yaptığı 20 aylık Kumsal Bayram'ın balkondan düşüp yaşamını yitirmesi olayıyla ilgili gözaltına alınan Bahriye Y. (46), savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
Çumra - 20.9.2020
Çatalhöyük ve Boncukluhöyük'ü buluşturan yolda asfalt çalışması
Çumra Belediye Başkanı Recep Candan ve Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca asfalt çalışmaları devam eden Hayıroğu-Küçükköy bağlantı yolunda incelemelerde bulundu.
Çumra - 20.9.2020
9 bin yıllık tarihe Türk kazı başkanı
Konya'nın Çumra ilçesindeki Çatalhöyük Neolitik Kenti'nde 1960'dan beri devam eden çalışmalara Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Umut Türkcan başkanlık edecek.
Çumra - 8.9.2020
Konya'da kayıp ihbarında bulunulan Afgan işçi cinayete kurban gitmiş
İş yerinden ayrılarak kent merkezinde çalışmaya başladığı öğrenilen İhsan N. polis ekiplerince gözaltına alındı. Cinayet sırasında İhsan N'ye yardım ettiği belirlenen kardeşi Akif N. (19) de Çumra ilçesinde yakalandı.
Çumra - 8.9.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 2
KARDEŞİ İLE BİRLİKTE PLANLAMIŞ Soruşturmayı yürüten ekipler, Samadi'nin daha önce aynı şirkette çalışan ancak daha sonra işten çıkartılan vatandaşı İhsan Nazari ile aralarında husumet bulunduğunu tespit etti. Nazari'nin aynı şirkette çalışmaya devam eden kardeşi Akif Nazari ile olayı planladığını belirleyen polis, Akif Nazari'yi gözaltına aldı. İhsan Nazari'nin de Çumra ilçesinde bulunduğunu belirleyen polis, ilçeye gitti.
Çumra - 26.8.2020
Konya'da kaçak avlanan üç kişiye 8 bin 21 lira ceza
Konya'nın Çumra ilçesinde belgesiz olarak avlanan üç kişiye, 8 bin 21 lira para cezası kesildi.
Çumra - 23.8.2020
Son dakika haberleri | DHA YURT BÜLTENİ - 16
Çumra ilçesinde yaşayan İsmail Çimen, Kurban Bayramı'nda Karaman'ın Kazımkarabekir ilçesine bağlı Akarköy'de yaşayan annesi Mihri Ateş'in yanına gitti.
Çumra - 21.8.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum'dan, Çumra Belediye Başkanı Oflaz'ın ailesine taziye ziyareti
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
Çumra - 20.8.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Şimdi İstanbul çöp dağları ile adeta bir rezillik"
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Şimdi İstanbul çöp dağları ile adeta bir rezillik" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Seçim döneminde atıp tutanların, düne kadar yunusların gezdiği Haliç'i bugün ne hale getirdiğini görüyorsunuz değil mi? Onu o hale getiren bizdik, bakın şimdi ne hale geldi. Ülkemizin pek çok yerinde benzer tablolara şahitlik ediyoruz. Çöp dağları ile İstanbul'u teslim aldık, şimdi İstanbul çöp dağları ile adeta bir rezillik" "Bilhassa AK Parti'den CHP'ye geçen belediyelerde bazı yöneticilerin adeta öç alma, intikam alma hevesiyle hareket ettiğini görüyoruz. Seçimlerde 'kimsenin ekmeği ile oynamayacağız' diyenler, göreve geldikten sonra binlerce insanımızı işinden, aşından etti. Bu sözleri veren Bay Kemal o garip insanları işinden, aşandan, ekmeğinden etmedi mi?" "Yerelde yaşanacak en küçük sıkıntının, memnuniyetsizliğin bedelini ülke çapında öderiz. Çalışmalarınızı yürütürken ufkunuzu sadece şehrinizin sınırlarına hapsetmemelisiniz. Attığımız her doğru ve yanlış adımın diğer 80 vilayetimizde menfi ve müspet yansımaları olduğunu bilmelisiniz" "Genel Merkezimizde çalışmaları yapılan Yerel Yönetimler Reformu'nu önümüzdeki yasama yılında getirmeyi planlıyoruz. Böylece mahalli idarelerimizin pek çok kronik sorununu hal yoluna koymayı ümit ediyoruz" "Şimdi bir hedefimiz var, seçime kadar yılda 1 milyon olmak üzere 4 milyon üye kaydını gerçekleştirmek. Bunu yapacağız. Seçimlere çok daha güçlü bir şekilde gireceğiz" ANKARA - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Seçim döneminde atıp tutanların, düne kadar yunusların gezdiği Haliç'i bugün ne hale getirdiğini görüyorsunuz değil mi? Onu o hale getiren bizdik, bakın şimdi ne hale geldi. Ülkemizin pek çok yerinde benzer tablolara şahitlik ediyoruz. Çöp dağları ile İstanbul'u teslim aldık, şimdi İstanbul çöp dağları ile adeta bir rezillik" dedi. ATO Congresium'da düzenlenen Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, korona virüs nedeniyle hayatını Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz'a rahmet dilerken, Ankara'ya gelirken kaza geçiren ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'e şifa diledi.
Çumra - 20.8.2020
Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şimdi tekrar İstanbul çöp dağlarıyla rezillik
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da partisinin 'Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Burada konuşan Erdoğan, toplantının partisi ve Türkiye için hayırlı olmasını diledi. Erdoğan, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Konya Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz'a Allah'tan rahmet, eşine ve çocuklarına sabırlar diledi.
Çumra - 20.8.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şimdi tekrar İstanbul çöp dağlarıyla, rezillik
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da partisinin 'Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Burada konuşan Erdoğan, toplantının partisi ve Türkiye için hayırlı olmasını diledi. Erdoğan, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Konya Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz'a Allah'tan rahmet, eşine ve çocuklarına sabırlar diledi.
Çumra - 20.8.2020
Erdoğan, AK Parti Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu: (1)
Kovid-19 hastalığı nedeniyle vefat eden Konya Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz'a Allah'tan rahmet, eşi ve çocuklarına sabır dileyen Erdoğan, Çumra halkına başsağlığı dileklerini iletti.
İmsak05:15
Öğle12:47
İkindi16:05
Akşam18:44
Yatsı20:00
KONYA
Yönetmen Sekiz Yüz
Tür Savaş
KONYA
Yönetmen Cin Baskını
Tür Korku
KONYA
Yönetmen Randıman
Tür Komedi
KONYA
Yönetmen Proxima
Tür Aksiyon
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Çumra Haber, Çumra Son Dakika Haberleri - Haberler - Çumra haber sayfamızda Çumra haberleri okuyabilir, Çumra son dakika haberleri ve güncel Çumra gelişmelerini görebilirsiniz. Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu tamamlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.9.2020 19:33:04. #1.15#
title