ÇEK CUMHURİYETİ HABERLERİ

Çek Cumhuriyeti Haberleri

Çek Cumhuriyeti haber, Çek Cumhuriyeti son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çek Cumhuriyeti - 16.10.2020
Son dakika: AGİT Minsk Grubu nasıl oluştu, ne işe yaradı?
BMGK kararlarını ihlal eden Ermenistan yaptırıma maruz kalmadı 3-4 Haziran 1993 tarihlerinde AGİK üyesi 9 ülkenin (ABD, Rusya, Fransa, Türkiye, İtalya, Almanya, Çek Cumhuriyeti, İsveç ve Belarus) temsilcilerinin Roma'da gerçekleştirilen görüşmesinde Ermenistan-Azerbaycan çatışmasının çözülmesine yönelik yeni bir belge hazırlandı.
Çek Cumhuriyeti - 14.10.2020
Makine ihracatı ilk 9 ayda 11,9 milyar dolar oldu
AB ülkelerine ihracatımızdaki düşüşü ise bu seviyelerin altında tutmayı başardık. Bu durum salgının etkilerini daha aza indirmemizi sağladı çünkü AB yüzde 52,1 payıyla makine ihracatımızda en büyük katkıyı sağlıyor. Fakat AB'nin yeniden kapanma ihtimali de makine sektörü için yakın gelecekteki en büyük risk olarak beliriyor." Özellikle Fransa, İspanya ve Çek Cumhuriyeti gibi imalat gücü yüksek ülkelerde, salgın karşısındaki yetersizliklerin riskleri artırdığını kaydeden Karavelioğlu, Çin'in adil rekabete zarar veren politikası ile tüm makine imalatçılarını sıkıntıya soktuğunu belirtti.
Çek Cumhuriyeti - 8.10.2020
A Milli Erkek ve Kadın Basketbol Takımı'nın eleme maçları İstanbul'da
Buna göre; 13-16 Kasım 2020 tarihleri arasında ev sahipliği yapılacak Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri karşılaşmaları şu şekilde: E Grubu Türkiye - Arnavutluk Litvanya - Sırbistan Türkiye - Sırbistan Arnavutluk - Litvanya 26-29 Kasım 2020 tarihleri arasında ev sahipliği yapılacak Erkekler Avrupa Şampiyonası Elemeleri karşılaşmaları ise şöyle: D Grubu Türkiye - Hırvatistan Hollanda - İsveç İsveç - Hırvatistan Türkiye - Hollanda Erkeklerde, FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası, 24 takımın katılımı ile 1-18 Eylül 2022 tarihleri arasında Almanya, Çek Cumhuriyeti, Gürcistan ve İtalya'nın ev sahipliğinde gerçekleşecek olup, şampiyonanın final grubu Almanya'nın Berlin şehrinde düzenlenecek.
Çek Cumhuriyeti - 27.9.2020
Kış Avrupa'ya erken geldi
Ayrıca, Almanya'nın Bavyera Eyaleti'ne sezonun ilk karı düşerken Çek Cumhuriyeti'nde ise bazı dağlık bölgelerde kar yağışı etkili oldu.
Çek Cumhuriyeti - 25.9.2020
Volvo Car Çek Cumhuriyeti'ne Türkiye'den atama
Uzun yıllar Volvo Car Turkey’de görev yapan ve 2018 yılından bu yana EMEA Importers Ticari Operasyonlar Direktörlüğü görevini yürüten Alican Emiroğlu Volvo Car Çek Cumhuriyeti Genel Müdürü oldu.
Çek Cumhuriyeti - 5.9.2020
KKTC'ye gidenler 7 gün karantinaya alınacak
KKTC Sağlık Bakanlığı tarafından 26 Ağustos'ta yapılan yazılı açıklamada; Avusturya, Danimarka, İrlanda, İsviçre, İzlanda, Japonya, Polonya, Belçika, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Monako, Vatikan, San Marino, Ruanda, Uruguay, Çin, Bosna Hersek, Singapur, Türkiye, Ürdün, Almanya, Yunanistan, Kuveyt, Birleşik Krallık ve İsveç'in B kategorisinde yer alan ülkeler olduğu belirtilmişti.
Çek Cumhuriyeti - 3.9.2020
Futsal Milli Takımı'nın Elit Tur'daki muhtemel rakipleri belli oldu
Elit Tur kura çekiminin ardından oluşan gruplar şöyle: Grup 1: San Marino/Danimarka Eşlemesi Galibi, Hırvatistan, Arnavutluk, Ukrayna Grup 2: Bulgaristan/Ermenistan Eşleşmesi Galibi, Fransa, Gürcistan, Rusya Grup 3: Türkiye/Yunanistan Eşleşmesi Galibi, Azerbaycan, Slovakya, Moldova Grup 4: İngiltere/Kuzey Makedonya Eşleşmesi Galibi, Romanya, Sırbistan, Bosna Hersek Grup 5: İsrail/Güney Kıbrıs Rum yönetimi Eşleşmesi Galibi, Kazakistan, Macaristan, Belarus Grup 6: İsviçre/Almanya Eşleşmesi Galibi, İspanya, Letonya, Slovenya Grup 7: Karadağ/Litvanya Eşleşmesi Galibi, İtalya, Belçika, Finlandiya Grup 8: Polonya, Portekiz, Norveç, Çek Cumhuriyeti.
Çek Cumhuriyeti - 12.8.2020
Honor, uluslararası pazarlarda büyümesini sürdürüyor
"1+8+N" stratejisi kapsamında uluslararası pazarlarda büyümeyi sürdüren Honor, 2020'nin ilk yarısında Rusya'da yüzde 25,9'luk pazar payına ulaşarak en çok tercih edilen akıllı telefon markası oldu. Suudi Arabistan'da ise GFK verilerine göre, 2020'nin ilk çeyreğinde orta ve üst segment akıllı telefon satışlarında ilk 3 marka arasında yer alan Honor, IDC'nin 2020 1. çeyrek raporuna göre, giyilebilir teknolojiler kategorisinde Rusya, Malezya, Çek Cumhuriyeti ve Hindistan'da ilk 5'in içinde yer alıyor.
Çek Cumhuriyeti - 23.7.2020
Katar, Kovid-19 vakalarının azaldığı 40 ülkeye seyahat yasağını kaldırıyor
Açıklamada listenin, Katar ve diğer ülkelerdeki halk sağlığı yönetmeliklerine göre belirlendiği ifade edilerek, seyahat yasağının kaldırıldığı ülkeler şu şekilde sıralandı: "Türkiye, Brunei, Vietnam, Çin, Tayland, Malezya, Yeni Zelanda, Malta, Finlandiya, Macaristan, Güney Kore, Estonya, Norveç, Litvanya, Letonya, Japonya, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, İrlanda, Yunanistan, İtalya, Slovakya, Danimarka, Hollanda, Almanya, Fas, Polonya, Fransa, Avustralya, Kanada, Slovenya, Belçika, Birleşik Krallık, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, İsviçre, Cezayir, İzlanda, İspanya, Hırvatistan, Andorra.
Çek Cumhuriyeti - 10.7.2020
EÜ Deri Mühendisliği Bölümü kaliteli eğitimi ile öğrencilerini bekliyor
Yurt dışı - yurt içi staj ve iş imkânı Deri Mühendisliği Bölümü olarak öğrencilere bir çok yurt dışı eğitim ve staj imkanı da sunduklarını belirten Prof. Dr. Bitlisli, "Değişim programları kapsamında öğrencilerimiz; İspanya, Macaristan, Almanya, Romanya, Çek Cumhuriyeti ve Danimarka'da eğitim ve staj yapabiliyor.
Çek Cumhuriyeti - 3.7.2020
İngiltere, 56 ülkeden gelen yolcuları karantinadan muaf tuttu
İngiltere'de korona virüs salgını ile mücadele kapsamında alınan önlemler kademeli olarak, gevşetilmeye devam ediyor. İngiltere hükümeti, 56 ülkeden gelecek olan yolcuların 14 günlük karantinadan muaf tutulacağını açıklarken, uygulamanın 10 Temmuz'dan itibaren yürürlüğe gireceğini duyurdu. Karantinadan muaf olan ülkeler arasında Andorra, Almanya, Yunanistan, Polonya, Avusturya, Avustralya, Sırbistan, Macaristan, Belçika, İtalya, İspanya, Hırvatistan, İzlanda, Çek Cumhuriyeti, Lihtenştayn, Danimarka, Lüksemburg, Litvanya, İsviçre, Malta, Türkiye, Finlandiya, Monako, Vatikan, Fransa, Hollanda, Norveç, Yeni Zelanda, Avustralya, Japonya, Güney Kore ve Hong Kong bulunuyor.
Çek Cumhuriyeti - 29.6.2020
Voleybolda Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nin oynanacağı tarih açıklandı
İki ayrı turnuva şeklinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nin sonunda gruplarını ilk sırada tamamlayan takımlar ile en iyi 5 grup ikincisi, 2021 yılında Polonya, Çek Cumhuriyeti, Estonya ve Finlandiya'nın ortaklaşa düzenleyeceği Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne katılmaya hak kazanacak.
Çek Cumhuriyeti - 29.6.2020
2021 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası Elemeleri'nin oynanacağı tarih belli oldu
İki ayrı turnuva şeklinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nin sonunda gruplarını ilk sırada tamamlayan takımlar ile en iyi 5 grup ikincisi, 2021 yılında Polonya, Çek Cumhuriyeti, Estonya ve Finlandiya'nın ortaklaşa düzenleyeceği Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne katılmaya hak kazanacak.
Çek Cumhuriyeti - 18.6.2020
CEV EuroVolley 2021 Heyecanı Başlıyor
Erkeklerde Çek Cumhuriyeti, Estonya, Polonya ve Finlandiya; kadınlarda Sırbistan, Hırvatistan, Bulgaristan ve Romanya'nın ev sahipliğini üstleneceği organizasyonun resmi logosu, 19 Haziran Cuma günü Türkiye saati ile 18.
Çek Cumhuriyeti - 16.6.2020
Voleybolda alt yaş kategorileri Avrupa şampiyonası elemeleri iptal edildi
19 Yaş Altı Genç Kızlar ve 20 Yaş Altı Genç Erkekler Avrupa Şampiyonalarına organizatör ülkeler dışında (Bosna Hersek, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti) katılacak ülkeler daha sonra belirlenecek.
Çek Cumhuriyeti - 14.6.2020
GÜNDEM / 14 Haziran 2020
(Ankara/18.30/Gaziantep/Rize/21.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Meslek lisesinden ihracat atağı İstanbul'da bir meslek lisesinde üretilen burun telli ultrasonik dikişli tek kullanımlık cerrahi maske, tescil belgeleri ile yurt dışı ihracat onaylarının alınmasının ardından Çek Cumhuriyeti'ne ihraç edildi Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer: "Meslek lisemiz, bakanlıklardan gerekli izinleri aldı ve ürettiği ürünü yurt dışına ihraç ederek bir ilki başardı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Çek Cumhuriyeti Haberleri | Çek Cumhuriyeti Haber - Haberler - Çek Cumhuriyeti haberleri, son dakika çek cumhuriyeti haber ve gelişmeleri burada. Türkiye, mobil ve internet bankacılığında dijital şampiyonlar arasında.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 17:43:06. #1.14#
title