Çatışma Haberleri

Çatışma haber, Çatışma son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çatışma - 4.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 19
Polisle çatışan şüpheli, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal edince de ekip otosuna ateş açmış KONYA'da kendisini gözaltına almaya gelen polis ile girdiği çatışmada yara almadan yakalanan Hamza T. (23), adliyeye sevk edildi.
Çatışma - 4.12.2020
Yemen'de şiddetli çatışmalara sahne olan Marib kenti, taraflar için neden bu kadar önemli?
Yemen'de hükümet güçlerinin en önemli kalelerinden biri sayılan Marib kenti, halihazırda İran destekli Husi milislerin saldırıları ve taraflar arasında yaşanan şiddetli çatışmalarla gündeme geliyor.
Çatışma - 4.12.2020
Son dakika haber | Gürcistan'dan Rusya'ya "askerlerini çek" çağrısı
Zalkaliani, Rusya'nın Abhazya ve Güney Osetya'da insan haklarını ihlal etmeyi sürdürdüğünü dile getirerek, iki ülke arasındaki çatışma durumunun sona ermesi için Rusya'nın Gürcistan topraklarından askerlerini çekmesi ve 2008'deki Güney Osetya savaşında imzalanan ateşkes anlaşmasına uyması gerektiğini söyledi.
Çatışma - 4.12.2020
Etiyopya, Sudan'a kaçan mültecileri geri getirmek için çalışma başlattı
ADDİS Etiyopya, ülkenin kuzeyindeki Tigray eyaletindeki çatışmalardan kaçarak Sudan'a sığınan mültecilerin geri getirilmesi için çalışma başlattığını duyurdu.
Çatışma - 4.12.2020
Irak'ta Şii lider Sadr'dan Nasıriye'de ortak cuma namazı çağırısı
Geçen hafta Irak'ın başkenti Bağdat'ta ortak cuma namazı kıldıran Şii Sadr Grubu lideri Mukteda Sadr, kanlı çatışmaların yaşandığı Nasıriye kentinde bugün de ortak namaz çağırısı yaptı.
Çatışma - 4.12.2020
Bangladeş, Arakanlı mültecileri tartışmalı adaya yerleştirmeye başladı
Arakanlı Müslümanlara etnik temizlik Myanmar'ın Arakan eyaletinde 2012'de Budistler ile Müslümanlar arasında çatışmalar çıkmış, olaylarda, çoğu Müslüman binlerce kişi katledilmiş, yüzlerce ev ve iş yeri ateşe verilmişti.
Çatışma - 4.12.2020
Son dakika haber | - Azerbaycan, Dağlık Karabağ'da şehit olan askerlerini andı- Dağlık Karabağ'da şehit olan Azerbaycan askerleri saygı duruşuyla anıldı
- Azerbaycan, Dağlık Karabağ'da şehit olan askerlerini andı Dağlık Karabağ'da şehit olan Azerbaycan askerleri saygı duruşuyla anıldı BAKÜ - Dağlık Karabağ'da Azerbaycan'ın toprak bütünlüğü için canlarını feda eden şehitler Bakü'de saygı duruşuyla anıldı. Ermenistan'ın 27 Eylül'de Azerbaycan'a yönelik askeri saldırı başlatmasının ardından Azerbaycan, Ermenistan güçleri tarafından işgal edilen toprakları kurtarmak için karşı saldırı düzenlemişti. Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki savaş, 10 Kasım'da Rusya, Ermenistan ve Azerbaycan arasında imzalanan üçlü anlaşma ile sona ermişti. Azerbaycan'ın galip olduğu savaşta 2 bin 783 Azerbaycan askeri şehit oldu. Başkent Bakü'de saat 12.00'ı gösterdiğinde Dağlık Karabağ'da şehit olan askerler, 1 dakikalık saygı duruşuyla anıldı. Şehit olanların anısına trafik akışı da 1 dakika süreyle durduruldu ve gemiler siren çaldı. Fuzuli yönündeki çatışmalarda yaralanan Miranar Rehimli, "Allah şehitlerimize rahmet etsin.
Çatışma - 4.12.2020
Son dakika! Rusya-Ukrayna sınırında silahlı çatışma: 1 ölü
Son dakika dünya haberi... Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB), Ukrayna'dan Rusya'ya girmeye çalışan silahlı 3 kişi ile Rus güvenlik güçleri arasında çatışma çıktığını duyurdu.
Çatışma - 4.12.2020
Nijerya'da 43 silahlı çete üyesi etkisiz hale getirildi
Bölgelerde zaman zaman, hayvancılıkla meşgul olan Fulaniler ile çiftçilik yapan bazı kabileler arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.
Çatışma - 4.12.2020
Avrupa'nın Dağlık Karabağ tutumu
HACI HEHMET BOYRAZ/YUNUS MAZI- Yaklaşık 30 yıl Ermenistan işgali altında kalan Dağlık Karabağ'ın kurtarılması amacıyla Azerbaycan'ın 27 Eylül'de başlattığı askeri harekat sayesinde 300 civarında yerleşim birimi bilfiil cephede verilen savaşla kurtarıldı. Çatışmaların sonuna doğru "Karabağ'ın kalbi" olarak nitelendirilen Şuşa şehrinin de alınmasıyla birlikte Ermenistan'ın anlaşma yoluna gitmekten başka çaresi kalmadı.
Çatışma - 3.12.2020
Cinayet şüphelisi, kendisini almaya gelen polislere ateş açtı: 1 şehit, 1 yaralı (9)
MİLLET BÜTÜNLEŞMESİNİN EN GÜZEL ÖRNEĞİNİ YAŞADIM Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, bir polisi şehit edip bir polisi de yaralayan Muhammet Karataş'ın yakalanmasından dolayı vatandaşlara teşekkür etti. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Cebeloğlu şunları söyledi: "Bugün ilimizde, cinayet şüphelisi bir şahsın yakalanması amacıyla yapılan çalışma sırasında çıkan çatışmada Barış Göl evladımızı şehit edip bir arkadaşımızı yaralayarak kaçmaya çalışan hainin yakalanması amacıyla polisimize olağanüstü destek veren Kahramanmaraşlı edelere, basın mensubu arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.
Çatışma - 3.12.2020
Nijerya Genelkurmay Başkanı: "Boko Haram tehlikesi 20 yıl daha sürebilir"
Ülkede, terör saldırıları ve çatışmalar nedeniyle yüz binlerce kişi göç etmek zorunda kaldı.
Çatışma - 3.12.2020
İngiltere, Afganistan hükümeti ile Taliban arasındaki barış görüşmelerinin ilerlemesinden memnun
Açıklamada görüşlerine yer verilen Lordlar Kamarası üyesi ve İngiliz Milletler Topluluğu ve Asya'dan Sorumlu Bakan Ahmet Tarık, onlarca yıllık çatışmanın ardından tarafların ortak bir zeminde buluşmalarını takdir ettiğini belirtti.
Çatışma - 3.12.2020
Son dakika haberi: Orta Afrika Cumhuriyeti'nde devrik Cumhurbaşkanı Bozize'nin cumhurbaşkanı adaylık başvurusu reddedildi
OAC krizi Ülkede 2013'te Hristiyan Anti-Balaka ile çoğunluğu Müslüman Seleka grupları arasında çıkan ve iç savaşa dönüşen çatışmalarda binlerce kişi yaşamını yitirmişti.
Çatışma - 3.12.2020
Son dakika haber | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şehit ailesine başsağlığı mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şehit ailesine başsağlığı mesajı CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Zeytin Dalı Harekat bölgesinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Altun'un ailesine başsağlığı diledi.  İletişim Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Altun'un ailesine mesaj göndererek, başsağlığı dileklerini iletti.
Çatışma - 3.12.2020
Sakarya'da DEAŞ operasyonunda yakalanan 5 şüpheli adli kontrolle serbest bırakıldı
Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca, DEAŞ'ın eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik soruşturma kapsamında, çatışma bölgelerinde faaliyet gösterdiği yönünde bilgi bulunan ve 30 Kasım'da gözaltına alınan Irak uyruklu 5 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.
Çatışma - 3.12.2020
AGİT Bakanlar Kurulu Toplantısı, Arnavutluk'un ev sahipliğinde başladı
Rama: "Dağlık Karabağ'daki çatışmaların durmasından dolayı minnettarım" Ukrayna'daki çatışmaların dönem başkanlıkları boyunca yeni ana öncelikleri olduğunu sene başında belirttiğini ve bunun değişmediğini hatırlatan Rama, "Belli bir ilerleme kaydedildi ancak Kırım ile ilgili zorluklar da dahil olmak üzere çatışmaya kapsamlı ve barışçıl çözüm için hala katedilecek yol var.
Çatışma - 3.12.2020
Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov, AGİT toplantısında konuştu Açıklaması
Bayramov, bildirinin Ermenistan ile Azerbaycan arasında yaklaşık 30 yıldır devam eden silahlı çatışmaya son verilmesi için zemin hazırlandığını belirterek, bildirinin ayrıca göçmenlerin Birleşmiş Milletler (BM) gözetiminde evlerine dönmesiyle ilgili önemli maddeyi de içerdiğini kaydetti.
Çatışma - 3.12.2020
Norveç Mülteci Konseyinden Etiyopya'ya Tigray eyaletinin tamamını yardıma açma çağrısı
Bölgede 40 binden fazla kişinin sınırdan Sudan'a kaçtığı bölgede 100 binden fazla kişinin de çatışmalardan dolayı evini terk ettiği belirtiliyor.
Çatışma - 3.12.2020
FLAŞ
MSB: Zeytin Dalı bölgesinde, PKK/YPG terör örgütü tarafından yapılan sızma girişimi sonrasında çıkan çatışmada, bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur.
Çatışma - 3.12.2020
Yemen riyalinin değer kaybetmesindan sonra Taiz'de döviz büroları kapandı
Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de İran destekli Husiler ile hükümete bağlı güçler arasında çatışmalar yaşanıyor.
Çatışma - 3.12.2020
Namibya kuraklık yüzünden 170 filini müzayedede satacak
BBC'nin haberine göre, Namibya Çevre, Ormancılık ve Turizm Bakanlığı, artan fil sayısının yol açtığı hayvan-insan çatışması ve kuraklığı gerekçe göstererek 170 filin müzayedede satılacağını duyurdu.
Çatışma - 2.12.2020
Son dakika gündem: BM Koordinatörü'nden Nijerya'da Boko Haram'ın çiftçilere düzenlediği saldırıya ilişkin açıklama Açıklaması
Ülkede, terör saldırıları ve çatışmalar nedeniyle yüz binlerce kişi göç etmek zorunda kalıyor.
Çatışma - 2.12.2020
BM ve Etiyopya, Tigray eyaletine insani yardım sağlanması için anlaştı
Birleşmiş Milletler (BM) tarafından yapılan açıklamada, çatışmaların sürdüğü Tigray eyaletine "engelsiz, sürekli ve güvenli" insani yardım erişimi için Etiyopya hükümetiyle anlaşmaya varıldığı duyurdu.
Çatışma - 2.12.2020
Afganistan ile Taliban arasında Doha'da ön anlaşma imzalandı
JENS STOLTENBERG: OLUMLU KARŞILIYORUZ NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Afganistan ile Taliban arasında varılan ön anlaşmanın olumlu karşılandığını ifade ederek, "Doha'daki atılımı memnuniyetle karşılıyoruz. Bu, çatışmanın kalıcı bir siyasi ve barışçıl çözümüne yönelik bir adımdır.
Çatışma - 2.12.2020
Yemen ordusu Marib'de stratejik noktalarda kontrolü sağladı
Yemen ordusu, ülkenin kuzeyindeki Marib kentinin batısında Husi milislerle yaşanan şiddetli çatışmaların ardından stratejik noktalarda kontrolü sağladıklarını duyurdu.
Çatışma - 2.12.2020
Cezayir'in doğusundaki terör operasyonunda bir asker hayatını kaybetti
Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, ülkenin doğusundaki Buayiş bölgesinde dünden bu yana devam eden operasyon kapsamında çıkan çatışmalarda bir askerin yaşamını yitirdiği belirtildi.
Çatışma - 2.12.2020
Son dakika! Nijerya'da terör örgütü Boko Haram'ın kampı imha edildi
Ülkede, terör saldırıları ve çatışmalar nedeniyle yüz binlerce kişi göç etmek zorunda kalıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Çatışma Haberleri | Çatışma Haber - Haberler - Çatışma haberleri, son dakika çatışma haber ve gelişmeleri burada. DHA YURT BÜLTENİ - 19.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.12.2020 18:18:36. #1.14#
title