Bloomberg Haberleri

Bloomberg haber, Bloomberg son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bloomberg 29.5.2020
Libya'da BAE bandıralı tanker limana yanaştırılmayıp kıyıda bekletildi
ABD merkezli yayın organı Bloomberg'de yer alan habere göre, Fransa'ya ait Jean-Bart savaş gemisi, 22 Mayıs'ta BAE bandıralı Jal Laxmi adındaki tanker gemisinin Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin darbeci lideri Halife Hafter'in elinde tuttuğu Tobruk Limanı'ndan petrol almaya çalışırken tespit edildi.
Bloomberg 28.5.2020
Pandeminin Çin-Batı ilişkilerine etkisi ve Türkiye
[Süleyman Demirel Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi olan Dr. Ümit Alperen, Pekin Üniversitesi'nde misafir araştırmacıdır] [1] https://www.washingtonpost.com/news/global-opinions/wp/2018/06/08/an-open-letter-on-trade-from-29-european-union-ambassadors-to-the-u-s/?noredirect=on [2] https://www.scmp.com/news/world/europe/article/3036643/europe-looking-china-global-partner-shunning-donald-trumps-us [3] https://www.bloomberg.
Bloomberg 22.5.2020
Gelişen bir siber aktör olarak İran'ın stratejik operasyonları
[Siber güvenlik alanında istihbarat ve devlet destekli siber aktiviteler konularında çalışmalar yapan Ersin Çahmutoğlu İran Araştırmaları Merkezi (İRAM) Güvenlik Araştırmaları masasında görev yapmaktadır] GÖRÜŞ başlığıyla yayımlanan makalelerdeki fikirler yazarına aittir ve Anadolu Ajansı'nın editöryel politikasını yansıtmayabilir [1] https://twitter.com/TreyYingst/status/1258344029617557504 [2] https://www.washingtonpost.com/national-security/intelligence-officials-say-attempted-cyberattack-on-israeli-water-utilities-linked-to-iran/2020/05/08/f9ab0d78-9157-11ea-9e23-6914ee410a5f_story.html [3] https://www.axios.com/israeli-security-iranian-cyberattack-c9218bc3-9819-4de4-8097-9d19a9437d8a.html [4] https://www.nytimes.com/2019/06/22/us/politics/us-iran-cyber-attacks.html [5] https://www.ilna.news/Section-politics-3/912249-iran-official-explained-the-details-of-the-recent-cyber-attack [6] https://www.jpost.com/israel-news/cyberattack-replaces-multiple-israeli-websites-with-anti-israel-message-628787 [7] https://www.reuters.com/article/us-healthcare-coronavirus-gilead-iran-ex/exclusive-iran-linked-hackers-recently-targeted-coronavirus-drugmaker-gilead-sources-idUSKBN22K2EV [8] https://www.bloomberg.
Bloomberg 19.5.2020
Libya hükümetinin Vatiyye Üssü'nü Hafter milislerinden geri alması dünya basınında
BNN Bloomberg'in haberinde, Hafter'in Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Rus paralı askerleri tarafından desteklendiği belirtilirken, Halife Hafter'in geçen haftalarda ağır kayıplar verdiği hatırlatıldı.
Bloomberg 16.5.2020
BM: Dubai merkezli iki şirket, Hafter'e destek için Libya'ya Batılı paralı askerler gönderdi
ABD merkezli yayın organı Bloomberg'in ulaştığı BMGK Libya Yaptırım Komitesinin gizli raporunda, yabancı paralı askerlerin Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki (BAE) serbest bölgelerde kayıtlı "Lancaster 6 DMCC" ve "Opus Capital Asset Limited FZE" şirketleriyle bağlantılı oldukları belirtildi.
Bloomberg 13.5.2020
ABD'de New Jersey eyaletinin nisan gelirleri Kovid-19 nedeniyle yüzde 60 düştü
Bloomberg'in haberine göre New Jersey eyaletinin gelirleri, 3,5 milyar dolarlık kayıpla nisan ayında yüzde 60 geriledi.
Bloomberg 13.5.2020
Facebook, Sri Lanka'da Müslümanlara yönelik şiddet olaylarındaki rolü nedeniyle özür diledi
Bloomberg'e yaptığı açıklamada Facebook, konu ile ilgili açılan soruşturmanın sonucunda platformda paylaşılan nefret içerikli söylemlerin Müslümanlara karşı şiddete yol açmış olabileceğini kabul etti.
Bloomberg 11.5.2020
Beyaz Saray, Pence'in karantinada olmadığını açıkladı
Bloomberg ve Associated Press'in Beyaz Saray kaynaklarına dayandırdığı haberlerinde, Miller'da cuma günü Kovid-19 tespit edilmesinin ardından, Pence'in de önlem amacıyla kendini karantinaya aldığı belirtilmişti.
Bloomberg 8.5.2020
Afrika'nın en zengin şehrinde 1 milyon insan virüs nedeniyle yardıma muhtaç
Bloomberg Medya'da yer alan habere göre, Johannesburg Valisi Geoff Makhubo, yaptığı açıklamada, ülkede salgına karşı alınan tedbirler sonucunda Johannesburg'da yaklaşık 1 milyon kişinin gıda yardımına ihtiyaç duyduğunu belirtti.
Bloomberg 6.5.2020
Rus paralı askerlerin Hafter'e desteği BM raporlarına yansıdı
ABD merkezli Bloomberg'in, ulaştığı BM uzmanlar raporuna dayandırarak hazırladığı habere göre, Kremlin'e yakın Rus güvenlik şirketi Wagner'in elemanları, Libya'daki Hafter'e destek faaliyetlerine devam ediyor.
Bloomberg 6.5.2020
Veliaht Prens Bin Selman'ın "Neom Projesi" ve İsrail'le normalleşme çabaları
Suudi gazeteci merhum Cemal Kaşıkçı'nın 2 Ekim 2018'de İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda hunharca öldürülmesinden birkaç gün sonra, yani 5 Ekim 2018'de Bloomberg'e verdiği röportajda Bin Selman, Neom projesinin detaylarını paylaşarak 5 yıl zarfında 5 kentin kurulacağını ve Şubat 2019'da projeyle ilgili bir sürpriz yaşanacağından bahsetmişti ancak bu açıklamanın arkası gelmedi.
Bloomberg 4.5.2020
ABD basınından "Prens Bin Selman, ABD'nin zorlu taktikleri karşısında kırılgan" iddiası
ABD'nin önemli medya kuruluşlarından Bloomberg'de Bobby Ghosh imzasıyla yayımlanan makalede, ABD Başkanı Donald Trump'ın 2 Nisan'da telefonla aradığı Veliaht Prens Bin Selman'dan petrol üretimini kesmesini talep ettiği, aksi durumda ABD askerlerini Suudi Arabistan'dan çekme tehdidinde bulunduğu hatırlatıldı.
Bloomberg 30.4.2020
Washington Büyükelçisi Kılıç, Türkiye'nin ABD'ye yaptığı tıbbi yardımı Bloomberg'e değerlendirdi
Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında ABD'ye yapılan tıbbi yardımlara ilişkin, "Bu yardımlar, NATO müttefikleri arasındaki dayanışmayı temsil etmektedir.
Bloomberg 30.4.2020
ABD'de Demokrat başkan aday adayı Biden'den büyükelçiliği Kudüs'te tutma sözü
Amerika'da yayın yapan Bloomberg televizyon kanalında yer alan haberde, Demokrat başkan adayı adayı Joe Biden, ABD'nin Kudüs'e taşınan büyükelçiliğiyle ilgili, "Taşıma bu şekilde olmamalıydı, barışa yardımcı olacak daha geniş bir anlaşma bağlamında gerçekleşmeliydi.
Bloomberg 24.4.2020
Brent yeniden 25 doların üzerinde
Uluslararası ölçüt hampetrol Brent fiyatlarının 1999 yılından bu yana en düşük düzeylere indiği sıralarda Bloomberg TV'nin sorularını yanıtlayan Birol, OPEC+ Grubu için, olanaklı olduğu kadar kısa sürede daha fazla üretim kısıntısı kararı almanın daha akla yatkın olacağı uyarısı yaptı.
Bloomberg 22.4.2020
New York'ta Kovid-19 ölümleri azalmaya başladı
ABD'nin tıbbı malzeme konusunda Çin'e bağımlı olması "çılgınlık" New York'un eski belediye başkanı milyarder iş adamı Mike Bloomberg'in test, takip ve izolasyon programı için 10 milyon dolar yardımda bulunacağını ifade eden Cuomo, ABD'nin tıbbi malzemelerin üretimi konusunda tamamen Çin'e bağımlı olmasının "çılgınlık" ve bu krizden öğrenmesi gereken derslerden birinin kendi malzemelerini üretmek olduğunu söyledi.
Bloomberg 22.4.2020
IEA/Birol: OPEC+ Grubu ek üretim kısıntısı kararı alabilir
Uluslararası ölçüt hampetrol Brent fiyatlarının 1999 yılından bu yana en düşük düzeylere indiği sıralarda Bloomberg TV'nin sorularını yanıtlayan Birol, OPEC+ Grubu için, olanaklı olduğu kadar kısa sürede daha fazla üretim kısıntısı kararı almanın daha akla yatkın olacağı uyarısı yaptı.
Bloomberg 17.4.2020
Wagner'in askerleri cephede, elemanları da medyada Libya'yı şekillendirmeye çalışıyor
ABD merkezli Bloomberg'in haberine göre, Wagner için çalışan iki Rus ajanı, başkentteki hükümet tarafından geçen yıl yakalanmıştı.
Şu an buradasınız: Bloomberg Haberleri | Bloomberg Haber - Haberler - Bloomberg haberleri, son dakika bloomberg haber ve gelişmeleri burada. Elon Musk'ın sevgilisi Grimes, sanat galerisinde Ruhunun bir parçasını 10 milyon dolara satacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.6.2020 06:50:04. #1.14#
title