Beyrut Haberleri

Beyrut haber, Beyrut son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Beyrut - 22.10.2020
Son dakika haberi: Lübnan'daki Türk Hastanesi'nde görev alacak hemşireler Türkiye'de eğitim görüyor
Son dakika gündem haberi... Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi Hakan Çakıl, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı'nın (TİKA) açılış çalışmalarını sürdürdüğü Lübnan'daki Türk Hastanesi'nde görev alacak hemşirelerin, Türkiye'de yanık ve travmatoloji eğitimi gördüğünü söyledi.
Beyrut - 21.10.2020
Turkish Cargo, dış hatta 6 noktayı uçuş ağına kattı
İSTANBUL( İHA) Turkish Cargo, uçuş ağını genişletti. Turkish Cargo, uçuş ağına yeni eklediği Londra, Bükreş, Bangkok, Singapur, Beyrut ve Lahor'u destinasyonları ile direkt kargo operasyonu düzenlediği destinasyon sayısını 95'e çıkardı.
Beyrut - 21.10.2020
Türkiye'nin Lübnan ordusuna hibe ettiği yardımlar törenle teslim edildi
Türkiye'nin Lübnan ordusuna hibe ettiği yardımlar, başkent Beyrut'ta düzenlenen törenle teslim edildi.
Beyrut - 21.10.2020
Osmanlı döneminin önemli gazetelerinden "Se­me­râ­tu'l-Fü­nûn" dijital ortama aktarılmaya hazırlanıyor
Osmanlı döneminde 1898'de Beyrut Belediye Başkanlığına atanan Şeyh Abdülkadir Kabbani, Beyrut'un mimari ve kültürel kalkınmasına öncülük etmesi hasebiyle bölgenin unutulmayan önemli şahsiyetlerden biri olarak biliniyor.
Beyrut - 20.10.2020
Lübnan Cumhurbaşkanı: "İsrail'le müzakerelerin egemenlik haklarımızı koruyacak anlaşmayla sonuçlanmasını umuyoruz"
Lübnan Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Avn, başkent Beyrut'taki Baabda Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul ettiği Lübnan Özel Koordinatörü Jan Kubis ile Lübnan-İsrail sınır anlaşmazlığı müzakerelerini görüştü.
Beyrut - 19.10.2020
Heniyye, BM Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü'yle Filistin uzlaşısını görüştü
Heniyye, görüşmede Fetih hareketi ve diğer Filistinli gruplar arasında yapılan diyalog görüşmelerine değinerek, ulusal diyalog sürecinin Hamas'ın stratejik bir tercihi olduğunu söyledi. Herkesin Filistin davasının karşı karşıya kaldığı meydan okumalar ve ortak tehlikelerin farkında olduğunu belirten Heniyye, bu nedenle Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ), yönetim ve sahada ulusal ortaklığı gerçekleştirmek ve bu davayı korumak için ulusal uzlaşıya varma konusunda olumlu beklentiler olduğunu ifade etti. Heniyye, Hamas ve Fetih arasında devam eden ciddi ve derin tartışmaların, iki hareketin de iradesini ve bölünmüşlük sayfasını kapatma, anlaşmazlıkları aşma, ulusal uzlaşıyı tesis etme, yurt içi ve yurtdışındaki tüm Filistin halkı için birlik sağlama, ulusal kurumları tüm kesimlerin katılımıyla yeniden dizayn etme konusundaki kararlılığını gösterdiğini ekledi. Ulusal birlik sürecini sekteye uğratmak isteyen bazı dış baskılar olduğundan bahseden Heniyye, ancak bunların sarf edilen ortak çabaları başarısızlığa uğratamayacağını, geriye dönmeye izin vermeyeceklerini belirtti. BM Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Mladenov ise BM'nin Filistin'de ulusal uzlaşıyı tesis etme ve demokratik temelli siyasi bir rejim kurma yolunda atılan her adıma destek verdiğini ifade etti. Mladenov, ulusal uzlaşının başarıya ulaşması için bu süreçteki olumlu atmosferin devam etmesinin önemli olduğunu dile getirdi. Filistinli grupların genel sekreterleri ve temsilcileri 3 Eylül'de eş zamanlı olarak işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kenti ile Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta, 22 Eylül'de ise İstanbul'da toplantılar gerçekleştirmişti.
Beyrut - 18.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1959- III. Akdeniz Oyunları Beyrut'ta yapıldı.
Beyrut - 17.10.2020
Lübnanlı uzmanlara göre 17 Ekim gösterileri yolsuzlukları ifşa etti ancak hedeflerine ulaşamadı
"Siyasi kesim, Lübnanlıların parasını çaldı ve hiçbir hizmet de sunmadı" Beyrutlu avukat Luey Gandur ise iktidardaki siyasi partilerin 40 yıl aradan sonra halkın uyanacağını beklemediğini savunarak, "Söz konusu siyasi kesim, Lübnanlıların parasını çaldı ve hiçbir hizmet de sunmadı.
Beyrut - 16.10.2020
BM'den Beyrut patlamasında evi hasar gören Lübnanlılara nakdi yardım
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Beyrut Limanı patlamasından az zarar gören 11 bin 500 aileye nakdi yardımda bulunacağını bildirdi.
Beyrut - 15.10.2020
İsrail Meclis Başkanı'ndan "toprak karşılığı barış" ilkesi için "maskaralık" nitelemesi
Arap Birliği üyesi ülkeler, 2002 yılında Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta kabul ettiği Arap Barış Girişimi bildirisiyle, "toprak karşılığı barışı" yani 1967 sınırlarında başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin devletini kabul etmedikçe İsrail'le normalleşmeyi reddetmişti.
Beyrut - 14.10.2020
Lübnan'da yeni başbakanın belirleneceği istişareler ertelendi
Lübnan'da Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada, yeni bir başbakanın aday gösterilmesi konusunda planlanan istişarelerin 22 Ekim'e kadar ertelediği duyuruldu.
Beyrut - 14.10.2020
Lübnan'da ekonomik kriz ve işsizlik protesto edildi
İşçi Sendikaları Birliği'nin çağrısı üzerine sabah saatlerinden itibaren başkent Beyrut'un yanı sıra kuzeydeki Trablusşam, güneydeki Sayda ve Sur kentleri ile doğudaki Beka bölgesi, "Öfke Günü" sloganıyla düzenlenen eylemlere sahne oldu.
Beyrut - 13.10.2020
İslam İşbirliği Gençlik Forumu Başkanı Ayhan, Lübnan Meclis Başkanı Berri ile görüştü
Lübnan Meclis Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Berri başkent Beyrut'taki makamında İİGF Başkanı Ayhan ve beraberindeki heyet ile Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi Hakan Çakıl'ı kabul etti.
Beyrut - 11.10.2020
Hamas: Rusya, Filistinli liderlerin toplantısına ev sahipliği yapmak istiyor
Filistinli grupların genel sekterleri ve temsilcileri, 3 Eylül'de eş zamanlı olarak işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan Ramallah ve Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta, 22 Eylül'de ise İstanbul'da toplantılar gerçekleştirmişti.
Beyrut - 11.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1959- III. Akdeniz Oyunları Beyrut'ta yapıldı.
Beyrut - 11.10.2020
Beyrut'ta restoranda patlama: 1 ölü, 2 yaralı
Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki bir restoranda meydana gelen patlamada 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de yaralandı.
Beyrut - 10.10.2020
Esed'in kuzeni Mahluf'un ailesinin Lübnan'dan yasal prosedüre uygun şekilde ayrıldığı açıklandı
Sosyal medyada, Mahluf'un ailesinin özel bir uçakla ve yasa dışı yolları kullanarak Beyrut'tan ayrıldığı yönünde haberler çıkmasının ardından Uluslararası Beyrut Havalimanı güvenliğinden yazılı açıklama yapıldı.
Beyrut - 9.10.2020
Son dakika haberi | Hamas heyeti Moskova'da Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Bogdanov ile Filistin uzlaşısını görüştü
Filistinli grupların genel sekterleri ve temsilcileri 3 Eylül'de eş zamanlı olarak işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan Ramallah ve Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta, 22 Eylül'de İstanbul'da toplantılar gerçekleştirmişti.
Beyrut - 9.10.2020
Lübnan eski Başbakanı Hariri'den "iç savaş" uyarısı
Özel bir yerel televizyon kanalına röportaj veren Hariri, Beyrut sokakları ile Baalbek ve Hermel'de görülen silahlanma ve askeri şovlar nedeniyle ülkenin çökmesinden endişe ettiğini belirtti.
Beyrut - 7.10.2020
Lübnan'da hükümeti kurma çalışmaları yeniden başlıyor
Yeni hükümeti kurma çalışmalarına yönelik görüşmelerin başkent Beyrut'taki Baabda Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleştirileceği aktarılan açıklamada, söz konusu istişarelerin parlamentodaki siyasi partilerin liderleri ve bağımsız milletvekilleriyle yapılacağı ifade edildi.
Beyrut - 5.10.2020
Son dakika haber... İngiliz bilim insanlarına göre, Beyrut patlaması tarihteki en büyük patlamalardan biri
Son dakika gündem haberine göre Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta 4 Ağustos'ta meydana gelen patlamanın, tarihteki nükleer olmayan en büyük patlamalardan biri olduğu ve yaklaşık 500 ile 1100 ton TNT'ye denk geldiği bildirildi.
Beyrut - 3.10.2020
Lübnan'da ağırlaşan yaşam şartları protesto edildi
Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta yüzlerce kişi, tarihinin en büyük ekonomik krizini yaşayan ülkede, yaşam şartlarının ağırlaşmasını protesto etti.
Beyrut - 3.10.2020
Hamas'tan "Filistinli gruplar arasında diyalog oturumlarının hızlandırılması" çağrısı
Filistinli grupların genel sekterleri ve temsilcileri 3 Eylül Perşembe günü eş zamanlı olarak işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan Ramallah ve Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta, 22 Eylül Salı günü de İstanbul'da toplantılar gerçekleştirmişti.
Beyrut - 2.10.2020
Lübnan'ın İsrail'le sınırları belirleme müzakerelerine yanaşmasının sebebi ekonomik kriz mi...
Lübnan Meclis Başkanı Nebih Berri, 2 ay önce Beyrut Limanı'nda meydana gelen büyük patlamanın etkileri, ülkedeki ekonomik kriz ya da yeni hükümetin kurulamaması gibi konuların dışına çıkarak dün İsrail'le sınır anlaşmazlığıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.
Beyrut - 2.10.2020
Son dakika haberleri! Muhammed Bin Selman İsrail'le normalleşmenin alt yapısını mı hazırlıyor?
"Normalleşme" önündeki engeller Yalnız Amerikan medyasında Kral Selman ile oğlu Veliaht Prens Muhammed bin Selman arasında görüş ayrılıklarına dikkat çeken iddialar dolaşırken Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan Arap Birliği'nin "Arap Barış Girişimi" adıyla benimsediği Kral Abdullah'ın 2002'deki Beyrut inisiyatifinde yer aldığı üzere, başkenti Kudüs olan Filistin devleti kurulana kadar İsrail'le normalleşmeye karşı çıktıklarını açıkladı.
Beyrut - 1.10.2020
Lübnan Meclis Başkanı: İsrail'le sınırları belirleme müzakereleri için anlaşmaya varıldı
Meclis Başkanı Berri, başkent Beyrut'ta düzenlediği basın toplantısında, Lübnan ile İsrail arasındaki sınır anlaşmazlığına dair müzakerelerin ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun geçen yıl Beyrut'a gerçekleştirdiği ziyaretle yeniden canlandığını belirtti.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Beyrut Haber, Beyrut Son Dakika Haberleri - Haberler - Beyrut haber sayfamızda Beyrut haberleri okuyabilir, Beyrut son dakika haberleri ve güncel Beyrut gelişmelerini görebilirsiniz. Lübnan'da Hariri hükümeti kurmakla görevlendirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 04:06:44. #1.14#
title