Beyrut Haberleri

Beyrut haber, Beyrut son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Beyrut - Bugün
Lübnan'da 20 ton amonyum nitrat ele geçirildi
Lübnan İçişleri Bakanı Bassam al-Mawlawi başkent Beyrut'ta düzenlediği basın toplantısında, ülkenin doğusundaki Bekaa Ovası yakınlarında bir kamyonda 20 ton amonyum nitrat ele geçirildiğini açıkladı.
Beyrut - Dün
Son dakika: Lübnan Başbakanı Mikati, İsrail'in, ihtilaflı deniz bölgesinde petrol aramasına engel olunmasını istedi
Öte yandan, Dışişleri Bakanı Buhabib bugün yaptığı yazılı açıklamayla Lübnan'ın BM Daimi Temsilcisi Emel Müdelleli ile ABD'nin Beyrut Büyükelçiliğinden, İsrail'in, petrol ve gaz arama işlemlerinin, Lübnan ile arasındaki tartışmalı deniz bölgesinde olmadığını teyit etmesini istedi.
Beyrut - Dün
Lübnan'daki Filistin mülteci kampında çıkan çatışmada 4 kişi yaralandı
Başkent Beyrut'un güneyinde yer alan Sayda kentindeki Ayn el-Hilve Mülteci Kampı'nda öğleden sonra Fetih Hareketi mensupları ile Cundi eş-Şam ismiyle bilinen grup arasında silahlı çatışma çıktı.
Beyrut - 16.09.2021
Lübnan'da yeni hükümet, eylem planını onayladığını duyurdu
Başkent Beyrut'ta Cumhurbaşkanı Mişel Avn ile Başbakan Mikati'nin de katıldığı Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Enformasyon Bakanı George Kurdahi basın toplantısı düzenledi.
Beyrut - 16.09.2021
Lübnan'da Beyrut patlamasıyla ilgili soruşturmada eski Bakan Finyanus hakkında gözaltı kararı verildi
Lübnan yargısı, Beyrut Limanı'ndaki patlamayla ilgili soruşturma kapsamında ifadeye gelmeyen eski Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Yusuf Finyanus hakkında gözaltı kararı çıkardı.
Beyrut - 16.09.2021
Beyrut Limanı patlaması soruşturmasında eski Bakana yakalama kararı
Lübnan'da geçtiğimiz yıl yaşanan Beyrut Limanı patlamasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifadeye vermeye gelmeyen Eski Bayındırlık Bakanı Youssef Finianos hakkında yakalama kararı çıkardı.
Beyrut - 15.09.2021
Beyrut patlamasıyla ilgili soruşturma kapsamında ifadeye çağrılan eski Lübnan Başbakanı Diyab, ABD'ye gitti
Eski Lübnan Başbakanı Hassan Diyab, Beyrut Limanı'nda 4 Ağustos 2020'de meydana gelen patlamanın soruşturması kapsamında ifadeye çağrıldıktan sonra ABD'ye gitmek üzere ülkeden ayrıldı.
Beyrut - 14.09.2021
Katar Emiri Al Sani, Lübnan Cumhurbaşkanı Avn'ı yeni kurulan hükümet için tebrik etti
Lübnan'da 13 ay aradan sonra 10 Eylül Cuma günü, Necib Mikati başbakanlığında kurulan yeni hükümet, dün başkent Beyrut'taki Baabda Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda ilk toplantısını yapmıştı.
Beyrut - 12.09.2021
Haftanın tarihine bakış
1982- İsrail, Beyrut'u işgal etti.
Beyrut - 11.09.2021
Lübnan'daki mülteci kamplarında Filistinli tutuklulara destek gösterileri düzenlendi
Lübnan'daki Filistinli grupların çağrısı üzerine güneydeki Sur, Sayda, başkent Beyrut ve kuzeydeki Trablus'taki mülteci kamplarından çok sayıda kişi Filistinli tutuklulara destek için sokağa indi.
Beyrut - 10.09.2021
Ekonomik krizle boğuşan Lübnan'da 13 ay sonra kurulan yeni hükümeti zorlu bir süreç bekliyor
Beyrut Limanı'ndaki büyük patlama sonrası tepki eylemleri üzerine 10 Ağustos 2020'de istifa eden Hassan Diyab hükümetinin yerine yenisini kurmak üzere Mikati'den önce sırayla Lübnan'ın Berlin Büyükelçisi Mustafa Edib ve eski Başbakan Saad el-Hariri görevlendirildi.
Beyrut - 10.09.2021
Lübnan: Mısır gazının ülkeye ulaştırılması için hazırlıklar 2-3 ay içinde tamamlanacak
Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, 19 Ağustos'ta Mısır gazı ve Ürdün elektrik akımının Suriye üzerinden ülkesine ulaştırılması konusunu ABD'nin Beyrut Büyükelçisi Dorothy Shea ile ele almıştı.
Beyrut - 09.09.2021
Lübnanlı kadınlar Beyrut Limanı patlamasının sorumlularının cezalandırılmasını istedi
Lübnanlı kadınlar, başkent Beyrut'taki limanda geçen yıl meydana gelen büyük patlamanın sorumlularının cezalandırılması talebiyle gösteri düzenledi.
Beyrut - 08.09.2021
Lübnan'da akaryakıtın gelecek hafta sonunda biteceği öngörülüyor
Akaryakıt istasyonundaki kavgada bir kişi yaralandı Öte yandan, görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, başkent Beyrut'un güneyinde bir akaryakıt istasyonunda çıkan kavgada 1 kişi yaralanırken, protestocular da kent merkezinde bir ana caddeyi çöp konteynerleriyle kapattı.
Beyrut - 08.09.2021
Lübnan Gıda İthalatçıları Sendikası: Beyrut Limanı'nda çalışmaların durması gıda felaketine yol açabilir
Lübnan Gıda İthalatçıları Sendikası, Beyrut Limanı'nda çalışmaların tümüyle durmasından ötürü "büyük bir gıda felaketinin yaşanabileceği" uyarısında bulundu.
Beyrut - 08.09.2021
Lübnan'a enerji tedariki konusunda hazırlanan yol haritası üzerinde anlaşma sağlandı
Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, 19 Ağustos'ta Mısır gazı ve Ürdün elektrik akımının Suriye üzerinden ülkesine ulaştırılması konusunu ABD'nin Beyrut Büyükelçisi Dorothy Shea ile ele almıştı.
Beyrut - 04.09.2021
Lübnan, Suriye üzerinden Mısır ve Ürdün'den enerji ithalatı için Esed rejimiyle görüşmelere başladı
Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, 19 Ağustos'ta Mısır gazı ve Ürdün elektrik akımının Suriye üzerinden ülkesine ulaştırılması konusunu ABD'nin Beyrut Büyükelçisi Dorothy Shea ile ele almıştı.
Beyrut - 03.09.2021
BM Batı Asya Ekonomik Komisyonu: Lübnan nüfusunun yüzde 74 yoksulluk çekiyor
Merkezi Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta bulunan ESCWA, ekonomik kriz pençesindeki ülkeyle ilgili "Lübnan'da Çok Boyutlu Yoksulluk: Acı Bir Gerçek ve Beklentiler Belirsiz" başlığıyla bir araştırma raporu yayımladı.
Beyrut - 03.09.2021
İsrail'in Şam'da Esed rejimine ait askeri noktalara hava saldırısı düzenlediği iddia edildi
Başkent Şam ve çevresinde şiddetli patlama seslerinin duyulduğu belirtilen haberde, "Hava saldırısı Beyrut'un güneydoğu yönünden yapıldı.
Beyrut - 02.09.2021
Lübnan Hizbullahı İran petrolünü Suriye üzerinden ithal etmeyi planlıyor
Gazete ayrıca İran petrolünün, dün Beyrut'ta temaslarda bulunan ABD Kongresinden bir heyetin, "Washington, Lübnan'daki akaryakıt krizini çözmeye çalışıyor, İran'dan petrol ithal etmeye gerek yok.
Beyrut - 01.09.2021
Lübnan'daki Beyrut Amerikan Üniversitesinden ekonomik kriz kaynaklı "göç dalgası" uyarısı
Beyrut Amerikan Üniversitesi Kriz Gözlemevi, ekonomik krizin pençesindeki Lübnan'ın 19. ve 20'nci yüzyıllarda yaşadığı toplu göç dalgalarının üçüncüsünü yaşayabileceği uyarısında bulundu.
Beyrut - 31.08.2021
Lübnan'daki ekonomik kriz yaşlıların kaldığı bakımevlerini de etkiliyor
"Durum gerçekten ciddi" Beyrut'ta 450 kişi kapasiteli en kapsamlı yaşlı bakımevi olan Darulacze El-İslami'nin Halkla İlişkiler Müdürü Celal Şebaru ise, "Durum gerçekten ciddi.
Beyrut - 30.08.2021
Lübnan'da bir iş yerinde meydana gelen patlamada 4 kişi öldü
Lübnan'ın başkenti Beyrut'un güneyindeki bir iş yerinde meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 4 kişi hayatını kaybetti.
Beyrut - 30.08.2021
Krizlerin gölgesindeki Lübnan'da 27 Eylül'de okullar kapılarını yeniden öğrencilere açıyor
"13 özel okul kapandı" Beyrut merkezli Uluslararası Enformasyon Danışmanlık Şirketi'nde eğitim uzmanı olarak çalışan Muhammed eş-Şems, "Lübnan'da yaşanan krizler nedeniyle geçen yıl 6 bin öğretmene iş veren 13 özel okul kapılarını tamamen kapatmak zorunda kaldı.
Beyrut - 29.08.2021
Haftanın tarihine bakış
1920- Fransızlar, başkenti Beyrut olan Lübnan devletini kurdu.
Beyrut - 28.08.2021
Lübnan'daki Suriye Büyükelçiliğine giden 5 Suriyelinin kaçırıldığı iddiası
Suriye'nin Beyrut Büyükelçiliğine giden Suriyeli 5 kişinin, Beşşar Esed rejimine muhalif oldukları gerekçesiyle kaçırıldığı öne sürüldü.
Beyrut - 27.08.2021
Lübnan'da son yıllarda müşterisi azalan terziler ekonomik kriz sonucu yeniden rağbet görmeye başladı
Terzilerin müşterilerinde hissedilir artış var Beyrut'un doğusundaki Kefr Şeyma bölgesinden terzi İyli Akuri, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Yaklaşık bir senedir eski kıyafetlerin onarılması için gelen müşterilerin sayısında ciddi artış görülüyor.
Beyrut - 26.08.2021
Son dakika haberi! Beyrut Limanı patlamasıyla ilgili soruşturmada Başbakan Diyab için "zorla getirme" kararı çıkarıldı
Son dakika haberler... Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki limanda geçen yıl meydana gelen patlamayla ilgili soruşturmayı yürütmekle görevli hakimin, ifade vermeyi reddeden Başbakan Hassan Diyab hakkında "zorla getirme" kararı çıkardığı belirtildi.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Beyrut Haber, Beyrut Son Dakika Haberleri - Haberler - Beyrut haber sayfamızda Beyrut haberleri okuyabilir, Beyrut son dakika haberleri ve güncel Beyrut gelişmelerini görebilirsiniz. Lübnan'da 20 ton amonyum nitrat ele geçirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 12:17:22. #1.14#

title