Beyrut Haberleri

Beyrut haber, Beyrut son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Beyrut - 28.10.2020
Son dakika haber! Dışişleri Bakanlığından Beyrut'ta Ermeni grupların bayrak ve fotoğraf yakma eylemine kınama
Son dakika habere göre Dışişleri Bakanlığı, 26 Ekim'de Beyrut Büyükelçiliği önünde Ermeni gruplar tarafından Türk Bayrağı'nın ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafının yakılmasını kınadı.
Beyrut - 28.10.2020
Lübnan ile İsrail arasında deniz sınırı müzakerelerinin ikinci turu başladı
Beyrut ve Tel Aviv temsilcilerinin, iki ülke arasında uzun süredir devam eden kara ve deniz sınırı ihtilafını sonlandırmak üzere 14 Ekim'de Lübnan'ın güneyinde konuşlu bulunan BM Geçici Görev Gücü (UNIFIL) karargahında başlattığı müzakerelere bugün devam ediliyor.
Beyrut - 27.10.2020
Türkiye Diyanet Vakfı'ndan Lübnanlı yüzlerce aileye gıda ve hijyen yardımı
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Beyrut Limanı'ndaki patlamadan etkilenen yüzlerce aileye gıda ve hijyen yardımında bulundu.
Beyrut - 27.10.2020
Krizlerin ürettiği çözümlerle yeni Türkiye jeopolitiği
En çetin sınav milli finans cephesinde Türkiye'nin yeni jeopolitik kimlik tasarımındaki en çetin sınav ise milli finans cephesinde vuku buluyor. Bu mücadele pek yakında İsrail'in "normalleşme" adı altında uluslararası topluma pazarladığı süreç ile yeni bir boyut kazanacak. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Sudan'ı takiben Suudi Arabistan'ın da ABD'de 3 Kasım'da tamamlanacak Başkanlık seçiminin ardından İsrail ile normalleşme kervanına katılması bekleniyor. Sırada başka Afrika ve Orta Doğu ülkelerinin de olduğu belirtiliyor. Bu normalleşme operasyonuyla eş zamanlı olarak Ağustos ayında Beyrut limanındaki patlamayı takiben Fransa'nın Lübnan'daki hükümet ve finans sistemini reforme etmek adına başlattığı müdahale de Körfez'den Doğu Akdeniz'e kadar yeni bir finansal düzen kurmanın işaretlerini barındırıyor.
Beyrut - 26.10.2020
Türkiye'nin Beyrut Büyükelçiliği önünde toplanan bir grup Ermeni, güvenlik güçlerine saldırdı
Türkiye'nin Beyrut Büyükelçiliği önünde toplanan Lübnan'daki Ermeni Taşnak Partisi'ne mensup bir grup, güvenlik güçlerine taş ve havai fişeklerle saldırdı.
Beyrut - 24.10.2020
Son dakika haber... Lübnan'da ekonomik kriz nedeniyle 6 hastane hizmete ara verecek
Saint George, Notre Dame des Secours, Hotel Dieu, Cebel Lübnan, Beyrut Amerikan ve Lübnan-Amerikan Üniversitesi hastanelerinden yapılan ortak açıklamada, gerekli finansal imkan kalmadığından hizmete ara verileceği belirtildi.
Beyrut - 23.10.2020
Lübnan'da hükümeti kurmakla görevli Hariri: "Ülkenin tüm sektörleri krizden etkilenmiş durumda"
Lübnan'da ekonomik krizin etkilemediği hiçbir alanın kalmadığını vurgulayan Hariri, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sağlık ve döviz başta olmak üzere ülkenin tüm sektörleri krizden etkilenmiş durumda. Bizim bundan kurtulmamız için de zamana ihtiyacımız var ancak uzun süredir hayata geçirmemiz gereken reformlara odaklanmalıyız. Tek kurtuluş yolu, bu reformları Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) programı doğrultusunda hayata geçirecek hükümetin bir an önce kurulmasıdır. Bu adımları attığımız anda ekonomik çöküntüyü durdurmuş ve Beyrut'u yeniden imara başlamış oluruz.
Beyrut - 22.10.2020
Son dakika haberi: Lübnan'daki Türk Hastanesi'nde görev alacak hemşireler Türkiye'de eğitim görüyor
Son dakika gündem haberi... Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi Hakan Çakıl, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı'nın (TİKA) açılış çalışmalarını sürdürdüğü Lübnan'daki Türk Hastanesi'nde görev alacak hemşirelerin, Türkiye'de yanık ve travmatoloji eğitimi gördüğünü söyledi.
Beyrut - 21.10.2020
Turkish Cargo, dış hatta 6 noktayı uçuş ağına kattı
İSTANBUL( İHA) Turkish Cargo, uçuş ağını genişletti. Turkish Cargo, uçuş ağına yeni eklediği Londra, Bükreş, Bangkok, Singapur, Beyrut ve Lahor'u destinasyonları ile direkt kargo operasyonu düzenlediği destinasyon sayısını 95'e çıkardı.
Beyrut - 21.10.2020
Türkiye'nin Lübnan ordusuna hibe ettiği yardımlar törenle teslim edildi
Türkiye'nin Lübnan ordusuna hibe ettiği yardımlar, başkent Beyrut'ta düzenlenen törenle teslim edildi.
Beyrut - 21.10.2020
Osmanlı döneminin önemli gazetelerinden "Se­me­râ­tu'l-Fü­nûn" dijital ortama aktarılmaya hazırlanıyor
Osmanlı döneminde 1898'de Beyrut Belediye Başkanlığına atanan Şeyh Abdülkadir Kabbani, Beyrut'un mimari ve kültürel kalkınmasına öncülük etmesi hasebiyle bölgenin unutulmayan önemli şahsiyetlerden biri olarak biliniyor.
Beyrut - 20.10.2020
Lübnan Cumhurbaşkanı: "İsrail'le müzakerelerin egemenlik haklarımızı koruyacak anlaşmayla sonuçlanmasını umuyoruz"
Lübnan Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Avn, başkent Beyrut'taki Baabda Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul ettiği Lübnan Özel Koordinatörü Jan Kubis ile Lübnan-İsrail sınır anlaşmazlığı müzakerelerini görüştü.
Beyrut - 19.10.2020
Heniyye, BM Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü'yle Filistin uzlaşısını görüştü
Heniyye, görüşmede Fetih hareketi ve diğer Filistinli gruplar arasında yapılan diyalog görüşmelerine değinerek, ulusal diyalog sürecinin Hamas'ın stratejik bir tercihi olduğunu söyledi. Herkesin Filistin davasının karşı karşıya kaldığı meydan okumalar ve ortak tehlikelerin farkında olduğunu belirten Heniyye, bu nedenle Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ), yönetim ve sahada ulusal ortaklığı gerçekleştirmek ve bu davayı korumak için ulusal uzlaşıya varma konusunda olumlu beklentiler olduğunu ifade etti. Heniyye, Hamas ve Fetih arasında devam eden ciddi ve derin tartışmaların, iki hareketin de iradesini ve bölünmüşlük sayfasını kapatma, anlaşmazlıkları aşma, ulusal uzlaşıyı tesis etme, yurt içi ve yurtdışındaki tüm Filistin halkı için birlik sağlama, ulusal kurumları tüm kesimlerin katılımıyla yeniden dizayn etme konusundaki kararlılığını gösterdiğini ekledi. Ulusal birlik sürecini sekteye uğratmak isteyen bazı dış baskılar olduğundan bahseden Heniyye, ancak bunların sarf edilen ortak çabaları başarısızlığa uğratamayacağını, geriye dönmeye izin vermeyeceklerini belirtti. BM Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Mladenov ise BM'nin Filistin'de ulusal uzlaşıyı tesis etme ve demokratik temelli siyasi bir rejim kurma yolunda atılan her adıma destek verdiğini ifade etti. Mladenov, ulusal uzlaşının başarıya ulaşması için bu süreçteki olumlu atmosferin devam etmesinin önemli olduğunu dile getirdi. Filistinli grupların genel sekreterleri ve temsilcileri 3 Eylül'de eş zamanlı olarak işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kenti ile Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta, 22 Eylül'de ise İstanbul'da toplantılar gerçekleştirmişti.
Beyrut - 18.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1959- III. Akdeniz Oyunları Beyrut'ta yapıldı.
Beyrut - 17.10.2020
Lübnanlı uzmanlara göre 17 Ekim gösterileri yolsuzlukları ifşa etti ancak hedeflerine ulaşamadı
"Siyasi kesim, Lübnanlıların parasını çaldı ve hiçbir hizmet de sunmadı" Beyrutlu avukat Luey Gandur ise iktidardaki siyasi partilerin 40 yıl aradan sonra halkın uyanacağını beklemediğini savunarak, "Söz konusu siyasi kesim, Lübnanlıların parasını çaldı ve hiçbir hizmet de sunmadı.
Beyrut - 16.10.2020
BM'den Beyrut patlamasında evi hasar gören Lübnanlılara nakdi yardım
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Beyrut Limanı patlamasından az zarar gören 11 bin 500 aileye nakdi yardımda bulunacağını bildirdi.
Beyrut - 15.10.2020
İsrail Meclis Başkanı'ndan "toprak karşılığı barış" ilkesi için "maskaralık" nitelemesi
Arap Birliği üyesi ülkeler, 2002 yılında Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta kabul ettiği Arap Barış Girişimi bildirisiyle, "toprak karşılığı barışı" yani 1967 sınırlarında başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin devletini kabul etmedikçe İsrail'le normalleşmeyi reddetmişti.
Beyrut - 14.10.2020
Lübnan'da yeni başbakanın belirleneceği istişareler ertelendi
Lübnan'da Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada, yeni bir başbakanın aday gösterilmesi konusunda planlanan istişarelerin 22 Ekim'e kadar ertelediği duyuruldu.
Beyrut - 14.10.2020
Lübnan'da ekonomik kriz ve işsizlik protesto edildi
İşçi Sendikaları Birliği'nin çağrısı üzerine sabah saatlerinden itibaren başkent Beyrut'un yanı sıra kuzeydeki Trablusşam, güneydeki Sayda ve Sur kentleri ile doğudaki Beka bölgesi, "Öfke Günü" sloganıyla düzenlenen eylemlere sahne oldu.
Beyrut - 13.10.2020
İslam İşbirliği Gençlik Forumu Başkanı Ayhan, Lübnan Meclis Başkanı Berri ile görüştü
Lübnan Meclis Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Berri başkent Beyrut'taki makamında İİGF Başkanı Ayhan ve beraberindeki heyet ile Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi Hakan Çakıl'ı kabul etti.
Beyrut - 11.10.2020
Hamas: Rusya, Filistinli liderlerin toplantısına ev sahipliği yapmak istiyor
Filistinli grupların genel sekterleri ve temsilcileri, 3 Eylül'de eş zamanlı olarak işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan Ramallah ve Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta, 22 Eylül'de ise İstanbul'da toplantılar gerçekleştirmişti.
Beyrut - 11.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1959- III. Akdeniz Oyunları Beyrut'ta yapıldı.
Beyrut - 11.10.2020
Beyrut'ta restoranda patlama: 1 ölü, 2 yaralı
Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki bir restoranda meydana gelen patlamada 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de yaralandı.
Beyrut - 10.10.2020
Esed'in kuzeni Mahluf'un ailesinin Lübnan'dan yasal prosedüre uygun şekilde ayrıldığı açıklandı
Sosyal medyada, Mahluf'un ailesinin özel bir uçakla ve yasa dışı yolları kullanarak Beyrut'tan ayrıldığı yönünde haberler çıkmasının ardından Uluslararası Beyrut Havalimanı güvenliğinden yazılı açıklama yapıldı.
Beyrut - 9.10.2020
Son dakika haberi | Hamas heyeti Moskova'da Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Bogdanov ile Filistin uzlaşısını görüştü
Filistinli grupların genel sekterleri ve temsilcileri 3 Eylül'de eş zamanlı olarak işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan Ramallah ve Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta, 22 Eylül'de İstanbul'da toplantılar gerçekleştirmişti.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Beyrut Haber, Beyrut Son Dakika Haberleri - Haberler - Beyrut haber sayfamızda Beyrut haberleri okuyabilir, Beyrut son dakika haberleri ve güncel Beyrut gelişmelerini görebilirsiniz. Son dakika haber! Dışişleri Bakanlığından Beyrut'ta Ermeni grupların bay
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 18:26:06. #1.14#
title