Bakü Haberleri

Bakü haber, Bakü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bakü 2.8.2020
Azerbaycan'da son 24 saatte 286 yeni vaka tespit edildi
Azerbaycan'da korona virüs salgınında son 24 saatte 286 yeni vakanın tespit edilmesi ile toplam vaka sayısı 32 bin 443'e yükseldi.
Bakü 2.8.2020
TBMM Başkanı Şentop, mevkidaşlarıyla bayramlaştı
Geçen yıl Bakü'de gerçekleştirilen TÜRK-PA toplantısında Şentop'un, bir sonraki toplantının Kazakistan'da yapılmasını teklif ettiğini hatırlatan Nigmatulin, Şentop'un önerisinden duyduğu memnuniyeti vurguladı, toplantının videokonferans ile değil yüz yüze yapılabilmesi için ertelenmesi önerisinde bulundu.
Bakü 2.8.2020
Son dakika haberi! Türkiye ve Azerbaycan'ın geniş kapsamlı ortak askeri tatbikatı sürüyor
Tatbikata her iki ülkeden hem hava hem de kara kuvvetleri katılıyor. Hava kuvvetlerinin tatbikatı Bakü, Nahçıvan, Gence, Kürdemir ve Yevlah'ta sürdürülecek ve 10 Ağustos'ta sona erecek.
Bakü 1.8.2020
Azerbaycan-Türkiye ortak askeri tatbikatları Nahçıvan'da devam ediyor
Azerbaycan ve Türkiye'nin hava ve kara kuvvetlerinin katıldığı ortak tatbikatta iki ülkenin askerleri, zırhlı araçları, topçu birlikleri, askeri uçakları ve hava savunması sistemleri yer alıyor. Hava kuvvetlerinin tatbikatı Bakü, Nahçıvan, Gence, Kürdemir ve Yevlah'ta sürdürülecek ve 10 Ağustos'ta sona erecek.
Bakü 1.8.2020
Türkiye ve Azerbaycan'ın geniş kapsamlı ortak askeri tatbikatı sürüyor
Tatbikata her iki ülkeden hem hava hem de kara kuvvetleri katılıyor. Hava kuvvetlerinin tatbikatı Bakü, Nahçıvan, Gence, Kürdemir ve Yevlah'ta sürdürülecek ve 10 Ağustos'ta sona erecek.
Bakü 1.8.2020
Çin'den yola çıkan 1056 metrelik blok tren Türkiye'ye ulaştı
Konteynerlerin Bakü Limanı'ndan Azerbaycan'daki Beyuk-Kesik İstasyonu'na kadar taşınması 24 saat yerine 14 saatte gerçekleşirken, tren Türkiye parkurunu 70 saat yerine 50 saatte aşmıştı.
Bakü 1.8.2020
Çin'den gelen dev yük treni İzmit'te
Bakü-Tiflis-Kars (BTK) demiryolu hattının en önemli kesimini oluşturduğu Demir İpek Yolu olarak da adlandırılan Orta Koridor üzerinden Çin'den yola çıkan bin 56 metrelik 5. Blok Tren Türkiye'ye ulaştı.
Bakü 31.7.2020
Son Dakika | Ortak tatbikata katılan Türk ve Azerbaycan askerlerinden bayram kutlaması
TurAz Kartalı tatbikatı, Bakü, Nahçıvan, Gence, Kürdemir ve Yevlah'ta sürdürülecek ve 10 Ağustos'ta sona erecek.
Bakü 31.7.2020
Azerbaycan'da son 24 saatte 318 yeni korona virüs vakası tespit edildi
Azerbaycan'da son 24 saatte 318 yeni korona virüs vakası tespit edilmesi ile toplam vaka sayısı 31 bin 878'e yükseldi.
Bakü 31.7.2020
Azerbaycan'da kesilen kurbanlar ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı
Azerbaycan'da Türk hayırseverler bu Kurban Bayramı'nda da yardım faaliyetlerini sürdürüyor. Gençliğe Yardım Vakfı (GYF) tarafından bu sene Bakü ve diğer bölgelerde toplam bin bin 50 hisse kurban kesilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.
Bakü 31.7.2020
Azerbaycan'da bayram namazı cemaatsiz kılındı
Bayram namazı başkent Bakü'de ülkenin en büyük camisi olan Haydar Camii'nde Kafkas Müslümanlar İdaresi'nden (KMİ) din görevlilerinin katılımıyla kılındı.
Bakü 31.7.2020
Türk F-16'ları Azerbaycan'da
TurAz Kartalı tatbikatı, Bakü, Nahçıvan, Gence, Kürdemir ve Yevlah'ta sürdürülecek ve 10 Ağustos'ta sona erecek.
Bakü 30.7.2020
MSB: "Azerbaycan-Türkiye Fiili Atışlı Ortak/Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı, Bakü/Azerbaycan...
MSB: "Azerbaycan-Türkiye Fiili Atışlı Ortak/Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı, Bakü/Azerbaycan ve Nahçıvan'da eş zamanlı olarak, Türkiye'den Kara Havacılık Unsurlarının da katılımıyla devam ediyor" Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Azerbaycan-Türkiye Fiili Atışlı Ortak/Müşterek Tabur...
Bakü 30.7.2020
- Türkiye ve Azerbaycan, geniş kapsamlı ortak askeri tatbikatlara devam ediyor
- Türkiye ve Azerbaycan, geniş kapsamlı ortak askeri tatbikatlara devam ediyor BAKÜ - Türkiye ve Azerbaycan, geniş kapsamlı ortak askeri tatbikatlarının ilk aşamasını gerçekleştiriyor.
Bakü 30.7.2020
Azerbaycan-Türkiye Fiili Atışlı Ortak/Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı, Bakü/Azerbaycan ve...
Azerbaycan-Türkiye Fiili Atışlı Ortak/Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı, Bakü/Azerbaycan ve Nahçıvan'da eş zamanlı olarak, Türkiye'den Kara Havacılık Unsurlarının da katılımıyla devam ediyor.
Bakü 30.7.2020
- Türk Hava Kuvvetleri personeli 'TurAz Kartalı 2020' tatbikatı için Gence'de
- Türk Hava Kuvvetleri personeli 'TurAz Kartalı 2020' tatbikatı için Gence'de BAKÜ - Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Türk Hava Kuvvetleri personelinin 'TurAz Kartalı 2020' tatbikatına katılmak üzere Azerbaycan'ın Gence kentine geldiği belirtildi.
Bakü 30.7.2020
Türk Hava Kuvvetleri personeli tatbikat için Gence'de
Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Türk Hava Kuvvetleri personelinin 'TurAz Kartalı 2020' tatbikatına katılmak üzere Azerbaycan'ın Gence kentine geldiğini bildirdi. Bakanlığın yaptığı açıklamada, tatbikata katılacak askeri personelin hazırlık çalışmalarına başladığı belirtildi. Öte yandan, hava kuvvetlerinin tatbikatı Bakü, Nahçıvan, Gence, Kürdemir, Yevlah'ta sürdürülecek ve 10 Ağustos'ta sona erecek.
Bakü 30.7.2020
Son dakika! Türkiye ve Azerbaycan'ın geniş kapsamlı ortak askeri tatbikatı
TurAz Kartalı tatbikatı, Bakü, Nahçıvan, Gence, Kürdemir ve Yevlah'ta sürdürülecek ve 10 Ağustos'ta sona erecek.
Bakü 30.7.2020
MSB: Türkiye-Azerbaycan tatbikatı devam ediyor
MİLLİ Savunma Bakanlığı (MSB), Azerbaycan-Türkiye Fiili Atışlı Ortak/Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı'nın, Türkiye'den kara havacılık unsurlarının da katılımıyla Bakü ve ve Nahçıvan'da eş zamanlı olarak devam ettiğini açıkladı.
Bakü 30.7.2020
Son dakika haber | Türkiye ve Azerbaycan, geniş kapsamlı ortak askeri tatbikatlara devam ediyor
Azerbaycan ve Türkiye arasındaki askeri iş birliği anlaşmasına göre, yıllık plana uygun olarak Azerbaycan'da kara kuvvetleri ve hava kuvvetlerinin katılımıyla geniş kapsamlı askeri tatbikatlar yapılıyor. Ortak tatbikatta iki ülkenin askerleri, zırhlı araçları, topçu birlikleri, askeri uçakları ve hava savunması sistemleri yer alıyor. Tatbikatlar 29 Temmuz-10 Ağustos arasında kara ve hava kuvvetlerinin katılımıyla Bakü, Nahçivan, Gence, Kürdemir ve Yevlah şehirlerinde düzenleniyor.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Şu an buradasınız: Bakü Haber, Bakü Son Dakika Haberleri - Haberler - Bakü haber sayfamızda Bakü haberleri okuyabilir, Bakü son dakika haberleri ve güncel Bakü gelişmelerini görebilirsiniz. Azerbaycan'da son 24 saatte 286 yeni vaka tespit edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.8.2020 13:07:29. #1.14#
title