Bakü Haberleri

Bakü haber, Bakü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bakü 16.5.2020
Bakü'de dezenfekte çalışmaları yapılıyor
Azerbaycan'ın başkenti Bakü'nün en işlek ana caddeleri ve sokaklarında korona virüs salgını nedeniyle geniş kapsamlı dezenfekte çalışmaları yürütülüyor.
Bakü 15.5.2020
Azerbaycan'da Covid-19 tedbirleri gevşetiliyor
Çin'de ortaya çıkarak dünyayı etkisi altına alan yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınına yönelik birçok ülke önlemlerini gevşetti. Azerbaycan'da Bakanlar Kuruluna bağlı Korona Virüs Operasyon Karargahı tarafından yapılan açıklamada, salgınıyla ilgili mevcut durum göz önünde bulundurarak 18 Mayıs'tan itibaren Bakü, Sumgayit, Gence, Lenkeran şehirleri ile Abşeron ilinde bazı kısıtlamaların kaldırılmasına karar verildiği bildirildi.
Bakü: Karantinaya alındıBakü 14.5.2020
Bakü 12.5.2020
TİKA'dan Azerbaycan'da 4 bin 500 aileye gıda yardımı
Un, pirinç, sıvı yağ ve makarna gibi temel gıda malzemelerinden oluşan yardım kolilerin dağıtımı başlatıldı. TİKA Bakü Program Koordinatörü Teoman Tiryaki, "Azerbaycan genelinde bu pandemik durumunun ortaya çıkması ile birlikte Nisan ayı içeresinde Bakü ve çevresinde bulunan 2 bin aileye ulaşarak 65 yaş üstü ve ihtiyaç sahibi aileye ulaşarak bunları gıda ve temizlik hijyen malzemeleri tedarik etmiştik.
Bakü 10.5.2020
Haydar Aliyev doğumunun 97. yılında anılıyor
Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev, doğumunun 97'nci yılında başkent Bakü ve ülke genelinde anılıyor.
Bakü 8.5.2020
Bakü'de metro seferleri yarından itibaren yeniden açılıyor
Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle durdurulan metro seferleri yarından itibaren yeniden kullanıma açılacak.
Bakü 7.5.2020
Azerbaycan, vatandaşlarını Türkiye'den tahliye etti
Korona virüs salgını etkisini arttırmaya devam ederken, birçok ülke yurtdışında bulunan vatandaşlarını tahliye ediyor. Azerbaycan, korona virüs salgını nedeni ile Türkiye'de bulunan 212 vatandaşını Azerbaycan Havayollarının (AZAL) düzenlediği 2 tarifeli uçuş ile İstanbul'dan başkent Bakü'ye tahliye etti.
Bakü 2.5.2020
Bakü'nün ana caddelerinde dezenfekte çalışmaları yapılıyor
Azerbaycan'ın başkenti Bakü'nün en işlek ana caddeleri ve sokaklarında korona virüs salgını nedeniyle dezenfekte çalışmaları yürütülüyor.
Bakü 1.5.2020
Azerbaycan'da karantina rejimi 31 Mayıs'a kadar uzatıldı
Bakü, Sumgayıt, Gence ve Lenkeran şehirleri ile Abşeron ilinde 4 Mayıs'tan itibaren belirli sayıda devlet kurumu çalışanı iş başı yapacak.
Bakü 27.4.2020
"Dev ihracat treni"nin yükleri Hazar'a açıldı
Türkiye'den Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan ve Özbekistan'a giden ihraç ürünlerinin yüklü olduğu 940 metrelik trendeki 82 konteyner Bakü'nün Alat Limanı'ndan Hazar Denizi'ne açıldı.
Bakü 23.4.2020
Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliğinde TBMM'nin açılışının 100. yılı dolayısıyla tören düzenlendi
Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliğinde, Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) açılışının 100. yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.
Bakü 23.4.2020
Azerbaycan'dan Türkiye'ye tahliye uçuşu gerçekleştiriliyor
Azerbaycan'dan Türkiye'ye dönmek isteyen Türk vatandaşları için Bakü'den ilk tahliye uçuşu gerçekleştirildi.
Bakü 23.4.2020
Bakü'deki 182 Türk vatandaşı THY'nin seferiyle Türkiye'ye hareket etti
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasını önlemek amacıyla sınırların kapatılmasının ardından Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de kalan Türk vatandaşları, Türk Hava Yollarının (THY) düzenlediği özel seferle Türkiye'ye gönderildi.
Bakü 19.4.2020
Dünyanın en büyük uçağı Bakü'ye iniş yaptı
Dünyanın en büyük uçağı Antonov AN-225 Azerbaycan'ın başkenti Bakü'deki Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanına iniş yaptı.
Bakü 18.4.2020
Bakü'nün ana caddeleri salgın nedeniyle dezenfekte ediliyor
Azerbaycan'ın başkenti Bakü'nün en işlek ana caddeleri ve sokaklarında korona virüs salgını nedeniyle dezenfekte çalışmaları yürütülüyor.
Bakü 16.4.2020
Türkiye'de çalışan 19 Azerbaycanlı doktor, Kovid-19'la mücadele için ülkelerine döndü
Proje kapsamında, Türkiye'de çalışan Azerbaycanlı Hekimler Derneğinin katkılarıyla belirli kriterlere göre seçilen 19 doktor, İzmir Ege Üniversitesinde bir hafta eğitim gördü ve sonrasında Azerbaycan hükümetinin tahsis ettiği özel uçakla Bakü'ye dönmeleri sağlandı.
Bakü 15.4.2020
Bakü'nün meydanları güvercinlere kaldı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı uygulanan Azerbaycan'ın başkenti Bakü'nün ünlü meydanları güvercinlere kaldı.
Bakü 11.4.2020
Bakü'deki Haydar Aliyev Merkezinin dış cephesine Türk bayrağı yansıtıldı
Azerbaycan'ın başkenti Bakü'nün yeni mimari sembollerinden Haydar Aliyev Merkezinin dış cephesine Türk bayrağı yansıtıldı.
Bakü 7.4.2020
TİKA'dan Azerbaycan'da korona virüs salgınından olumsuz etkilenen 2 bin aileye yardım
Dünyanın zor bir dönemden geçtiğini vurgulayan TİKA Bakü Program Koordinatörü Teoman Tiryaki, "TİKA olarak 26 senedir Azerbaycan'da proje, faaliyet gösteriyoruz ama bugün maalesef zor günlerden geçiyoruz.
Şu an buradasınız: Bakü Haber, Bakü Son Dakika Haberleri - Haberler - Bakü haber sayfamızda Bakü haberleri okuyabilir, Bakü son dakika haberleri ve güncel Bakü gelişmelerini görebilirsiniz. Azerbaycan'da 19 Mayıs töreni.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.6.2020 17:09:55. #1.15#
title