Aşiret Haberleri

Aşiret haber, Aşiret son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aşiret - Dün
Son dakika... Irak'ta futbol maçı kavgası savaşa dönüştü: 4 ölü
Son dakika haberler... Irak'ın güneyindeki Zikar kentinde futbol maçı sonrası çıkan iki aşiret arasındaki çatışmada 4 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi de yaralandı.
Aşiret - Dün
Son dakika haber | Lübnan'da iki aile arasında dünden beri devam eden çatışmalarda 4 kişi öldü
Lübnan'ın özellikle kırsal bölgelerindeki aşiret ve aileler arasında zaman zaman arazi anlaşmazlığı gibi farklı sebeplerden dolayı ağır silahların kullanıldığı çatışmalar yaşanıyor.
Aşiret - 15.10.2021
Yemen'deki Husiler, kuşatma altında tuttukları Marib'in Abdiyye ilçesinde kontrolü sağladı
Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre Husiler, bugün Abdiyye ilçesindeki hükümet güçlerine ve onları destekleyen aşiret mensubu silahlı gruplara yoğun saldırı düzenledi.
Aşiret - 14.10.2021
Kadim Aşiretler Federasyon Van'da "Kültür Çalıştayı" düzenleyecek
Kadim Aşiretler Federasyon Genel Başkanı Rasim Aslan, Van'da kültür çalıştayı düzenleyeceklerini söyledi.
Aşiret - 07.10.2021
Son dakika haberi: Terör örgütü YPG/PKK, Haseke'de çatıştığı Arap aşiretinden bir sivili öldürdü
Son dakika haberler... Terör örgütü YPG/PKK, Suriye'nin kuzeydoğusunda işgal ettiği Haseke iline bağlı Tel Berrak beldesinde çatıştığı Arap aşireti üyesi 1 sivili öldürdü, 5 sivili de yaraladı.
Aşiret - 03.10.2021
Haftanın tarihine bakış
2016- Teröre karşı tepkilerini göstermek için Van'da bir araya gelen 16 ilden Kürt, Türk ve Arap 181 aşiret temsilcisi ortak bildiri yayımladı.
Aşiret - 01.10.2021
YPG/PKK'nın güçlü destekçisi McGurk ABD-Rusya pazarlıklarının merkezinde yer alıyor
Dışlanmış Sünnilerden taraftar toplayan örgütün, Maliki hükümetine cephe alan aşiret ve eski Baas mensuplarıyla yaptığı ittifak, ilerleyişini hızlandırdı.
Aşiret - 27.09.2021
Pakistan'dan Afganistan sebebiyle İslamabad'ın suçlanmaması talebi
Eski Pakistan Cumhurbaşkanı Müşerref'in ABD'nin drone saldırılarına göz yumduğunu ve CIA'e izin verdiğini belirten Han, Pakistan ordusunun ilk kez Afganistan sınırındaki yarı özerk aşiret bölgelerine girdiğini kaydetti.
Aşiret - 26.09.2021
Irak'ta, İsrail ile normalleştirme konferansına katılanlar hakkında tutuklama kararı
Erbil'de düzenlenen ve aralarında aşiret reislerinin yer aldığı 300'den fazla Iraklının katıldığı konferansta İsrail ile ilişkilerin normalleştirilmesi çağrısında bulunulmuştu.
Aşiret - 26.09.2021
Irak yüksek yargısından, İsrail ile normalleşme isteyenler hakkında tutuklama kararı
Erbil'de cuma günü düzenlenen konferansa katılan Şeyh Visam el-Hardan gibi Arap Sünni aşiret temsilcileri, İsrail ile Irak arasında ilişkilerin kurulması ve diğer bazı Arap ülkeleri gibi normalleşmeye gidilmesi çağrısında bulunmuştu.
Aşiret - 25.09.2021
Irak'ta Türkmenler, İsrail ile normalleşmeyi reddetti
Irak'taki Türkmenler, Irak'ın Erbil kentinde bazı aşiret temsilcilerinin İsrail ile normalleşme içerikli toplantılarına tepki gösterdi.
Aşiret - 25.09.2021
Hamas, Irak'ın İsrail ile normalleşmeyi reddetmesini "takdirle" karşıladı
Irak hükümeti, İsrail ile normalleşme içerikli toplantıları reddettiğini açıklamıştı Erbil'de dün aşiret mensubu oldukları iddia edilen bir grup, Irak'ın da diğer bazı Arap ülkeleri gibi İsrail ile ilişkiler kurmasını istemişti.
Aşiret - 25.09.2021
Irak: "İsrail ile normalleşmeyi reddediyoruz"
Irak Kürt Bölgesel Yönetiminin (IKBY) Erbil kentinde aşiret mensubu oldukları iddia edilen bir grup tarafından düzenlenen "İsrail ile ilişkileri normalleştirme" konulu toplantının ardından Irak Başbakanlığından, "İsrail ile normalleşmeyi reddediyoruz" açıklaması geldi.
Aşiret - 25.09.2021
IKBY, İsrail ile normalleşme içerikli toplantının hükümetin tutumunu yansıtmadığını açıkladı
Irak hükümeti, İsrail ile normalleşme içerikli toplantıları reddettiğini açıklamıştı Irak Başbakanlığından yapılan açıklamada, "Irak hükümeti olarak, Erbil'de bazı aşiret temsilcilerinin İsrail ile normalleşme şiarı için yaptığı gayri yasal toplantıları kesinlikle reddediyoruz.
Aşiret - 23.09.2021
Yemen'deki Husiler, Beyda ilinin tamamını ele geçirdiklerini duyurdu
Sözcü Seri, Beyda ilindeki aşiretlerin de desteğiyle, kontrolleri altında olmayan bölgeleri de ele geçirerek kentin tamamını kontrol altına aldıklarını belirtti.
Aşiret - 22.09.2021
Yemen'de Husiler hükümetin kontrolündeki Marib'de bir ilçeyi ele geçirdi
Dün akşam saatlerinde Harib ilçesine iki kilometre mesafedeki Şakir bölgesinde toplanan Husilerin daha sonra ilçeye saldırı başlattığı ve Husiler ile hükümet güçleri ve onlara destek veren aşiret mensupları arasında şiddetli çatışmalar yaşandığı kaydedildi.
Aşiret - 21.09.2021
Afgan dosyasının anahtar arabulucusu Katar'ın yeni imtihanı: Doha artan sorumluluklarının altından kalkabilecek mi?
Katar'ın müzakere stratejisi Peki Katar bu süreci nasıl yürüttü? Burada ifade etmek gerekir ki, Katar müzakere ekibi hem kendi entelektüel kaynakları üzerinden Afganistan ile ilgili sürekli bilgilendiriliyor hem de devam eden görüşmeler boyunca ülkenin gerçekliğini doğrudan müşahede etme fırsatı yakalıyordu. Bu nedenle Doha yönetiminin müzakere ekibi Afganistan sosyolojisinin anahtarı konumundaki etnik ve mezhepsel ayrım noktaları ile bu ayrımların sahadaki karşılığını layıkıyla idrak edebildi. Aynı zamanda ülkedeki aşiret sosyolojisini yakından tanıması nedeniyle masada ayrıcalıklı bir konuma sahip oldu.
Aşiret - 19.09.2021
Son dakika haberleri! Suriyeli savaş suçlusunun Avrupa'da istihbarat örgütlerinin yardımıyla yıllarca yaşadığı ortaya çıktı
ÖSO'nun Rakka operasyonu öncesi Halebi, Tabqa'ya götürüldü ve burada aşiret lideri Abdul Hamid El Nasser'in evinde kaldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Aşiret Haberleri | Aşiret Haber - Haberler - Aşiret haberleri, son dakika aşiret haber ve gelişmeleri burada. Son dakika... Irak'ta futbol maçı kavgası savaşa dönüştü: 4 ölü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.10.2021 16:57:02. #1.14#

title