ANTONİO GUTERRES HABERLERİ

ANTONİO GUTERRES HABERLERİ

Antonio Guterres haber, Antonio Guterres son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Antonio Guterres

Antonio Guterres

Doğum Yeri Portekiz
Doğum Tarihi 30.4.1949 -

Antonio Guterres Kimdir ?

Antonio Guterres, 30 Nisan 1949 tarihinde Lizbon, Portekiz‘de doğmuştur. Tam adı António Manuel de Oliveira Guterres’dir. Instituto Superior Técnico, Camões Secondary School’da fizik ve elektrik mühendisliği okuyarak 1971 yılında mezun oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Antonio Guterres 7.8.2020
ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Kraft'tan Rusya ve Çin'e "İran" uyarısı Açıklaması
Rusya ve Çin dışişleri bakanları, BM Genel Sekteri Antonio Guterres'e ve BMGK'ye yazdıkları mektuplarda, öneriye itirazlarını dile getirmiş, Konseyin böyle bir karar alması halinde veto yetkisine sahip daimi üyeler olarak veto edecekleri sinyalini vermişti.
Antonio Guterres 6.8.2020
Hiroşima'ya atom bombası atılmasının 75. yılı törenlerinde "nükleer silahlardan arındırılmış dünya"...
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ve Japonya Başbakanı Abe Şinzo, Hiroşima'ya atom bombası atılmasının 75. yılı törenlerinde "nükleer silahlardan arındırılmış dünya" çağrısı yaptı.
Antonio Guterres 5.8.2020
Uluslararası Lübnan Mahkemesi, Hariri suikastı davasında karar duruşmasını 18 Ağustos'a erteledi
Dava sürecinin uzaması nedeniyle 23 Aralık 2017'de BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Uluslararası Lübnan Özel Mahkemesinin görev süresini 3 yıl daha uzatmıştı.
Antonio Guterres 4.8.2020
Son dakika güncel: BM Genel Sekreteri Guterres'ten Kovid-19 nedeniyle okulların kapatılmasına ilişkin uyarı Açıklaması
Gelen son dakika haberine göre BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 160'tan fazla ülkedeki 1 milyarın üzerinde öğrencinin okullarından uzak kaldığını belirterek, dünyanın "nesilsel bir felaket" ile karşı karşıya olduğu uyarısını yaptı.
Antonio Guterres 4.8.2020
Kovid-19 salgınında okulların kapatılmasından 1 milyar öğrenci etkilendi
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, yayımladığı görüntülü mesajda, salgın nedeniyle dünya genelinde 40 milyondan fazla çocuğun okul öncesi eğitimden mahrum kaldığını belirtti.
Antonio Guterres 1.8.2020
Hak-İş'ten BM'ye "Sudan İşçi Sendikaları" mektubu gönderildi
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'e mektup göndererek Sudan'da darbenin ardından özgür sendikal harekete yapılan baskılara son verilmesi ve yanlış uygulamalardan geri dönülmesi konusunda girişimlerde bulunmasını istedi.
Antonio Guterres 31.7.2020
Irak'ta erken seçime ilk destek BM'den
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in Irak Özel Temsilcisi ve BM Irak Yardım Misyonu (UNAMI) Başkanı Jeanine Hennis-Plasschaert, Kazımi'nin erken seçim tarihi açıklaması sonrası yaptığı yazılı açıklamasında, bu durumdan memnuniyet duyduklarını belirtti.
Antonio Guterres 28.7.2020
Son dakika haber! KKTC Dışişlerinden, BM Barış Gücü Misyonunun süresinin uzatılması kararına tepki Açıklaması
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in ekonomik, ticari, turizm ve polis gibi konularda iki taraf arasında iş birliği yapılmasına ilişkin son dönemdeki raporlarındaki vurgunun, BMGK kararlarında gerektiği şekilde yer almadığına dikkati çekilen açıklamada, BMGK'nin Ada'daki taraflar arasında karşılıklı bağımlılığa dayalı bir ilişki kurulmasını sağlayacak ve müzakere yoluyla bir çözüme ulaşmalarına hizmet edecek iş birliğini vurgulamaktan kaçınmasının nedenlerinin sorgulanır hale geldiği kaydedildi.
Antonio Guterres 24.7.2020
Tahran'dan İran'a ait yolcu uçağını Suriye hava sahasında "taciz eden" ABD'ye tepki Açıklaması
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi, olayın İran'ın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Mecid Taht Revançi tarafından BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'e aktarıldığını belirtmiş, uçağın Beyrut'tan Tahran'a dönüşünde bir olayın vuku bulması halinde bundan ABD'nin sorumlu tutulacağı uyarısında bulunmuştu.
Antonio Guterres 24.7.2020
Filistinli gruplardan ABD'nin İran'a ait yolcu uçağını taciz etmesine kınama
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi, olayın İran'ın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Mecid Taht Revançi tarafından BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'e aktarıldığını belirtmiş, uçağın Beyrut'tan Tahran'a dönüşünde bir olayın vuku bulması halinde bundan ABD'nin sorumlu tutulacağı uyarısında bulunmuştu.
Antonio Guterres 24.7.2020
ABD'den İran'a ait yolcu uçağına Suriye semalarında yapılan önlemeye ilişkin açıklama Açıklaması
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi, ise olaya ilişkin yaptığı açıklamada, olayın İran'ın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Mecid Taht Revançi tarafından BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'e aktarıldığını belirtmiş, uçağın Beyrut'tan Tahran'a dönüşünde bir olayın vuku bulması halinde bundan ABD'nin sorumlu tutulacağını kaydetmişti.
Antonio Guterres 24.7.2020
BM Genel Sekreteri Guterres, Lübnan Cumhurbaşkanı Avn ile telefonda görüştü
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, ekonomik krizle boğuşan Lübnan ile dayanışma içinde olduklarını belirtti.
Antonio Guterres 24.7.2020
İran'dan taciz edilen yolcu uçağıyla ilgili ABD'ye uyarı
Olayın İran'ın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Mecid Taht Revançi tarafından BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'e aktarıldığını belirten Musevi, uçağın Beyrut'tan Tahran'a dönüşünde bir olayın vuku bulması halinde bundan ABD'nin sorumlu tutulacağını kaydetti.
Antonio Guterres 18.7.2020
Antonio Guterres 18.7.2020
BM: "2. Dünya Savaşı'ndan beri en büyük küresel ekonomik krizle karşı karşıyayız"
NEW Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, "2. Dünya Savaşı'ndan beri en büyük küresel ekonomik kriz ve gelirlerde 1870'den beri en büyük çöküşle karşı karşıyayız. 100 milyon kişi daha aşırı derecede yoksulluğa sürüklenebilir ve kıtlık, tarihi oranlara çıkabilir.
Antonio Guterres 15.7.2020
Rus telefon şakacıları bu kez de Polonya liderini işletti
Rusya'da dünya liderlerine yaptıkları telefon şakalarıyla ünlenen Vladimir Krasnov ve Alexey Stolyarov, bu kez de kendilerini Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres tanıtarak, Polonya Devlet Başkanı Andrzej Duda'yı işletti.
Antonio Guterres 15.7.2020
Rus telefon şakacıları bu kez de Polonya liderini işletti
Rusya'da dünya liderlerine yaptıkları telefon şakalarıyla ünlenen Vladimir Krasnov ve Alexey Stolyarov, bu kez de kendilerini Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres tanıtarak, Polonya Devlet Başkanı Andrzej Duda'yı işletti.
Antonio Guterres 14.7.2020
BM'den Ermenistan-Azerbaycan çağrısı
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Ermenistan-Azerbaycan sınırında yaşanan çatışmalar için ateşkes çağrısı yaptı.
Antonio Guterres 14.7.2020
BM'den Azerbaycan ve Ermenistan'a gerginliği azaltma çağrısı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Azerbaycan-Ermenistan sınırında yaşanan çatışmalardan derin endişe duyduğunu belirterek çatışmalara son verme, gerginliği azaltma ve provokatif söylemlerden kaçınma çağrısı yaptı.
Antonio Guterres 13.7.2020
KKTC Dışişleri Bakanı Özersay'dan BM ve AB'ye mektup
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ve AB Komisyon Başkanı Ursula von der Leyen'e mektup göndererek Kıbrıs Rum yönetiminin sınır kapılarında yürürlüğe koyduğu keyfi ve engelleyici uygulamaların...
Antonio Guterres 13.7.2020
Son dakika haberleri... BM, dünyada açlığın giderek artmasından dolayı gelecek yıl "gıda zirvesi" düzenleyecek
Son dakika haberi... BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, dünya genelinde açlığın giderek arttığı uyarısında bulunarak, gelecek sene "gıda güvenliği zirvesi" düzenleyeceğini duyurdu.
Antonio Guterres 11.7.2020
Dünya liderleri, Srebrenitsa Soykırımı Anma Töreni'ne video mesajlarla katıldı
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, mesajında, soykırım kurbanlarını andıklarını, kurban yakınlarının ve hala sevdiklerinin bedenlerine ulaşamamış olanların acısını paylaştığını söyledi.
Antonio Guterres 10.7.2020
Son dakika haberi: BM Uluslararası Lübnan Mahkemesi Hariri suikastı davasında kararını 7 Ağustos'ta açıklayacak
BM Güvenlik Konseyi tarafından Hariri suikastını soruşturmakla görevlendirilen mahkemenin davayı 3 yılda sonuçlandırması planlanıyordu. Dava sürecinin uzaması nedeniyle 23 Aralık 2017'de BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Uluslararası Lübnan Özel Mahkemesinin görev süresini 3 yıl daha uzatmıştı.
Antonio Guterres 8.7.2020
BM'den "Libya'da savaş dış müdahalelerle yeni bir boyuta taşındı" uyarısı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, "Libya'da savaş, eşi benzeri görülmemiş dış müdahale, sofistike silahlar ve yabancı paralı askerlerin dahil olmasıyla yeni bir boyuta taşındı.
Antonio Guterres 7.7.2020
Trump yönetiminden, Kongre'ye DSÖ'den resmi ayrılma bildirimi
Öte yandan, Amerikan basınına konuşan ve adı açıklanmayan bir Beyaz Saray yetkilisi de resmi çekilmenin pazartesi gününden itibaren yürürlükte olacağını ve resmi bildirimin Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres'e iletildiğini aktardı.
Antonio Guterres 7.7.2020
Çin, BM Silah Ticareti Anlaşması'na katılıyor
Bakanlık Sözcüsü Cao Licien, başkent Pekin'de düzenlediği olağan basın toplantısında, Çin'in BM Daimi Temsilcisi Cang Cün'ün, söz konusu anlaşmaya katılmak üzere gerekli belgeleri dün BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'e teslim ettiğini bildirdi.
Antonio Guterres 7.7.2020
BM'den sanal terörizmle mücadele çağrısı
Terör unsurlarının korona virüs sürecinde sanal ortamları daha fazla kullandıklarını belirten Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, BM terörle mücadele haftasının açılış konuşmasında dünya ülkelerine seslenerek "Korona virüs gibi terörizm de ulusal sınırlara saygı duymaz,...
Antonio Guterres 6.7.2020
BM: Pandemi, siber ve biyolojik terör gibi yeni saldırıları beraberinde getirebilir
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının dijital teknolojinin kötüye kullanılması, siber saldırılar ve biyolojik terör gibi yeni terör saldırılarını beraberinde getirebileceği uyarısında bulundu.
Antonio Guterres 2.7.2020
Son dakika haber: Türkiye'den BM Güvenlik Konseyine "BAE'ye sorumluluğu hatırlatılsın" çağrısı
Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, BM Güvenlik Konseyi ve BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'e gönderdiği mektupta, BAE'nin bölgedeki demokratik hareketleri bastırmaya ve bölgeye hükmetmeye yönelik "yıkıcı" politikalarına dikkati çekti.
Antonio Guterres 2.7.2020
Tunus Dışişleri Bakanın'ndan Libya'da siyasi çözüm vurgusu
Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac da dün Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, 5+5 ortak askeri komisyon görüşmelerine ve seçimlere dayalı siyasi çözüme taahhüdünü bildirmişti.
Antonio Guterres 1.7.2020
BM Güvenlik Konseyi'nden küresel çapta 90 gün ateşkes kararı
Korona virüs salgınının ortaya çıktığı ve dünya çapında hız kazanmaya başladığı günlerde BM Genel Sekreteri Antonio Guterres tarafından küresel bir ateşkes çağrısı yapılmış, ancak buna BM Güvenlik Konseyi nezdinde bir destek olmamıştı.
Antonio Guterres 1.7.2020
Moritanya'daki G5 Sahel Zirvesi'nde terörizm konusunda uluslararası askeri destek çağrısı yapıldı
Almanya Başbakanı Angela Merkel, İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, AB Konseyi Başkanı Charles Michel ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres de video konferans yöntemiyle zirveye eşlik etti.
Antonio Guterres 1.7.2020
BM Genel Sekreteri Guterres, Libya Başbakanı Serrac ile telefonda görüştü
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Antonio Guterres 1.7.2020
BMGK, Kovid-19 ile mücadele için 90 gün küresel ateşkes talebi kararını kabul etti
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in 23 Mart'taki küresel ateşkes çağrısı ve 3 ay süren müzakerelerin ardından Fransa ve konseyin geçici üyelerinden Tunus tarafından hazırlanan "Kovid-19" karar tasarısı oylamaya sunuldu.
Antonio Guterres 30.6.2020
Pakistan Başbakanı İmran Han'dan BM Genel Sekreterine "Hindistan'ı durdurun" çağrısı
Pakistan Başbakanı İmran Han, Hindistan'ın 25 bin Hint vatandaşına Cammu Keşmir'de oturum izni vermesi nedeniyle Birlemiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ve dünya liderlerine seslenerek Hindistan'ın bu girişiminin durdurulmasını istedi.
Antonio Guterres 30.6.2020
Son dakika haberi | BM Mali'deki barış misyonunun görev süresini uzattı
Oy birliğiyle kabul edilen ve Fransa'nın sunduğu BMGK kararında, ABD'nin ısrarıyla BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in misyonun olası bir çıkış stratejisinin önünü açacak uzun vadeli bir yol haritası oluşturarak bunu Mart 2021'de sunması talebi de yer aldı.
Antonio Guterres 29.6.2020
BM'den İsrail'in ilhak planına tepki: "İsrail'in işgalleri hukuksuzdur"
"İlhak, onlarca yıldır süren çatışmaları arttıracak" Bachelet, "İlhakın kesin sonuçları tahmin edilemez, ama muhtemelen Filistinliler, İsrail'in kendisi ve bölge için felaketlere neden olacak. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres İsrail hükümetini ilhak planlarından vazgeçmeye çağırdı ve ben bunu yüzde 100 destekleyerek İsrail'i bu çağrıya uymaya çağırıyorum.
Antonio Guterres 25.6.2020
Guterres: "BM Sözleşmesi'nin 75. yılında uluslararası iş birliğini yeniden şekillendirmeliyiz"
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, "BM Sözleşmesi'nin 75. yıl dönümünü kutladığımız bugün önümüze bakmalı ve uluslararası iş birliğini yeniden şekillendirmeliyiz.
Şu an buradasınız: Antonio Guterres Haberleri | Antonio Guterres Kimdir - Haberler - Antonio Guterres haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Antonio Guterres kimdir, hayatı ve biyografisi. ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Kraft'tan Rusya ve Çin'e İran uyarısı Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.8.2020 01:00:41. #1.15#
title