ANTONİO GUTERRES HABERLERİ

Antonio Guterres haber, Antonio Guterres son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Antonio Guterres

Antonio Guterres

Doğum Yeri Portekiz
Doğum Tarihi 30.4.1949

Antonio Guterres Kimdir ?

Antonio Guterres, 30 Nisan 1949 tarihinde Lizbon, Portekiz‘de doğmuştur. Tam adı António Manuel de Oliveira Guterres’dir. Instituto Superior Técnico, Camões Secondary School’da fizik ve elektrik mühendisliği okuyarak 1971 yılında mezun oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Antonio Guterres - 14.06.2021
BM, İsrail'deki yeni hükümetten Filistin konusunda "iyi niyetli" hareket etmesini bekliyor
Sözcü Haq, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in İsrail'deki yeni hükümeti tebrik ettiğini ve bu hükümetle birlikte çalışmayı sabırsızlıkla beklediğini dile getirdi.
Antonio Guterres - 10.06.2021
Uluslararası komite, Etiyopya'da 350 bine yakın kişinin kıtlıkla karşı karşıya olduğunu rapor etti
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in de kıtlık uyarısının ardından dün bu iddiayı reddeden Etiyopya hükümeti, bölgede kıtlık riski bulunmadığını savundu.
Antonio Guterres - 09.06.2021
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, G7 Liderler Zirvesi'ne katılacak
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, 11-13 Haziran'da İngiltere'de düzenlenecek G7 Zirvesi'ne katılacak.
Antonio Guterres - 09.06.2021
Etiyopya: Tigray bölgesinde "kıtlık" riski bulunmuyor
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, dün yaptığı açıklamada, Etiyopya'da hükümet ile yerel güçler arasında çatışmaların yaşandığı ülkenin kuzeyinde bulunan Tigray bölgesi için "kıtlık" uyarısında bulunmuştu.
Antonio Guterres - 09.06.2021
Son dakika! İran Dışişleri Bakanı Zarif oy kullanma haklarının askıya alınması nedeniyle Guterres'e mektup yazdı
Edinilen son dakika haberine göre İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Birleşmiş Milletler'e (BM) ödemek zorunda oldukları finansal katkıyı geciktirdikleri için Genel Kurul'daki oy kullanma hakkını geçici olarak kaybetmeleri üzerine BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'e mektup gönderdi.
Antonio Guterres - 08.06.2021
BM'den Dünya Okyanus Günü'nde "denizlerimiz plastik atıklarla boğuluyor" uyarısı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, 8 Haziran Dünya Okyanus Günü'nde, "okyanusların plastik atıklarla boğulduğuna" dikkati çekerek uyarıda bulundu.
Antonio Guterres - 08.06.2021
HRW'den BM Genel Sekreterliğine ikinci kez aday olan Guterres'e insan haklarına öncelik çağrısı
NEW İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreterliğine ikinci kez aday gösterilen Antonio Guterres'e insan haklarını öncelikleri yapması çağrısında bulundu.
Antonio Guterres - 08.06.2021
BM'den Etiyopya'nın Tigray bölgesi için "kıtlık" uyarısı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Etiyopya'da hükümet ile yerel güçler arasında çatışmaların yaşandığı ülkenin kuzeyinde bulunan Tigray bölgesi için "kıtlık" uyarısında bulundu.
Antonio Guterres - 06.06.2021
Son Dakika | Burkina Faso'daki terör saldırısında ölenlerin sayısı 160'a yükseldi
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, "alçakça" olarak tanımladığı saldırıyı şiddetle kınarken, uluslararası toplumun bölgede terörle mücadele eden devletlere desteğini artırması çağrısında bulundu.
Antonio Guterres - 04.06.2021
Lübnan, Uluslararası Lübnan Mahkemesi'nin çalışmalarını sürdürmesi için BM'den finansal destek istedi
Ülkenin resmi ajansı NNA'da yer alan habere göre, Başbakan Diyab, eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri suikastının BM'ye devredilmesi üzerine 2006 yılında BM Güvenlik Konseyinin (BMGK) kararıyla kurulan Uluslararası Lübnan Mahkemesi ile ilgili BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'e bir mektup gönderdi.
Antonio Guterres - 03.06.2021
İran'dan BM'de oy kullanma hakkının askıya alınmasına tepki
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres dün yaptığı açıklamada, İran'ın da aralarında bulunduğu 7 ülkenin ödemedikleri borçları nedeniyle BM Genel Kurulu'ndaki oy kullanma hakkını kaybettiğini açıklamıştı.
Antonio Guterres - 02.06.2021
Uluslararası Lübnan Mahkemesi finansal kriz sebebiyle kapanabilir
Açıklamada, Mahkemenin finansal durumdan BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'i haberdar ettiği aktarıldı.
Antonio Guterres - 01.06.2021
Berlin'de 23 Haziran'da düzenlenecek İkinci Libya Konferansı için katılımcı ülkelere davet gönderildi
Açıklamada, Dışişleri Bakanı Heiko Maas ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres'in Berlin sürecine katılan ülkeleri ve örgütleri 23 Haziran'da Dışişleri Bakanlığında düzenlenecek İkinci Berlin Libya Konferansı'na davet ettiği belirtildi.
Antonio Guterres - 28.05.2021
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan Guterres'e "dengeli duruş" teşekkürü
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'e, 27-29 Nisan'da Cenevre'de düzenlediği 5+BM gayriresmi Kıbrıs toplantısında sergilediği dengeli duruşundan ötürü teşekkür etti.
Antonio Guterres - 28.05.2021
Malezya Başbakanı Muhyiddin, BM Genel Sekreteri Guterres ile Myanmar ve Filistin'i konuştu
KUALA Malezya Başbakanı Muhyiddin Yasin, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile Myanmar'da askeri darbe sonrası yaşanan çatışmalar ve Filistin'de İsrail'in sivillere yönelik saldırılarını konuştu.
Antonio Guterres - 28.05.2021
Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü, Belarus'un zorla uçak indirmesine ilişkin soruşturma başlatacak
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ve BM Güvenlik Konseyi'ndeki Avrupa ülkeleri ile ABD, ICAO'ya olayın soruşturulması için çağrı yapmıştı.
Antonio Guterres - 25.05.2021
Mali'de eski darbe lideri, Geçiş Konseyi Başkanı ve Başbakanı görevden aldı
Mali'de geçen yıl yapılan askeri darbeyi düzenleyen ve şimdiki Geçiş Konseyinin Başkan Yardımcılığını yürüten Assimi Goita, Geçiş Konseyi Başkanı Bah N'Daw'ı ve Başbakan Moctar Ouane'yi görevden aldığını duyurdu.
Antonio Guterres - 24.05.2021
BM, yolcu uçağının zorla Belarus'a indirilmesine ilişkin "şeffaf ve bağımsız soruşturma" çağrısında bulundu
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Miletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Belarus yönetiminin bir yolcu uçağını "zorla" başkent Minsk'e indirmesi ve uçaktaki muhalif bir gazeteciyi gözaltına almasına ilişkin "şeffaf ve bağımsız soruşturma yürütülmesi" çağrısı yaptı.
Antonio Guterres - 24.05.2021
74. Dünya Sağlık Asamblesi Cenevre'de başladı
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının "bitmekten çok uzak olduğu" uyarısında bulundu.
Antonio Guterres - 23.05.2021
BM Filistin Temsilcisi Mansur, Filistin halkını desteklemeyen bir BMGK açıklamasına ihtiyaç olmadığını söyledi
Açıklamada, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in bölgede kapsamlı ve hızlı bir yeniden inşa ve toparlanma süreci için uluslararası topluma yaptığı çağrıya da tam destek verildiği vurgulanmıştı.
Antonio Guterres - 22.05.2021
BMGK'dan İsrail ve Hamas'a çağrı: "Ateşkese bağlı kalın"
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in söz konusu bölgede kapsamlı ve hızlı bir yeniden inşa ve toparlanma süreci için yaptığı çağrının desteklendiği de ifade edildi.
Antonio Guterres - 22.05.2021
BM Güvenlik Konseyi'nden İsrail ve Hamas'a "ateşkese bağlı kalınması" çağrısı
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in bölgede kapsamlı ve hızlı bir yeniden inşa ve toparlanma süreci için uluslararası topluma yaptığı çağrıya da tam destek verildiği vurgulandı.
Antonio Guterres - 21.05.2021
Pakistan Dışişleri Bakanı Kureyşi, BM Genel Sekreteri ile Filistin'i görüştü
Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile Filistin'deki son durumu görüştü.
Antonio Guterres - 21.05.2021
Son dakika haberi: Almanya, İsrail ile Hamas arasındaki ateşkesi memnuniyetle karşıladı
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'in de taraflara ateşkese uyma çağrısında bulunduğunu anımsatan Seibert, "Önemli olan şimdi Gazze Şeridi'ndeki halk için insani yardımın hızlı şekilde devam etmesidir.
Antonio Guterres - 21.05.2021
Son dakika haber! BM, Gazze'de ateşkesi memnuniyetle karşıladı, ateşkesin uygulanması çağrısı yaptı
Son dakika gündem haberi: BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Gazze'de İsrail ve Hamas arasında varılan ateşkesi memnuniyetle karşıladı, taraflara ateşkesin uygulanması çağrısı yaptı.
Antonio Guterres - 21.05.2021
Son dakika haberleri! BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Gazze'de İsrail ve Hamas arasında varılan ateşkesi memnuniyetle karşıladı, taraflara ateşkesin uygulanması...
Gelen son dakika haberine göre BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Gazze'de İsrail ve Hamas arasında varılan ateşkesi memnuniyetle karşıladı, taraflara ateşkesin uygulanması çağrısı yaptı.
Antonio Guterres - 20.05.2021
Son dakika haberleri | Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile görüştü
Son dakika haberi... BİRLEŞMİŞ Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile Filistin sorunu başta olmak üzere Afganistan, Libya ve Suriye'deki gelişmeleri görüştü.
Antonio Guterres - 20.05.2021
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, BM Genel Kurulu'nun Filistin'e ilişkin toplantısında, "Çatışmalar derhal durmalı, ateşkes ilan edilmeli" dedi.
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, BM Genel Kurulu'nun Filistin'e ilişkin toplantısında, "Çatışmalar derhal durmalı, ateşkes ilan edilmeli" dedi.
Antonio Guterres - 20.05.2021
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres: "Yeryüzünde bir cehennem varsa o da Gazze'deki çocukların hayatlarıdır. Çatışmalar derhal durmalı."
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres: "Yeryüzünde bir cehennem varsa o da Gazze'deki çocukların hayatlarıdır.
Antonio Guterres - 19.05.2021
Mahmud Abbas: "İsrail'in gerginliği tırmandırmayı sürdürmesi, siyasi bir çözüm başlatılmasını gerektiriyor"
Filistin resmi haber ajansı WAFA'nın haberine göre, Abbas, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Antonio Guterres - 19.05.2021
BMGK'da İsrail'in Filistin'e saldırısına ilişkin 4'üncü kez sonuç çıkmadı
"Gazze'deki medya bürolarının yıkılması son derece endişe vericidir" BMGK, İsrail ve Filistin arasındaki devam eden çatışmalar ve İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği hava saldırılarını görüşmek üzere 16 Mayıs'ta 3'üncü kez toplanmıştı. BM Genel Sekreteri Antonio Guterres toplantıda yaptığı konuşmada ise, İsrail-Filistin arasındaki ölümcül şiddetin derhal sona ermesi çağrısında bulunmuş, çatışmanın bölgeyi "kontrol edilemez" bir krize sürükleyebileceği konusunda uyarmıştı.
Antonio Guterres - 18.05.2021
Son Dakika | Filistin'den Uluslararası Ceza Mahkemesine İsrail'in "savaş suçlarını" soruşturması çağrısı
BMGK'nin İsrail'in saldırıları karşısındaki eylemsizliği "utanç verici" BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'ten Gazze'deki Filistinliler için acil insani yardım çağrısı yapmasını talep eden Mansur, BM Güvenlik Konseyi'nin birlik olup İsrail'in saldırganlığı karşısında harekete geçememesini ise "utanç verici" olarak nitelendirdi.
Antonio Guterres - 17.05.2021
Ürdün Kralı, İsrail'in kışkırtıcı eylemlerinin bölgeyi gerginliğe sürüklediğini söyledi
Kraliyet Divanından yapılan yazılı açıklamada, Kral Abdullah'ın Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiği bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Antonio Guterres Haberleri | Antonio Guterres Kimdir - Haberler - Antonio Guterres haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Antonio Guterres kimdir, hayatı ve biyografisi. BM, İsrail'deki yeni hükümetten Filistin konusunda iyi niyetli hareket etmesini
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.6.2021 07:08:24. #1.16#

title