Adalar Haberleri

Adalar haber, Adalar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Adalar - 09.09.2021
Son dakika haberleri | Milli Savunma Bakanı Akar, "Adalar Denizi ve Yunanistan ile Komşuluk İlişkileri Sorunları Sempozyumu"nda konuştu: (1)
Son dakika habere göre Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kıbrıs Rum kesiminde Atatürk'ün anlatıldığı kitabın sayfasının yırtılması kararına ilişkin, "Bu çarpık ve düşmanca zihniyetin yeni bir örneğidir.
Adalar - 29.08.2021
Çin bandıralı 2 gemi Doğu Çin Denizi'nde Japonya kara sularına girdi
Çin bandıralı 2 sahil güvenlik gemisinin Doğu Çin Denizi'ndeki tartışmalı Senkaku Adaları etrafında Japonya kara sularına girdiği bildirildi.
Adalar - 20.08.2021
Çin bandıralı 4 gemi Doğu Çin Denizi'nde Japonya kara sularına girdi
Çin bandıralı 4 sahil güvenlik gemisinin Doğu Çin Denizi'ndeki tartışmalı Senkaku Adaları etrafında Japonya kara sularına girdiği bildirildi.
Adalar - 18.08.2021
Japonya'dan Güney Kore heyetinin tartışmalı adalara ziyaretine protesto
Japonya, Güney Koreli milletvekili heyetinin tartışmalı statüdeki Takeşima adaları ziyaretini protesto etti.
Adalar - 13.08.2021
Japonya'dan bu yıl karasularını ihlal eden Çin'e ait 80 balıkçı gemisine "bölgeyi terk et" uyarısı
Japonya bu yıl bölgede bulunan tartışmalı Senkaku Adaları etrafındaki karasularını ihlal ederek yasa dışı avlanan Çin'e ait 80 gemiye "bölgeyi terk et" emri verdi.
Adalar - 27.07.2021
Milli Savunma Bakanı Akar'dan Yunanistan'a "Silahlanma yarışı" tepkisi
Türkiye'nin hukuktan, diyalogdan ve iyi komşuluk ilişkilerinden yana olduğunu bir kez daha vurgulayan Bakan Akar, şunları söyledi: "Bunu samimi olarak söylüyoruz. Bir tarafta Lozan diğer tarafta Paris antlaşmaları söz konusu. Yunan komşularımız bunları dahi yok saymak, göz ardı etmek gibi bir eğilime giriyor. Bunları kabul etmemiz mümkün değil. Anlaşmalarla gayri askeri statüde olan adalar var.
Adalar - 19.07.2021
Adalar'a tahsis edilen tek kurban kesim alanına Adalılardan tepki
Adalar'a tahsis edilen tek kurban kesim alanına Adalılardan tepki Adalar halkından kurban kesim alanı isyanı Adalar ilçesinde geçmiş dönemlerde her adada kurban kesilebilirken, bu sene kurban kesiminin yalnızca Büyükada'da gerçekleşebilecek olması, kurban kesmek isteyen ada halkından tepki çekti.
Adalar - 17.07.2021
İstanbul'un 220 yangın gönüllüsü iş başında
Yangın gönüllü çalışmasının 2020 yılından itibaren başladığını belitten İstanbul Orman Bölge Müdür yardımcısı Erdal Şahan, " Orman Genel Müdürlüğü'müzün 2019 yılında çıkarmış olduğu Orman yangın gönüllüğü yönetmeliği kapsamında 2020 yılından bu yana gönüllü eğitimlerini yapmaktayız. Bizim amacımız halkımızı orman yangınlarına karşı bilinçlendirmek. Orman yangınları söndürme çalışmaları esnasında da bilinçli bir şekilde orman teşkilatına karşı yardımcı olmalarını sağlamak. Toplu belli dönemlerde eğitimler planlıyoruz. Bu işin uzmanı orman mühendisi arkadaşlarımız ve yangın uzmanı arkadaşlarımız tarafından gerek orman yangınları gerekse orman yangınları söndürme anında ki iş güvenliği konularından eğitimler veriliyor. Orman yangınlarının nasıl söndürüleceği ve bu söndürme aşamaları çerçeveleri konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar Kendilerine hem teorik hem de uygulamaları olarak anlatılıyor. Eğitim bitiminde de bir tatbikat yapılıyor. Adalar özelinde geçen yıl yaşamız olduğumuz bir yangında vatandaşımız bize yardımcı oldu.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Adalar Haber, Adalar Son Dakika Haberleri - Haberler - Adalar haber sayfamızda Adalar haberleri okuyabilir, Adalar son dakika haberleri ve güncel Adalar gelişmelerini görebilirsiniz. İstanbul su kesintisi! 17 Kasım Çarşamba İstanbul'da sular saat kaçta gi
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.11.2021 18:29:37. #1.14#

title