Adalar Haberleri

Adalar haber, Adalar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Adalar - 21.11.2020
Son dakika haberleri | DHA YURT BÜLTENİ - 6
Kuzey Ege Denizi'nde 3 gündür etkili olan poyraz fırtınası, Gökçeada'ya deniz ulaşımında aksamalara yol açıyor. Çanakkale Boğazı ile Adalar hattında yolcu ve araç taşımacılığı yapan Gestaş firması, Gökçeada-Kabatepe arasında bugünkü bazı feribot seferlerinin iptal edildiğini duyurdu.
Adalar - 21.11.2020
Kuzey Ege'de feribot seferlerine fırtına engeli
Çanakkale Boğazı ile Adalar Hattı'nda ulaşımı sağlayan GESTAŞ AŞ'den yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle Kabatepe'den Gökçeada'ya saat 13.
Adalar - 19.11.2020
AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Acar'dan Odunpazarı Belediyesinin belirlediği alkollü yerlere ilişkin ziyaret
AK Parti İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Acar, Vişnelik Mahallesi Kayıhan Sokak'ta, İstiklal Mahallesi Başarılı Sokak ve Adalar Sokak'ta yapılması planlanan "barlar sokağı"na tepki gösteren vatandaşları, esnafı ve mahalle muhtarlarını ziyaret etti.
Adalar - 19.11.2020
Gökçeada ve Güney Marmara'da tüm feribot seferleri iptal edildi
KUZEY Ege Denizi ile Marmara Denizi'nde fırtına nedeniyle bugün Gökçeada-Kabatepe ile Güney Marmara arasında yapılması planlanan tüm tarifeli feribot seferleri iptal edildi.  Meteoroloji tarafından Kuzey Ege Denizi için poyraz fırtınası uyarısı üzerine, Çanakkale Boğazı ile adalar hattında yolcu ve araç taşımacılığı yapan Gestaş firmasından feribot seferleri için iptal duyurusu geldi.
Adalar - 18.11.2020
Güney Marmara'da feribot seferlerine fırtına engeli
Erdek ile Adalar Hattı'nda ulaşımı sağlayan GESTAŞ AŞ'den yapılan açıklamada, yarın Erdek, Balıklı, Avşa, Marmara ve Ekinlik hattında beklenen olumsuz hava şartları nedeniyle, yapılması planlanan tüm seferlerin iptal edildiği duyuruldu.
Adalar - 18.11.2020
Son dakika haberi! Çanakkale'de deniz yolu taşımacılığında HES kodu uygulaması başladı
Son dakika haberine göre ÇANAKKALE Boğazı ile adalar hattında yolcu ve araç taşımacılığı yapan Gestaş firması, koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında Hayat Eve Sığar (HES) kodu uygulaması başlattı.
Adalar - 17.11.2020
Iota kasırgası Kolombiya'yı 5'inci kategoride vurdu
Güney Amerika ülkesi Kolombiya'nın kuzeyindeki Providencia ve San Andres adalarında etkili olan lota, kategori 5'inci seviyeye yükseldi.
Adalar - 17.11.2020
Çanakkale'de deniz yolculukları "HES" kodu ile yapılacak
Çanakkale Boğazı ile adalar hattındaki deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ AŞ, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yolculukların Hayat Eve Sığar (HES) kodu ile yapılacağını duyurdu.
Adalar - 16.11.2020
Türkiye genelinde satılık konut fiyatlarında yükseliş devam ediyor
Adalar İstanbul'un yeni gözdesi olmaya devam ediyor İstanbul'da ekimde bir önceki aya göre ortalama satılık konut fiyatları yüzde 2,6 arttı.
Adalar - 13.11.2020
Duterte'den Çin'e, Güney Çin Denizi'nde uluslararası mahkeme kararlarına uyma çağrısı
Pekin yönetiminin Güney Çin Denizi'ndeki adalara üs inşa ederek egemenlik hakkı iddiasına, bölge ülkelerinin yanı sıra ABD de karşı çıkıyor.
Adalar - 13.11.2020
Çin'den Japonya ve ABD'ye Senkaku Adaları tepkisi
Japonya Başbakanı Yoshihide Suga'nın; ABD'nin yeni seçilen Başkanı Joe Biden'in, Senkaku Adaları'nın savunmasında Washington'un Japonya'ya destek vereceğini söylediğine dair ifadelerine Çin'den tepki geldi.
Adalar - 12.11.2020
İBB Meclisinde 39 ilçenin 2021 yılı bütçesi onaylandı
Bütçesi en düşük olan belediye ise Adalar oldu.
Adalar - 12.11.2020
ASEAN, Güney Çin Denizi'nde barışçıl çözüm istiyor
Güney Çin Denizi Anlaşmazlığı? Çin, 1947'de yayımladığı haritayla egemenlik ihtilaflarının yaşandığı Güney Çin Denizi'nin yüzde 80'i üzerinde hak iddiasında bulunurken, yeraltı kaynakları açısından zengin bölgede başta Filipinler olmak üzere aralarında Vietnam, Brunei ve Malezya'nın da bulunduğu komşu ülkelerle egemenlik tartışmaları yaşıyor.? Pekin yönetiminin Güney Çin Denizi'ndeki adalara üs inşa ederek egemenlik hakkı iddiasına, bölge ülkelerinin yanı sıra ABD de karşı çıkıyor.
Adalar - 11.11.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Güney Pasifik Okyanusu'nda yer alan adalar topluluğu Vanuatu'da ilk Kovid-19 vakasına rastlandı.
Adalar - 11.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 19
Seferihisar açıklarında 30 Ekim'de saat 14.51'de, 6.6 büyüklüğünde yıkıcı bir deprem meydana geldi. Ege ve Marmara'da da hissedilen depremde onlarca ev yıkılırken, 115 vatandaş yaşamını yitirdi. 6.6 büyüklüğündeki deprem sonrasında 47'si büyüklüğü 4'ün üzerinde 3 bini aşkın artçı sarsıntı yaşandı. Deprem tedirginliği yaşayan İzmirliler, bu sabah merkez üssü Ege Denizi ve Aydın'ın Kuşadası ilçesi açıkları olan 4.8 büyüklüğündeki yeni bir depremle korktu. Depremin hissedildiği İzmir'de vatandaşlar tekrar sokaklara çıktı. DEÜ DAUM Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, yaşanan depremlerle ilgili değerlendirme yaptı. Akıllara gelen İzmir'de daha büyük bir deprem yaşanır mı sorusuna da yanıt veren Sözbilir, şunları söyledi: "Ana şoktan itibaren 3 bini aşkın deprem oldu. 80 kilometre uzunluğunda, 20 kilometre genişliğindeki bir zon boyunca artçı depremler oldu. Kırılan fay Sisam adasının kuzeyinde yer alıyor. Ana şokta o yaklaşık 40 kilometre uzunluğunda bir kırılma gerçekleştirdi. Şu an artçılar yan faylarda gerçekleşiyor, tetiklenme sonucu." Deprem sonucu hasarın Bayraklı'da oluşmasının nedenini zemine bağlayan Sözbilir, ayrıca binaların deprem yönetmeliğine uygun olmamasının da etkili olduğunu kaydetti. Karada 17, denizde ise 50'ye yakın fay bulunduğunu belirten Sözbilir, bunların deprem üretmesi durumunda Çanakkale'den İzmir ve Muğla'ya kadar kıyı kesiminde hasar oluşturabileceğini ifade etti. Şu an beklenmesi gereken bir deprem değil de artçı sarsıntı olduğunu ifade eden Sözbilir, "Şu an aslında beklenen deprem anlamında artçı sarsıntı. Oda 5.2, 5.4 büyüklüğünde artçılar yaşanabilir. Başka bir faya geçilmediği takdirde daha büyük bir deprem beklenmiyor" dedi Adalar Denizi'nin çeşitli noktalarında fayların yer aldığını Prof.
Adalar - 11.11.2020
Vanuatu'da ilk Kovid-19 vakası kaydedildi
Çin'in Vuhan kentinde başlayarak tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) Güney Pasifik Okyanusu'nda yer alan adalar topluluğu Vanuatu'ya ulaştı.
Adalar - 7.11.2020
AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Acar'dan Odunpazarı Belediye Meclisi önerisine tepki
Acar, yaptığı yazılı açıklamada, Odunpazarı Belediyesinde CHP'li Meclis üyeleri tarafından Odunpazarı bölgesindeki Adalar Sokak, Başarılı Sokak, Kayıhan Sokak, Fakülte Sokak, Sarılar Sokak, Nilüfer Sokak ve Karacaşehir Mahallesi 511.
Adalar - 5.11.2020
Gökçeada'ya yarınki tüm feribot seferleri iptal edildi
Çanakkale Boğazı ile adalar hattında yolcu ve araç taşımacılığı yapan Gestaş firması, Kuzey Ege Denizi'nde beklenen fırtına nedeniyle yarın Gökçeada-Kabatepe hattındaki tüm tarifeli feribot seferlerinin iptal edildiğini duyurdu.
Adalar - 5.11.2020
Kuzey Ege'de feribot seferlerine fırtına engeli
Çanakkale Boğazı ile Adalar Hattı'nda ulaşımı sağlayan GESTAŞ AŞ yetkililerince, yarın Kabatepe-Gökçeada hattında, olumsuz hava şartları nedeniyle yapılması planlanan tüm seferlerin karşılıklı olarak iptal edildiği duyuruldu.
Adalar - 2.11.2020
Çin gemilerinin Japonya'nın kontrolündeki takımadaların etrafında gezdiği tespit edildi
Çin Sahil Güvenlik gemilerinin Doğu Çin Denizi'nde Japonya'nın kontrolündeki tartışmalı Senkaku adaları etrafında dolaştığı tespit edildiği bildirildi.
Adalar - 1.11.2020
Sakarya Üniversitesi depreme ilişkin değerlendirme raporu hazırladı Açıklaması
Raporda, Batı Anadolu ve Adalar Denizi'nin oldukça diri bir tektonizmaya ve depremselliğe sahip olduğu ve Batı Anadolu'da son 30 yıl içinde 3 yıkıcı büyük deprem meydana geldiği aktarılarak, Türkiye'nin 2017'de Adalar Denizi sahilleri boyunca 3 yıkıcı depreme maruz kaldığı anımsatıldı.
Adalar - 28.10.2020
Heybeliada'da orman yakan sanığa 10 yıldan az olmamak üzere hapis istendi
Yüksel KOÇ / İstanbul DHA Heybeliada'da orman yakan Sedat Demir hakkında, "Kasten orman yakmak" suçundan 10 yıldan az olmamak üzere hapis ve 10 bin güne kadar adli para cezası istemi ile dava açıldı. Yangın sonucu 61 bin 805 metrekare ormanın yandığı belirtilen iddianamede, şüphelinin her iki elinde de yanıcı ve yakıcı özelliğe sahip aseton kalıntılarının tespit edildiği belirtildi.  Heybeliada'da 12 Temmuz 2020 tarihinde meydana gelen orman yangınına ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı. Adalar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan fezlekenin gönderildiği İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, görgü tanıklarının yangın sonrası elinde bidonla koşan kırmızı şapkalı birini gördükleri yönünde bilgi verdikleri belirtildi.
İmsak06:25
Öğle12:56
İkindi15:24
Akşam17:46
Yatsı19:11
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Adalar Haber, Adalar Son Dakika Haberleri - Haberler - Adalar haber sayfamızda Adalar haberleri okuyabilir, Adalar son dakika haberleri ve güncel Adalar gelişmelerini görebilirsiniz. Son dakika haberleri | DHA YURT BÜLTENİ - 6.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 04:09:42. #1.14#
title