YUNUS EMRE ENSTİTÜSÜ HABERLERİ

Yunus Emre Enstitüsü Haberleri

Yunus Emre Enstitüsü haber, Yunus Emre Enstitüsü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yunus Emre Enstitüsü - 15.01.2021
Yunus Emre Enstitüsü, Londra, Washington ve Berlin'de kısa film festivali düzenleyecek
Yunus Emre Enstitüsü (YEE) kültür faaliyetlerine Londra, Berlin ve Washington şubelerinin düzenleyeceği "Cut Short, Live Long" çevrimiçi kısa film festivaliyle devam edecek.
Yunus Emre Enstitüsü - 14.01.2021
Ürdün'de "Yıldız Sarayı Fotoğraf Koleksiyonu" sergilendi
Etkinliğe Türkiye'nin Amman Büyükelçisi İsmail Aramaz, Amman Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Müdürü Cengiz Eroğlu, eski Ürdün Kültür ve Gençlik Bakanı Muhammed Ebu Rumman'ın yanı sıra bazı yabancı ülkelerin büyükelçileri katıldı.
Yunus Emre Enstitüsü - 09.01.2021
Müzik sektörü çalışanlarına destek ödemeleri bu ay başlayacak
Bakanlıktan yapılan açıklamada, salgın döneminde mağdur olan ve gelir kaybına uğrayan müzik sektörü çalışanlarına destek olmak amacıyla Bakanlığa bağlı Yunus Emre Enstitüsü, müzik sektöründe faaliyet gösteren 6 büyük sivil toplum kuruluşu ve 3 müzik meslek birliğinin iş birliğiyle yürütülen programın son aşamasına gelindiği belirtildi.
Yunus Emre Enstitüsü - 08.01.2021
Pandemide gelir kaybına uğrayan müzik sektörü çalışanlarına destek
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, salgın döneminde mağdur olan ve gelir kaybına uğrayan müzik sektörü çalışanlarına destek olmak amacıyla destek programı başlatıldığı anımsatıldı. Bakanlığa bağlı Yunus Emre Enstitüsü, müzik sektöründe faaliyet gösteren 6 büyük sivil toplum kuruluşu ve 3 müzik meslek birliğinin iş birliğiyle yürütülen destek programının son aşamasına gelindiği belirtilerek, "16 Aralık 2020 tarihinde başlayan ve 25 Aralık 2020 tarihinde sona eren başvuru süresince toplam 29 bin 679 başvuru yapılmıştır.
Yunus Emre Enstitüsü - 08.01.2021
Yunus Emre Enstitüsünün kültür diplomasisi dünya genelinde geniş kabul görüyor (1)
Yunus Emre Enstitüsü Başkanı (YEE) Prof. Dr. Şeref Ateş'in konuşması Yunus Emre Enstitüsünün kültür diplomasisi dünya genelinde geniş kabul görüyor Yunus Emre Enstitüsü Başkanı (YEE) Prof. Dr.
Yunus Emre Enstitüsü - 04.01.2021
Yunus Emre Enstitüsü'nden Azez belgeseli
Yunus Emre Enstitüsü (YEE), Suriye'deki savaş sonrası yaşananları anlatan belgesel hazırladı.
Yunus Emre Enstitüsü - 01.01.2021
"12. İstanbul Edebiyat Festivali", edebiyat gündemi değerlendirmesiyle sona erdi
Yunus Emre ve Mehmet Akif Ersoy gibi şahsiyetlerin Türki Cumhuriyet ülkelerinin yanı sıra yurt dışında birçok yerde de çeşitli etkinliklerle ele alınması gerektiğini vurgulayan Doğan, Yunus Emre Enstitüsü, TİKA ve Türkiye Maarif Vakfı'nın bu konuda geri durmaması gerektiğini ifade etti.
Yunus Emre Enstitüsü - 29.12.2020
Yusuf Kaplan: "Yunus, Türkiye'nin ruhunu yeniden keşfetmemizi sağlayabilecek bir dünyadır"
"Bizim Yunus'la, Mevlana'yla herhangi bir akrabalığımız yok. Gövdeyle baş birbirinden koptu" Yunus Emre Enstitüsü'nün Türkçe öğretmekten daha önemli işleri olması gerektiğini belirten Kaplan, "Yunus Emre Enstitülerinin benim dünyaya söyleyeceğim sözü söylemesi lazım.
Yunus Emre Enstitüsü - 28.12.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Resim ve Heykel Müzesi'nin açılışında konuştu Açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şöyle devam etti: "Sınırlarımız içinde tüm bunları yaparken yurt dışındaki kültürel varlıklarımızı da asla ihmal etmiyoruz. TİKA ve Yunus Emre Enstitüsü başta olmak üzere ilgili kurumlarımız vasıtasıyla nerede bir ata yadigarı eserimiz varsa, sahip çıkıyoruz.
Yunus Emre Enstitüsü - 24.12.2020
Sanatçı Orhan Gencebay, YEE'nin "Müzik ve Kültürlerarası Diyalog" etkinliğine katıldı
Sanatçı Orhan Gencebay, Yunus Emre Enstitüsü (YEE) tarafından, Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Kültürlerarası Diyalog Programı kapsamında çevrimiçi düzenlenen "Müzik ve Kültürlerarası Diyalog" etkinliğine katıldı.
Yunus Emre Enstitüsü - 22.12.2020
Son dakika haber... Lübnan Üniversitesi Türkoloji Bölümü ilk mezunlarını verdi
Ülkenin tek kamu üniversitesi Lübnan Üniversitesinde 2017 yılında, Yunus Emre Enstitüsünün (YEE) katkılarıyla eğitime başlayan Türkoloji Bölümü'nde okuyan 13 öğrenci, 3 yıllık eğitimlerini başarıyla tamamladı.
Yunus Emre Enstitüsü - 22.12.2020
TBMM Başkanı Şentop, "Osmanlı Rumelisi'nden Günümüze Gönül Mirası" konulu panelde konuştu: (2)
21 Aralık Türkçe Eğitim Günü dolayısıyla Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te bulunan Şentop, Yunus Emre Enstitüsü (YEE), Okçular Vakfı ve Uluslararası Balkan Üniversitesi (İBU) iş birliğinde düzenlenen "Osmanlı Rumelisi'nden Günümüze Gönül Mirası" konulu panelde konuştu.
Yunus Emre Enstitüsü - 20.12.2020
TBMM Başkanı Şentop ve beraberindeki parlamento heyeti Kuzey Makedonya'yı ziyaret edecek
Okçular Vakfı ve Yunus Emre Enstitüsünün, Türk Okçuluğunun Tarihi Serüveni Başlıklı Sergisi'nin açılışını yapacak Şentop, Uluslararası Balkan Üniversitesini (UBÜ) de ziyaret edecek ve burada gençlere hitap edecek.
Yunus Emre Enstitüsü - 16.12.2020
Yunus Emre Enstitüsünden Kiev'de "Türkçe Sesletim ve Duyumsama Atölyesi"
Yunus Emre Enstitüsü (YEE) tarafından Ukrayna'nın başkenti Kiev'de "Türkçe Sesletim ve Duyumsama Atölyesi" yapıldı.
Yunus Emre Enstitüsü - 14.12.2020
Yunus Emre Enstitüsünden Mısır'da Türkçe Sesletim ve Duyumsama Atölyesi
Yunus Emre Enstitüsü (YEE) tarafından Mısır'ın başkenti Kahire'de "Türkçe Sesletim ve Duyumsama Atölyesi" yapıldı.
Yunus Emre Enstitüsü - 12.12.2020
Kırgızistan'dan Uluslararası 4. Issık Göl Forumu için Türkiye'ye teşekkür
Kırgızistan'ın ev sahipliğinde dün Bişkek'te düzenlenen Uluslararası 4. Issık Göl Forumu'nun ilk oturumuna, Doğu ile Batı Arasında Anadolu Kültür Projeleri Platformu ve Cengiz Aytmatov Uluslararası Issık Göl Forumu Derneği iş birliğiyle, Kültür ve Turizm Bakanlığının himayesinde, Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Yunus Emre Enstitüsü destek sağlamıştı.
Yunus Emre Enstitüsü - 12.12.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
"Müzik Susmasın" Kültür ve Turizm Bakanlığı Yunus Emre Enstitüsü (YEE), yeni tip koronavirüs ile mücadele sürecinde, müzisyenleri teşvik etmek amacıyla proje başlattı.
Yunus Emre Enstitüsü - 11.12.2020
Kazakistan'da çocuklar yaptıkları resimlerle okul özlemlerini anlattı
NUR Kazakistan'ın başkenti Nur Sultan'da Yunus Emre Enstitüsü (YEE), "Okul Özlemi" konulu resim yarışması düzenledi.
Yunus Emre Enstitüsü - 11.12.2020
Son Dakika | Kültür ve Turizm Bakanlığından salgınla mücadelede "Müzik Susmasın" desteği
Son dakika gündem haberine göre Kültür ve Turizm Bakanlığı Yunus Emre Enstitüsü, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele sürecinde, müzisyenleri teşvik etmek amacıyla proje başlattı.
Yunus Emre Enstitüsü - 10.12.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 11 Aralık 2020
(Ankara/09.30) KÜLTÜR SANAT 1- Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın himayesinde, Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Yunus Emre Enstitüsü'nün desteğiyle Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te "Cengiz Aytmatov Uluslararası Issık Göl 4.
Yunus Emre Enstitüsü - 10.12.2020
Son dakika haberi! Avusturalyalı Büyükelçi, Afganistan soruşturmasını Avusturalya makamlarının yapmasını istedi
Büyükelçi Neuhaus, Amsterdam Yunus Emre Enstitüsünün ev sahipliğinde düzenlenen "Çeşitlilikte Birlik" temalı fotoğraf sergisi açılışına katıldı.
Yunus Emre Enstitüsü - 10.12.2020
?Amsterdam Yunus Emre Enstitüsünde "Çeşitlilikte Birlik" Sergisi ziyarete açıldı
Amsterdam Yunus Emre Enstitüsü'nün ev sahipliğinde MIKTA üyesi ülkelerin UNESCO Dünya kültür mirasında bulunan eserlerinin sergilendiği "Çeşitlilikte Birlik" temalı fotoğraf sergisi ziyarete açıldı.
Yunus Emre Enstitüsü - 10.12.2020
3. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali yarın başlıyor
Törene, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Türk Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık, Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Şeref Ateş, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy ile jüri üyeleri Vedat Özdemir ve İrem Altuğ'un da katılımı bekleniyor.
Yunus Emre Enstitüsü - 10.12.2020
"Türk Kültür Ajandası" meraklılarıyla buluşuyor
Yunus Emre Enstitüsü (YEE), 2021 yılına özel, Türk kültür ögelerine ilişkin bilgilerin yer aldığı "Türk Kültür Ajandası" hazırladı.
Yunus Emre Enstitüsü - 09.12.2020
Yunus Emre Enstitüsü'nün basılı materyalleri dijital ortama taşındı
Yabancılara Türkçe öğretimi alanında öncü kurumlardan Yunus Emre Enstitüsü (YEE), salgın döneminde Türkçe öğrenmek isteyenlerin ihtiyaç duyacağı eserleri dijital ortama taşıdı.
Yunus Emre Enstitüsü - 09.12.2020
Cengiz Aytmatov Uluslararası 4. Issık Göl Forumu 11 Aralık'ta Bişkek'te toplanacak
Doğu ile Batı Arasında Anadolu Kültür Projeleri Platformu ve Cengiz Aytmatov Uluslararası Issık Göl Forumu Derneği iş birliğiyle dünyaca ünlü Kırgız yazar Cengiz Aytmatov anısına toplanacak forum, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın himayesinde, Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Yunus Emre Enstitüsü'nün desteğiyle düzenlenecek.
Yunus Emre Enstitüsü - 09.12.2020
Bakan Ersoy, Kültür ve Turizm Bakanlığının 2021 yılı bütçesi üzerinde TBMM Genel Kurulu'nda konuştu: (4)
Doğu Akdeniz politikalarının odağında bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde, 2019 Aralık ayında TİKA Lefkoşa Program Koordinasyon Ofisi'nin resmi açılışı yapılmıştır. Koordinatörlüğümüz henüz bir yılını tamamlamadan, Başkanlığımızca ortaya konulan strateji çerçevesinde toplamda 41 projeyi hayata geçirmektedir. KKTC makamları ile ortak olarak geliştirilen proje ve programlar, KKTC'nin kalkınmasında önemli atılımlar sağlamaktadır." Türkçe öğretiminden kültür-sanata, Türkoloji çalışmalarından geleneksel sporlarımıza uzanan geniş bir yelpazede faaliyet gösteren Yunus Emre Enstitüsünün, yurt dışında 50 farklı ülkede 60 kültür merkezi ile çalışmalarını sürdürdüğünü bildiren Ersoy, "Enstitü tarafından kültür merkezlerinde verilen Türkçe eğitiminin yanı sıra, farklı ülkelerdeki eğitim kurumlarıyla yapılan iş birlikleri ile Türkoloji bölümleri ve Türkçe öğretimi desteklenmektedir.
Yunus Emre Enstitüsü - 08.12.2020
AA Afrika Haberleri Editörü Tığlı, "Afrika'daki Türkiye'yi" anlattı
Afrika Vakfı ve Yunus Emre Enstitüsünün Güney Afrika'nın Johannesburg şehrinde düzenlediği "Afrika'daki Türkiye" başlıklı söyleşide konuşan Tığlı, Türkiye'nin kıtadaki kültürel varlığının gittikçe arttığına vurgu yaparak, Afrikalıların Türkiye'yi geçmişe nazaran çok daha iyi tanıdığını ifade etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yunus Emre Enstitüsü Haberleri | Yunus Emre Enstitüsü Haber - Haberler - Yunus Emre Enstitüsü haberleri, son dakika yunus emre enstitüsü haber ve gelişmeleri burada. Emine Erdoğan, Otuz Sekiz Dilde Afrika Atasözleri Seçkisi 1 kitabının tanıtım programına katıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.1.2021 11:06:48. #1.15#
title