Yahudi Haberleri

Yahudi haber, Yahudi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yahudi - 6.12.2020
Hamas: İsrail'in Filistin halkına yönelik saldırılarını durdurmanın tek yolu direniş
Aruri, "Hareketin, tüm Filistinlilerle birlikte işgalciler ve Yahudi yerleşimcilerle mücadeleye, Batı Şeria'yı ilhak ve işgal altındaki Kudüs'ü Yahudileştirme planlarını bozmaya devam edeceğini" vurguladı.
Yahudi - 5.12.2020
Son dakika haber! AB'den İsrail'e Filistinli çocuğun şehit edildiği saldırıyı soruşturması çağrısı
Ramallah yakınlarındaki El-Mugayyer köyünde dün yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri karşıtı protestoda 13 yaşındaki Aliyya karnından gerçek mermiyle yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.
Yahudi - 5.12.2020
İsrail askerinin plastik mermiyle vurduğu Filistinli çocuk gözünü kaybetti (1)
İsrail askerlerinin ateşi sonucu sağ gözünü kaybeden 15 yaşındaki Filistinli Beşşar Alyan, kasıtlı olarak çocukları hedef alan İsrail'in hiçbir şekilde iradelerini kıramayacağını söyledi. İsrail ordusunun 17 Kasım'da işgal altındaki Batı Şeria'nın Kalendiya Mülteci Kampına düzenlediği baskın Beşşar Alyan'ın sağ gözünü kaybetmesine yol açtı. Filistinli çocuk, askerlerinin kullandığı plastik mermilerden birinin gözüne isabet etmesi sonucu görme yeteneğini yitirdi. Henüz ergenlik çağını yaşayan Beşşar, gözünü kaybettiği anı ve sonrasında yaşadığı sıkıntıları AA muhabirine anlattı. ??????Beşşar, "İsrail askerleri kampa baskın yaptığında okuldan eve dönüyordum. Tam o sırada Filistinlilerle işgalciler arasında arbede çıktı. Göz yaşartıcı gaz bombalarından dolayı kamptaki mescide sığındım. Oradan çıkıp eve dönme fırsatı olduğunu düşünüm. Tam dışarı çıktığım anda vuruldum." ifadelerini kullandı. Yaşadığı dehşeti unutamayan Filistin çocuk şöyle devam etti: "Bana ne olduğunu anlayamadım. Dengem kaybolmuş, gözümden kan akıyordu. Hastaneye götürüldüm. Ameliyatın ardından gözümü kaybettiğimi bana söylediler." "Haber başımdan aşağı yıldırım gibi indi" Beşşar, "Gözümü kaybettiğim haberi başımdan aşağı yıldırım gibi indi. Gözünüzü kaybetmek ne demek anlıyorsunuz değil mi?" sözleriyle hislerini ve isyanını anlattı. İsrail askerlerinin yaraladığı Filistinli çocuk, tüm bu zorluklara rağmen İsrail işgalinin iradelerini kıramayacağını, gözünü kaybetse de azmini hiçbir zaman kaybetmeyeceğini vurguladı. "İşgal güçleri benim hayalimi öldüremeyecek" Küçüklüğünden beri mühendislik eğitimi almayı hayal ettiğini dile getiren Beşşar, "Yaralanmama rağmen hayalimi gerçekleştireceğim, işgal güçleri benim hayalimi öldüremeyecek." dedi. Vurulmasının kasıtlı olduğunu düşünen Beşşar, şunları söyledi: "Şayet bu maksatlı değilse, ben niye gözümden yaralandım? İsrail, Filistinli çocukları, tutuklamayla, yaralamayla, öldürmeyle, onları korkutmak ürkütmek ve direnişten uzaklaştırmak için çabalıyor. İsrail, çocuk haklarına saygı duymuyor bilakis maksatlı olarak ihlal ediyor." "Hayatımın en zor kararıydı" Beşşar'ın babası Muhammed Alyan (55) da hissettiği acıyı gözyaşlarını tutamayarak aktardı. Baba Alyan, oğlu yeniden gözüne kavuşsun diye mümkün olursa göz nakli gerçekleştirmek için bütün çabasını göstereceğini söyledi. Alyan, "Nablus'taki Necah Hastanesi'nde oğlumun yaralanan gözünün yuvasından sökülüp alınmasına ilişkin ameliyata izin vermem için benden imza istediler. Bu, hayatımın en zor kararıydı." dedi. Üzüntüsünü anlatmakta zorluk çektiğini belirten Alyan, "Evladının gözünün sökülmesi ne demek biliyor musun?" diye konuştu. "Her şeye rağmen, vatana feda olsun" Tüm üzüntüsüne rağmen metanetini koruyan Filistinli baba, "Her şeye rağmen, vatana feda olsun. İşgal kuvvetleri her gün yapacağını yapıyor, öldürüyor, tutukluyor, toprağımızı çalıp Yahudileştiriyor.
Yahudi - 5.12.2020
BM Koordinatörü Mladenov'dan İsrail'e Filistin'de öldürülen çocuk için inceleme başlatması çağrısı
Filistinliler cuma namazı sonrası El-Mugayyer köyünde bölgede yeni bir yasa dışı Yahudi yerleşim birimi inşa planını protesto etmek için gösteri düzenlemişti.
Yahudi - 4.12.2020
Filistin, Bahreyn'in Yahudi yerleşim birimlerinden ürün ithalatı iddialarını yalanladığını açıkladı
Filistin Dışişleri Bakanlığı Bahreyn'in, işgal altındaki Batı Şeria ve Golan Tepeleri'nde yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinden ürün ithalatı ve bu ürünleri İsrail'de üretilmiş olarak kabul edeceği konusundaki iddiaları yalanladığını duyurdu.
Yahudi - 4.12.2020
Son dakika haberi: İsrail güçlerinin yaraladığı Filistinli çocuk şehit oldu
Filistinliler cuma namazı sonrası El-Mugayyer köyünde bölgede yeni bir yasa dışı Yahudi yerleşim birimi inşa planını protesto etmek için gösteri düzenlemişti.
Yahudi - 4.12.2020
İsrail güçleri Batı Şeria'da biri çocuk 5 Filistinliyi yaraladı
İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'da yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ayrım (Utanç) Duvarı karşıtı gösterilerde 14 yaşındaki bir çocuğun da aralarında bulunduğu 5 Filistinliyi yaraladı.
Yahudi - 4.12.2020
Pakistan'dan İsrail'in Doğu Kudüs'te yasa dışı yeni konut inşası kararına tepki
Pakistan, İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinde yeni konut inşa edilmesi için ihale süreci başlatmasını kınadı.
Yahudi - 4.12.2020
Son dakika haber | İsrail'i Boykot Hareketinden, "Bahreyn, İsrail'in işlediği savaş suçlarına ortak oluyor" nitelendirmesi
Edinilen son dakika gelişmesine göre "Filistin İçin İsrail'i Boykot Girişimi" olarak bilinen Boykot, Tecrit ve Yaptırımlar (BDS) Hareketi, Bahreyn'in, işgal altındaki Batı Şeria ve Golan Tepeleri'nde yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinden ithal edilen ürünleri "İsrail'de üretildi" olarak kabul etme kararını...
Yahudi - 3.12.2020
BAE'liler Ağlama Duvarı'nda
Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan ve Yahudilerin de en kutsal mekanı sayılan Harem-i Şerif'in güneybatı duvarını ziyaret eden BAE'liler, alanın sorumlusu Hahamlar tarafından memnuniyetle karşılandı.
Yahudi - 3.12.2020
Hamas: Bahreyn, Filistin'e karşı İsrail işgalinin yanında yer alıyor
Bahreyn Ticaret, Sanayi ve Turizm Bakanı Zeyyani, Times Of Israel gazetesine verdiği demeçte, işgal altındaki Batı Şeria ve Golan Tepeleri'nde yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinden ithal edilen ürünleri "İsrail malı" kabul edeceklerini ve ayrı etiket kullanmayacaklarını söylemişti.
Yahudi - 3.12.2020
Etiyopya'dan 316 Yahudi göçmen İsrail'e getirildi
Etiyopyalı 316 Yahudi göçmen, Tel Aviv hükümetinin çıkardığı Yahudi dönüşü kanunu kapsamında İsrail'e geldi.
Yahudi - 3.12.2020
Bahreyn, yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinden ithal edilen ürünleri "İsrail'de üretildi" sayacak
Bahreyn yönetiminin, işgal altındaki Batı Şeria ve Golan Tepeleri'nde yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinden ithal edilen ürünleri "İsrail'de üretildi" olarak kabul edeceği bildirildi.
Yahudi - 2.12.2020
AB, Yahudi karşıtlığıyla mücadeleyi yaygınlaştıracak
Avrupa Birliği (AB), Yahudi karşıtlığıyla mücadeleyi ana politika alanları içinde yaygınlaştırma kararı aldı.
Yahudi - 2.12.2020
İsrail ile Filistin müzakere masasına dönecek mi?
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, 19 Mayıs'ta, İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi'ni "ilhak" planının ardından Filistin yönetimi ve FKÖ'nün İsrail ve ABD ile imzaladığı güvenlik dahil tüm anlaşmalardan çekildiğini açıkladıktan sonra Filistin yönetimi, 17 Kasım'da yaptığı açıklamada, İsrail'le güvenlik iş birliğine yeniden başlayacağını duyurdu.
Yahudi - 1.12.2020
Abbas, BM'ye "uluslararası barış konferansı düzenlenmesi" çağrısını yineledi
İsrail ile Filistin arasındaki barış görüşmeleri, "İsrail'in 1967 sınırlarını, zorunlu göçe maruz bırakılan Filistinlilerin geri dönüş hakkını ve yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinin inşasına son vermeyi kabul etmemesi" nedeniyle Nisan 2014'te durmuştu.
Yahudi - 1.12.2020
Hamas ile Fetih karşılıklı olarak "ulusal uzlaşıyı engelleme" suçlamalarında bulundu
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, 19 Mayıs'ta, İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi'ni "ilhak" planının ardından Filistin yönetimi ve FKÖ'nün İsrail ve ABD ile imzaladığı güvenlik dahil tüm anlaşmalardan çekildiğini açıklamıştı.
Yahudi - 1.12.2020
Filistin'in uluslararası barış konferansı talebi doğrultusunda üçlü komite kuruldu
İsrail ile Filistin arasındaki barış görüşmeleri, "İsrail'in 1967 sınırlarını, zorunlu göçe maruz bırakılan Filistinlilerin geri dönüş hakkını ve yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinin inşasına son vermeyi kabul etmemesi" nedeniyle Nisan 2014'te durmuştu.
Yahudi - 1.12.2020
Filistinli ve Arap entelektüellerden İsrail'in eleştirilmesinin antisemitizm sayılmasına tepki
Filistinli ve Arap entelektüeller, İsrail devletinin eleştirilmesinin antisemitizm (Yahudi karşıtlığı) sayılmasına ve antisemitizm tanımının Filistin'in haklarını savunanları susturmak için bir araç olarak kullanılmasına karşı çıktı.
Yahudi - 30.11.2020
BAE'de ilk Yahudi düğünü
İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasında ilişkilerin normalleştirilmesinin ardından Dubai'de haftasonu ilk Yahudi düğünü gerçekleştirildi.
Yahudi - 29.11.2020
İsrail'in yıkım politikası Han el-Ahmer'de protesto edildi
Filistinli taraflar, İsrail'in bu yıkımlarla bölgedeki bedevileri göç ettirerek, Doğu Kudüs, El-Ayzariyye ve Lut Gölü'ndeki (Ölü Deniz) Yahudi yerleşim yerlerini birbirine bağlamaya çalıştığını ifade ediyor.
Yahudi - 29.11.2020
Son dakika: Dünya Müslüman Alimler Birliği: Filistin davası en karanlık günlerden geçiyor
Uluslararası Filistin Halkıyla Dayanışma Günü Birleşmiş Milletler (BM), 73 yıl önce 29 Kasım 1947'de aldığı kararla Filistin'in Yahudi ve Arap olmak üzere ikiye bölünmesine, 1977 ve 1979'da aldığı 2 kararla da aynı günün "Uluslararası Filistin Halkıyla Dayanışma Günü" olarak kutlanmasına karar verdi.
Yahudi - 29.11.2020
BM'nin Filistin'i taksim kararının 73. yılında İsrail'e sınırsınız destek verilirken Filistin meşru haklarını alamadı
Birleşmiş Milletlerin (BM) 73 yıl önce aldığı, Filistin'i Yahudi ve Arap olmak üzere iki devlete bölme kararının ardından yaşanan süreçte İsrail'e sınırsız destek verildiği, Filistinlilerin ise meşru haklarını dahi alamadığı görülüyor.
Yahudi - 27.11.2020
Hamas ile İslami Cihad, İranlı bilim insanı Fahrizade'ye suikastı kınadı
Hamas'tan yapılan yazılı açıklamada, "Bu suikast, Amerikan ve Siyonistlerin İran İslam Cumhuriyeti'ni bilimsel ilerleme ve güç araçlarından yoksun bırakma tehditleriyle eş zamanlı gerçekleşti. Böylece güç ve bilim işgalci Siyonistlerin (İsrail) elinde kalsın ki bir bütün ümmeti hedef alan Yahudi yerleşim birimleri projesi devam etsin ve bölgeyi ölüm sarmalı içinde tutmaya devam etsin.
Yahudi - 27.11.2020
Yahudi yerleşimciler Filistinlilere ait yüzlerce üzüm ağacını söktü
Yahudi yerleşimciler, işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentinde Filistinlilere ait yüzlerce üzüm ağacını söktü.
Yahudi - 27.11.2020
İsrail askerlerinin "kanlı eğlencesi" AA kameralarına yansıdı
İşgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentinde Yahudi yerleşim birimlerine karşı düzenlenen gösterilerde Filistinlileri gerçek mermi ile hedef alan İsrail askerlerinin "kanlı eğlencesi" Anadolu Ajansı kameramanı tarafından kaydedildi.
Yahudi - 27.11.2020
Rusya'dan, Pompeo'nun Batı Şeria'daki yasa dışı Yahudi yerleşim birimine ziyaretine tepki Açıklaması
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı bir Yahudi yerleşim birimine yaptığı ziyaretin Birleşmiş Milletler'in (BM) kararlarına aykırı olduğunu söyledi.
Yahudi - 27.11.2020
İsrail gazetesine konuşan PKK elebaşı Karayılan: "AK Parti, Batı ve laiklik karşıtı"
"İsrail'in var olmaya hakkı var" "Bir Kürt partisi olarak İsrail'e nasıl bakıyorsunuz?" şeklindeki soru üzerine Karayılan, İsrail'in var olmaya, Yahudilerin de Filistinliler gibi kendi bağımsız devletlerine sahip olmaya hakları olduğunu söyledi.
Yahudi - 26.11.2020
Kızılhaç: İsrail askerlerinin Filistin Kızılayı ambulans ekibine saldırısı endişe verici
İsrail askerleri salı günü, Kuzey Ağvar bölgesinde yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerine tepki amacıyla düzenlenen gösteriye plastik mermi ve göz yaşartıcı gaz kullanarak müdahale etmiş, daha sonra da yaralıları taşıyan bir ambulansa saldırmıştı.
Yahudi - 26.11.2020
Mescid-i Aksa İmam Hatibi: "Türkiye'nin Kudüs politikasını herkesin takip etmesini istiyoruz"
Uzaklaştırma politikasının ayrıca Yahudi yerleşimcilerin düzenlediği baskınlara karşı koyan yetkililer ve aktivistleri Mescid-i Aksa'dan uzaklaştırmayı hedeflediğini vurgulayan Sabri, "Mescid-i Aksa'dan uzaklaştırmanın psikolojik bir ceza olduğuna şüphe yok.
Yahudi - 26.11.2020
Çamerya: Dinmeyen yaranın ansiklopedisi
Ansiklopedide Çameryalıların dini yaşantısı, ana şehirlerdeki cami sayısı, cami isimleri, camileri inşa edenlerin isimleri, Konispol gibi medrese isimleri, Arvanitler, Çamerya ve Yanya'daki Yahudiler, Evliya Çelebinin Çamerya ve Molosya seyahatlerinden bahsedilmekte.
Yahudi - 25.11.2020
İngiltere, İsrail'den yasa dışı yerleşim birimlerine yeni konutlar inşa etmeyi durdurmasını istedi
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 20 Şubat'ta işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan iki yasa dışı Yahudi yerleşim birimine 5 bin 200 yeni konut inşa edeceklerini açıklamıştı.
Yahudi - 25.11.2020
Almanya, ırkçılıkla mücadele için 3 yılda 1 milyar avrodan fazla kaynak ayıracak
Fietz, martta oluşturulan ve bugün 3. toplantısını gerçekleştiren komisyonda aşırı sağ, ırkçılık ve Yahudi düşmanlığıyla mücadele edilmesi amacıyla yaklaşık 90 somut tedbirin yer aldığı bir listenin oluşturduğunu ifade etti.
Yahudi - 25.11.2020
Filistin Kızılayı: İsrail askerleri ekiplerimize saldırılarını durdursun
Ne olmuştu? İsrail askerleri, dün işgal altındaki Batı Şeria'nın doğusunda bulunan Ürdün Vadisi bölgesinde Tel Aviv'in yıkım politikası ve Yahudi yerleşim birimi inşa ve genişletme faaliyetlerini protesto eden göstericilere müdahalesinde yaralanan bir Filistinliyi ambulansın içinden zorla almaya çalışmıştı.
Yahudi - 25.11.2020
Filistin yönetiminden, Kudüs'teki iki evin Yahudi yerleşimcilere devredilmesine kınama
Filistin Dışişleri Bakanlığı, İsrail Merkezi Mahkemesinin, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan iki evin mülkiyetini Yahudi yerleşimcilere devretme kararını kınadı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yahudi Haberleri | Yahudi Haber - Haberler - Yahudi haberleri, son dakika yahudi haber ve gelişmeleri burada. Hamas: İsrail'in Filistin halkına yönelik saldırılarını durdurmanın tek yolu direniş.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 6.12.2020 02:27:21. #1.14#
title