URSULA VON DER LEYEN HABERLERİ

Ursula Von Der Leyen haber, Ursula Von Der Leyen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ursula Von Der Leyen

Ursula Von Der Leyen

Doğum Yeri Belçika
Doğum Tarihi 8.10.1958

Ursula Von Der Leyen Kimdir ?

Ursula Gertrud von der Leyen (d. 8 Ekim 1958, Brüksel) Alman politikacı ve Almanya Savunma Bakanı'dır. Eğitim hayatına Brüksel'deki Avrupa Okulu'nda başladı. Avrupa Okulu, çeşitli dillerde eğitim veren özel bir okuldur. 1971 yılında Almanya'ya dönünce Lehrte Lisesi'nde Fen-Matematik bölümünde okudu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Ursula Von Der Leyen - 14.10.2021
Son dakika haber: Avusturya'nın yeni Başbakanı Schallenberg, ilk yurt dışı ziyaretini Brüksel'e yaptı
Kurz hükümetinde Dışişleri Bakanı olarak görev yapan Schallenberg, Belçika'nın başkenti Brüksel'de AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile bir araya geldi.
Ursula Von Der Leyen - 13.10.2021
Avrupa Parlamentosundaki en büyük grubun başkanı yeniden Weber oldu
Weber, 2019'da AB Komisyonu başkanlığına aday olmuş ancak başkanlığa Ursula von der Leyen getirilmişti.
Ursula Von Der Leyen - 12.10.2021
Ukrayna-AB Zirvesi'nde Rusya'nın Kırım Tatar Türklerine baskısı kınandı
Ukrayna Devlet Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ve AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile Kiev'de gerçekleşen 23.
Ursula Von Der Leyen - 12.10.2021
AB: Ukrayna'nın doğal gaz arz güvenliğini sağlamak için çalışıyoruz
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Ukrayna'nın doğal gaz arz güvenliğini sağlamak için iki taraftan uzmanlarla çalıştıklarını, AB üyesi Slovakya'nın bu konuda istekli olduğunu söyledi.
Ursula Von Der Leyen - 12.10.2021
AB, Afganistan için 1 milyar avroluk destek paketi sunacak
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, G20 dönem başkanı İtalya'nın girişimiyle video konferans yöntemiyle düzenlenecek G20 Olağanüstü Liderler Zirvesi öncesinde destek paketi duyurusunu sosyal medya hesabından yaptı.
Ursula Von Der Leyen - 12.10.2021
NATO'dan olumlu AB mesajı: "AB ile her zamankinden daha yakın iş birliği yapıyoruz"
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Portekiz'in başkenti Lizbon'da düzenlenen NATO Parlamenterler Asamblesi toplantısında yaptığı konuşmada bir süredir gergin olan NATO-Avrupa Birliği (AB) ilişkilerine değindi. AB ile ilişkilerin düzeldiğine işaret eden Stoltenberg, "Avrupa Birliği ittifakımız için özellikle önemlidir ve AB ile her zamankinden daha yakın iş birliği yapıyoruz. Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel ile yeni bir ortak bildiri üzerinde çalışmaktan memnuniyet duyuyorum.
Ursula Von Der Leyen - 11.10.2021
AB-Ukrayna Zirvesi düzenlenecek
Son olarak bir yıl önce düzenlenen zirvede AB tarafını AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Ukrayna'yı ise Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy temsil edecek.
Ursula Von Der Leyen - 10.10.2021
Polonya'da AB üyeliğinin önemine dikkat çekmek için gösteri düzenlendi
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, yaptığı açıklamada, mahkemenin kararını derin endişe verici bulduğunu belirterek, "Anlaşmalarımız açıktır.
Ursula Von Der Leyen - 10.10.2021
Son dakika gündem: Macaristan hükümetinden, Polonya Anayasa Mahkemesinin tartışılan kararına destek
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, 8 Ekim'de yaptığı açıklamada, mahkemenin kararını derin endişe verici bulduğunu belirterek, "Anlaşmalarımız açıktır.
Ursula Von Der Leyen - 08.10.2021
Son dakika haberleri... Fransız bakan, Polonya Mahkemesi kararının ülkenin AB'den ayrılma riski taşıdığını belirtti
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, bugünkü açıklamasında, mahkemenin kararını derin endişe verici bulduğunu belirterek, "Anlaşmalarımız açıktır.
Ursula Von Der Leyen - 08.10.2021
AB'den Polonya'ya: AB yasaları ulusal yasalardan üstündür
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Polonya Anayasa Mahkemesinin "ülkedeki yasaların bazı AB yasalarından üstün olduğuna" dair verdiği karara tepki göstererek, "AB yasaları, anayasal hükümler dahil ulusal yasalardan önce gelir." ifadesini kullandı.
Ursula Von Der Leyen - 08.10.2021
Küresel piyasalar ABD'nin istihdam verilerine odaklandı
Avrupa tarafında doğal gaz arzına ilişkin haber akışı yakından izlenmeye devam edilirken, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, son dönemde artan enerji fiyatlarından, talebe rağmen üretimi artırmayan doğal gaz tedarikçilerinin sorumlu olduğunu belirterek, enerjide daha bağımsız bir hale gelmek için çalışmaları hızlandıracaklarını söyledi.
Ursula Von Der Leyen - 07.10.2021
Son Dakika | Avrupa borsaları yükselişle kapandı
Avrupa'da doğal gaz arzına ilişkin sorunlar gündemin odağındaki yerini korurken, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, son dönemde artan enerji fiyatlarından, talebe rağmen üretimi artırmayan doğal gaz tedarikçilerinin sorumlu olduğunu belirtti.
Ursula Von Der Leyen - 07.10.2021
AB, artan enerji fiyatlarından gaz üreticilerini sorumlu tutuyor
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, son dönemde artan enerji fiyatlarından, talebe rağmen üretimi artırmayan doğal gaz tedarikçilerinin sorumlu olduğunu ifade etti.
Ursula Von Der Leyen - 06.10.2021
AB: Batı Balkan ülkeleri AB'ye aittir
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Batı Balkan ülkelerinin AB'nin parçası olduğunu vurguladı.
Ursula Von Der Leyen - 05.10.2021
Fransa balıkçılık sorununda AB'den İngiltere'ye karşı "daha katı olmasını" istedi
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile bu konuyu görüştüğünü ifade eden Castex, Brexit sonrası uygulanan balıkçılık koşulları konusunda AB'den İngiltere'ye karşı "harekete geçmesini" ve "daha katı olmasını" istediğini belirtti.
Ursula Von Der Leyen - 05.10.2021
Avrupa borsaları yükselişle kapandı
Avrupa'da doğal gaz arzına ilişkin sorunlar gündemin odağındaki yerini korurken, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, AB üyesi ülke liderlerinin, stratejik doğal gaz rezervi oluşturulması ve elektrik fiyatlarının gaz fiyatlarından ayrıştırılması konularını ele alacağını açıkladı.
Ursula Von Der Leyen - 05.10.2021
AB liderleri, artan enerji fiyatlarını ve stratejik gaz rezervi oluşturulmasını tartışacak
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, AB üyesi ülke liderlerinin, stratejik doğal gaz rezervi oluşturulması ve elektrik fiyatlarının gaz fiyatlarından ayrıştırılması konularını görüşeceğini bildirdi.
Ursula Von Der Leyen - 04.10.2021
AB: ABD ile ortak konular üzerinde birlikte ilerlemeye olan taahhüdümüzü yineledik
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, ABD Başkanı Joe Biden ile savunmadan ticaret ve teknoloji ortaklığına kadar birçok konuda iyi bir telefon görüşmesi yaptığını, birlikte ilerlemeye olan taahhütlerini yinelediklerini bildirdi.
Ursula Von Der Leyen - 04.10.2021
AB liderleri Batı Balkan ülkelerinin liderleriyle bir araya gelecek
AB yönetimi, her iki ülkeyle yıl sonundan önce müzakereleri başlatmak istiyor. AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, geçen hafta Batı Balkanlar'a yaptığı ziyarette, "Sizden çok şey istedik, siz de yerine getirdiniz.
Ursula Von Der Leyen - 01.10.2021
AB-Avustralya ticaret anlaşması müzakereleri ertelendi
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen konuyla ilgili, Avustralya'nın anlaşmayı iptal etmesinde Paris yönetiminin uğradığı muamelenin "kabul edilemez" olduğunu belirterek AB üyesi Fransa'ya desteğini ifade etmişti.
Ursula Von Der Leyen - 30.09.2021
AB Komisyonu Başkanı Von der Leyen, "Sırbistan-Kosova krizi"nin çözüleceğinden emin
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Kosova ile Sırbistan arasında araçların sınır geçişiyle ilgili krize çözüm bulunacağından emin olduğunu söyledi.
Ursula Von Der Leyen - 29.09.2021
AB Afganistan'a insani yardım için 300 milyon avro tahsis etti
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, AB'nin Afganistan'a 300 milyon avro insani yardım yapacağını bildirdi.
Ursula Von Der Leyen - 29.09.2021
AB'den Kosova ile Sırbistan'a diyalog çağrısı
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, AB'nin kolaylaştırıcılığındaki Belgrad-Priştine Diyaloğu'nun mevcut durumu çözmek için tek platform olduğunu belirtti.
Ursula Von Der Leyen - 21.09.2021
AB: Kabil ve "AUKUS" stratejik özerkliğe daha fazla odaklanmamız gerektiğini gösterdi
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in "Birliğin Durumu" konuşmasında savunma iş birliğini güçlendirmek gerektiğiyle ilgili sözlerine atıfta bulunan Sefcovic, bugünkü toplantının atmosferinin de bu yönde olduğunu belirtti.
Ursula Von Der Leyen - 21.09.2021
AB Komisyonu: Fransa'nın uğradığı muamele kabul edilemez
Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Avustralya'nın nükleer denizaltı yapımı konusunda Fransa'yla anlaşmasını iptal etmesi meselesinde Paris yönetiminin uğradığı muamelenin "kabul edilemez" olduğunu söyledi.
Ursula Von Der Leyen - 21.09.2021
16 yıllık Merkel iktidarı Almanya ve Avrupa siyasetini dönüştürdü
Merkel, eski Savunma Bakanı Ursula von der Leyen'in AB Komisyonu Başkanı olmasını sağlayarak AB'nin savunma iş birliği hedeflerine ulaşma yönündeki siyasi iradesini de teyit etmiş oldu.
Ursula Von Der Leyen - 21.09.2021
Son dakika haber... Fransa Dışişleri Bakanı, denizaltı projesinde ABD'nin tutumunu "hayal kırıklığı" olarak nitelendirdi
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Ursula von der Leyen ve AB Konseyi Başkanı Charles Michel'in bu konuda yaptığı açıklamaların endişelerinin AB tarafından paylaşıldığını gösterdiğini aktaran Le Drian, Avrupalıların çok taraflılık konusunda kararlılığını göstermesi ve yolunu çizmesi gerektiğini dile getirdi.
Ursula Von Der Leyen - 21.09.2021
AP Başkanı Sassoli, Strazburg'da hastanede tedavi görüyor
Sassoli, 15 Eyül'de Strazburg'da düzenlenen AP Genel Kurulunda bir oturumun başkanlığını yapamamış ve Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in kurulda, Komisyonun icraatlarını ve gelecek yıl için önceliklerini anlattığı geleneksel "Birliğin Durumuna" ilişkin yaptığı konuşmaya katılamamıştı.
Ursula Von Der Leyen - 20.09.2021
AB Dışişleri Bakanları, Fransa-ABD denizaltı anlaşması krizini New York'ta görüşecek
Mamer, AB'nin sessiz kaldığı yönünde eleştiri içeren bir soru üzerine, Komisyon Başkanı Ursula von der Leyen'in meseleyi geçen hafta Atina'da AB üyesi Akdeniz ülkelerini bir araya getiren zirvede Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron ile ele aldığını ve yakın iletişimini sürdürdüğünü ifade etti.
Ursula Von Der Leyen - 19.09.2021
Fransız Bakan Beaune'dan İngiltere'ye "köle" benzetmesi
Fransa'nın Avrupa Birliği (AB) İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Clement Beaune, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile görüşmesinin ardından açıklamalarda bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ursula Von Der Leyen Haberleri | Ursula Von Der Leyen Kimdir - Haberler - Ursula Von Der Leyen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ursula Von Der Leyen kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haber: Avusturya'nın yeni Başbakanı Schallenberg, ilk yurt dı
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.10.2021 02:40:24. #1.15#

title