URSULA VON DER LEYEN HABERLERİ

URSULA VON DER LEYEN HABERLERİ

Ursula Von Der Leyen haber, Ursula Von Der Leyen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ursula Von Der Leyen

Ursula Von Der Leyen

Doğum Yeri Belçika
Doğum Tarihi 8.10.1958 - ...

Ursula Von Der Leyen Kimdir ?

Ursula Gertrud von der Leyen (d. 8 Ekim 1958, Brüksel) Alman politikacı ve Almanya Savunma Bakanı'dır. Eğitim hayatına Brüksel'deki Avrupa Okulu'nda başladı. Avrupa Okulu, çeşitli dillerde eğitim veren özel bir okuldur. 1971 yılında Almanya'ya dönünce Lehrte Lisesi'nde Fen-Matematik bölümünde okudu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Ursula Von Der Leyen - Bugün
AB-Ukrayna Zirvesi 6 Ekim'de düzenlenecek
Zirve toplantısına AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in de katılacağını belirten Michel, 1-2 Ekim'de de AB Liderler Zirvesi düzenleneceğini hatırlattı.
Ursula Von Der Leyen - 24.9.2020
Macaristan, AB'nin yeni göç paketini kabul etmeyecek
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Çekya Başbakanı Andrej Babis ve Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki ile Brüksel'de bir araya gelen Başbakan Orban, görüşme sonrası düzenlenen basın toplantısında konuştu.
Ursula Von Der Leyen - 24.9.2020
Borsa güne düşüşle başladı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,43 azalışla 1.097,87 puandan başladı.
Ursula Von Der Leyen - 23.9.2020
AB, Türkiye-Yunanistan görüşmelerinin başlayacak olmasından memnun
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinden sonra yaptığı açıklamada, Türkiye ile Yunanistan arasında görüşmelerin başlayacak olmasından memnuniyet duyduğunu belirtti.
Ursula Von Der Leyen - 23.9.2020
Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Komisyonu Başkanı ile görüştü
Son dakika politika haberi... CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.
Ursula Von Der Leyen - 23.9.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Komisyon Başkanı Leyen ile görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.
Ursula Von Der Leyen - 23.9.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Komisyonu Başkanı Ursula Von der Leyen ile video konferans görüşmesi...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Komisyonu Başkanı Ursula Von der Leyen ile video konferans görüşmesi yaptı.
Ursula Von Der Leyen - 23.9.2020
Son dakika haberleri... Erdoğan ile AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen görüşmesinde, Türkiye-AB ilişkileri ve...
Son dakika haberleri: Erdoğan ile AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen görüşmesinde, Türkiye-AB ilişkileri ve bölgesel gelişmelerin ele alındı.
Ursula Von Der Leyen - 23.9.2020
Erdoğan, AB Komisyonu Başkanı Leyen ve NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüşecek
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüşecek.
Ursula Von Der Leyen - 21.9.2020
Son dakika haber! Avrupa'nın seyahat ve turizm sektörü karantinaların bitmesini istedi
AB ülkelerindeki seyahat ve turizm sektörlerini temsil eden ve aralarında Uluslararası Havalimanları Konseyi, Avrupa Havayolları, Avrupa Seyahat Acentaları ve Tur Operatörleri Derneği, Avrupa Seyahat Komisyonu, Avrupa Ulaştırma İşçileri Federasyonu, Avrupa Turizm Derneği'nin de bulunduğu 25 çatı kuruluş, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'e ortak mektup gönderdi.
Ursula Von Der Leyen - 17.9.2020
İtalya, AB'nin yeni göç anlaşması planını memnuniyetle karşıladı
İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Avrupa Birliği'nde (AB) düzensiz göçmen konularını düzenleyen Dublin Anlaşması'nın yerine AB Komisyonu tarafından yeni bir anlaşmanın önerilecek olmasını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi. Başkent Roma yakınlarında Kovid-19'a yönelik tedbirler eşliğinde hafta başında eğitim öğretim yılına başlayan bir okulu ziyaret eden Başbakan Conte, burada yaptığı açıklamada, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in dün yaptığı "Birliğin Durumu" konuşmasına değindi.
Ursula Von Der Leyen - 16.9.2020
Rusya'dan Avrupa'ya "Kuzey Akım 2 siyasallaştırılmamalı" tepkisi
Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula Von der Leyen, bugün yaptığı açıklamada, Rusya'yı "demokrasi yanlılarını" saf dışı bırakmakla suçlayarak, "Kuzey Akım 2 Projesi'nin AB ile Rusya arasındaki gergin ilişkileri düzelteceğini düşünmek hatadır.
Ursula Von Der Leyen - 16.9.2020
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Birliğin Durumu konuşması yaptı Açıklaması
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, "Doğu Akdeniz'de gerginliğin düşürülmesi hepimizin ortak çıkarınadır.
Ursula Von Der Leyen - 16.9.2020
AB/Von der Leyen: Yardımları kesmenin zamanı değil
Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, yaptığı ilk "Birliğin Durumu" başlıklı konuşmasında, Avrupa Birliği'nin (AB) üye ülkelere verdiği ekonomik desteklerin önemini vurguladı.
Ursula Von Der Leyen - 14.9.2020
Çin Devlet Başkanı Şi'den "iç işlerimize karışmayın" açıklaması
Xinhua'da yer alan habere göre, Çin Devlet Başkanı Şi, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve AB Dönem Başkanı Almanya'nın Başbakanı Angela Merkel'in katılımıyla video konferans yöntemiyle düzenlenen AB-Çin liderler toplantısında açıklamalarda bulundu.
Ursula Von Der Leyen - 11.9.2020
Lüksemburg Dışişleri Bakanı Asselborn'dan, Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz'a "sığınmacı"...
Asselborn, AB'ye üye ülkelerin de dayanışma göstermeleri için AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in çaba sarf etmesi gerektiğini belirtti.
Ursula Von Der Leyen - 9.9.2020
AB, İngiltere'nin Brexit anlaşmasına uymasını istedi
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, "İngiltere'nin Brexit ayrılık anlaşmasının bazı maddelerine uymayabileceği" yönünde çıkan haberlerin ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.
Ursula Von Der Leyen - 8.9.2020
Son dakika ekonomi: AB'nin ticaret dosyaları Dombrovskis'e verildi
Son dakika haberine göre Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uymadığı ortaya çıkan ve istifa eden Ticaret Komiseri'nin görevlerini Kıdemli Başkan Yardımcı Valdis Dombrovskis'e devretti.
Ursula Von Der Leyen - 7.9.2020
AB'den Brexit anlaşmasına uyulması çağrısı
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, "İngiltere'nin Brexit ayrılık anlaşmasının bazı maddelerine uymayabileceği" yönünde çıkan haberlerin ardından sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.
Ursula Von Der Leyen - 4.9.2020
Avrupa Birliği'nin Batı Balkan politikası
İkinci alternatif ise halihazırda Sırbistan ve Karadağ ile sürdürülen tam üyelik görüşmelerinin hızlandırılması; tam üyelik başvurusunda bulunan Arnavutluk ve Kuzey Makedonya ile görüşmelere başlanması ve fasılasız devam etmesi düşüncesidir. Mayıs 2020'de yapılan son Batı Balkan Konferansı'nda da AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen tarafından anlatılan hızlandırılmış tam üyelik görüşmeleri düşüncesi, kendisine jeostratejik açıdan yakın olan, bir başka ifadeyle Avrupa'nın bir parçası olarak görülen Batı Balkanların elinden çıkıp gitmesine AB'nin rıza göstermeyeceği fikrini öne çıkarıyor.
Ursula Von Der Leyen - 31.8.2020
DSÖ'den ülkelere, "ekonomik ve sosyal faaliyetleri kontrolsüz açmayın" uyarısı
Ghebreyesus, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun, Kovid-19 salgını için çok uluslu aşı çalışması COVAX'a 400 milyon avro katkı sağlayacağını duyurmasına teşekkür ederek, "AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in de söylediği gibi küresel iş birliği, küresel bir pandeminin üstesinden gelmenin tek yoludur.
Ursula Von Der Leyen - 31.8.2020
Son dakika haberi: AB'den çok uluslu aşı çalışması COVAX'a destek
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Küresel Aşı ve Bağışıklama İttifakı (GAVI) ve Salgın Hastalıklara Hazırlık İçin Yenilik Koalisyonu (CEPI) öncülüğünde kurulan, aşıya adil ve eşit küresel erişimi hedefleyen COVAX mekanizmasına katılacaklarını açıkladı.
Ursula Von Der Leyen - 27.8.2020
İstifa eden AB ticaret komiserinin görevleri devredildi
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, istifa eden ticaret komiserinin görevlerini Kıdemli Başkan Yardımcı Valdis Dombrovskis'e verdi.
Ursula Von Der Leyen - 27.8.2020
AB Komisyonu Ticaret Başkanı Dombrovskis oldu
Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Çarşamba günü istifa eden AB Komisyonu Ticaret Başkanı Phil Hogan'ın yerine AB Komiseri Valdis Dombrovskis'in bakacağını açıkladı.
Ursula Von Der Leyen - 27.8.2020
Kovid-19 kurallarına uymayan AB Komiseri istifa etti
Hogan, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'e istifasını sunduğunu bildirdi.
Ursula Von Der Leyen - 19.8.2020
Son dakika haberi | AB liderler zirvesinden Belaruslu yöneticilere yaptırım kararı çıktı
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ise Belarus halkının cesaretinden etkilendiklerini belirterek, Belarusluların gösterilerde gözaltına alınanların serbest bırakılmasını, demokratik haklarını ifade edebilmeyi ve seçimlerin yenilenmesini istediğini hatırlattı.
Ursula Von Der Leyen - 14.8.2020
AB Komisyonu Başkanı'ndan Belarus'ta insan hakkı ihlali yapanlara yaptırım çağrısı
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Belarus'ta demokrasi ve insan haklarını ihlal edenlere yönelik ilave yaptırımın gerekli olduğunu belirtti.
Ursula Von Der Leyen - 10.8.2020
AB: Belarus seçimlerindeki oylar doğru sayılmalı ve açıklanmalı
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Taciz ve barışçıl gösterilerin şiddet kullanılarak bastırılmasının Avrupa'da yeri yoktur.
Ursula Von Der Leyen - 6.8.2020
AB yönetimi, üye ülkelerden Lübnan için yardım istedi
Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ile AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, birliğe üye ülkelerden çok sayıda kişinin ölümüne neden olan ve Beyrut'un büyük bölümüne hasar veren patlamadan sonra Lübnan'a desteklerini yoğunlaştırmalarını istedi.
Ursula Von Der Leyen - 6.8.2020
AB'den Lübnan'a 33 milyon avro destek
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Lübnan'a acil durum ihtiyaçları için ilk etapta 33 milyon avro destekte bulunulacağını bildirdi.
Ursula Von Der Leyen - 21.7.2020
AB tarihinin en uzun zirvesinde anlaşma çıktı
AB Komisyonu geçtiğimiz haftalarda AB ekonomisine destek olması amacıyla 750 milyar Euroluk bir paket önermişti. Bu paket üzerine korona virüs salgını nedeniyle sanal ortamda yapılan bir önceki AB Liderler zirvesinde anlaşma sağlanamamıştı. Uzaktan müzakere yöntemiyle ilerleme sağlanamayacağı görüşü nedeniyle bu kez liderlerin bizzat Brüksel'e gelerek toplantıya katılmaları tercih edilmişti. Ancak yüz yüze görüşmeler planlananın aksine günlerce sürdü. Liderler, sabah saatlerinde anlaşmaya vardı. Sabaha karşı 05: 30 civarında sona eren AB Liderler Zirvesi sonrasında AB Konseyi Başkanı Charles Michel ve AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ortak bir basın toplantısı düzenledi.
Ursula Von Der Leyen - 21.7.2020
AB liderleri, kurtarma programı ve bütçe konusunda anlaştı
AB Konseyi Başkanı Charles Michel ve AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Brüksel'de gerçekleştirilen AB Liderler Zirvesi bitiminde basın toplantısı düzenledi.
Ursula Von Der Leyen - 20.7.2020
AB Liderler Zirvesi'nin 4. gün oturumları başladı
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ise "Bugüne olumlu bakıyorum.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ursula Von Der Leyen Haberleri | Ursula Von Der Leyen Kimdir - Haberler - Ursula Von Der Leyen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ursula Von Der Leyen kimdir, hayatı ve biyografisi. AB-Ukrayna Zirvesi 6 Ekim'de düzenlenecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.9.2020 19:35:07. #1.14#
title