URSULA VON DER LEYEN HABERLERİ

URSULA VON DER LEYEN HABERLERİ

Ursula Von Der Leyen haber, Ursula Von Der Leyen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ursula Von Der Leyen

Ursula Von Der Leyen

Doğum Yeri Belçika
Doğum Tarihi 8.10.1958 - ...

Ursula Von Der Leyen Kimdir ?

Ursula Gertrud von der Leyen (d. 8 Ekim 1958, Brüksel) Alman politikacı ve Almanya Savunma Bakanı'dır. Eğitim hayatına Brüksel'deki Avrupa Okulu'nda başladı. Avrupa Okulu, çeşitli dillerde eğitim veren özel bir okuldur. 1971 yılında Almanya'ya dönünce Lehrte Lisesi'nde Fen-Matematik bölümünde okudu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Ursula Von Der Leyen - 27.10.2020
AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Schinas Kovid-19 oldu
Bugüne kadar AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen dahil çok sayıda komisyon üyesi, Kovid-19 testi pozitif çıkan kişilerle temas ettikleri için karantinaya girmişti.
Ursula Von Der Leyen - 22.10.2020
AB, Kovid-19 vakalarının arttığı Çekya'ya solunum cihazı gönderiyor
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, konuyla ilgili açıklamasında, Çekya'nın şu anda Avrupa'da en zor durumdaki ülkelerden olduğunu belirterek, "Diğer AB ülkeleriyle de Çekya'ya daha fazla solunum cihazı gönderilmesi için temas halindeyiz.
Ursula Von Der Leyen - 20.10.2020
AB, Rum yönetimi ve Malta'ya "altın pasaportlar" hakkında "ihlal süreci" başlattı
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen de "Avrupa değerleri, satılık değildir.
Ursula Von Der Leyen - 19.10.2020
AP milletvekillerinden AB yönetimine çağrı: "Suudi Arabistan'daki G20 Zirvesi'ne gitmeyin"
Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekilleri, Avrupa Birliği (AB) yönetiminin, insan hakları ihlalleri nedeniyle Suudi Arabistan dönem başkanlığında gelecek ay düzenlenecek G20 Zirvesi'ne katılmamasını, AB'nin Suudi Arabistan ile ekonomik ilişkilerini gözden geçirmesini istedi AP'den 65 milletvekili, AB Konseyi Başkanı Charles Michel ve AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'e mektup yazarak Suudi Arabistan ile ilgili taleplerini iletti.
Ursula Von Der Leyen - 16.10.2020
Son dakika haberleri: Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in ardından Finlandiya Başbakanı Sanna Marin de ekibinde bir kişide virüs tespit edilmesinin ardından Brüksel'de düzenlenen AB Liderler Zirvesi'nden ayrıldığını duyurdu.
Ursula Von Der Leyen - 16.10.2020
İngiltere Başkanı Johnson: Anlaşmasız Brexit'e hazırlanmanın zamanı geldi
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "AB, bir anlaşma için çalışmaya devam ediyor.
Ursula Von Der Leyen - 16.10.2020
Finlandiya Başbakanı Marin de ekibinde Kovid-19 çıkmasının ardından AB Liderler Zirvesi'nden ayrıldı
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in ardından Finlandiya Başbakanı Sanna Marin de ekibinde bir kişinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıkmasının ardından Brüksel'de düzenlenen AB Liderler Zirvesi'nden ayrıldığını duyurdu.
Ursula Von Der Leyen - 15.10.2020
Son dakika haberleri... Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, ekibinden bir kişinin testinin pozitif çıkması nedeniyle AB Liderler Zirvesi'nden ayrıldı.
Ursula Von Der Leyen - 15.10.2020
AB Komisyonu Başkanı von der Leyen, ekibinde Kovid-19 çıkınca Liderler Zirvesinden ayrıldı
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, ekibinden bir kişinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıkması nedeniyle AB Liderler Zirvesinden ayrıldı.
Ursula Von Der Leyen - 15.10.2020
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, ekibinden bir kişinin yeni tip korona virüs (Covid-19)...
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, ekibinden bir kişinin yeni tip korona virüs (Covid-19) testinin pozitif çıkmasının ardından AB Liderler Zirvesi'nden ayrıldı.
Ursula Von Der Leyen - 15.10.2020
AB liderleri Kovid-19, iklim ve İngiltere-AB ilişkileri gündemiyle toplandı
Zirveden saatler önce AB Konseyi Başkanı Charles Michel, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson üçlü telekonferans görüşmesi yaptı.
Ursula Von Der Leyen - 15.10.2020
Son dakika ekonomi: Küresel piyasalar negatif seyrediyor
Avrupa tarafında İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın bir ticaret anlaşmasına varılması için Avrupa Birliği'ne (AB) verdiği sürenin dolmasına az bir süre kalmasına rağmen taraflar arasındaki anlaşmazlığın sürdüğü belirtildi. Bugünkü AB Liderler Zirvesi öncesi AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile bir görüşme gerçekleştiren Johnson, son iki hafta içinde fazla bir ilerleme kaydedilmemesi karşısında hayal kırıklığına uğradığını dile getirdi.
Ursula Von Der Leyen - 14.10.2020
AB ve İngiltere, kritik zirve öncesi anlaşmazlıkları gideremedi
Johnson, yarınki AB Liderler Zirvesi öncesi AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile bir görüşme gerçekleştirdi.
Ursula Von Der Leyen - 14.10.2020
AB liderleri, "Kovid-19" ve "İngiltere-AB ilişkileri" gündemiyle toplanacak
Salgınla mücadelede ve seyahat kısıtlamaları gibi konularda, AB ülkeleri arasındaki koordinasyon hakkında AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen liderlere bilgi verecek.
Ursula Von Der Leyen - 13.10.2020
AB Komisyonundan bir üye daha karantinada
Son haftalarda AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen dahil olmak üzere komisyonun bazı üyeleri Kovid-19 olduğu belirlenen kişilerle temas ettikleri için karantinaya girmişti.
Ursula Von Der Leyen - 13.10.2020
Lavrov: "ABD, kendi eylemlerini kısıtlayan anlaşmaları uygulamak istemiyor"
Lavrov, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in, "Rusya ile jeopolitik ortağı olamadıkları" yönünde açıklamalar yaptığını hatırlatarak "İstedikleri gibi olsun.
Ursula Von Der Leyen - 13.10.2020
Son dakika! AB, Rum yönetiminin "yatırım karşılığı vatandaşlık" programını araştıracak
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, son olarak geçen ay yaptığı "Birliğin Durumu" konuşmasında, "Avrupa değerleri, satılık değildir.
Ursula Von Der Leyen - 12.10.2020
AB Komisyonu, ortak Kovid-19 seyahat önlemleri için üyelere teklif hazırladı
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, görüntülü mesajında, her ülkenin farklı renk kodları, kriterler ile karantina ve test kuralları uyguladığını belirterek, Birlik üyesi ülkelerin vatandaşlarının seyahatlerinde sürekli değişen kurallar nedeniyle karışıklıklar ortaya çıktığını hatırlattı.
Ursula Von Der Leyen - 8.10.2020
AP Başkanı Sassoli, Kovid-19 karantinasında
Son iki hafta içinde Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ve AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile üç komisyon üyesi de koronavirüs taşıdığı ortaya çıkan kişilerle temasta bulundukları için karantinaya girmişlerdi.
Ursula Von Der Leyen - 7.10.2020
Doğu Akdeniz'de AB ve NATO'nun arabuluculuğu çözüme giden yolu açabilir mi?
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ise Türkiye'nin "Kıbrıs sularında doğalgaz arama çalışmalarında ısrar etmesi durumunda birliğin ambargo uygulayabileceğini" ifade etti.
Ursula Von Der Leyen - 5.10.2020
Son dakika haberi | Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Kovid-19 testi pozitif çıkan bir kişiyle toplantıya katıldığı için kendisini tecrit ettiğini duyurdu.
Ursula Von Der Leyen - 5.10.2020
Son dakika haber... Goldman Sachs: Anlaşmasız Brexit göz ardı edilemez
Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson, geçen hafta yaptıkları görüşmede, iki taraf arasındaki farklılıkların belirlenmesi gerektiği üzerinde görüş birliği oluştu ve taraflar müzakerecilerini bir uzlaşma sağlanması konusunda yönlendirdiler.
Ursula Von Der Leyen - 5.10.2020
Zirve sonrası AB fotoğrafı: Akdeniz'in hasta adamı
Bu sopa-havuç politikası hem şartlılık dilini benimseyen AB çevreleri için yeni değil hem de AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in zirvede yaptığı açıklamaları dinleyenler için sürpriz değil.
Ursula Von Der Leyen - 5.10.2020
AB Komisyon Başkanı von der Leyen, Kovid-19 şüphesiyle kendini tecrit etti
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıkan bir kişiyle toplantıya katıldığı için kendisini tecrit ettiğini duyurdu.
Ursula Von Der Leyen - 3.10.2020
AB Komisyonu Başkanı Von der Leyen'den İngiltere ile yürütülen müzakerelere ilişkin açıklama...
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, İngiltere ile ticaret ve gelecekteki ilişkileri şekillendirecek anlaşmaya ilişkin müzakerelerde ilerleme kaydedilmiş olsa da önemli farklılıkların devam ettiğini bildirdi.
Ursula Von Der Leyen - 3.10.2020
İngiltere ve AB Brexit sonrası ticaret anlaşması için görüşmeleri arttıracak
İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, bugün video konferans ile görüştü.
Ursula Von Der Leyen - 2.10.2020
"Birleşik Krallık ve AB'nin çözeceği önemli konular var"
BBC Radyo'nın sorularını yanıtlayan Jenrick, Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson ve Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in görüşmeleri sırasında ele alınacak konuların neler olacağına ilişkin bir bilgi vermek için "çok erken" olduğunu vurguladı.
Ursula Von Der Leyen - 1.10.2020
AB Liderler Zirvesi öncesinde "Türkiye ile yapıcı ilişki" mesajları
Von der Leyen: "İsteğimiz yapıcı bir ilişki" AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, AB Zirvesi'nde başta Türkiye ve Çin ile ilişkiler olmak üzere uluslararası ilişkiler konularının ele alınacağını belirterek liderlerin Yunanistan ve Kıbrıs Rum yönetimi ile dayanışma sergileyeceğini dile getirdi.
Ursula Von Der Leyen - 1.10.2020
AB, Brexit tasarısı nedeniyle İngiltere'ye karşı yasal süreç başlattı
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, İngiltere'de Avam Kamarası'nın Brexit anlaşmasını tek taraflı ihlal edecek İç Piyasalar Yasa Tasarısını kabul etmesinin ardından Brüksel'de basın toplantısı düzenledi.
Ursula Von Der Leyen - 30.9.2020
AB Liderler Zirvesinde ağırlıklı gündem Doğu Akdeniz ve Belarus olacak
Bir başka konu da Çin-AB ilişkileri. Son olarak 14 Eylül'de video konferans yöntemiyle yapılan AB-Çin Zirvesine Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'in yanı sıra AB Konseyi Başkanı Charles Michel, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve AB dönem başkanı Almanya'nın Başbakanı Angele Merkel katılmıştı.
Ursula Von Der Leyen - 29.9.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (3)
Çelik, Türkiye'nin çok yönlü bir diplomasiye açık olduğunu defalarca ifade ettiklerini, sadece son 1-2 hafta içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Almanya Başkanı Angela Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, AB Konseyi Başkanı Charles Michel, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve pek çok liderle Türkiye'nin pozisyonunu anlatmak üzere görüşmeler gerçekleştirdiğini hatırlattı.
Ursula Von Der Leyen - 29.9.2020
Macaristan: AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Vera Jourova istifa etmeli
Macaristan Başbakanlık Ofisinden yapılan açıklamaya göre Başbakan Orban, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'e, Macaristan'ı "hasta demokrasi" olarak niteleyen Jourova ile ilgili mektup yazdı.
Ursula Von Der Leyen - 28.9.2020
Son dakika haberleri... AB Konseyi Başkanı Michel, AB içinde karar almada oy birliğinin devamından yana
Merkezi Brüksel'de bulunan düşünce kuruluşu Bruegel'in internet üzerinden yayımlanan etkinliğine katılarak konuşma yapan Michel, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in iki hafta önceki "Birliğin Durumu" konuşmasında yer verdiği, dış ilişkilerde bazı konularda karar alma zorluğu nedeniyle "en azından bazı konularda" oy birliği yerine nitelikli çoğunluk yönteminin kullanılması önerisine karşı çıktı.
Ursula Von Der Leyen - 26.9.2020
AB-Ukrayna Zirvesi 6 Ekim'de düzenlenecek
Zirve toplantısına AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in de katılacağını belirten Michel, 1-2 Ekim'de de AB Liderler Zirvesi düzenleneceğini hatırlattı.
Ursula Von Der Leyen - 24.9.2020
Macaristan, AB'nin yeni göç paketini kabul etmeyecek
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Çekya Başbakanı Andrej Babis ve Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki ile Brüksel'de bir araya gelen Başbakan Orban, görüşme sonrası düzenlenen basın toplantısında konuştu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ursula Von Der Leyen Haberleri | Ursula Von Der Leyen Kimdir - Haberler - Ursula Von Der Leyen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ursula Von Der Leyen kimdir, hayatı ve biyografisi. AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Schinas Kovid-19 oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 06:06:07. #1.14#
title