Türkmenistan Haberleri

Türkmenistan haber, Türkmenistan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkmenistan 28.5.2020
Milletlerarası anlaşmalar Resmi Gazete'de yayımlandı
Türkiye'nin Afganistan, Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan ve Macaristan ile imzaladığı anlaşmalara dair kararlar, Resmi Gazete'de yayımlandı.
Türkmenistan 26.5.2020
Koronavirüs nedeniyle ülkelerine dönemeyen yabancı öğrenciler bayramı yurtlarda kutladı
Türkiye'nin koronavirüs pandemi önlemleri kapsamında yurt dışına uçak seferlerinin durması nedeniyle Somali, Afganistan, Gana, Gine, Paraguay, Kosova, Gürcistan, Suriye, Azerbaycan, Türkmenistan, Pakistan ve Çat'tan gelerek Samsun'daki üniversitelerde eğitim gören 180 erkek ve 90 kız öğrenci, Gençlik ve Spor Bakanlığına ait yurtlarda kalıyor.
Türkmenistan 25.5.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan bayram tebriği diplomasisi
Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Çavuşoğlu, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, Türkmenistan Dışişleri Bakanı Raşid Meredov ve Hamas Hareketi'nin eski Siyasi Büro Şefi Halid Meşal ile bayramlaştı.
Türkmenistan 25.5.2020
Uluslararası Türk Akademisi 10 yaşında
Akademinin iş birliği anlaşmaları imzaladığı kuruluşlar arasında Azerbaycan, Kırgızistan, Türkiye, Tataristan, Türkmenistan, Başkurdistan, Macaristan, Moğolistan bilimler akademileri de yer alıyor.
Türkmenistan 25.5.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Başarılı çalışmalarından dolayı Mehmetçik'i tebrik eden ve Ramazan Bayramı'nı kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: "Koronavirüs belasından kurtularak nice bayramlara Rabbim bizleri kavuştursun inşallah. Gerek terörle mücadelede gerek Barış Pınarı Harekatı'nda gerekse Afrin'de, İdlib'de ortaya koyduğunuz kahramanca mücadeleyi asla milletimiz unutmayacaktır. Ben, sizleri gözlerinizden öpüyorum. Bayramınızı tekrar tebrik ediyorum. İnşallah bundan sonraki bayramları koronavirüs belasından kurtulmuş olarak kutlamayı Rabb'im bizlere nasip etsin diyor, sizleri özellikle selamlıyor, Rabb'im güç, kuvvet versin diyorum." Erdoğan İran, Pakistan, Türkmenistan, Azerbaycan Cumhurbaşkanları ile görüştü İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Türkmenistan 24.5.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistanlı mevkidaşı ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulu Berdimuhamedov ile telefonda görüştü.
Türkmenistan 24.5.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Berdimuhamedov ile telefonda görüştü
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulu Berdimuhamedov ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Türkmenistan 24.5.2020
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, BERDİMUHAMEDOV İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulu Berdimuhamedov ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Türkmenistan 24.5.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulu Berdimuhamedov ile bir telefon...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulu Berdimuhamedov ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Türkmenistan 24.5.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulu Berdimuhamedov ile telefonda görüştü
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulu Berdimuhamedov ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Türkmenistan 24.5.2020
Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da bayram namazı stadyumda kılındı
Türkmenistan'dan Bahrem Şakirov, Sofya Başmüftülüğünün organizasyondaki salgın önlemlerinden memnun kaldıklarını söyledi.
Türkmenistan 18.5.2020
Türkiye'nin ilk online astronomi etkinliği 'Coronastronomy'
Türkiye'nin dünya genelindeki astronomi ve uzay bilimleri topluluklarına tanıtımına büyük katkıda bulunan yarışmaya, Türkiye'nin yanı sıra, ABD, Almanya, Arjantin, Fransa, Hindistan, İngiltere, İran, İspanya, Kosova, Meksika, Polonya, Rusya, Suriye, Şili ve Türkmenistan gibi 16 ülkenin vatandaşları toplam 125 eserle katıldı.
Türkmenistan 17.5.2020
DEİK Sağlık Komisyonu Üyesi Terziler: "Sağlıkta dünya markasıyız"
Söz konusu tarihten itibaren Irak, Libya, Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan, Özbekistan, Kazakistan, Yunanistan, Ukrayna, Rusya, Cibuti, Cezayir, Kosova, Makedonya, Arnavutluk, Bosna Hersek, Romanya, Sırbistan, Bulgaristan, Moldova, Somali, Kuveyt, Katar, Bahreyn, Umman, Almanya, İngiltere, Hollanda, Pakistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden gelecek hastalar Türkiye'de tedavi olabilecek.
Türkmenistan 17.5.2020
SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDA MOTOSİKLET İLE TUR ATARKEN YAKALANDI
KORONAVİRÜS ile mücadele kapsamında süren sokağa çıkma kısıtlaması sırasında arkadaşının motosikletini alarak tur atmaya çıkan Türkmenistan vatandaşı bir kişiye para cezası kesildi.
Türkmenistan 17.5.2020
DAİB üyelerinden nisanda 162 ülkeye 114 milyon 704 bin dolarlık ihracat
Birlik üyesi firmalar nisanda Irak'a 20 milyon 257 bin dolarlık ürün sattı. Irak'ı 9 milyon 363 bin dolar ile Almanya, 9 milyon 300 bin dolar ile Azerbaycan-Nahçivan, 3 milyon 977 bin dolar ile Romanya, 3 milyon 703 bin dolar ile Türkmenistan takip etti.
Türkmenistan 15.5.2020
Türkmenistan Dünya Ticaret Örgütüne gözlemci üyelik için başvuracak
Türkmenistan, Dünya Ticaret Örgütüne (DTÖ) gözlemci üyelik başvurusunda bulunacak.
Türkmenistan 15.5.2020
Eyüpsultan'da mandırada işlenen cinayetin şüphelisi tutuklandı
EYÜPSULTAN'da mandırada tüfekle vurularak öldürülen Türkmenistan uyruklu Raşit A.'nın katil zanlısı polis ekipleri tarafından yakalandı.
Türkmenistan 15.5.2020
EYÜPSULTAN'DA MANDIRADA İŞLENEN CİNAYETİN ŞÜPHELİSİ TUTUKLANDI
Gözde Buse PEHLİVAN / İSTANBUL DHAEyüpsultan'da mandırada tüfekle vurularak öldürülen Türkmenistan uyruklu Raşit A.'nın katil zanlısı polis ekipleri tarafından yakalandı.
Türkmenistan 15.5.2020
Mandırada av tüfeği ile Türkmenistan uyruklu şahsı öldürün zanlı yakalandı
Eyüpsultan'da bulunan bir mandırada Türkmenistan uyruklu bir kişiyi av tüfeği ile vurularak öldüren şüpheli polis ekipleri tarafından yakalandı.
Türkmenistan 15.5.2020
İstanbul'da cinayet şüphelisi gözaltına alındı
Eyüpsultan'da, Türkmenistan uyruklu bir kişiyi tüfekle öldürdüğü öne sürülen şüpheli yakalandı.
Türkmenistan 14.5.2020
"Türkmenistan-Tarafsızlık Ülkesi" fotoğraf sergisi
Türkmenistan'da, ülkenin "daimi tarafsız ülke" statüsünü kazanmasının 25. yılı nedeniyle uluslararası fotoğraf sergisi ve konferans düzenlendi.
Türkmenistan 12.5.2020
Bağımsız Devletler Topluluğu Dışişleri Bakanları toplandı
Türkmenistan Dışişleri Bakanı Raşid Meredov da tıp konusunda bilimsel diplomasinin önemine vurgu yaparak, "Kısa bir süre önce Türkmenistan Cumhurbaşkanı'nın inisiyatifi dahilinde profesyonel düzeyde böyle bir yaklaşım başlatıldı.
Türkmenistan 12.5.2020
Türkiye'den 12 ülkeye "lale" ihracatı
Konya'da bir firmanın 170 bin metrekare alanda yetiştirdiği 25 milyon lale, Türkmenistan, Kazakistan, İran ve Azerbaycan başta olmak üzere 12 ülkeye satılıyor.
Türkmenistan 12.5.2020
3 milyonu aşkın kredi kartıyla ilk kez online alışveriş yapıldı
"Lüks harcamaların devamı için piyasada güvenin oluşması gerekiyor" Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, pandemi etkisiyle ilk olarak 23 Şubat'ta karşılaştıklarını belirterek, Türkiye'nin Orta Doğu ve Orta Asya bölgelerindeki kara yolu ticaretinde karşılaştığı zorluklara ilişkin şunları kaydetti: "Pazar günüydü, üyelerimiz aradılar ve Orta Asya'ya gitmekte olan tırlarımızın Türkmenistan'a giremediğini söylediler.
Türkmenistan 8.5.2020
Türkmenistan'ın Uluslararası Sağlık Dayanışması Konferansı
Türkmenistan Dışişleri Bakanı Raşid Meredov, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının küresel bir tehdit olduğunu, bu nedenle sağlık alanında uluslararası dayanışmanın gerektiğini belirtti.
Türkmenistan 7.5.2020
Rusya'nın Kovid-19'la imtihanı
Kovid-19'un "Kuzey Kore ve Türkmenistan gibi ülkeler dışında" etkilemediği ülke yok.
Şu an buradasınız: Türkmenistan Haberleri | Türkmenistan Haber - Haberler - Türkmenistan haberleri, son dakika türkmenistan haber ve gelişmeleri burada. Milletlerarası anlaşmalar Resmi Gazete'de yayımlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.5.2020 08:24:39. #1.15#
title