Türkmenistan Haberleri

Türkmenistan haber, Türkmenistan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkmenistan - Bugün
Son dakika haberleri! Aliyev, "Dostluk" petrol yatağının Türkmenistan'la işletilmesini öngören anlaşmanın "tarihi" olduğunu söyledi
Gelen son dakika haberlerine göre Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Hazar Denizi'nde yer alan ve "Dostluk" şeklinde isimlendirilen petrol yatağının Azerbaycan ve Türkmenistan tarafından ortak işletilmesini öngören anlaşma için "tarihi" değerlendirmesinde bulundu.
Türkmenistan - 16.01.2021
Türkmenistan'da Akina-Andhoy demir yolu hattının açılmasına ilişkin toplantı düzenlendi
Türkmenistan ve Afganistan arasında Akina-Andhoy demir yolu hattı açılması ve altyapı projelerinin hayata geçmesine ilişkin konferans çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.
Türkmenistan - 15.01.2021
TBMM Başkanı Şentop, Kazakistan Meclis Başkanlığına yeniden seçilen Nurlan Nigmatulin'i kutladı
Nurlan Nigmatulin, Şentop'un, Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) ile ilgili hazırlıklara başlayabileceğini belirtmesi üzerine de Mustafa Şentop'un, Türkmenistan'da olmasına ilişkin teklifini desteklediğini bildirdi.
Türkmenistan - 13.01.2021
ABD, "zorla çalıştırmayla üretildiği" gerekçesiyle Sincan'dan pamuk ve domates alımını durduruyor
ABD, 2018'de Türkmenistan'dan pamuğa ve 2019'da da Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nin doğusundan yapılan altın ithalatına yönelik ithalat yasakları gibi bölgesel çapta ürün gruplarının ticaretinin engellenmesini hedefleyen uygulamalara gitmişti.
Türkmenistan - 12.01.2021
Macar Folk Grubu Kerekes Band, 25. yılını Türkçe şarkılarla kutluyor
"Eger'deki Türk hamamı bunu deneyimlemek için daha iyi bir yer olamazdı" Açıklamada görüşlerine yer verilen grup lideri Zsombor Feher, "Yekte" için şu değerlendirmede bulundu: "Yıllar önce bu şarkıyı ilk kez aşık olduğum Bosporus Bridges albümünde duydum. Partilerde, tur otobüsünde çok dinledik ve çalıp çalamayacağımızı görmeyi çok istiyordum. Mekan olarak Eger'deki Türk hamamı bunu deneyimlemek için daha iyi bir yer olamazdı. Bu dört konser filmiyle son 25 yılın güzel bir yansıması olarak grubun yaratıcı çeşitliliğini göstermek istiyoruz." Kerekes Band, konserde ayrıca Azerbaycan, Kırgızistan, Türkmenistan, Kazakistan'ın da aralarında yer aldığı çok sayıda ülkenin eserlerine yer veriyor.
Türkmenistan - 11.01.2021
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, KKTC'li mevkidaşı Ertuğruloğlu ile ortak basın toplantısı düzenledi: (2)
Türkmenistan ile hem ikili ziyaretlerin hem de Türkiye-Türkmenistan-Azerbaycan ve Türkiye-Türkmenistan-Afganistan üçlü zirvelerinin ele alındığını vurgulayan Çavuşoğlu, "Martta da Özbekistan'a bir ziyaretimiz olacak.
Türkmenistan - 07.01.2021
Türkmenistanlı bakıcının pencereden düşerek ölmesine ilişkin dava; 5 sanık ilk kez hakim karşısında
BÜYÜKÇEKMECE'de 18 Eylül 2019 tarihinde Türkmenistan uyruklu Muhabbat Meremglyyeva'nın (38) bir apartmanın üçüncü katındaki pencereden düşerek hayatını kaybetmesine ilişkin haklarında müebbet hapis cezası istemiyle dava açılan 1'i tutuklu 5 kadın sanık ilk kez hakim karşısına çıktı.
Türkmenistan - 07.01.2021
Türkmenistanlı bakıcının 3. kattan düşerek ölümüne ilişkin dava başladı
Büyükçekmece'de Türkmenistan uyruklu bakıcı Muhabbat Meremglyyeva'nın bir apartmanın 3. katından düşerek ölümüne ilişkin 1'i tutuklu 5 sanığın yargılanmasına başlandı.
Türkmenistan - 06.01.2021
Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı, Azerbaycanlı çocukları ödüllendirdi
Çocukları Türk dünyasının tarih, gelenek, milli ve manevi değerlerini araştırma ve korunmasına teşvik etmek, onların yeteneklerini ortaya çıkarmak için düzenlenen yarışmaya Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkiye, Özbekistan, Macaristan, Türkmenistan, Bulgaristan ve Ukrayna'dan 5-17 yaş grubundan öğrenciler katılmıştı.
Türkmenistan - 06.01.2021
Türkmenistan'da Aşkabat Belgesi"nin BM'de kabul edilmesiyle ilgili toplantı düzenlendi
Türkmenistan'da, Aşkabat Belgesi'nin Birleşmiş Milletler (BM) tarafından kabul edilmesine ilişkin toplantı gerçekleştirildi.
Türkmenistan - 04.01.2021
ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Halilzad'dan diplomasi turu
ABD Afganistan Özel Temsilcisi Zalmay Halilzad'ın, Afganistan hükümeti ile Taliban arasındaki ikinci tur müzakere süreci için Afganistan, Pakistan, Türkmenistan ve Katar'ı ziyaret edeceği bildirildi.
Türkmenistan - 03.01.2021
Yeni yıl coşkusu BiP'te yaşandı
Turkcell'lier yurt dışıyla da 795 bin dakikaya yakın konuştu. Türkiye'den en çok Türkmenistan, Kıbrıs, Afganistan, Almanya, Özbekistan ve Bulgaristan arandı.
Türkmenistan - 03.01.2021
'lular yeni yılı kesintisiz iletişimle karşıladı
Vodafone'luların yılbaşında en çok aradığı ülkeler sırasıyla Almanya, KKTC, Afganistan, Mısır, İngiltere, Fransa, Hollanda, İrlanda, Yunanistan ve Belçika, en çok SMS gönderilen ülkeler ise KKTC, İngiltere, Almanya, Fransa, Hollanda, ABD, Avusturya, Rusya, Türkmenistan ve Azerbaycan oldu.
Türkmenistan - 01.01.2021
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkmenistan Dışişleri Bakanı Meredov'la telefonda görüştü
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkmenistan Dışişleri Bakanı Raşid Meredov ile telefonda görüştü.
Türkmenistan - 01.01.2021
Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Erdoğan ile liderler arasında yeni yıl tebriği görüşmesi
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Kurbankulu Berdimuhammedov, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile birer telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Türkmenistan - 01.01.2021
THY'nin Ocak ayı uçuş planı belli oldu
Salgın nedeniyle uçuşların askıya alınmasının ardından Haziran ayı itibariyle yurt içi ve yurt dışı uçuşlarını kademeli olarak yeniden başlatan THY, 2021 yılı Ocak ayında belirlenen ülkelere seferler başlatmayı planlamaya dahil etti. Gerçekleştirilen seferlerde ise frekans artışına gidilecek. THY resmi internet sitesinden yapılan duyuruda, Ocak ayında Türkmenistan'da  Aşkabat, Abu Dabi, Yunanistan'da Atina ve Selanik, Bahreyn, Irak'ta Basra, İran'da Meşhed ve Şiraz, İtalya'da Napoli, Fas'ta Marakaş, Moğolistan'da Ulanbator ve Endonezya'da Bali'ye uçuş seferleri başlatmayı planlanıyor.
Türkmenistan - 31.12.2020
Değişen Kafkasya jeopolitiğinde Türkiye-İran ilişkileri
Türkiye, Çin'le 2015 yılında Uzlaşı Belgesini imzaladığından beri bu Avrasya entegrasyon projesiyle ciddi olarak ilgileniyor. Bu bağlamda Türkiye jeopolitik konumunu kullanarak Orta Asya ile Avrupa arasındaki en kısa geçiş bölgesi olma avantajını kullanmak istedi ve Rusya üzerinden geçmesi planlanan kuzey kara yolu ile İran üzerinden geçmesi beklenen güney kara koridorlarına alternatif bir Orta Koridor projesi geliştirdi. Sonraki yıllarda Türkiye'nin Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan, Afganistan ile imzaladığı Lapis Lazuli Güzergah Anlaşması, Bakü-Tiflis-Kars demiryolu, Avrasya Tüneli, üçüncü köprü gibi ulaştırma projeleri Türkiye'nin Orta Koridor planının temel altyapısını oluşturdu.
Türkmenistan - 29.12.2020
FETÖ'nün "güncel üniversite öğrenci yapılanmasına" yönelik iddianame
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunca tarafından yürütülen, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından da devam ettiği tespit edilen "üniversite öğrencisi yapılanması" soruşturması tamamlandı. Soruşturma kapsamında 16'sı tutuklu, 2'si Türkmenistan uyruklu, örgütün gizli haberleşme programı ByLock kullananların da aralarında bulunduğu 36 şüphelinin, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması talebiyle iddianame hazırlandı.
Türkmenistan - 29.12.2020
FETÖ'den ihraç edilen astsubaya 6 yıl 3 ay hapis cezası
Kayseri'de FETÖ'ye olmak suçundan ihraç edilen astsubaya 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.
Türkmenistan - 26.12.2020
Doğu Karadeniz'in hazır giyim ve konfeksiyon ihracatı yüzde 100 arttı
Söz konusu dönemde geçen yılın aynı döneminde ihracat yapılmayan İspanya, Belçika, İsviçre, Çekya, Rusya, Azerbaycan-Nahçivan, Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan, Sudan, Senegal, Gana, Kongo, Uganda, ABD, Lübnan, Suriye, Irak ve Suudi Arabistan'a da hazır giyim ve konfeksiyon ürünü gönderildi.
Türkmenistan - 22.12.2020
Doğu Karadeniz'den 5,6 milyon dolarlık dezenfektan ihraç edildi
Söz konusu dönemde Gürcistan, Azerbaycan ve Türkmenistan, en fazla dış satım yapılan ülkeler oldu.
Türkmenistan - 20.12.2020
Haftanın tarihine bakış
1991- Rusya, Beyaz Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Moldova, Azerbaycan, Ermenistan, Özbekistan, Tacikistan, Türkmenistan ve Kırgızistan liderleri, bir araya gelerek Sovyetler Birliği'ne son verdi.
Türkmenistan - 16.12.2020
TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren ABU Başkanı oldu
Eren'in Başkanlık Süreci TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren, 5 Ekim 2018 tarihinde Türkmenistan'da gerçekleştirilen 55.
Türkmenistan - 15.12.2020
"9. ABU TV Şarkı Festivali" gerçekleştirildi
Türkiye, Brunei, Çin, Hindistan, Endonezya, Japonya, Kore, Makao, Malezya, Nepal, Türkmenistan, Özbekistan, Vanuatu ve Vietnam'ın katılımıyla gerçekleşen festival, Asya-Pasifik bölgesinin coğrafi ve kültürel genişliğini temsil eden, rekabete dayalı olmayan müzik kutlaması formatında düzenlendi.
Türkmenistan - 13.12.2020
Haftanın tarihine bakış
2013- Türkmenistan'da ilk defa çok partili seçim yapıldı.
Türkmenistan - 12.12.2020
Türkmenistan'ın "daimi tarafsız ülke" oluşunun yıl dönümünde Aşkabat'ta konferans düzenlendi
Türkmenistan'ın "daimi tarafsız ülke" statüsünü kazanmasının 25. yılı dolayısıyla "Uluslararası Barış, Güvenlik ve Sürdürülebilir Kalkınmanın Sağlanmasında Tarafsızlık Politikasının Önemi" konferansı düzenlendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Türkmenistan Haberleri | Türkmenistan Haber - Haberler - Türkmenistan haberleri, son dakika türkmenistan haber ve gelişmeleri burada. Macaristan'dan AstraZeneca ve Sputnik V aşısına onay.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.1.2021 19:46:31. #1.15#
title