Turabi Haberleri

Turabi haber, Turabi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Turabi - 20.8.2020
Mali'deki darbenin perde arkası
İmam Dicko, darbenin arkasındaki isim mi? İmam Dicko darbe sırasında çok öne çıkmamayı tercih ederek asıl sorunun Keita yönetimi olduğunu, onların görevden alınması ile sorumluluğunun sona erdiğini açıklayarak artık evine döneceğini söyledi. Eğer İmam Dicko'nun bu darbede rolü varsa bu gerçekten sorunlu bir durum ortaya çıkarır. Sudan'daki Turabi deneyimi bir kez daha gerçekleşir ki, halk üzerinde popüler de olsa meşruiyeti sorgulanır.
Turabi - 6.7.2020
Muşlu besici dağdan topladığı ağaçları sanat eserine dönüştürüyor
Muş'un Varto ilçesinde hayvancılıkla geçimini sağlayan Turabi Yoloğlu, boş zamanlarında dağlardan topladığı kurumuş ağaçları işleyerek farklı figürler ortaya çıkarıyor.
Turabi - 14.6.2020
Son Dakika | Hırsızlık ihbarıyla çağırdıkları jandarmaya pastayla sürpriz yaptılar
Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Turabi Evci de ihbarın asılsız çıkmasına sevindiklerini belirterek, "Bu ihbarı asılsız çıkmasına sevindik.
Turabi - 12.3.2020
Cem Şahan'a fenomen ve ünlü isimlerden destek!
Ya Da Öldür isimli şarkının klibi youtube üzerinde 200.000i geçmiş durumdayken Cem Şahan ve Ayça Gürsaçer ünlü isimler tarafından da desteklendi. Seda Sayan'ın yanı sıra Tarık Mengüç, Bülent Serttaş, Safiye Soyman ve ayrıca ünlü fenomenlerden Fatih Bulut ile birlikte Selin Ciğerci, Turabi ve Veysel Mutlu paylaşımlarıyla Cem Şahan'a destek verdi.
Turabi - 11.3.2020
İran'da koronavirüsle etkin mücadele edilemiyor
Kalabalık ortamlardan uzak durduğunu dile getiren Tahranlı Emir Muhtar Turabi de "Eve aldığım her şeyi önce dezenfekte ediyorum.
Turabi - 25.2.2020
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, AP Dış İlişkiler heyetini kabul etti
TBMM'deki görüşmede, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, CHP İstanbul Milletvekilleri Sibel Özdemir ve Özgür Karabat, CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan da yer aldı.
Turabi - 17.2.2020
Kültür Akademisi'nde yeşeren kültür
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kültür Şube Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve Bursalı sanatseverler tarafından büyük bir ilgiyle izlenen Kültür Akademisi Sanat Seminerleri birbirinden değerli konukları ağırladı.
Turabi - 30.1.2020
Bestekar Amir Ateş'in hayatı ve eserleri kitapta toplandı
Kuveyt Türk'ten yapılan açıklamaya göre, gelecek kuşaklara kaynak eserler bırakmak amacıyla yayımlanan eser, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi ile Neyzen Ali Osman Alaca tarafından kaleme alındı.
Turabi - 23.12.2019
Mevlana, Şeb-i Arus etkinliğiyle anıldı
TASAVVUF MUSIKİSİ ESERLERİ VE ŞİİRLER Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi'nin şefliğinde Mustafa Talha Savaş'ın sunumu ve şiirleriyle gerçekleştirilen Şeb-i Arus konserinde, Mevlana'nın kardeşlik felsefesine uygun Tasavvuf Musıkisi'nin en güzide eserleri seslendirildi.
Turabi - 22.12.2019
Aksaray Üniversitesi mehter takımının Ugandalıları ilgi çekiyor
Turizm işletmeciliği bölümü 2. sınıf öğrencisi Ugandalı İsmail Turabi de liseyi Kayseri'de okuduğunu, mehter takımını orada gördüğünü belirtti.
Turabi - 4.12.2019
Musiki eğitimiyle ezan, ilahi ve mevlit okuyorlar
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Dini Musiki Bölümü'nde Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi tarafından dini musiki eğitimi veriliyor.
Turabi - 3.12.2019
"Engelliler Günü " kutlandı
Toplantıya; ValiHüseyin Aksoy'un yanı sıra, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ulvi Yılmaz, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu,Kocaeli Sanayi Odası Genel Sekreteri Memet Barış Turabi,ve Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Vakfı Genel Müdürü Hüsnü Bayraktar vemütevelli heyet üyeleri katıldı.
Turabi - 20.11.2019
Sudan Halk Kongresi Partisi Genel Sekreteri El Hac tutuklandı
Eski cumhurbaşkanı yardımcısının evi kuşatıldı İslami Hareket liderlerinden merhum Hasan et-Turabi'nin kurucusu olduğu Sudan Halk Kongresi'nden bir başka isim de güvenlik güçlerinin, partinin Şura Konseyi Başkanı ve devrik Sudan Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir'in yardımcısı İbrahim es-Senusi'nin evini kuşattığını ileri sürdü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Turabi Haberleri | Turabi Kimdir - Haberler - Turabi haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Turabi kimdir, hayatı ve biyografisi. Lüleburgaz'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98'inci yıl dönümü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.12.2020 15:22:02. #1.15#
title