Taksim Haberleri

Taksim haber, Taksim son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Taksim - 20.09.2021
AK Partili Çalık: Pütürge gelişiyor ve değişiyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hassasiyetlerini herkesin iyi bildiğini dile getiren Çalık, şunları söyledi: "Yıllara mazhar Ayasofya'nın zincirlerinin açılması Sayın Cumhurbaşkanımıza ve bizlere nasip oldu. Ayasofya zincirlerinden kurtuldu. Rahmetli Erbakan Hocamızın rüyalarından biriydi ve birde Taksim'e caminin yapılması.
Taksim - 19.09.2021
Halk müziğinin sevilen sesi: Ruhi Su
Taksim Belediye Gazinosu'nda 1960'da sahneye çıkan sanatçı, Türk halk edebiyatının çok sayıda şiirini besteleyerek, "Basbariton Ruhi Su türküler söylüyor" anonsuyla sunulan bir radyo programı yaptı.
Taksim - 19.09.2021
Haftanın tarihine bakış
1932- Himaye-i Etfal Cemiyetince düzenlenen "Alaturka Güreş" karşılaşmaları Taksim Stadyumu'nda yapıldı.
Taksim - 16.09.2021
Eminönü'nde taksicilere ceza yağdı
İstanbul Eminönü'nde sivil trafik polisleri Arap turist kılığında bindikleri taksilerde denetim gerçekleştirdi. Denetimde, kısa mesafe gitmek isteyenleri araca almayan, sigara içen, taksimetre açmayan, cep telefonu kullanan ve emniyet kemeri takmayan taksicilere ceza yağdı.
Taksim - 14.09.2021
Öcalan'ın avukatları "örgüt üyeliği" suçlamasıyla hakim karşısında
"DERHAL BERAATİMİZE KARAR VERİLSİN" İddianamenin iade edilmesi gerektiğini söyleyen avukat sanık Suat Eren ise, "Benim 2014 yılından beri cemaatin emniyetçileriyle büyük kavgam var. Ben bu kavgada tehdit edildim. Bu dosya kişisel muhabbetlerden oluşturulmuş bir dosya. Kız arkadaşımla olan konuşmam örgüte üyelik suçuna kanıt olarak gösteriliyor. Konuşmada molotoflu olaylardan uzak durun diyorum. Bu iddianame iade edilmeliydi. İçi boş bir soruşturma. Bunu bize yaşatmaya kimsenin hakkı yok. Adalet birkaç tane kendini bilmez emniyet görevlisine emanet edilecek bir şey değil. Bu dosyada mevcut delil itibariyle derhal beraatıma karar verilmesini talep ediyorum" dedi. Sanık avukat Baran Doğan ise iddianamede delil olmadığını söyleyerek, "İddianameye delil koyamamışlar bu iddianame sayın meslektaşlarımın dediği gibi iade edilmeliydi" diye konuştu. Diğer tutuksuz sanıklar da beraatlerini talep etti.   TANIKLAR DİNLENECEK Mahkeme heyeti, sanık İnan Akmeşe'nin savunmasını yapması için bir sonraki duruşma hazır edilmesine karar verdi. Tanıkların dinlenmesine de karar veren heyet, MİT kumpası olarak bilinen dosyanın iddianamenin veya gerekçeli kararının gönderilmesi için İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'ne müzekkere yazılmasına hükmederek duruşmayı erteledi.  İDDİANAME İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan 57 sayfalık iddianamede, şüpheli avukatlar Ali Maden, Baran Doğan, Cengiz Yürekli, İnan Akmeşe, Mahmut Taşçı, Mehmet Selim Okçuoğlu, Rezan Sarıca, Suat Eren'in PKK/KCK silahlı terör örgütünün sözde Önderlik Komitesi içerisinde yer aldıkları, İmralı'da cezaevinde bulunan örgüt elebaşı Abdullah Öcalan'ın sözde avukatlığını üstlendikleri ileri sürüldü. Şüphelilerin avukat-müvekkil ilişkisi adı altında örgüt elebaşının örgütün dışarıdaki açık alan yapılanmasına iletmek istediği örgütsel talimatları, mesajları örgütün dışarıdaki mensuplarına ilettikleri, Öcalan'ın savunmasını yapmak adına birçok örgüt mensubu avukatla birlikte Taksim'deki Asrın Hukuk Bürosu'nda bir araya geldikleri, bu büro üzerinden hukuksal faaliyet adı altında örgütsel faaliyetlerine devam ettikleri de kaydedildi.
Taksim - 13.09.2021
Sedanur'un sır ölümünde mahkeme 'kuvvetli suç şüphesine' rağmen adli kontrol uyguladı
İSTANBUL Maltepe'de kaldığı rezidansta ölü bulunan 24 yaşındaki Sedanur'un, yanında bulunan şüpheli Serdar Yazıcı'nın 'kuvvetli suç şüphesine' rağmen adli kontrolle serbest bırakıldığı öğrenildi. DHA'nın ulaştığı bilgilere İstanbul Anadolu 6. Sulh Ceza Mahkemesi, savcılığın tutuklanmasını talep ettiği şüpheli Serdar Yazıcı hakkında, "Atılı bulunan suçun niteliği her ne kadar kuvvetli suç şüphesi mevcut ise de, bunun tutuklama kararı verilebilmesi için yeterli olmaması, şüphelinin uzun süredir aynı adreste oturuyor olması, iş sahibi olması" gerekçeleriyle tutuklama kararı vermedi.     Turizm ve otelcilik mezunu 24 yaşındaki Sedanur Şen'in 9 Eylül'de Maltepe'de bir rezidansta ölü bulunmasıyla ilgili soruşturmada mahkeme, savcılığın tutuklama talebine rağmen, "kuvvetli suç şüphesi olduğu" tespiti yaparak adli kontrol kararı verdi. Mahkeme kararında şüphelinin "uzun süredir aynı adreste oturduğunu, sabit ikametgahı, iş sahibi olduğunu, delillerin büyük oranda toplanmış olmasını, kaçacağına ve delilleri karartabileceğine ilişkin dosyaya yansıyan bilgi, belge ve iddianın bulunmaması" gerekçe gösterdi.   "SIVI UYUŞTURUCU ALDIK BİRER BARDAK İÇTİK"  Şüpheli Serdar Yazıcı'nın mahkemede verdiği ifade de ortaya çıktı. Şüpheli Serdar Yazıcı, 10 gün önce tanıştıklarını, otel odasını Sedanur Şen'in tuttuğunu ve burada birlikte uyuşturucu aldıklarını ileri sürdü. Cinsel ilişkiye girdikten sonra Sedanur Şen'in annesinin araması nedeniyle otelden ayrıldıklarını söyleyen Şüpheli Serdar Yazıcı, daha sonra mesaj göndererek kendisini almasını istediğini anlattı. Genç kadını önce Beşiktaş'a bıraktığını daha sonra birlikte Taksim'e gittiklerini söyleyen şüpheli Serdar Yazıcı, Sedanur'un Taksim'den sıvı uyuşturucu aldığını, sonra birlikte otele döndüklerini, birer bardak içtiklerini ileri sürdü.
title