Suriyeli Haberleri

Suriyeli haber, Suriyeli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Suriyeli - Dün
AB'ye iltica başvuruları Kovid-19 salgını öncesindeki seviyeye yaklaştı, Suriyelileri Afganlar izledi
Avrupa Birliğine (AB) sığınma başvuruları temmuzda 50 bin civarına ulaşırken Suriyelilerden sonra en fazla başvuruyu, Afganlar yaptı.
Suriyeli - 14.09.2021
FBI'ın 11 Eylül sonrası Müslümanlara yönelik operasyonları ABD Yüksek Mahkemesine taşınmaya devam ediyor
Monteilh, "Bu, Müslüman toplumu kandırıp kandırmayacağımı görmek için FBI tarafından kalkışılan büyük bir girişimdi. Annesi Suriyeli, babası Fransız, babası tarafından annesinin dini mirası bastırılmış yeni Müslüman olmuş beyaz adam rolündeydim.
Suriyeli - 14.09.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier ile telefonda görüştü
BM ve diğer yardım kuruluşlarınca, Afganistan'a gerekli insani yardımların ulaştırılması konusuna değinen Erdoğan, 2015'teki Suriyeli göçmen dalgasına benzer bir tecrübeyi yaşamayı hiç kimsenin istemeyeceğini, Almanya ve Avrupa Birliği'nin, bu minvalde Afgan göçünün yükünü taşıyan komşu ülkelere destek sağlaması gerektiğini dile getirdi.
Suriyeli - 14.09.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alman mevkidaşı ile görüştü
Birleşmiş Milletler ve diğer yardım kuruluşlarınca Afganistan'a gerekli insani yardımların ulaştırılması hususuna da değinen Erdoğan, 2015'teki Suriyeli göçmen dalgasına benzer bir tecrübeyi yaşamayı hiç kimsenin istemeyeceğini, Almanya ve Avrupa Birliği'nin bu minvalde Afgan göçünün yükünü taşıyan komşu ülkelere destek sağlaması gerektiğini dile getirdi.
Suriyeli - 14.09.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier ile görüştü
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede Türkiye-Almanya ilişkileri ile Afganistan ve göç meselesi başta olmak üzere bölgesel konular ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier'in Türkiye-Almanya İşgücü Anlaşması'nın 60'ıncı yıldönümü vesilesiyle geçen cuma günü düzenlenen panelde Almanya'daki Türk toplumu ve Türkiye hakkında sarf ettiği güzel sözleri dolayısıyla teşekkür etti. Türkiye ve Almanya'nın NATO müttefikleri olarak Afganistan'dan tahliye sürecinde takdire şayan bir dayanışma ve koordinasyon sergilediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, aynı anlayışı Afganistan'ın içinden geçtiği bu kritik dönemde sürdürmek gerektiğini ifade etti. BM ve diğer yardım kuruluşlarınca Afganistan'a gerekli insani yardımların ulaştırılması hususuna değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2015'teki Suriyeli göçmen dalgasına benzer bir tecrübeyi yaşamayı hiç kimsenin istemeyeceğini, Almanya ve Avrupa Birliği'nin bu minvalde Afgan göçünün yükünü taşıyan komşu ülkelere destek sağlaması gerektiğini dile getirdi.
Suriyeli - 13.09.2021
AK Parti'li Çelik: Laiklik prensibinin Anayasada korunması gerektiğini düşünüyoruz
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, Suriyeli mültecilerin ülkelerine geri gönderilmesine ilişkin komşu ülkelerle görüşmeler yapıldığını açıklaması hakkında değerlendirmeleri sorulan Çelik, "Önemli bir mesele.
Suriyeli - 11.09.2021
BM Mülteciler Yüksek Komiseri Grandi'den Türkiye'ye övgü: "Türkiye dünyaya örnek oluyor"
Türkiye'nin 3,7 milyon Suriyeliye, çoğunluğu Afgan olmak üzere 330 bin de diğer milletlerden mülteciye ev sahipliği yaptığı aktarılan açıklamada, Grandi'nin, mülteci ve sığınmacıların özellikle eğitim, sağlık ve geçim kaynaklarına erişimi de dahil kamu hizmetlerine dahil edilmeleri konusundaki kararlılığından ötürü Türkiye'yi övdüğü vurgulandı.
Suriyeli - 10.09.2021
"Geleceğimiz Sokakta Kaybolmasın" Projesi 1. Dönem Sonu Etkinliği Düzenlendi
Proje kapsamında 2019-2020 Eğitim ve Öğretim dönemimde CONCERN Derneği tarafından 30 Suriyeli 30 Şanlıurfalı olmak üzere toplam 60 çocuğun okula devam etmelerini sağlamak amacıyla her ay 500 TL burs verilerek, burs alan çocukların kız kardeşlerine 75 TL erkek kardeşlerine ise 50 TL her ay kırtasiye yardımı yapıldı.
Suriyeli - 10.09.2021
Bursa'da tekme tokat müşteri kavgası
Bursa'da yabancı uyruklu 2 kişi arasında tekme ve tokatlı kavga çıktı. Müşteri kapma yüzünden bir birlerine acımasızca vuran Suriyeliler güçlükle ayırıldı.
Suriyeli - 09.09.2021
Son dakika haber! Lübnanlı Bakan Aker ülkesinin eşi görülmemiş bir ekonomik krizle mücadele ettiğini söyledi
Aker, ülkesinin Suriyeli ve Filistinli mültecilere ev sahipliği yapmanın maliyeti, uzun süredir devam eden siyasi kriz ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomi üzerindeki etkileri ile birbirini takip eden çok sayıda zorlukla karşı karşıya kaldığını, mevcut durumun Lübnan'ın tahammül sınırını aştığını dile getirdi.
Suriyeli - 09.09.2021
CHP'nin 98'inci kuruluş yıl dönümüne özel toplanan PM tarafından bildiri yayımlandı Açıklaması
Eğitim sisteminin çökertildiği, ülkenin bilgi çağından kopartıldığı, var olan fırsat eşitsizliklerinin ise koronavirüs salgını sürecinde günden güne derinleştiği ileri sürülen bildiride, cinsiyet, etnik kimlik, inanç ve yaşam tarzı üzerinden siyaset yapılmasının ise toplumsal barışı zedelediği anlatıldı. Bu anlayış yüzünden kadına yönelik şiddetin arttığı, siyaset, hukuk ve eğitim sisteminde derin yaraların açıldığı savunulan bildiride, "Öte yandan ülkemiz, egemen güçlerin taleplerine boyun eğen Saray'ın yanlış dış politikasının ağır bedellerini ödüyor. Hali hazırda 3,6 milyonu Suriyeli olmak üzere 5 milyondan fazla sığınmacıyı topraklarında barındıran Türkiye, Afganistan kaynaklı yeni kontrolsüz göç akınlarıyla karşı karşıya.
Suriyeli - 09.09.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Suriyeli mazlumlara kapanan kapıların, 251 vatandaşımızın kanını dökmüş FETÖ'cü canilere sonuna kadar açılması insanlık adına...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Suriyeli mazlumlara kapanan kapıların, 251 vatandaşımızın kanını dökmüş FETÖ'cü canilere sonuna kadar açılması insanlık adına hicap kaynağıdır.
Suriyeli - 08.09.2021
Van'da Kadın Kooperatifleri Destek Programı Planlama Toplantısı düzenlendi
Sosyal, ekonomik, ticari ve siyasal hayatta hep erkekleri hakim olduğunu belirten Vali Bilmez, şunları kaydetti: "Kadınların bu alanlardaki sayısı oldukça azdır. Biz biliyoruz ki kadın elinin değmediği iş, kesinlikle eksik kalmış bir iştir. Kooperatifçilikte maalesef çok başarılı örnekler sergilemiş bir toplum değiliz. Belki de başarılı olmamamızın sebebi, kadın kısmını hep eksik tutmamızdan kaynaklandı. Bu çalışma sonunda kadınlarımız, bal üretimi, sebze yetiştiriciliği hemde otlu peynir yapımı konularında kooperatifleşip güzel bir örnek sergiler, erkeklere de örnek olurlar. Kadın eli deyince hayatta nelerin değiştiğini bize gösterecekler. Hayatımızın her alanında daha çok kadını göreceğiz. Kadın, toplumun lokomotifi ve dinamiğidir. Van'da şu ana kadar 150 kursiyer bu kurslara katıldı. 50 kadının kursu devam ediyor. Farklı kurslar sayesinde istihdamı sağlanan 61 kursiyerden 19'unun geçici koruma altında olan yabancılardan olması beni ayrıca mutlu etti. " Dünyada barışın sağlanması gerektiğini aktaran Vali Bilmez, "Afganistanlı ve Suriyelinin kendi ülkesinde, barış, güvenlik, huzur içinde yaşayabilecek bir düzenin kurulması için tüm dünyanın seferber olması gerekiyor.
Suriyeli - 07.09.2021
Son dakika haberi! Bakan Koca: 'Mu' varyantı Türkiye'de 2 kişide görüldü
'OKULLARI KAPATMAK İSTEMİYORUZ' Bakan Koca, okulları kapatmak istemediklerini vurgulayarak, şunları kaydetti: "Çünkü 'Artık elimizde aşımız var' diyoruz. O nedenle vatandaşımızın aşı oldukça, oranlar yükseldikçe, toplumsal bağışıklık oluştukça bunun yeterli olacağına inanıyoruz. Onun için oranların giderek artması gerekiyor. Şu an dünyada en çok aşının yapıldığı 8'inci ülkeyiz. Avrupa'da Almanya'dan sonra 2'nci ülkeyiz, zannediyorum 2-3 hafta içerisinde Almanya'yı da geçen dozda bir uygulamamız oluyor olacak. Dolayısıyla Milli Eğitim Bakanlığı'mızla birlikte biz tedbirleri ortaya koyduk. Bu tedbirlerin hangi durumda, hangi pozisyonda, ne yapılması gerektiği belli. Biz en fazla sınıfın tatil edilebileceğini, 14 günlük zaman diliminde onun dışında bir kapatmayı düşünmüyoruz, düşünmek istemiyoruz." Bakan Koca ayrıca geçici koruma altındaki kişiler ve göçmenlerin de aşılandığını belirterek, "Kaydı olmayanların sayısı çok az. Toplamda bakıldığında öyle yüksek oranlı değil. Suriyeli 3,5-4 milyon kayıtlı olan kişi var, hepsine ulaşıyoruz.
Suriyeli - 06.09.2021
Özhaseki: "Beş benzemezi bir araya getirip nasıl bir medeniyet inşa edeceksiniz, bir felaket doğar Allah korusun"
"Türkiye tarihe ve medeniyetimize karşı sorumluluğunu da yerine getirdi" "En son ne zaman yanlış anlaşıldınız?" sorusuna cevap veren Özhaseki, geçtiğimiz günlerde bir TV kanalında Suriyeliler meselesi ile ilgili yaptığı açıklamaları hatırlattı ve şunları söyledi: "Geçen Suriyeliler ilgili soru soruldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Suriyeli Haberleri | Suriyeli Haber - Haberler - Suriyeli haberleri, son dakika suriyeli haber ve gelişmeleri burada. Avusturyalı Bakan Karoline Edtstadler: Türkiye AB'ye şantaj yapamaz.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.09.2021 22:00:49. #1.13#

title