Suriyeli Haberleri

Suriyeli haber, Suriyeli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Suriyeli - Dün
Denizli'de uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 13 şüpheli tutuklandı
Denizli'de uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 27 şüpheliden 13'ü tutuklandı. İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, il dışından uyuşturucu getirdikleri öne sürülen 2'si Suriyeli, 1'i Afgan 3 yabancı uyrukluyu yakaladı.
Suriyeli - 18.10.2020
Sakarya İHH Derneği, yakacak yardımı için vatandaşlardan destek bekliyor
Sezer, Suriyeliler için yakacak yardımı etmek isteyenlere yönelik de çalışma yaptıklarını kaydetti.
Suriyeli - 17.10.2020
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari'de konuştu: (2)
Hakkari'nin geçiş güzergahı olması nedeniyle göçmen kaçakçılarını mıknatıs gibi kendine çektiğini aktaran Soylu, "Kaçakçıların kaçırdıkları ve ekonomik olarak istismar ettikleri göçmenler batı ilerimizde karşımıza çıkmaktadır. Göçmenlerin büyük oranını Suriyeliler, Afganlılar hatta Afrikalılar teşkil etmektedir.
Suriyeli - 17.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 5
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -Zanlının adliye çıkarılması  -Adliye binasından detaylar Haber- Kamera: Zafer KUMRU / ERZURUM, =========================== Kayseri'de otomobil çalan 2 kişi, kaza yapınca yakalandı KAYSERİ'de, gece saatlerinde otomobil çalan Suriyeli 2 kişi, polis kovalamacısı sonucu trafik kazası yapınca yakalandı.
Suriyeli - 16.10.2020
Bağcılar'da trafik ışıklarında cam silen çocuk kamyon altında kalarak öldü
Kazayı gören Murat Doğan "Çocuk koştu, araba da buradan geldi. Çocuk birden kaldırımdan düştü, araba ezdi çocuğu. Çocuğun arabanın altında kaldığını gördük. Her gün burada kaza oluyor. Küçük çocuklar geliyor burada cam siliyor, su satıyorlar" diye konuştu.  Suriyeli çocuğun cenazesi Adli Tıp Kurumu Morguna kaldırılırken kamyon sürücüsü Murat K.
Suriyeli - 16.10.2020
(Ek bilgi ve görüntülerle) BAĞCILAR'DA TRAFİK IŞIKLARINDA CAM SİLEN ÇOCUK KAMYON ALTINDA KALARAK ÖLDÜ
Kazayı gören Murat Doğan "Çocuk koştu, araba da buradan geldi. Çocuk birden kaldırımdan düştü, araba ezdi çocuğu. Çocuğun arabanın altında kaldığını gördük. Her gün burada kaza oluyor. Küçük çocuklar geliyor burada cam siliyor, su satıyorlar" diye konuştu.  Suriyeli çocuğun cenazesi Adli Tıp Kurumu Morguna kaldırılırken kamyon sürücüsü Murat K.
Suriyeli - 16.10.2020
BM'den Beyrut patlamasında evi hasar gören Lübnanlılara nakdi yardım
Barındırdığı Suriyeli ve Filistinli mültecilerle nüfusu yaklaşık 6 milyona ulaşan Lübnan, sahip olduğu tek tahıl silolarını tamamen kaybetmesinin yanı sıra özellikle başkentteki sivil yerleşim alanlarında büyük hasara uğramıştı.
Suriyeli - 15.10.2020
"Ortak Paylaşım Forumu 2020"
Çevre alanında fidan dikme projesi yaptıklarını, çocuklara yönelik ise Yeşilay ile birlikte çalışarak çocuk işçilere yönelik çalışmalarda bulunduklarını aktaran Arslan, "Suriyeli göçmenlerin de ülkemize girmesinden kaynaklanan bize gelen rakamlara göre 720 bin civarında çocuk işçi bulunuyor.
Suriyeli - 15.10.2020
Şanlıurfa'da birlikte yaşadığı kişinin işkencesine maruz kaldığı iddia edilen kadın konukevine...
Akşemsettin Mahallesi'nde 7 Ekim'de yaralı halde bulunan ve dini nikahla birlikte yaşadığı İ.A. tarafından işkence edildiği ileri sürülen Suriyeli M.
Suriyeli - 15.10.2020
İçişleri Bakanı Soylu: "Sınır ötesi harekatlarımızla oluşturulan güvenlik sayesinde, bugüne kadar...
İçişleri Bakanı Soylu: "Sınır ötesi harekatlarımızla oluşturulan güvenlik sayesinde, bugüne kadar 414 bin 61 Suriyeli gönüllü olarak ülkesine döndü.
Suriyeli - 14.10.2020
AK Partili Katırcıoğlu: "Avrupa, insanlıkta sınıfta kalmıştır"
Komisyonun, kurulduğu ilk günden beri temel çalışma alanlarından birinin çocukların eğitimi olduğunu dile getiren Katırcıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "AK Parti olarak politikalarımızı 19 yıl boyunca bu irade üzerine kurguladık. Milli Eğitim Bakanlığımızın bütçesi, 2002'ye göre 12 kat artışla 161,1 milyar lira olmuştur. Çocuklarımızın ortaöğretimde okullaşma oranı 2002'de yüzde 48'ken, bugün yüzde 84,5'lere ulaşmıştır. Hedefimiz yüzde 100 okullaşma oranını yakalamaktır. Bu kapsamda komisyonumuzca Milli Eğitim Bakanlığının EBA uzaktan eğitim sistemini yerinde inceleme ziyareti gerçekleştirdik. Bugün Kovid-19 ile mücadelede EBA sistemi üzerinden 100 bin canlı ders ile 2 milyon öğrenci video konferans aracılığıyla ders almaktadır. Ayrıca ihtiyaç sahibi çocuklarımıza ve tüm öğrencilerimize tablet, bilgisayar, internet ve televizyon destekleri bakanlığımız ve yerel yönetimlerce sağlanacaktır. Komisyonumuzca bunun da takipçisi olacağız." Türkiye'nin, dünyada en fazla insani yardım gerçekleştiren ülkelerin başında geldiğini, 4 milyondan fazla Suriyeli sığınmacıya ev sahipliği yaptığını anımsatan Katırcıoğlu, göçmenlere ve sığınmacılara sadece barınma değil, eğitim ve sağlık başta olmak üzere her türlü imkanın sağlandığını kaydetti.
Suriyeli - 14.10.2020
Son dakika haber | Meslek liselerini yenileyen SEUP projesinin bilgilendirme toplantısı yapıldı
Yeşilyurt Spor Tesislerinde düzenlenen tanıtım toplantısına video konferansla bağlanan Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu, Türkiye'de 4 milyonu aşkın Suriyeli olduğunu, bunun yaklaşık 1 milyonunun eğitim çağı içerisinde yer aldığını aktardı.
Suriyeli - 14.10.2020
Ankara Üniversitesinden Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Miyajima'ya "Dostluk Payesi"
Büyükelçi Miyajima'ya, "Japonya ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi, afet ile mücadelede iş birliklerinin güçlendirilmesi, Türkiye'deki Suriyeli mültecilere yardım desteği sağlanması ve Türk-Japon Üniversitesinin kurulmasındaki çalışmaları" dolayısıyla Ankara Üniversitesi Dostluk Payesi Beratı verildi.
Suriyeli - 14.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
SUYA KAPILAN KADINI VATANDAŞLAR KURTARDI Yağmura hazırlıksız yakalanan bazı vatandaşların ayakkabılarını ellerine alıp, çıplak ayakla yürüdüğü görüldü. İki Suriyeli çocuğun ise kıyafetlerini çıkarıp, iç çamaşırıyla yağmur sularıyla dolmuş yollarda oynaması dikkat çekti.
Suriyeli - 13.10.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
"Kimseye parmak sallamak örfümde, adetimde yok" Çin'in, Uygur Türkleri'ne yönelik politikasına ilişkin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye bir çağrıda bulunduğunu, Bahçeli'nin de bugün kendisine yanıt verdiğini hatırlatan Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Kimseye parmak sallamak benim örfümde, adetimde yoktur. Kaba güç, Orta Çağ gücüdür. 21'inci yüzyılda akıl gücü vardır, kaba güç yoktur. Neden biz 'eğitim, eğitim, eğitim' diyoruz? Akıl gücünü güçlendirmek, ona nitelik kazandırmak için. Sadece Uygurlar için değil, dünyanın neresinde olursa olsun, herhangi bir halk zalim bir uygulamayla karşılaşıyorsa 'haksızlık var' deriz." Kılıçdaroğlu, Iraklı ve Suriyeli Türkmenlere tırlarla yardım götürdüklerini, ancak bunların reklamını yapmadıklarını dile getirerek, "Bizim işimiz reklam değil.
Suriyeli - 13.10.2020
Mersin'de tarihi eser operasyonunda 3 şüpheli yakalandı
İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamaya göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, 75. Yıl Mahallesi'nde 3 Suriyelinin tarihi eser niteliği taşıyan mozaik panoyu satmak için müşteri aradığını tespit etti.
Suriyeli - 13.10.2020
Simitçi Erkan Suriyeli Türkmen yetimlerle buluştu
Kocaeli'de simit satarak geçimini sağlayan Erkan Ayhan, Hatay'ın Yayladağı ilçesinde, Suriyeli Türkmen yetim çocuklarla bir araya geldi.
Suriyeli - 13.10.2020
Türkiye ile Japonya arasında Teknik İşbirliği Anlaşması imzalandı
Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Miyajima da iki ülke arasında teknik iş birliğinin 60 yıl öncesine dayandığını belirterek, "Anlaşmanın Türkiye Büyük Millet Meclisinde hızlı bir şekilde onaylanmasının ardından afet önlemleri, Türk-Japon bilim ve teknoloji üniversitesi, Suriyeli yöneticilere yönelik yardımlar, TİKA ile iş birliği çerçevesinde üçüncü ülkelere yardımlar gibi geniş kapsamlı projelerde ilerleme kaydedilmesi beklenmektedir.
Suriyeli - 13.10.2020
Başkan Yalçınkaya'dan kelebek hastası Abdullatif'e ziyaret
Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, tedavisi bulunmayan ve halk arasında "kelebek hastalığı" olarak bilinen "epidermolizis bülloza" ile dünyaya gelen 3 yaşındaki Suriyeli Abdullatif'i evinde ziyaret ederek aileye destek verdi.
Suriyeli - 12.10.2020
Son dakika haber... Konteyner evde çıkan yangında Suriyeli bebek öldü
Son dakika haberleri: Antalya'nın Serik ilçesinde anne ve babasının serada çalışmak için gittiği sırada konteyner evde bıraktığı 6 aylık Suriyeli bebek, çıkan yangında yaşamını yitirdi.
Suriyeli - 9.10.2020
"Washington Büyükelçisi Kılıç'tan 'Dağlık Karabağ' değerlendirmesi" başlıklı haberimizin son iki...
"Azerbaycan ordusunun kendini korumak için Suriyeli savaşçılara ihtiyacı yok" Diğer yandan Türkiye'nin Azerbaycan'a Karabağ'da savaşmak üzere Suriyeli savaşçılar gönderdiği iddialarına yönelik bir soruya cevap veren Kılıç, söz konusu iddiaları reddetti.
Suriyeli - 9.10.2020
Son dakika haberleri: Bölgesel ve küresel güçler açısından Dağlık Karabağ sorunu
İki ülke arasındaki çatışmaların, bu kez farklı dinamiklerle örülü bir yapısı olmakla birlikte, daha uzun süre devam edecek gibi göründüğünü söylemeliyiz. Özellikle Azerbaycan'ın yeni bir müzakereye başlamayacağı yönündeki beyanatları da bu duruma işaret ediyor. Burada dikkat çeken ilk husus, yaklaşık otuz yıldır çözüme kavuşturulamayan bu sorunla ilgili olarak şimdiye kadar elini taşın altına koymayan uluslararası camianın bundan sonra nasıl bir yol izleyeceğidir. Kamuoyu oluşturma hususunda Ermenistan tarafı yoğun bir çaba içerisine girmiş ve uluslararası kamuoyunu yönlendirmek için çok sayıda asılsız haberlere yer verdi. Bu haberler arasında Türk F-16'larının bir Ermeni Su-25'ini vurduğuna, Azerbaycan'ın Karabağ'daki hava operasyonlarının kontrolünü Türkiye'ye havale ettiğine, Türkiye'nin Erzurum-Kars bölgesinden çatışma sürecini kontrol ettiğine dair haberler Ermeni basınında ilk sıralarda yer aldı. Bu konuda bir diğer iftira da Türkiye'nin bölgeye Suriyeli milisler ya da başka birlikler gönderdiğiydi; fakat AB tarafından da iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.
Suriyeli - 9.10.2020
Washington Büyükelçisi Kılıç'tan "Dağlık Karabağ" değerlendirmesi
"Azerbaycan ordusunun Suriyeli savaşçılara ihtiyacı yok" Diğer yandan Türkiye'nin Azerbaycan'a Karabağ'da savaşmak üzere Suriyeki savaşçılar gönderdiği iddialarına yönelik bir soruya cevap veren Kılıç, söz konusu iddiaları reddetti.
Suriyeli - 8.10.2020
BM Dünya Gıda Programı Temsilcisi: "Türkiye'de eşsiz deneyimler elde ettik"
Geçici koruma altındaki Suriyeliler ve Türk vatandaşlarına aşçılık eğitimi vererek meslek edindirmeyi hedefleyen "Mutfakta Umut Var" (MUV) projesinden bu yıl mezun olan 348 kursiyer, törenle sertifikalarını aldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Suriyeli Haberleri | Suriyeli Haber - Haberler - Suriyeli haberleri, son dakika suriyeli haber ve gelişmeleri burada. Denizli'de uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 13 şüpheli tutuklandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 01:21:30. #1.15#
title