STANFORD ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Stanford Üniversitesi Haberleri

Stanford Üniversitesi haber, Stanford Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Stanford Üniversitesi - 04.03.2021
Son dakika haber! Küresel sıcaklık artışı, yıllık 2 milyar ton emisyon azaltımıyla sınırlandırılabilir
East Anglia Üniversitesi, Stanford Üniversitesi ve Küresel Karbon Projesi tarafından hazırlanan "Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) Sonrası Dönemde Karbon Emisyonları" başlıklı araştırmada, 2015'te imzalanan Paris Anlaşması'ndan beri ilk kez ülkelerin emisyonlarındaki düşüş ve artışların hesaplaması yapıldı.
Stanford Üniversitesi - 18.02.2021
Erdoğan: Türkiye bizim dönemimizde, spor altyapısında çağ atladı
Dünyanın birçok prestijli üniversitelerinde akademik çalışmayla sportif başarının el ele gittiğine işaret eden Erdoğan, "Mesela dünyada ilk 100 arasında yer alan Kaliforniya Üniversitesi, olimpiyat tarihi boyunca 135'i altın toplam 288 madalya kazanmıştır. Yine dünyada akademik başarısı en yüksek kurumlarından biri olan Stanford Üniversitesi de olimpiyatlarda 280 madalya elde etmiştir.
Stanford Üniversitesi - 18.02.2021
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Sporcu Bursu Tanıtım Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
Bu programın, spor ile eğitim öğretimin birbirinin alternatifi değil, tamamlayıcısı olduğunu bir kez daha gösterdiğini dile getiren Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bizim çocukluğumuzda, maalesef, spora gereken önem verilmez, spor yapan çocuklar adeta 'hayta' yaftası yerdi. Futboldan basketbola birçok sporu, çoğu defa ailelerimizden gizli saklı şekilde, mahalle aralarında sürdürmeye çalışırdık. Kağıttan toplar yapardık ve onlarla sokak aralarında top oynardık. Her şeye rağmen direnerek profesyonel spor hayatına geçen arkadaşlarımızın ekseriyeti de eğitimden mahrum kalmıştır. Halbuki gelişmiş ülkelerde spor etkinlikleri, eğitim hayatının ayrılmaz bir parçası olarak görülür, sporcular da el üstünde tutulurdu. Dünyanın birçok prestijli üniversitesinde akademik çalışmayla sportif başarının el ele gittiğini görüyoruz. Mesela dünyada ilk 100 arasında yer alan Kaliforniya Üniversitesi, olimpiyat tarihi boyunca 135'i altın toplam 288 madalya kazanmıştır. Yine dünyanın akademik başarısı en yüksek kurumlarından biri olan Stanford Üniversitesi de olimpiyatlarda 280 madalya elde etmiştir.
Stanford Üniversitesi - 08.02.2021
Boğaziçi Üniversitesine yeni rektör yardımcıları
Stanford Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nde 1993–1994 yılları arasında optik haberleşme alanında doktora sonrası çalışmalar yapan İnci, 1994 senesinde Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü'nde yardımcı doçent, 1996'da ise doçent oldu.
Stanford Üniversitesi - 28.01.2021
Son dakika haberi... Erdoğan: 3 yenilikçi aşı adayımız faz çalışmalarına başlama arifesinde
Medeniyet coğrafyasının büyüklüğünü Türkiye'nin en önemli gücü olarak gördüklerini kaydeden Erdoğan, şöyle dedi: "Bu gücü değerlendirebilmek için öncelikle elimizdeki potansiyeli kullanılabilir hale getirmemiz gerekiyor. Bu amaçla Türk İslam Medeniyeti havzasında farklı dillerde ve farklı lehçelerde üretilmiş telif, tercüme ve şerh eserleri çeviri, tıpkıbasım ve harf çevirisi yoluyla günümüze kazandırıyoruz. TÜBA'nın 2014 yılında başlattığı TÜBA Türk İslam Bilim Kültür Mirası Projesi kapsamında pek çok eser genç kuşaklarla buluştu. Yine TÜBA'nın bilim diplomasisi kapsamında uluslararası çatı kuruluşlar nezdinde yürüttüğü temsil faaliyetleri de ülkemizin bilim dünyasındaki etkinliğinin artırılması bakımından çok kıymetlidir. Bu çerçevede 2025 yılında Dünya Bilim Forumu'na ev sahipliği yapmaya talip olduk, hazırız. Diğer yandan Türkiye'yi kendi vatandaşlarımız yanında dünyadaki tüm bilim insanları için de bir cazibe merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda özellikle Uluslararası Lider Araştırmacılar Programı vasıtasıyla, 21 farklı ülkeden 127 üst düzey araştırmacı çalışmalarını Türkiye'ye taşıdı." 'EN AZ 100 ARAŞTIRMACIYI DAHA ÜLKEMİZE KAZANDIRACAĞIZ' Erdoğan, Fransa'nın ve dünyanın önde gelen araştırma kuruluşlarından birinde 36 yıldır temiz ve güvenli enerji konusunda çalışmalarını yürüten Prof. Dr. İskender Gökalp, iklim değişikliği alanında çok önemli çalışmaları olan Prof. Dr. Erik Jeppesen, Stanford Üniversitesi'ndeki laboratuvarını Türkiye'ye taşıyarak yapısal biyofizik, yapısal biyoloji ve protein mühendisliği çalışmalarını ülkede yürütmeye karar veren Dr.
Stanford Üniversitesi - 14.01.2021
Bilecik'ten kısa kısa
Rektör Beydemir, Stanford Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada "Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları" listesinde yer almış ve büyük bir başarıya imza atmıştı.
Stanford Üniversitesi - 23.12.2020
Aktif Bank'ın yeni genel müdürü Ayşegül Adaca Oğan oldu
22 yıllık bankacılık tecrübesine sahip olan Adaca, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Stanford Üniversitesi Mühendislik Yönetimi'nde ve Işık Üniversitesi İşletme bölümünde iki farklı yüksek lisans eğitimi aldı.
Stanford Üniversitesi - 23.12.2020
EÜ Tıp Fakültesindeki yüz gençleştirme makalesi, uluslararası başarı getirdi
Açıklamada ayrıca Prof. Dr. Gökmen'in Stanford Üniversitesi koordinasyonunda yürütülen çalışmayla hazırlanan Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesinde de yer aldığı belirtildi.
Stanford Üniversitesi - 14.12.2020
Zeynep'in 'Stanfort' sevinci sosyal medyada ilgi gördü
BAHÇEŞEHİR Koleji İzmir 50. Yıl Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencisi Zeynep Naz Avcı (18), dünyanın en prestijli üniversitelerinden biri olan Stanford Üniversitesi'nden erken kabul aldı.
Stanford Üniversitesi - 04.12.2020
NEÜ akademisyenleri, "Dünyanın en etkili bilim insanları" listesinde
Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, Stanford Üniversitesi koordinasyonunda ABD'li ve Hollandalı bilim insanlarından oluşan bir ekip tarafından yaklaşık 7 milyon akademisyen üzerinde yürütülen çalışma sonucunda belirlenen ve "Plos Biology" adlı bilimsel dergide de yer alan "Dünyanın en etkili bilim insanları" listesi yayımlandı.
Stanford Üniversitesi - 03.12.2020
Batman Üniversitesi'nden 3 akademisyen, dünyadaki en başarılı bilim insanları listesinde yer aldı
Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Stanford Üniversitesi'nden Prof.
Stanford Üniversitesi - 03.12.2020
Konya Teknik Üniversitesi akademisyenleri "Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları" listesinde
Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, Stanford Üniversitesi koordinasyonluğunda ABD'li ve Hollandalı bilim insanlarından oluşan bir ekip tarafından yaklaşık 7 milyon araştırmacı üzerinde yürütülen çalışma sonucunda belirlenen ve "Plos Biology" adlı bilimsel dergide de yer alan "Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları" listesi yayımlandı.
Stanford Üniversitesi - 02.12.2020
SİÜ'den 3 akademisyen, "Dünyanın en etkili bilim insanları" listesinde yer aldı
SİÜ'den yapılan açıklamaya göre, Stanford Üniversitesi bilim insanlarından Prof.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Stanford Üniversitesi Haberleri | Stanford Üniversitesi Haber - Haberler - Stanford Üniversitesi haberleri, son dakika stanford üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Aslıhan Karalar setlere döndü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.3.2021 10:03:39. #1.15#
title