SİVİL TOPLUM KURULUŞU HABERLERİ

Sivil Toplum Kuruluşu Haberleri

Sivil Toplum Kuruluşu haber, Sivil Toplum Kuruluşu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sivil Toplum Kuruluşu 13.8.2020
Libya'da Hafter milisleri, Kaddafi yanlısı 6 kişiyi alıkoydu
Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milisler, devrik lider Muammer Kaddafi rejimini destekleyici gösteri yaptıkları gerekçesiyle Sirte ve Bingazi'de 6 sivili alıkoydu. Sivil toplum kuruluşu Libya İnsan Hakları İhlalleri Gözlemevinden yapılan açıklamaya göre, Sirte'de Kaddafi yanlısı gösteriye katıldıkları gerekçesiyle 4 kişi Hafter güçlerince alıkonuldu.
Sivil Toplum Kuruluşu 13.8.2020
Son dakika haber | Manavgat'a 625 milyon TL'lik yatırım sözü
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, çeşitli görüşmeler ve ziyaretler kapsamında Manavgat'a geldi. Manavgat'ta muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, turizmcilerle ayrı ayrı görüşen Başkan Böcek, Belediye Başkanı Şükrü Sözen, CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar ve İYİ Parti Manavgat İlçe Başkanı Hatice Avcı'yı da ziyaret etti.
Sivil Toplum Kuruluşu 13.8.2020
GittiGidiyor'dan "Bir İyilik Olsun" projesi
Şirket açıklamasına göre, Açık Açık Platformu ile iş birliği sonucu "Bir İyilik Olsun" projesini gerçekleştiren GittiGidiyor, 11 sivil toplum kuruluşunu (STK) bir araya getirdi.
Sivil Toplum Kuruluşu 13.8.2020
Son dakika haberleri! Lübnan Sağlık Bakanı'ndan patlamanın ilk anından itibaren ülkesinin yanında yer alan Türkiye'ye...
Türkiye'den birçok sivil toplum kuruluşu da patlamayla sarsılan Beyrut'a gelerek arama-kurtarma, enkaz kaldırma ve insani yardım faaliyetlerine destekte bulundu.
Sivil Toplum Kuruluşu 13.8.2020
Son dakika haberleri | Türkiye, patlamanın sarstığı Lübnan'da sağlık sektörünün yaralarını sarmaya devam ediyor
Türkiye'den birçok sivil toplum kuruluşu da patlamayla sarsılan Beyrut'a gelerek arama-kurtarma, enkaz kaldırma ve insani yardım faaliyetlerine destekte bulundu.
Sivil Toplum Kuruluşu 12.8.2020
Son dakika haber... ABD'de Floyd'un öldürülmesinden sonra 40 Konfederasyon sembolü kaldırıldı
Alabama eyaleti merkezli sivil toplum kuruluşu Güney Yoksulluk Hukuku Merkezi (SPLC) tarafından hazırlanan raporda yapılan güncellemeye göre, 25 Mayıs'tan bu yana aralarında 100 yıllık anıtların da bulunduğu 40 sembol tamamen kaldırılırken, 5 sembol kamusal alanlardan başka yere taşındı.
Sivil Toplum Kuruluşu 12.8.2020
Lübnan'da görev yapan arama-kurtarma ekipleri yurda döndü
Beyrut'taki arama-kurtarma faaliyetlerinin kendi bölgelerinde sona erdiğini anlatan Güllüoğlu, şöyle devam etti: "Bölgede yeni bir arama-kurtarma yapmıyoruz. Sağlık Bakanlığımızın ekipleri orada AFAD'dan ekibimizin bir kısmı orada insani yardım faaliyetleri için orada kaldılar. TİKA'nın ekipleri orada çalışmaya devam ediyor. Türkiye'den birçok sivil toplum kuruluşu orada insani yardım anlamında çalışmaya devam ediyor.
Sivil Toplum Kuruluşu: Türkiye'den Lübnan'a tıbbi malzeme yardımıSivil Toplum Kuruluşu 11.8.2020
Sivil Toplum Kuruluşu 11.8.2020
Türkiye'den Lübnan'a tıbbi malzeme yardımı
Türkiye'den birçok sivil toplum kuruluşu da patlamayla sarsılan Beyrut'a gelerek arama-kurtarma, enkaz kaldırma ve insani yardım faaliyetlerine destekte bulundu.
Sivil Toplum Kuruluşu 11.8.2020
Çin'den ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'nun muhalif medya patronuyla ilgili açıklamalarına tepki
Pekin yönetimi ise ABD'nin bu kararına karşılık aralarında ABD'li senatör Ted Cruz, Marco Rubio ve bazı sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin bulunduğu 11 ABD'li yetkiliye yaptırım uygulayacaklarını açıklamıştı.
Sivil Toplum Kuruluşu 11.8.2020
Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye'de Kovid-19 tedbirleri denetimi
Su, gazetecilere, vatandaşların ve esnafın Kovid-19 kurallarına uyduğunu gördüklerini belirterek, "Kovid-19 ile mücadelede en önemli 3 kuralımız, maske, sosyal mesafe ve hijyene dikkat etmek. Vatandaşlarımızın bu konudaki farkındalığını ve bilincini arttırmak için denetimlerimizi kararlılıkla sürdüreceğiz." dedi.- Hatay Hatay Valisi Rahmi Doğan da İskenderun Şehit Pamir Caddesi'nde gerçekleştirilen denetimlerde, Türkiye'de ve dünyada koronavirüs ile mücadelenin devam ettiğini hatırlattı. Virüsten korunmak için bilinen tek yöntemin maske ve sosyal mesafe kurallarına uymak olduğunu kaydeden Doğan, şöyle devam etti: "Gördüğüm kadarıyla İskenderun'da da vatandaşlarımız bu tedbire oldukça riayet ediyorlar. Neredeyse maskesiz kimseyi görmedik. İş yerlerimiz açık, ticarethanelerimiz çalışıyor, ekonominin çarkları dönüyor, dolayısıyla bu süreci iyi idare etmemiz lazım aksi takdirde önceki dönemler gibi bir takım istenmeyen tedbirler almak durumunda kalmayalım. Ama görünen o ki vatandaşlarımız bu tedbirlere riayet ettiği müddetçe süreci bu şekilde götüreceğiz. Çok yoğun bir denetim sürecine girdik. Düğünleri, taziyeleri, iş yerlerini, otelleri, lokantaları denetliyoruz. Bu denetimleri yaparken il valisi olarak bizzat ben başlarında bulunuyorum, kaymakam arkadaşlarımız, belediye başkanlarımız herkes alandalar." Kimseye ceza kesme niyetinde olmadıklarını ifade eden Doğan, tedbir konusunda bir hatırlatma yaptıklarını ve bu hatırlatmayla birlikte süreci iyi bir şekilde yönetmeye gayret ettiklerini söyledi. Hatay'ın genel itibariyle Kovid-19 tedbirlerine uyduğunun altını çizen Doğan, "Hastalık oranına da baktığımızda civar illere göre oldukça iyi durumdayız ama bu iyilik bizi rehavete sevk etmeden tedbirlerimizi almamız lazım." dedi. Vali Doğan, denetimlerin devam edeceğini sözlerine ekledi. Osmaniye Osmaniye'de Vali Erdinç Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Jandarma Komutanı Albay Zafer Tombul, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, resmi kurum müdürleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri denetime katıldı.
Sivil Toplum Kuruluşu 11.8.2020
MICE endüstrisi temsilcileri kongre ve fuarların önlemler alınarak başlatılmasını istiyor
MICE (Meetings, Incentives, Congress, Events & Exhibitions) endüstrisinden 16 sivil toplum kuruluşu ve 1 platformun temsilcileri bir araya gelerek ortak bir basın toplantısı düzenledi.
Sivil Toplum Kuruluşu 11.8.2020
Kadirli'de muhtarlar, halk günü ve güvenlik toplantısı yapıldı
Toplantıya, Belediye Başkanı Ömer Tarhan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yusuf Avcı, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Cemil Deniz, kamu kurum müdürleri, il genel ve belediye meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
Sivil Toplum Kuruluşu 10.8.2020
Son dakika haberi: Yemen insan hakları örgütlerinden "Taiz'deki sivillerin korunması" çağrısı
Yemen İnsan Hakları İzleme Komisyonu, Seyaj Çocukları Koruma Örgütü, Yemen İnsan Hak ve Özgürlükleri Ağı ile Temkin gibi kurumların yer aldığı 13 sivil toplum kuruluşu tarafından yapılan ortak yazılı açıklamada, dün öğlen saatlerinde Taiz'in kuzeyinde bazı silahlı unsurlar arasında meydana gelen çatışmalarda 4 sivilin hayatını kaybettiği ve 6'sının yaralandığı belirtildi.
Sivil Toplum Kuruluşu 10.8.2020
Samsun'da Sivil Toplum Kuruluşları Koordinatörlüğü kuruldu
Samsun'da Sivil Toplum Kuruluşu (STK) olarak nitelendirilebilecek dernek, vakıf, cemiyet, sendika gibi sivil toplum yapılanması için koordinatörlük kurulduğu bildirildi.
Sivil Toplum Kuruluşu 10.8.2020
Samsun Valiliği bünyesinde 'STK Koordinatörlüğü' kuruldu
Samsun Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada bazı STK'ların bünyelerindeki eksikliklerden ötürü tabela kuruluşuna dönüştüğü belirtilerek, "İlimizde sivil toplum kuruluşu olarak nitelendirilebilecek birçok dernek, vakıf, cemiyet, sendika vb.
Sivil Toplum Kuruluşu: İZİD tekrar start verdiSivil Toplum Kuruluşu 10.8.2020
Sivil Toplum Kuruluşu 8.8.2020
Boluspor Kulübünün yeni başkanı Abdullah Abat oldu
Kongreye, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, eski belediye başkanları Necdet Gören ve Yüksel Ceylan, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, delegeler ve taraftarlar katıldı.
Sivil Toplum Kuruluşu: Korono'ya karşı termal iyi gelirSivil Toplum Kuruluşu 8.8.2020
Sivil Toplum Kuruluşu 7.8.2020
İstanbul Sözleşmesi Çalışma Platformundan "İstanbul Sözleşmesi Raporu"
Metni okuyan Platform Sözcüsü ve Hukukçu Kadınlar Derneği Başkanı Şaştım, kamuoyuna mal olan konularda bugüne kadar muhtelif çalışmalar yapmış, toplumsal duyarlılığa sahip bir kısım sivil toplum kuruluşu temsilcisi ile hukukçu, sosyolog ve psikologlardan oluşan kişilerin bir araya gelerek, İstanbul Sözleşmesi ile ilgili toplumun doğru bilgilendirilmesi ve doğru çözümler üretilmesi amacıyla "İstanbul Sözleşmesi Çalışma Platformu"nu oluşturduğunu söyledi.
Sivil Toplum Kuruluşu: Suriyeli aşiretler Türkiye'den destek istediSivil Toplum Kuruluşu 7.8.2020
Sivil Toplum Kuruluşu 7.8.2020
Yeşilyurt Belediyesi Gedik Kültür Merkezi, kültürel yatırımlara farklı bir anlayış kazandırdı
"GEDİK KÜLTÜR MERKEZİMİZ FONKSİYONEL ALANLARIYLA YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR" İç ve dış tasarımı, ortak kullanım alanları, kültürel hizmet mekânlarıyla dikkat çekici bir yapıya kavuşturulan Gedik Kültür Merkezinin açıldığı günden beri çok yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, "Uzun yıllar cezaevi olarak kullanıldıktan sonra 2004 yılında kapanan Gedik Cezaevi'ni Kültür Bakanlığımızın destekleriyle eğitim ve kültürel hizmetlerimize katkı sağlaması adına Gedik Kültür Merkezine dönüşümünü sağladık. Bölgemizin tarihsel kimliğine yakışacak şekilde yeniden dizayn ederek baştan aşağıya restore ettiğimiz merkezimiz açıldığı günden beri çok yoğun ilgi görmektedir. Bizi biz yapan, millet yapan, toplum olmamıza neden olan kültürel değerlerimizi ön plana almak içinde eğitime her zaman öncelik tanıyoruz. Gedik Kültür Merkezimiz ise bölgemizin büyük bir eksikliğini gidermede önemli bir misyon üstlenmiştir. 7'den 70'e tüm hemşerilerimizin yanı sıra bölgemizi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerimiz, Millet Kıraathanemize, Çoban Müzemize, Şark Odamıza, Sergi Alanlarımıza, Cezaevi Müzemize çok büyük ilgi göstermektedir. Haftanın yedi günü 08 ile 17 saatleri arasında hizmet veren Gedik Kültür Merkezimizde, 15 bin adet farklı türlerden kitapların olduğu Millet Kıraathanemiz, çoban ve köy yaşamına dair 155 parça eşyanın sergilendiği Çoban Müzemiz, Malatya ve çevre illerdeki cezaevlerinde kalan mahkumların yaptığı 278 parça el emeği göz nuru eserin yer aldığı El Sanatları Galerimiz, meclis toplantılarımızın yanı sıra sivil toplum kuruluşu ve meslek örgütleri ile özel ve devlet okullarının ve muhtarların toplantılarına ev sahipliği yapan 130 kişilik Konferans Salonumuz, geleneksel motiflerle tasarımı yapılan Şark Odamız, balmumu heykellerinin yer aldığı Cezaevi Müzemiz, oldukça nezih ve kaliteli alanlarda tüm halkımızın hizmetindedir.
Sivil Toplum Kuruluşu 6.8.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yapılan değerlendirmeler sonucu her hafta gerçekleştirilen yeni tip koronavirüs denetimlerini bugün daha yoğun yapma adımı attıklarını ifade eden Bakan Soylu, ülkenin hemen her noktasında, bakan yardımcıları, valiler, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve tüm kurumlarla salgın denetimi yapıldığını söyledi.
Sivil Toplum Kuruluşu 6.8.2020
Yılmaz ve Ertaş Kovid-19 denetimlerine katıldı
Bu kapsamda Konya'nın Ilgın İlçesinde Ilgın Kaymakamı Aytekin Yılmaz, Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş ve Sivil Toplum Kuruluşu Başkanlarının katılımıyla ilçe genelinde 'Sağlık için, Hepimiz İçin' sloganıyla denetim yapılarak, vatandaşların sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına dikkat etmeleri konusunda uyarılarda bulunuldu.
Şu an buradasınız: Sivil Toplum Kuruluşu Haberleri | Sivil Toplum Kuruluşu Haber - Haberler - Sivil Toplum Kuruluşu haberleri, son dakika sivil toplum kuruluşu haber ve gelişmeleri burada. Libya'da Hafter milisleri, Kaddafi yanlısı 6 kişiyi alıkoydu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 13.8.2020 22:26:51. #1.15#
title