Salı Haberleri

Salı haber, Salı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Salı - Bugün
New York borsası yükselişle kapandı
Analistler, salı günü ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell ve ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın ABD Senatosu'nda yapacakları sunumun piyasaların odağında olacağını belirtti.
Salı - Bugün
Düzce'de eğitime lodos nedeniyle 1 gün ara verildi
DÜZCE Valisi Cevdet Atay sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda lodos nedeniyle okulların Salı günü 1 gün süreyle tatil edildiğini açıkladı.
Salı - Bugün
BALIKESİR'DE FIRTINA NEDENİYLE EĞİTİME 1 GÜN ARA VERİLDİ
BALIKESİR'de gün boyu yaşamı olumsuz etkileyen ve yarın da devam edileceği tahminleri yapılan fırtına nedeniyle yüz yüze eğitime 1 gün ara verildi. Gece yarısından itibaren etkisini arttırması tahmin edilen fırtına nedeniyle polis ekipleri Balıkesir'de cadde ve sokaklarda anons yaparak, vatandaşlara uyarılarda bulunuyor.  Balıkesir genelinde bugün sabah saatlerinden itibaren fırtına etkili oldu. Gündüz sahil kesimlerinde kuvvetli rüzgar, gece ise Balıkesir il merkezinde fırtınaya dönüştü. Kent genelinde yer yer elektrik kesintileri yaşanırken, çok sayıda ağaç devrildi. İşyeri ve ev çatılarda hasar meydana geldi. Yarın da etkili olacağı belirtilen fırtına nedeniyle Balıkesir Valiliği tarafından gece saatlerinde alınan karar doğrultusunda yüzyüze eğitime salı günü ara verildiği açıklandı.
Salı - Bugün
Kuvvetli Rüzgâr ve Fırtına Uyarısı -BASIN BÜLTENİ (29.11.2021)
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre; kuvvetli rüzgar ve fırtınanın bu gece ve yarın {30. 11. 2021 Salı) da Marmara, Ege, İç Anadolu, Ban Akdeniz, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, yüksek kesimleri başta olmak üzere Karadeniz ile zamanla Doğu Anadolu'nun kuzeyinde ban ve güneybatı yönlerden 60-90 km/saat, yüksek kesimlerde yer yer 100 km/saat üzeri hızda esmesi beklenmektedir.
Salı - Bugün
Basın Açıklaması (2021-3)
Eğitim-Öğretime Ara Verilmesi ve İdari İzinMeteoroloji Genel Müdürlüğü'nün değerlendirmelerine göre; ilimiz genelinde devam eden olumsuz hava koşulları ve lodosun (yarın) 30 Kasım 2021 Salı gününde de devam edeceği bildirilmiştir.
Salı - Dün
Bursa, Balıkesir, Yalova ve Çanakkale üniversitelerinde eğitime bir gün ara verildi
Bursa Teknik Üniversitesi'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Bursa Valiliği duyurusu doğrultusunda bölgemizde görülen şiddetli lodos nedeniyle Salı günü üniversitemizde eğitime bir gün ara verilecektir.
Salı - Dün
Tekirdağ'da okullarda yarın eğitime ara verildi
Tekirdağ Valiliği'nden yapılan açıklamada, meteorolojiden alınan verilere göre, bugün yaşanan olumsuz koşullarının yarın da devam edeceğinin anlaşıldığı belirtildi. Açıklamada, şöyle denildi: "Tekirdağ'da görev yapan bazı kamu görevlileri ile öğrencilerimizin olumsuz hava koşulları sebebiyle mağduriyet yaşamamaları için; resmi-özel tüm okullar, Halk Eğitim Merkezleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, her türlü kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere, bütün eğitim kurumlarında 'yüz yüze eğitim' faaliyetlerine valiliğimizce 30 Kasım 2021 Salı günü bir gün süreyle ara verilmiştir.
Salı - Dün
Tekirdağ'da eğitim öğretime bir gün ara verildi
Vatandaşların mağduriyet yaşamaması için eğitime yarın ara verildiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Tekirdağ'da görev yapan bazı kamu görevlileri ile öğrencilerimizin olumsuz hava koşulları sebebiyle mağduriyet yaşamamaları için resmi-özel tüm okullar, Halk Eğitim Merkezleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, her türlü kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere, bütün eğitim kurumlarında yüz yüze eğitim faaliyetlerine, valiliğimizce 30 Kasım 2021 Salı günü ara verilmiştir.
Salı - Dün
Çanakkale'de yüz yüze eğitime 1 gün ara verildi
ÇANAKKALE'de, gün boyu etkili olan ve deniz ulaşımında aksamalara yol açan fırtınanın bu gece ve yarın da devam etmesi beklendiğinden yüz yüze eğitime 1 gün ara verildi.  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 483-1-ÇNK numaralı uyarısı ile kuvvetli rüzgar ve fırtınanın bu gece ve yarın Çanakkale il genelinde batı ve güneybatı yönlerden saatte 60 ile 90 kilometre, yüksek kesimlerde yer yer saatte 100 kilometre hızda tam fırtına şeklinde devam etmesinin beklendiği bildirildi. Çanakkale Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada ise şöyle denildi: "İlimizde hayatı olumsuz etkileyeceği değerlendirilen bu meteorolojik tahminler nedeniyle; Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı resmi ve özel tüm eğitim ve öğretim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 30 Kasım 2021 Salı günü ara verilmesine karar verilmiştir.
Salı - Dün
Dikkat: Turuncu Uyarı Yapıldı Bölgemizde Fırtına Bekleniyor!
Meteorolojiden yapılan uyarıya göre 30 Kasım Salı günü bölgemizde rüzgarın batı ve güneybatı yönlerden 60-90 km/sa, yüksek kesimlerde yer yer 100 km/sa üzeri hızda esmesi beklenmektedir.
Salı - Dün
Eğitim-Öğretime Ara Verilmesi ve İdari İzin
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün değerlendirmelerine göre; ilimiz genelinde devam eden olumsuz hava koşulları ve lodosun (yarın) 30 Kasım 2021 Salı gününde de devam edeceği bildirilmiştir.
Salı - Dün
Yalova'da eğitim öğretime bir gün ara verildi
Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Hemşehrilerimizin, öğretmen ve öğrencilerimizin mağduriyet yaşamaması için resmi-özel tüm okullar, halk eğitim merkezleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerimiz, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kurslarımız ile özel okullardaki takviye kurslarımız da dahil olmak üzere bütün eğitim kurumlarında 30 Kasım 2021 Salı günü, bir günlük ara verilmesi uygun görülmüştür.
Salı - Dün
İstanbul'da eğitim öğretime bir gün ara verildi
Açıklamada şu ifadelere ver verildi: "İstanbullu vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin olumsuz hava koşulları sebebiyle mağduriyet yaşamamaları için Valiliğimizce, resmi-özel tüm okullar, halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere, bütün eğitim kurumlarında 'yüz yüze eğitim' faaliyetlerine 30 Kasım 2021 Salı günü bir gün süreyle ara verilmiştir.
Salı - Dün
İstanbul'da lodos nedeniyle yarın için yüz yüze eğitime ara verildi
İSTANBUL Valiliği, kuvvetli rüzgar ve fırtına nedeniyle bütün eğitim kurumlarında yarın 1 gün süreyle "yüz yüze eğitim" faaliyetlerine ara verildiğini açıkladı.  Valilik'ten yapılan açıklama şöyle: "Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden alınan son verilere göre; ilimizdeki kuvvetli rüzgar ve fırtınanın, bu gece yarısına kadar 90-110 km/sa hızda devam ederek gece saatlerinden itibaren hızını biraz azaltacağı ve yarın saat 18.00'e kadar 70-90 km/sa hızda sürdüreceği tahmin edilmektedir. İstanbullu vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin olumsuz hava koşulları sebebiyle mağduriyet yaşamamaları için Valiliğimizce; resmi-özel tüm okullar, halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere; bütün eğitim kurumlarında 'yüz yüze eğitim' faaliyetlerine 30 Kasım 2021 Salı günü 1 gün süreyle ara verilmiştir.
Salı - Dün
İSTANBUL'DA LODOS NEDENİYLE YARIN İÇİN YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLDİ
İstanbul Valiliği, kuvvetli rüzgar ve fırtına nedeniyle bütün eğitim kurumlarında yarın 1 gün süreyle "yüz yüze eğitim" faaliyetlerine ara verildiğini açıkladı.  Valilik'ten yapılan açıklama şöyle: "Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden alınan son verilere göre; ilimizdeki kuvvetli rüzgar ve fırtınanın, bu gece yarısına kadar 90-110 km/sa hızda devam ederek gece saatlerinden itibaren hızını biraz azaltacağı ve yarın saat 18.00'e kadar 70-90 km/sa hızda sürdüreceği tahmin edilmektedir. İstanbullu vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin olumsuz hava koşulları sebebiyle mağduriyet yaşamamaları için Valiliğimizce; resmi-özel tüm okullar, halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere; bütün eğitim kurumlarında 'yüz yüze eğitim' faaliyetlerine 30 Kasım 2021 Salı günü 1 gün süreyle ara verilmiştir.
Salı - Dün
METEOROLOJİK UYARI (30.11.2021)
İzmir'de Kuvvetli Fırtına ve Tam Fırtına Bekleniyor! Fırtına uyarılarımızın ardından bugün (29. 11. 2021Pazartesi) saat 16: 00 itibariyle Narlıdere'de 111km/sa, Urla'da 100 km/sa, Karaburun'da 99 km/sa, Konak'da 98 km/sa, Tire'de 93 km/sa, Aliağa'da 88km/sa ve Menderes'de 82km/sa en yüksek rüzgar hızları kaydedilmiştir. Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın bu gece ve yarın (30. 11. 2021Salı)da İzmir il genelinde yüksek kesimleri başta olmak üzere batı ve güneybatı yönlerden 60-90km/sa, yüksek kesimlerde yer yer 100km/sa üzeri hızda tam fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir.
Salı - Dün
Kuvvetli Rüzgar ve Fırtınaya Dikkat!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre; Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın 30. 11. 2021 Salı günü 00. 00 ile 18.
Salı - Dün
BAE'nin 50. kuruluş yıl dönümünde 1114 tutukluya af çıktı
Ülkenin resmi haber ajansı WAM'da yer alan habere göre, BAE Başbakanı ve Dubai Emiri Muhammed bin Raşid Al Maktum, BAE'nin 50'nci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Dubai'deki ıslah ve cezaevlerinde yatmakta olan 672 kişinin salıverilmesi talimatı verdi.
title