Rumeli Haberleri

Rumeli haber, Rumeli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rumeli - 23.09.2021
"Tripoliçe Katliamı"nın üzerinden 200 yıl geçti
Etrafı surlarla çevrili Tripoliçe, 1821 yılında patlak veren Yunan isyanı ile birlikte Rumeli'nin pek çok bölgesinden gelmiş göçmenlere kucak açtı.
Rumeli - 22.09.2021
Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu konser verecek
Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu "Bektaşi ezgileri" konseri verecek.
Rumeli - 21.09.2021
Kırklareli'nde "Müzik iyileştirsin, tekrar sosyalleşelim" etkinliği düzenlendi
Konserde, Süheyla ve Blues Of Rumeli ekibi, Rumeli şarkılarını seslendirdi.
Rumeli - 20.09.2021
YKS ek yerleştirme tercihleri başladı; 'büyük yöre' bursu imkanı
2021-YKS ek tercihleri bugün başladı. İstanbul Rumeli Üniversitesi ek yerleştirme ile gelecek olan öğrencilerin 'büyük yöre' bursu imkanından faydalanabileceğini duyurdu.
Rumeli - 20.09.2021
Başkan Büyükakın: Önümüzdeki yüzyıl tüm coğrafyalarda Türkiye'nin dönemidir
Balkan ve Rumeli derneklerinin temsilcileriyle buluşan Başkan Büyükakın, "Önümüzdeki yüzyıl tüm coğrafyalarda Türkiye'nin dönemidir" dedi
Rumeli - 18.09.2021
Sayın Valimizin 19 Eylül Gaziler Günü'nün 100. Yıldönümü Kutlama Mesajları
Aziz milletimiz, milli ve manevi değerlerimiz uğrunda kendi varlığını hiçe sayarak savaş meydanlarına atılan kahramanlarımıza gazi unvanını tevdi etmiş, Selçuklu'dan Osmanlı'ya ve Türkiye Cumhuriyeti'ne kadar Anadolu ve Rumeli topraklarını bizlere ebedi vatan kılan devlet büyüklerimize gazilik payesini layık görerek onları yüceltmiştir.
Rumeli - 17.09.2021
RUMELİSİAD'dan Bulgaristan'a dostluk eli
Rumeli kökenli girişimcilerin Türkiye'deki ve Balkanlardaki sesi olmak ve dünyaya tanıtmak vizyonu ile çalışmalarını sürdüren RUMELİSİAD, Bulgaristan temasları kapsamında bölgede çeşitli sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmek için de önemli adımlar attı.
Rumeli - 11.09.2021
Yerli üretim cihazlar Güzellik ve Bakım Fuarı'nda görücüye çıktı
Türkiye'nin güzellik ve bakım alanında küresel ölçekteki tek buluşması olarak kabul gören ve bu yıl 33'üncüsü. düzenlenen Güzellik ve Bakım Fuarı, yerli ve yabancı sektör paydaşlarını İstanbul Lütfi Kırdar Rumeli Salonu'nda buluşturdu.
Rumeli - 11.09.2021
"Boğaziçi Triatlon Yüzme Yarışı" nedeniyle yarın sabah Boğaz hattında vapur seferleri yapılmayacak
İBB Şehir Hatları AŞ'nin de bu saatler arasında Boğaz hattında sefer gerçekleştiremeyeceği ifade edilen açıklamada, bu seferlerin Anadolu Kavağı, Beykoz, Paşabahçe, Çubuklu, Kanlıca, Anadolu Hisarı, Çengelköy, Beylerbeyi, Üsküdar, Rumeli Kavağı, Sarıyer, İstinye, Emirgan, Arnavutköy, Beşiktaş ve Eminönü olduğu kaydedildi.
Rumeli - 10.09.2021
Son dakika haber... İBB Başkanı İmamoğlu, şehitlik arazisi üzerine yapılan saray gibi lojmana yerleşti
Gelen son dakika haberine göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, Rumeli Hisarı'nda şehitlik arazisi üzerine yapılan saray gibi lojmana yerleştiği iddia edildi.
title