Rumeli Haberleri

Rumeli haber, Rumeli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rumeli - 14.10.2020
Kentin tanıtımı için Meriç Nehri'nin ortasında klip çektiler
Klipler ay sonunda yayınlanmaya başlanacak İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Anadolu ve Rumeli'nin incisi Edirne'nin tanıtımına çeşitli platformlarda devam ettiklerini söyledi.
Rumeli - 12.10.2020
Son dakika haber | ANALİZ – Azerbaycan'ın kazanımları Ermenistan'ın stratejisini bozdu
Son dakika haberler: On dokuzuncu yüzyılın ilk çeyreğinde Gülistan Anlaşmasıyla Karabağ bölgesine yerleşen Rusya, 1828 yılında İran ile yaptığı Türkmençay Anlaşması ile bölge devletlerinden getirdiği Ermenileri buraya yerleştirmek suretiyle Ermenistan devletinin temellerini atmış oldu.
Rumeli - 10.10.2020
Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkanı Mutlu'dan Azerbaycan'a destek Açıklaması
Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu (BRTK) Genel Başkanı Sabri Mutlu, Azerbaycan Türklerinin yanında olduklarını bildirdi.
Rumeli - 5.10.2020
Balkan Türkleri'nden Azerbaycan'a destek
Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Erol Ulu, Ermenistan'ın uluslararası hukuk kurallarını çiğneyerek Azerbaycan'a yönelik saldırılarını kınadıklarını bildirdi.
Rumeli - 5.10.2020
HADO Milli Takım seçmeleri, İsfanbul Tema Park ev sahipliğinde yapıldı
İsfanbul Tema Park'tan yapılan açıklamaya göre, 3 Ekim'de Türkiye E-Spor Federasyonu Başkanı Alper Özdemir'in de katılımıyla 30 aday arasından yapılan seçmelerde HADO Milli Takım kadrosu, Rumeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi hocaları tarafından belirlendi.
Rumeli - 26.9.2020
Giritli akademisyenler "Yoran Mübadele Anı ve Kültür Evi"ni gezdi
Giritliler Federasyonu ile Türkiye'nin farklı üniversitelerinden akademisyenler, yürütülmekte olan TÜBİTAK Projesi kapsamında, Didim Rumeli Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği ev sahipliğinde Didim ilçesini ziyaret etti.
Rumeli - 24.9.2020
Tekirdağ'dan kısa kısa
Rumeli İskelesi'ne ziyaretçi ilgisi Süleymanpaşa Belediyesince geçen ay açılışı gerçekleştirilen Rumeli İskelesi, Tekirdağlıların ve şehre gelen ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.
Rumeli - 23.9.2020
ANALİZ – Brexit sonrası Avrupa'nın diplomatik psikanalizi
Avrupa Birliği (AB) bu zamana kadar genişlemeye yönelik krizlerini kendi iç dinamikleri içinde çözmeyi başarırken, Brexit süreciyle ilk defa karşılaştığı küçülmeye yönelik girişimin yönetilebilirliği ve birliğin sürdürülebilirliği hususunda hayati bir sorunla karşı karşıya kaldı.
Rumeli - 21.9.2020
Balkan Türkleri Derneğinden açıklama
Ortadoğu Araştırmaları Merkezi (ORSAM) Başkanı Prof. Dr. Ahmet Uysal'ın bir televizyon programında Balkan Türklerine yönelik yaptığı açıklamalara Samsun Balkan Türklerine Derneğinden tepki geldi. Bir basın açıklaması yapan dernek, "16 Eylül 2020 tarihinde Habertürk TV'de yayınlanan Teke Tek programında sözde akademisyen Ahmet Uysal'ın Balkan Türkleri ile ilgili ifadelerine dair Samsun Balkan Türkleri Derneği olarak bir basın açıklaması yapma ihtiyacı duyduk. Evladı Fatihanın kemiklerini sızlatan bu tür açıklamalar kirli membalardan beslenen hastalıklı bir zihniyetin tezahürüdür. Örneklerine daha önce de rastladığımız, Türk milletinin birliğini ve bütünlüğünü hedef alan bu türden beyanların basit özürlerle geçiştirilemeyecek kadar tehlikeli ve ayrıştırıcı olduğunun altını çizerken; bir dil sürçmesi olamayacak kadar da bilinçli söylendiğinin farkında olduğumuzu belirtmek isteriz. 19. yüzyıldan itibaren yaşanan süreçte Balkan topraklarındaki Türk hakimiyetinin mütemadiyen sonlanması ile Anadolu'ya hicret etmiş olan Türkler, 14. asırda Rumeli coğrafyasını Türk-İslam kültürü ile yoğuran Türk fütuhatının muzaffer temsilcileri olan gazilerin, alplerin öz torunlarıdır.
Rumeli - 19.9.2020
19 Eylül Gaziler Günü
Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Erol Ulu, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Rumeli - 16.9.2020
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Eren'e "Minia Balkantürk" için teşekkür ziyareti
AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç ile Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Başkanı Berat Tunakan, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanı Abdullah Eren'e, projeye verdiği destek dolayısıyla teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.
Rumeli - 15.9.2020
Zambiya'nın Ankara Büyükelçisi Chilengi'den Türk yatırımcılara çağrı Açıklaması
AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu üyesi Atilla Ödünç ile Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) yöneticileri, Büyükelçi Chilengi'yi ile bir araya geldi.
Rumeli - 11.9.2020
Bağcılık Araştırma Enstitüsü ürünleri, Rumeli İskelesi'nde halka sunulacak
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Türkiye'de alanındaki iki enstitüden biri olan Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsü'nü ziyaret ederek göreve yeni atanan Müdür Mehmet Ali Kiracı'ya yeni görevinde başarılar diledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Rumeli Haberleri | Rumeli Haber - Haberler - Rumeli haberleri, son dakika rumeli haber ve gelişmeleri burada. Prof. Dr. Ercan: Kuzey Anadolu kırığının Ege kolu dirilik gösteriyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 15:32:32. #1.15#
title