Orman Yangınları Haberleri

Orman Yangınları haber, Orman Yangınları son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Orman Yangınları - Bugün
İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Vali Gürel Başkanlığında Yapıldı.
Bu kapsamda, ilimizde olası sel, heyelan, deprem, yangın vb. afetlere karşı alınacak önlem ve tedbirlere ilişkin öncelikle kamu kurum ve kuruluşlar ile özel sektöre ait ekipman bilgilerinin ivedilikle güncellenmesi ve sürekli güncel tutularak, her an göreve hazır tutulması, aşırı yağış ve yine orman yangınları ile vatandaşlarımızın yaşayabileceği her türlü olumsuzluğa karşı sürekli olarak ilgili kurum ve kuruluşlarla koordine içerisinde olunması, yaşanabilecek her türlü afete karşı özellikle ulaşım ve iletişim yolların açık tutulması, koordinasyonda herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi, Muhtemel orman yangınlarını önlemek amacıyla, izinli alanlar ve yetkili kişiler dışında orman alanlarına giriş-çıkış yasağının 8 Eylül ile 30 Eylül arasında uygulanması ve kontrolünün İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Orman İşletme Müdürlüklerince sağlanması, ormanlara 4 kilometre mesafede yer alan ve orman köyü olan köylerin sınırları içinde çoban ve piknik ateşi gibi ateşlere, bahçe ve anız temizliği maksatlı ateş yakılmasına müsaade edilmemesi, ayrıca düğün, eğlence amaçlı kutlamalarda havai fişek, dilek balonu ve benzeri yanıcı maddelerin kullanımının yasaklanması, olası yangın, sel, heyelan vb.
Orman Yangınları - Bugün
Son dakika haber... ABD'deki yangınlar dünyanın en büyük ağaçlarını tehdit ediyor
Edinilen son dakika haberine göre NEW ABD'nin California eyaletindeki Sierra Nevada dağlarında birden fazla noktada devam eden orman yangınlarının, dünyanın en büyük ağaçlarını tehdit altında bıraktığı bildirildi.
Orman Yangınları - Dün
Türkiye-AB Yüksek Düzeyli İklim Diyaloğu ortak açıklaması Açıklaması
AB Komisyonu binasındaki görüşmeyle ilgili yapılan ortak açıklamada, hem AB'nin hem Türkiye'nin orman yangınları ve seller gibi iklim değişikliğinin aşırı etkileriyle karşı karşıya kaldığı, Türkiye'nin Marmara Denizi'nde müsilaj ile mücadele ettiği (deniz salyası) hatırlatıldı.
Orman Yangınları - Dün
Çam balı üretimi yağmura kaldı
Son üç yıldır küresel iklim değişikliği sonrası kurak bir çam balı sezonu geçiren üreticiler, çam balı üretim sahaları olan Marmaris, Köyceğiz ve Milas'taki orman yangınlarının rekolteyi daha da aşağıya çektiğini söylediler.
Orman Yangınları - 15.09.2021
OPET Dünya Kurumsal Golf Turnuvası Türkiye şampiyonları belli oldu
Daha önce ağustosta gerçekleşmesi planlanan ancak orman yangınları nedeniyle ertelenen turnuvadan sağlanan gelirle yangından zarar gören bölgelerdeki öğrenciler için "TEV-Eğitimle İyileştirelim" burs fonuna katkı sağlanacak.
Orman Yangınları - 15.09.2021
ABD'de California Valisi Gavin Newsom referandum sonucunda görevinde kaldı
Newsom neden görevden alınmak istendi? California eyaleti uzun zamandır evsizlik, yüksek vergiler ve hayat pahalılığının yanı sıra yaz aylarında orman yangınları ile mücadele ediyor.
Orman Yangınları - 14.09.2021
ATSO Çevre ve Yangınlara Dikkat Çekecek
Yeşil Dönüşüm ve İklim Değişikliği Önceliğimiz Açıklamasında dünyada yaşanan iklim krizine dikkat çeken Davut Çetin: "Antalya Ticaret ve Sanayi Odası olarak 2021-2024 Stratejik Planımızda yer alan ana temalardan bir tanesi de yeşil dönüşüm ve iklim değişikliğidir. İklim değişikliği hayatımızın her alanını etkiliyor ve etkilemeye de devam edecek. Bu yaz Manavgat'ta ve Türkiye'nin farklı yerlerinde içimizi yakan orman yangınları yaşadık.
Orman Yangınları - 13.09.2021
ABD'de görevden alma referandumunda anketler California Valisi'nden yana
California eyaleti uzun zamandır evsizlik, yüksek vergiler ve hayat pahalılığının yanı sıra yaz aylarında orman yangınları ile mücadele ediyor.
Orman Yangınları - 13.09.2021
Biden, orman yangınlarının yol açtığı tahribatı incelemek için Idaho ve California'ya gidiyor
ABD Başkanı Joe Biden, son dönemde çıkan orman yangınlarının yol açtığı tahribatı yerinde denetlemek ve yerel yetkililerle görüşmek için Idaho ve California eyaletlerini ziyaret ediyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Orman Yangınları Haberleri | Orman Yangınları Haber - Haberler - Orman Yangınları haberleri, son dakika orman yangınları haber ve gelişmeleri burada. Arka Sokaklar'da 16. sezon başlıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.9.2021 11:23:41. #1.14#

title