Orman Yangınları Haberleri

Orman Yangınları haber, Orman Yangınları son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Orman Yangınları - 25.01.2021
e-Twinning projesiyle öğrenciler doğayı tanıyacak
"Benim sevgili ağacım" eTwinning "Storyline Senaryom" projesi kapsamında 3 ülkeden öğrencilerde ağaç, orman ve orman yangınları konusunda farkındalığının oluşması amaçlanıyor.
Orman Yangınları - 17.01.2021
Bakan Pakdemirli EMD üyelerini kabul etti Açıklaması
Orman yangınlarına "kırmızı tanklı" çözüm Pakdemirli, orman yangınlarıyla mücadele konusunda da her yıl uçak ve helikopter sayısının artırıldığını belirtti.
Orman Yangınları - 17.01.2021
UNDP'de görevli Şebnem Şahin : İklim değişikliği geleceğin değil bugünün sorunu
UNDP bünyesinde çeşitli projeler sürdüren Dr. Şebnem Şahin, Demirören Haber Ajansı'na dünyayı tehdit eden kuraklık hakkında açıklamalarda bulundu. Yaklaşık 40 ülkede görev yapan ve iklim değişikliğine uyum konusunda raporlar hazırlayan Şahin, "Her ülkede duyduğum ve gözlemlediğim sorunlar, farklı boyutlarda olsa bile, bir birine çok benziyor. Doğal afetler, sel, orman yangınları, kuraklık ve sıcak hava dalgaları artık çok daha sık ve şiddetli bir şekilde hayatimizi etkiliyor.
Orman Yangınları - 15.01.2021
Trabzon'da son birkaç günde 73 noktada orman ve örtü yangını çıktı
Vatandaşların yangınlara karşı tedbirli ve dikkatli olmaları konusunda uyarıldığı açıklamada, "Tarımsal faaliyetlerin bitmesinden sonraki süreçte yaprakların dökülmesi ve bahçe temizliklerinin yapılması neticesinde yakılan ateşlerden dolayı orman yangınları meydana gelebilmektedir.
Orman Yangınları - 06.01.2021
Gürcistan'da 24 saatte 234 noktada orman yangını çıktı
Gürcistan İçişleri Bakanlığı, ülkenin 5 bölgesinde 234 noktada orman yangınları çıktığını bildirdi.
Orman Yangınları - 31.12.2020
DSP Genel Başkanı Aksakal'dan yeni yıl mesajı Açıklaması
Aksakal, yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajda 2021'in Türk ulusuna ve insanlığa sağlıklı, mutlu, huzurlu bir yaşamın kaynağı olması dileğinde bulundu. Tüm yurttaşların yeni yılını kutlayan Aksakal, şunları kaydetti: "Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 pandemisi başta olmak üzere, üst üste gelen depremler, orman yangınları, çığ ve sel felaketleri yanında ekonomide ve dış politikada yaşanan yoğun gündemleri aşarak acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bıraktık.
Orman Yangınları - 28.12.2020
Orman yangını alanındaki incelemeleri sırasında kalp krizi geçiren şube müdürü öldü
Giresun Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Mustafa Kostakoğlu, Ordu'nun Çatalpınar ilçesinde meydana gelen orman yangını alanındaki incelemeleri sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.
Orman Yangınları - 24.12.2020
Orman yangınlarına müdahale filosu 2021'de daha da güçlendirilecek
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gelecek yıl 4 dron, 5 amfibik uçak ve 30 helikopter ile orman yangınlarına müdahalede kullanılan hava gücü filosunu daha da güçlendirmeyi hedeflendiklerini belirterek, "Çünkü dünyada sıcaklık rekorlarının kırıldığı 2020 yılından sonra 2021'de de...
Orman Yangınları - 23.12.2020
Bakan Pakdemirli, 3. Tarım ve Orman Şurası kararlarının birinci yılını değerlendirdi: (2)
Orman varlığının 22,6 milyon hektardan 22,9 milyon hektara çıkarıldığını söyleyen Pakdemirli, "Orman yangınlarıyla mücadelede Avrupa ve Türkiye'de ilk defa ?insansız hava araçları (İHA) kullanılmaya başlandı.
Orman Yangınları - 18.12.2020
Yangınlar, hastalıklara yol açan mikropları etrafa yayıyor
BBC'deki habere göre, "Science" dergisinde yayımlanan ABD'de yürütülen çalışmada, orman yangınlarından yükselen dumanda bulunan mikropları yakalamak için yeni teknikler kullanıldı.
Orman Yangınları - 17.12.2020
Türkiye'de 2020 böyle geçti (8)
Genelgeye göre, vali ve kaymakamların başkanlığında "Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu" acilen toplanacak.
Orman Yangınları - 15.12.2020
Son dakika haber: Hatay'daki orman yangınlarında tarımsal zararı oluşanlara 3 milyon lira yardım
Son dakika gündem haberi: Hatay Valiliği, eylül ayında 5 ilçede çıkan orman yangınlarında oluşan tarımsal zararın karşılanması için Cumhurbaşkanlığı tarafından 3 milyon lira ödenek aktarılacağını bildirdi.
Orman Yangınları - 15.12.2020
TBMM Genel Kurulu'nda Tarım ve Orman, Gençlik ve Spor ile Dışişleri bakanlıklarının bütçeleri görüşülüyor
Orman yangınlarıyla ilgili olarak, hem İHA'ların hem uçakların sayısını arttıracaklarını, arazözlerin de yenilendiğini anlatan Pakdemirli, araziye, yangının ortasına girebilecekleri tank gibi bir aracı da denemeyi düşündüklerini söyledi.
Orman Yangınları - 15.12.2020
Bakan Pakdemirli, TBMM Genel Kurulunda Tarım ve Orman Bakanlığının 2021 yılı bütçesi üzerinde konuştu: (2)
Orman alanlarının 22,7 milyon hektardan 22,9 milyon hektara ulaştığını ifade eden Pakdemirli, yangınlara ilk müdahale süresinin 40 dakikadan 12 dakikaya indiğini, 2020'de orman yangınlarıyla mücadelede 27 helikopter, 2 uçak, bir İHA, 6 idari helikopter ile 2 bin 600 taşıtın hizmet verdiğini belirtti.
Orman Yangınları - 14.12.2020
TBMM Genel Kurulu'nda Tarım ve Orman, Gençlik ve Spor ile Dışişleri bakanlıklarının bütçeleri görüşülüyor
Orman Yangın Yönetim Sistemi'yle orman yangınlarının tek merkezden yönetildiğine dikkati çeken Aydın "Orman yangınlarıyla mücadelede bölgemizde lider ülke olduk.
Orman Yangınları - 11.12.2020
TBMM Genel Kurulunda Ticaret Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının bütçeleri görüşülüyor
2020 yılında başta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını, sel baskınları, depremler, orman yangınları ile ekonomik ve siyasi pek çok sorunun varlığını hissettirdiğini belirterek "Terör saldırıları, iç ve dış komplolar, ekonomimiz üzerinde yapılmak istenen operasyonlar, Suriye'den Libya'ya, Ege'den Akdeniz'e, Orta Doğu'dan Kafkaslara egemenlik haklarımıza yönelik saldırılar, yakın coğrafyamızdaki kaos ortamı, içinde bulunduğumuz yıla damgasını vurmuştur.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Orman Yangınları Haberleri | Orman Yangınları Haber - Haberler - Orman Yangınları haberleri, son dakika orman yangınları haber ve gelişmeleri burada. Gazella Turizm'in, dördüncü kitabı Yüzler Atlası yayınlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.1.2021 12:24:15. #1.15#
title