Orman Yangınları Haberleri

Orman Yangınları haber, Orman Yangınları son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Orman Yangınları - Bugün
Türkiye Diyanet Vakfı Azerbaycan Bakü Türk Lisesi öğrencilerinden fidan bağışı
Açıklamada değerlendirmesine yer verilen Bakü Türk Lisesi Müdürü Kadir Bektaşoğlu, Türkiye genelinde çıkan orman yangınlarının Azerbaycan'da yakından takip edildiğini vurguladı.
Orman Yangınları - Bugün
TEMA Vakfına bağış şartıyla uzlaştılar
Davacı H.K. 6 Haziran 2021 tarihinde U.A. hakkında "kişilerin huzur ve sükununu bozma" iddiasıyla davacı oldu. Bunun üzerine U.A. hakkında "kişilerin huzur ve sükununu bozma" suçlamasıyla soruşturma başlatıldı. Soruşturma dosyasının Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosuna yönlendirilmesi ardından, taraflar uzlaştırmacı Ülker Uğurlu tarafından bir araya getirildi. Müşteki H.K. ülkemizde bu sene yaşanan orman yangınları nedeniyle TEMA vakfına 5 bin TL bağış yapması halinde U.
Orman Yangınları - Dün
Davutoğlu, Muğla'da partisinin il kongresinde konuştu Açıklaması
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamaları üzerine yoğunlaşmak istediğini dile getiren Davutoğlu, şunları söyledi: "Sayın Bahçeli ile son günlerde yaşadığımız tartışma var. Bu tartışmayı ben başlatmadım. Beni tanıyan arkadaşlarım bilirler. Hiçbir zaman siyasi bir tartışmayı başlatmam ama birisi siyasi tartışma başlatır ve bize parmak sallayarak, tepeden konuşmaya başlarsa, o tartışmanın hakkını da veririz, ağzının payını da veririz. Sayın Bahçeli'ye yakın bir zat bir tweet atmış. 'Biz' diyor, 'Serok ya da Ahmet Davutoğlu'na ne muhabbeti gösterecekmiş Sayın Bahçeli' Benim Bahçeli muhabbetine ihtiyacım yok. Biraz muhabbetle konuş, biraz nezaketle konuş, insanlarla sohbet et. Öyle donuk yüzle, öfkeli suratla, sürekli asabi konuşma. Bizim Sayın Bahçeli'nin muhabbetine ihtiyacımız yok. Bizim ona dediğimiz ülkenin evlatlarına muhabbet göstersin. Biz ülkenin dağına, bayırına, hayvanına muhabbet gösteririz. Ben dün 'En son ne zaman Hakkari'ye gittin?' diye sorduğum zaman Selçuk Bey güzel bir hatırlatmada bulundu. 'Hakkari'yi bırakın Sayın Başbakanım son olarak Muğla'ya, Denizli'ye, Uşak'a ne zaman geldi diye sorsak' dedi. Bir baktık ki 2014 19 Şubat'ta gelmiş. Aramızdaki fark bu. 7 yıldır gelmemiş. Ben bir yılda 3 kere geldim. Bundan sonra da geleceğim. Biz Ankara'da oturup ahkam kesenlerden değiliz, Ankara'da oturup vatanperverlik dersi verenlerden değiliz. Vatanın ayağına gitmeyen, vatan toprağına ayağı bulanmamış hiç kimse bize vatanperverlik dersi veremez." Davutoğlu, konuşmasında Muğla'daki orman yangınlarından duyduğu üzüntüyü de dile getirdi.
Orman Yangınları - 18.09.2021
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, orman yangınları sonrası yürütülen çalışmalar hakkında konuştu: (2)
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Antalya ve Muğla'daki orman yangınlarında zarar gören bölgelere yapılacak konutların bir yıldan daha kısa sürede vatandaşa teslim edileceğini bildirdi.
Orman Yangınları - 18.09.2021
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, orman yangınları sonrası yürütülen çalışmalar hakkında konuştu: (1)
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, orman yangınları nedeniyle Antalya ve Muğla'da 2 bin 516 bağımsız birimin acil ağır hasarlı ve yıkık olduğunun tespit edildiğini, 1100 binanın yıkım çalışmalarının tamamlandığını bildirdi.
Orman Yangınları - 18.09.2021
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "(Orman yangınları) Nesli tehdit altındaki 52 türe yönelik tohum toplama çalışmalarımız titizlikle devam...
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "(Orman yangınları) Nesli tehdit altındaki 52 türe yönelik tohum toplama çalışmalarımız titizlikle devam ediyor.
Orman Yangınları - 18.09.2021
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "(Antalya ve Muğla'daki orman yangınları)1305 konut ve 600 ahır projelendirildi, 1100 konut ve 600 ahırın da...
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "(Antalya ve Muğla'daki orman yangınları)1305 konut ve 600 ahır projelendirildi, 1100 konut ve 600 ahırın da ihaleleri gerçekleştirildi.
Orman Yangınları - 18.09.2021
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "(Orman yangınlarında hasar gören yapılar) Antalya ve Muğla'da 1100 binanın yıkım çalışmalarını tamamladık."
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "(Orman yangınlarında hasar gören yapılar) Antalya ve Muğla'da 1100 binanın yıkım çalışmalarını tamamladık.
Orman Yangınları - 18.09.2021
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "(Orman yangınları) Antalya ve Muğla'da 2 bin 516 bağımsız birimin acil ağır hasarlı ve yıkık olduğunun...
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "(Orman yangınları) Antalya ve Muğla'da 2 bin 516 bağımsız birimin acil ağır hasarlı ve yıkık olduğunun tespitini yaptık."
Orman Yangınları - 17.09.2021
Marmaris Körfezinde Dip Temizliği Yapıldı
Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında Orman Yangınları Sonrası Çevre Temizliği toplantısında kararlaştırılan ve Marmaris körfezinin doğal yapısının korunmasına yönelik çalışmalar kapsamında Marmaris körfezine bağlanan dere ve yağmur suyu kanallarının deniz bağlantılarında dip temizliği yapıldı.
Orman Yangınları - 17.09.2021
Toyota Türkiye'den Ahbap Derneği'ne afet bölgelerinde kullanılmak üzere bağış
Toyota Türkiye'den yapılan açıklamada, Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt önderliğinde yapılan bağışla, Türkiye'de yakın zamanda gerçekleşen orman yangınları ve sel afetlerinin yaralarının sarılmasının ve olası afetlere hazırlıklı olunmasının amaçlandığı bildirildi.
Orman Yangınları - 17.09.2021
Muğla'da 37 noktada çıkan orman yangınları kontrol altına alındı
Muğla'da yıldırım düşmesi sonucu 3 günde 37 ayrı noktada çıkan orman yangınları, havadan ve karadan müdahaleyle kontrol altına alındı.
Orman Yangınları - 17.09.2021
Son dakika gündem: Bakan Yanık: Yangın ve sel bölgelerine 124,3 milyon TL yardımda bulunduk
Bakan Yanık, yaptığı yazılı açıklamada, yangın ve sel gibi afetlerde vatandaşın yanında olduklarını ve normal zamanlarda yapılan sosyal yardımlardan farklı olarak bu dönemlerde muhtaçlık şartı gözetmediklerini belirtti. Karadeniz Bölgesi'ndeki sel felaketi sonrasında hızlıca bölgede çalışma yaptıklarını kaydeden Yanık, "Felaketten etkilenen vatandaşlarımızın yaralarının sarılması için ilk olarak Rize ve Artvin'e toplamda 6 milyon TL kaynak aktardık. Daha sonra ise Kastamonu, Sinop ve Bartın'da da yaşanan felaketin ardından bölgeye toplamda 60 milyon TL gönderdik. En son Kastamonu'ya gönderdiğimiz 7 milyon TL ile sel bölgelerine aktardığımız miktar toplam 67 milyona ulaştı" dedi.Bakan Yanık, diğer yandan Akdeniz ve Ege'deki orman yangınlarında da aynı hassasiyetle yardımların ulaştırıldığını ve bu kapsamda toplamda 51.
Orman Yangınları - 17.09.2021
İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Vali Gürel Başkanlığında Yapıldı.
Bu kapsamda, ilimizde olası sel, heyelan, deprem, yangın vb. afetlere karşı alınacak önlem ve tedbirlere ilişkin öncelikle kamu kurum ve kuruluşlar ile özel sektöre ait ekipman bilgilerinin ivedilikle güncellenmesi ve sürekli güncel tutularak, her an göreve hazır tutulması, aşırı yağış ve yine orman yangınları ile vatandaşlarımızın yaşayabileceği her türlü olumsuzluğa karşı sürekli olarak ilgili kurum ve kuruluşlarla koordine içerisinde olunması, yaşanabilecek her türlü afete karşı özellikle ulaşım ve iletişim yolların açık tutulması, koordinasyonda herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi, Muhtemel orman yangınlarını önlemek amacıyla, izinli alanlar ve yetkili kişiler dışında orman alanlarına giriş-çıkış yasağının 8 Eylül ile 30 Eylül arasında uygulanması ve kontrolünün İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Orman İşletme Müdürlüklerince sağlanması, ormanlara 4 kilometre mesafede yer alan ve orman köyü olan köylerin sınırları içinde çoban ve piknik ateşi gibi ateşlere, bahçe ve anız temizliği maksatlı ateş yakılmasına müsaade edilmemesi, ayrıca düğün, eğlence amaçlı kutlamalarda havai fişek, dilek balonu ve benzeri yanıcı maddelerin kullanımının yasaklanması, olası yangın, sel, heyelan vb.
Orman Yangınları - 17.09.2021
Son dakika haber... ABD'deki yangınlar dünyanın en büyük ağaçlarını tehdit ediyor
Edinilen son dakika haberine göre NEW ABD'nin California eyaletindeki Sierra Nevada dağlarında birden fazla noktada devam eden orman yangınlarının, dünyanın en büyük ağaçlarını tehdit altında bıraktığı bildirildi.
Orman Yangınları - 16.09.2021
Türkiye-AB Yüksek Düzeyli İklim Diyaloğu ortak açıklaması Açıklaması
AB Komisyonu binasındaki görüşmeyle ilgili yapılan ortak açıklamada, hem AB'nin hem Türkiye'nin orman yangınları ve seller gibi iklim değişikliğinin aşırı etkileriyle karşı karşıya kaldığı, Türkiye'nin Marmara Denizi'nde müsilaj ile mücadele ettiği (deniz salyası) hatırlatıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Orman Yangınları Haberleri | Orman Yangınları Haber - Haberler - Orman Yangınları haberleri, son dakika orman yangınları haber ve gelişmeleri burada. Türkiye Diyanet Vakfı Azerbaycan Bakü Türk Lisesi öğrencilerinden fidan bağışı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.9.2021 15:08:03. #1.14#

title