Muş Haberleri

Muş haber, Muş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Muş 9.7.2020
Bakan Kurum: "Kağıthane'de kayan binanın hemen sonrasında çalışmaya başladık ve orada hızlı bir...
"Ankara yeni bir meydana kavuşacak" 2023, 2053 ve 2071'e dair eylem planlarını hazırladıklarını belirten Bakan Kurum, şunları kaydetti: "Yani artık şehirlerimiz için yapacaklarımız kafamızda nettir. Düzenli yapılardan millet bahçesine, atık sudan kentsel dönüşüme kadar tüm birimlerimiz için yapılması gereken işlemlerimizi gittiğimiz illerde hafızamıza aldık. Dönüşüm konusunda istekli olan vatandaşlarımızı endişelendiren, gayretli belediyelerimizi zorlayan tüm engelleri de bu çerçevede ortadan kaldırdık. Bu kritik hamlelerimizle artık belediyelerimizin eli bu noktada daha güçlü. Bundan böyle sizlerle birlikte çıktığımız bu yolda kaybedecek hiçbir vaktimiz yok. İnanın işimiz de vaktimizden çok, o çerçevede vatandaşa gece gündüz hizmet etmek ve şehirleri depreme hazır hale getirmek için sizler ile birlikte çalışmak zorundayız. Tabii kentsel dönüşüm ve yenileme kapsamında 81 ilimizde tarihi kent meydanlarını tekrar gün yüzüne çıkaracak proje ve adımları atıyoruz. Bu çerçevede gittiğimiz şehirlerde belediyelerimiz ile birlikte o kadim tarihimizin ortaya çıkması için projelerimizi yapıyoruz. Meydanlarımızı tarihi hüviyetine kavuşturacak bu vizyon projeyle; yüzlerce tarihi eserimizi ve kültürel aksımızı yeniden ihya ediyor, yine yüzlerce etapta yenilediğimiz iş yerlerimizi esnafımıza kazandırmış oluyoruz. Şu anda Ankara Hergelen Meydanı, Ankara için gerçekten çok önemli bir yer ve tarihi bir alan buradaki tarihi eserlerin ihyası ile Ankara yeni bir meydana kavuşacak. Konya Mevlana Meydanı, Mevlana Müzesi'nin hemen karşısındaki müze ile tarihi eserleri birbirine bağlayacak bir inşayı yine belediyelerimiz ile birlikte yürütüyoruz. Erzurum Hacı Cuma bölgesinde ve kale etrafında çok önemli düzenlemeler yapıyoruz. Afyonkarahisar Mısri ve İmaret Camii çevresi, Kayseri'de Büyükşehir Belediye Başkanı ile birlikte yürüttüğümüz ve önemli olduğunu düşündüğümüz Kaleiçi mevkii, Yozgat'ta Merkez Çapanoğlu Camii etrafında, Kastamonu'da Nasrullah Camii çevresinde, Niğde Kale etrafında, Muş merkezde, Bursa'da Ulu Cami etrafında tamamen silueti bozan ne kadar yapı varsa bunları ortadan kaldırıyoruz.
Muş 9.7.2020
YÖK'te gıda ve hayvancılık alanında ihtisaslaşacak üniversiteler masaya yatırıldı
Toplantıya ilgili YÖK üyelerinin yanı sıra gıda ve hayvancılık alanlarında çalışmalar yürüten Bingöl, Burdur Mehmet Akif Ersoy, Kırklareli, Kırşehir Ahi Evran, Muş Alparslan ve Siirt üniversitelerinin rektörleri ve ilgili rektör yardımcılarının katıldığını aktaran Saraç, şunları kaydetti: "Toplantıya katılan üniversitelerimizin değerli yöneticileri, proje kapsamında ihtisaslaşacakları gıda ve hayvancılık alanlarında şimdiye kadar yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler vererek, geleceğe dönük alan bazlı projeksiyonlarını paylaştılar.
Muş 9.7.2020
Muş'ta devlet desteğiyle açılan fabrika 25 ülkeye ihracat yapıyor
Muş'ta devlet desteğiyle açılan tekstil fabrikasında üretilen spor giyim ürünleri, 25 ülkeye ihraç ediliyor.
Muş 9.7.2020
Devlet destekli yatırımla 4 bin 500 kişi istihdam edilecek
Yatırım destek kredisinin bulunmasıyla hemen işe koyulan kooperatif üyeleri, 11 Temmuz 2018'de işin ihalesini gerçekleştirdi ve Bingöl-Muş kara yolunun 11.
Muş 9.7.2020
Çocukları ve torunlarıyla birlikte reçel üretiyor
MUŞ'ta Behçet Demirel (68), 10 yıldan beri çocukları ve torunlarıyla geleneksel yöntemlerle dut reçeli üretiyor.
Muş 8.7.2020
Muş'ta 4 kişinin öldüğü mera kavgasına ilişkin davada karar
Muş'ta iki aile arasında mera yüzünden çıkan ve 4 kişinin öldüğü, 8 kişinin yaralandığı silahlı kavgaya ilişkin davada yargılanan tutuklu 7 sanığa müebbet hapis cezası verildi.
Muş 8.7.2020
Muş Belediyesi ücretsiz maske dağıttı
Muş Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında vatandaşlara ücretsiz maske dağıttı.
Muş 8.7.2020
Muş'ta 4 kişinin öldüğü mera kavgası davasında sanıklara ceza yağdı
MUŞ'ta iki aile arasında mera tartışması yüzünden çıkan 4 kişinin öldüğü, 8 kişinin yaralandığı kavgaya ilişkin davada tutuklu yargılanan 7 sanıktan 6'sına 3'er kez müebbet, 3'er kez 15'er yıl hapis, diğer sanığa ise 2 kez müebbet, 3 kez 15'er yıl hapis cezası verildi.
Muş 8.7.2020
Antalya'da geçen yıl doğum yapan anne yaşı 29,5 oldu
Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) "Dünya Nüfus Günü" verilerine göre, Türkiye'de toplam doğurganlık hızı 1,88 çocuk oldu. Toplam doğurganlık hızının en yüksek olduğu il 2019 yılında 3,89 çocuk ile Şanlıurfa oldu. Şanlıurfa'yı 3,37 çocuk ile Şırnak, 3,16 çocuk ile Ağrı ve 3,15 çocuk ile Muş izledi.
Muş 8.7.2020
Son dakika haber... Yıllardır Muş Ovası'nda konaklayan leylekler özenle korunuyor
Son dakika haberi: Yıllardır bereketli Muş Ovası'na gelerek yaz boyunca konaklayan leylekleri sahiplenen vatandaşlar, kuşları özenle koruyor.
Muş 8.7.2020
Iğdır kayısısı mevsimlik işçilere emanet
Kayısının olgunlaştıktan sonra 15 gün gibi kısa sürede ağaçtan toplanması gerektiğini ifade eden Demirci, "Kayısı 15 gün içerisinde toplanmasa ağaçtan dökülür, bu nedenle dışarıdan gelen işçiler sayesinde ürünümüzü dökülmeden topluyoruz. Şu anda hasadın başlamasıyla Muş, Van, Diyarbakır, Konya, Bitlis ve Mersin'den gelen işçiler sayesinde ürünümüzü bozulmadan topluyoruz.
Muş 8.7.2020
Muş'ta yetiştirilen dutlar geleneksel yöntemlerle reçele dönüştürülüyor
Muş'ta kırsal mahallelerde yetiştirilen dutların, ağaçlardan toplanarak reçele dönüştürülmesi süreci başladı.
Muş 8.7.2020
Malazgirt Savaşı alanının tespiti için çalışma başlatıldı
Muş Alparslan Üniversitesinin (MŞÜ) öncülüğünde bir araya gelen birçok akademisyen, Malazgirt Savaşı alanının tespiti için çalışma başlattı.
Muş 7.7.2020
Muş Belediye Başkanı Asya, akademisyenlerle buluştu
Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) akademisyenleriyle bir araya geldi.
Muş 7.7.2020
Son dakika haberi: Malazgirt'te kan bağışı kampanyası
Son dakika güncel haberi... Türk Kızılay Muş Şubesince, Malazgirt ilçesinde düzenlenen kan bağışı kampanyası vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.
Muş 7.7.2020
Muş'taki 217 yaylada 1 milyon 384 bin küçükbaş hayvan otlatılıyor
Muş Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aydın, kentteki yaylalarda 1 milyon 384 bin küçükbaş hayvanın otlatıldığını, yılda yaklaşık 60 bin ton süt ve 2 bin ton yün üretimiyle ekonomiye 550 milyon lira katkı sağlandığını söyledi.
Muş 6.7.2020
Amasya merkezli dolandırıcılık operasyonunda gözaltına alınan 6 kişi tutuklandı
Amasya'nın Merzifon ilçesi merkezli, Muş, Samsun ve Çorum'da 4 Temmuz'da düzenlenen operasyonda kendilerini "galerici" olarak tanıtarak senet karşılığı otomobil satma bahanesiyle dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla 12 şüpheli gözaltına alınmıştı.
Muş 6.7.2020
Muş'un tarihi ve kültürü gravür sanatıyla tanıtılıyor
Muş Alparslan Üniversitesi, (MŞÜ) kentin tarihi ve kültürünü gravür sanatıyla tanıtıyor.
Muş 6.7.2020
Muşlu besici dağdan topladığı ağaçları sanat eserine dönüştürüyor
Muş'un Varto ilçesinde hayvancılıkla geçimini sağlayan Turabi Yoloğlu, boş zamanlarında dağlardan topladığı kurumuş ağaçları işleyerek farklı figürler ortaya çıkarıyor.
Muş 6.7.2020
Son Dakika |
AA muhabirinin DAİB ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerinden yaptığı derlemeye göre, haziran ayında Birliğin sorumluluk alanındaki Ağrı, Ardahan, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Erzurum, Erzincan, Elazığ, Iğdır, Hakkari, Muş, Şırnak, Tunceli, Van, Kars ve Siirt'ten 165 ülkeye ürün gönderildi.
Muş 6.7.2020
Dünya Nüfus Günü'nde Türkiye verileri (1)
Toplam doğurganlık hızının en yüksek olduğu il 2019 yılında 3,89 çocuk ile Şanlıurfa oldu. Bu ili 3,37 çocuk ile Şırnak, 3,16 çocuk ile Ağrı ve 3,15 çocuk ile Muş izledi.
Muş 6.7.2020
Dünya Nüfus Günü'nde Türkiye verileri (2)
Kız çocuk evlenmelerinin illere göre dağılımına bakıldığında, 2019 yılında Ağrı'nın yüzde 13,2 ile ilk sırada yer aldığı görüldü. Bu ili, yüzde 13 ile Muş ve yüzde 10,6 ile Kars izledi.
İmsak03:03
Öğle12:24
İkindi16:19
Akşam19:48
Yatsı21:28
Doğal, tarihi ve kültürel değerlere sahip olan Muş, Doğu Anadolu Bölgesinde yer alır. Urartularla başlayan köklü kültür tarihi, ilin hiç şüphesiz önemli bir turizm kaynağı olmasına katkı sağlamıştır. 8.196 kilometre kare yüz ölçümüne sahiptir il. Bulanık, Hasköy, Korkut, Malazgirt ve Varto olmak üzere 5 ilçesi vardır. Bu şehrimiz için özel olarak hazırladığımız Muş haberleri sayfasında, şehre ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmeleri güncel olarak sizlere sunuyoruz. Ayrıca şehrin tüm ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Muş son dakika haber sayfamızda günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Şu an buradasınız: Muş Haber, Muş Son Dakika Haberleri - Haberler - Muş haber sayfamızda Muş haberleri okuyabilir, Muş son dakika haberleri ve güncel Muş gelişmelerini görebilirsiniz. Muş'tan 25 ülkeye spor giyim ihracatı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.7.2020 00:59:53. #1.14#
title