Midilli Adası Haberleri

Midilli Adası haber, Midilli Adası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Midilli Adası 11.5.2020
Mimarisini koruyan Adatepe'de, virüsten de koruyor (TEKRAR)
ÇANAKKALE'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinin 1'inci derece doğal sit alanında bulunan Adatepe köyü, koruma kurulundan alınan izinle aslına uygun olarak restore edilip korunan ve Rum mimarisinin izlerini taşıyan taş evleriyle ön plana çıkıyor. Kaz Dağları'nın en güzel yerinde bulunan Adatepe; aynı zamanda İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük kentlerde yaşayanların ikinci konutunun bulunduğu bir köy olarak biliniyor. Koronavirüs salgınının ardından büyük kentlerde yaşayan çok sayıda vatandaş da izole olmak ve doğayla baş başa kalmak için köyde yaşamaya başladı.  Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi Küçükkuyu beldesine bağlı Adatepe köyü, 1989 yılında 1'inci derece doğal sit alanı ilan edildiği için koruma altında bulunuyor. Mübadeleye kadar Yunanistan'ın Midilli Adası'ndan gelen Rumlar yaşadığı için bugün hem Rum hem de Türk mimarisinin izlerini taşıyan yapıların olduğu Adatepe, Türkiye'nin en iyi korunmuş yerleşim alanı olarak gösteriliyor.
Midilli Adası 9.5.2020
Mimarisini koruyan Adatepe'de, virüsten de koruyor
ÇANAKKALE'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinin 1'inci derece doğal sit alanında bulunan Adatepe köyü, koruma kurulundan alınan izinle aslına uygun olarak restore edilip korunan ve Rum mimarisinin izlerini taşıyan taş evleriyle ön plana çıkıyor. Kaz Dağları'nın en güzel yerinde bulunan Adatepe; aynı zamanda İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük kentlerde yaşayanların ikinci konutunun bulunduğu bir köy olarak biliniyor. Koronavirüs salgınının ardından büyük kentlerde yaşayan çok sayıda vatandaş da izole olmak ve doğayla baş başa kalmak için köyde yaşamaya başladı.  Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi Küçükkuyu beldesine bağlı Adatepe köyü, 1989 yılında 1'inci derece doğal sit alanı ilan edildiği için koruma altında bulunuyor. Mübadeleye kadar Yunanistan'ın Midilli Adası'ndan gelen Rumlar yaşadığı için bugün hem Rum hem de Türk mimarisinin izlerini taşıyan yapıların olduğu Adatepe, Türkiye'nin en iyi korunmuş yerleşim alanı olarak gösteriliyor.
Midilli Adası 8.4.2020
Midilli'deki Moria kampında bıçaklı kavga: 1 ölü, 4 yaralı
Yunanistan'ın Midilli Adası'nda yetersiz koşullarıyla bilinen Moria kampında, sığınmacılar arasında çıkan kavgada bir kişi bıçaklanarak hayatını kaybetti.
Midilli Adası 18.3.2020
Yunanistan'daki sığınmacı kamplarında Kovid-19'a karşı önlemler
Virüsün, Moria Kampı'na sıçramasından endişe ediliyor Bu arada, Midilli Adası'ndaki Plomari kasabasındaki bir süpermarkette çalışan Yunan vatandaşı 40 yaşındaki bir kadında, Kovid-19 tespit edilmesinin ardından, virüsün kötü koşullarıyla anılan Moria Kampı'na sıçramasından endişe ediliyor.
Midilli Adası 15.3.2020
Midilli'deki sığınmacılar, maske üretmeye başladı
Yunanistan'ın Midilli Adası'ndaki Moria Kampı'nda kalan sığınmacılar, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı maske üretmeye başladı.
Midilli Adası 13.3.2020
Sığınmacıların Midilli'ye geçişleri sürüyor
Ülkelerindeki savaştan ve iç karışıklıklardan kaçarak Avrupa'ya gitmek isteyen sığınmacıların Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçişleri devam ediyor.
Midilli Adası 11.3.2020
Yunanistan sığınmacıları alıkoymaya devam ediyor
Yunanistan'ın Midilli Adası'na ayak basan 500 sığınmacı, yaklaşık 1 haftadır limanda bekletiliyor.
Midilli Adası 11.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 14
Midilli seferleri 'koronavirüs' nedeniyle durdurulduBALIKESİR'in Ayvalık ilçesinden, Yunanistan'ın Midilli Adası'na deniz ulaşımını sağlayan 2 tur şirketi, Midilli Adası'nda görülen ilk koronavirüs vakası nedeniyle seferleri 25 Mart tarihine kadar durdurduklarını açıkladı.
Midilli Adası 8.3.2020
Midilli'de sığınmacıların okulunda yangın çıktı
Yunanistan'ın Midilli Adası'nda, İsviçreli bir Sivil Toplum Kuruluşunca (STK) kurulan ve sığınmacı çocuklara dil eğitimi verilen "One Happy Family" isimli merkezde dün gece yangın çıktı.
Midilli Adası 8.3.2020
Antalya Müzesi'nde 48 yıldır sergilenen portre heykelin Sappho olduğu belirlendi
Şairin, erken döneme ait bir sanatçı olduğuna değinen Işık, "Maalesef şiirlerin yüzde 7-8'lik bir kısmı elimizde, geri kalanları kaybedilmiş. Midilli Adası'nda yaşamış.
Midilli Adası 6.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 15
GÖRÜNTÜLER GEÇİLİYOR Haber: İDLİB, (Suriye) ================================= Sahil Güvenlik Midilli'ye giden 41 göçmeni durdurdu   ÇANAKKALE'nin Ayvacık ilçesinden lastik botla Yunanistan'ın Midilli Adası'na gitmek üzere denize açılan 41 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerince durduruldu.
Midilli Adası 6.3.2020
Yunan Sahil Güvenlik sığınmacı botlarına ateş etti, batırmaya çalıştı
Yunan Sahil Güvenlik ekipleri, Midilli Adası'na gelen sığınmacıları taşıyan botu engellemeye çalıştı.
Midilli Adası 5.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 17
'Midilli'deki göçmenler Atina'ya götürülüp sınır dışı edilecek' iddiası YUNANİSTAN'ın Midilli adasına gelmeyi başaran 600 kadar göçmenin Ada'daki kampların yetersiz olmasından dolayı Atina ya da Serez'e götürüleceği oradan da sınırdışı edileceği iddia edildi.
Midilli Adası 5.3.2020
Ayvalık Deniz Hudut Kapısı'nda termal kamerayla Kovid-19 önlemi
Yunanistan'ın Midilli Adası'ndan Balıkesir'in Ayvalık ilçesine feribotla gelen turistlerin geçişleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında hudut kapısına yerleştirilen termal kamera kontrolünde sağlanıyor.
Midilli Adası 4.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 19
-Çıkan kavga -Suya düşen göçmenler -Göçmenlerin kaçması -Göçmenlerin geri gelip kayığa binmesi -Kayığın ilerlemesi -Farklı açılardan detaylar Haber-Kamera: Ali Can ZERAY-Resul ORUÇOĞLU/EDİRNE, =================================== Midilli'de göçmenlerin gergin bekleyişi sürüyor   YUNANİSTAN'ın Midilli Adası'na ulaşan göçmenlerin, tutuldukları Moria Kampından ayrılıp, Atina'ya giden feribota binebilmek için dün sahilde gerçekleştirdikleri yürüyüş, bugün de akşam saatlerinde tekrarlandı.
Midilli Adası 4.3.2020
Yeşiller Grubu, AB'yi sınırdaki "iç savaşa benzer görüntüler" konusunda uyardı
Yunanistan'ın Midilli Adası'nda bulunan Yeşiller Grubu'nun Göç Politikası Sözcüsü Erik Marquardt, AB İçişleri Bakanlarının Türkiye-Yunanistan sınırındaki krizle ilgili toplantısı öncesi yazılı açıklama yaptı.
Şu an buradasınız: Midilli Adası Haberleri | Midilli Adası Haber - Haberler - Midilli Adası haberleri, son dakika midilli adası haber ve gelişmeleri burada. Korona virüs, Çanakkale'nin gözde tatil yerlerinden biri olan Assos'u da vurdu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.5.2020 08:43:58. #1.15#
title