Meclis Başkanı Haberleri

Meclis Başkanı haber, Meclis Başkanı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Meclis Başkanı 26.5.2020
TBMM Başkanı Şentop bazı ülkelerin meclis ve senato başkanlarının bayramlarını kutladı
Meclis Başkanlığından paylaşılan bilgi notuna göre Şentop, Azerbaycan Meclis Başkanı Sahibe Gafarova, Pakistan Milli Meclisi Başkanı Asad Qaiser ve Senato Başkanı Sadiq Sanjrani, Katar Şura Meclisi Başkanı Ahmad Bin Abdullah Bin Zaid El Mahmud, Özbekistan Senatosu Başkanı Tenzile Narbayeva ve Meclis Yasama Kanadı Başkanı Nuriddinjon Ismailov, Kazakistan Meclis Başkanı Nurlan Nigmatulin ve Senato Başkanı Maulen Aşimbayev, Kırgızistan Meclis Başkanı Dastanbek Cumabekov, Tunus Meclis Başkanı Raşid El-Gannuşi ve KKTC Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay ile telefonla görüştü.
Meclis Başkanı 26.5.2020
Erdemli'de zarar gören seralarda inceleme
Erdemli Ziraat Odası Meclis Başkanı Aşkın Şahin, kuvvetli rüzgar nedeniyle hasar oluşan seralarda incelemede bulundu.
Meclis Başkanı: Şiddetli rüzgar seralara zarar verdiMeclis Başkanı 26.5.2020
Meclis Başkanı 26.5.2020
Libya'da Hafter yanlısı Temsilciler Meclisi'nden siyasi çözüme destek çağrısı
Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter yanlısı Tobruk merkezli Temsilciler Meclisi, Hafter'in darbe girişimini reddettiğini, Meclis Başkanı Akile Salih'in siyasi çözüme ulaşmak için öne sürdüğü girişimi desteklediğini açıkladı.
Meclis Başkanı 25.5.2020
BAE'nin bölgesel düzen hülyasında Tunus çatlağı
Fakat Gannuşi ve Tunus'un hedef haline getirilmesi aslında Libya'daki dengelerle alakalı. Diğer bir deyişle, BAE'nin Gannuşi üzerinden Tunus siyasetine yön verme çabası, İslami hareketler veya demokrasiyle mücadelesinden ziyade, Libya iç savaşı ve Türkiye'nin artan gücünü sınırlandırmakla ilgili. Kriz süreci boyunca BAE'nin bütün siyasi ayartmalarına rağmen tarafsız kalan Libya Abu Dabi'yi rahatsız ediyor. Her ne kadar Libya meşru hükümeti Türkiye, Tunus ve Cezayir ittifakının Trablus hükümetini desteklediğini iddia etse de, Tunus Türkiye'nin Serrac hükümetine göndereceği askeri destek için topraklarının kullanılmasına izin vermedi. Dolayısıyla Tunus çıkarları gereği ne BAE ne de Türkiye tarafında. Fakat BAE Tunus'un tarafsız olmasına da tahammül edemiyor. Ayrıca Cumhurbaşkanı Said'in Libya'daki meşru hükümetin temsilcilerinden Devlet Konseyi Başkanı Halid el-Mişri ile görüşmesi, Tunus Meclis Başkanı Raşid el-Gannuşi'nin Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac'ı 18 Mayıs'ta ülkenin batısındaki stratejik Vatiyye askeri üssünün Hafter milislerinden kurtarılması nedeniyle tebrik etmesi ve Gannuşi'nin Libya ile yapılan güvenlik toplantısı sonrası Erdoğan ile görüşmesi BAE'yi harekete geçirdi.
Meclis Başkanı 25.5.2020
Avrasya ülkelerinde Kovid-19 vakaları artıyor
Kovid-19'dan hayatını kaybeden eski Meclis Başkanı Mukar Çolponbayev, bürokratlar ve siyasetçilerin katıldığı cenaze töreninin ardından toprağa verildi.
Meclis Başkanı 24.5.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Karadağ'da aktif vaka kalmadı Kovid-19 tedavisi gören 70 yaşındaki eski Kırgızistan Meclis Başkanı Mukar Çolponbayev yaşamını yitirdi.
Meclis Başkanı 24.5.2020
Nahda Hareketi, Libya hükümetini Hafter milisleri karşısındaki başarısından dolayı tebrik etti
Açıklamada, söylentilerle, yalanlarla ve ülkedeki temel meseleleri karıştırmaya çalışarak Nahda Hareketi lideri ve Tunus Meclis Başkanı Raşid el-Gannuşi başta olmak üzere partiye ve yöneticileri aleyhinde gerçekleştirilen karalama ve provakasyon kampanyaları kınandı.
Meclis Başkanı 24.5.2020
TBMM Başkanı Şentop'tan "Meclis neden toplanmıyor" eleştirilerine cevap Açıklaması
Meclis Başkanı'nın, Meclisin çalışmalarını tatil etme ya da çalışmalarına ara verme yetkisi olmadığını söyleyen Şentop, "İçtüzüğü bildiklerini de zannediyorum ama buna rağmen 'Meclis Başkanı, Meclis niye çalışmıyor?' diye sormalarını tuhaf karşılıyorum.
Meclis Başkanı 24.5.2020
Avrasya ülkelerinde Kovid-19 ile ilgili gelişmeler
Eski Kırgızistan Meclis Başkanı virüsten yaşamını yitirdi Kırgızistan Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, başkent Bişkek'te 20 gündür Kovid-19 tedavisi gören 70 yaşındaki eski Meclis Başkanı Mukar Çolponbayev yaşamını yitirdiği ve böylece ölü sayısının 15'e çıktığı bildirildi.
Meclis Başkanı 24.5.2020
Gannuşi'den Tunuslulara dayanışma, birlik ve sükunet çağrısı
Tunus'ta Nahda Hareketi lideri ve Tunus Meclis Başkanı Raşid el-Gannuşi, ülke vatandaşlarına, dayanışma, birlik ve sükunet içinde olmaları çağrısı yaptı.
Meclis Başkanı: Başkan Ünal'dan bayram mesajıMeclis Başkanı 23.5.2020
Meclis Başkanı 23.5.2020
TBMM Başkanı Şentop, Iraklı mevkidaşıyla görüştü
TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Irak Meclis Başkanı Muhammed el-Halbusi ile görüşerek, yeni hükümetin kurulması konusunda tebrik etti.
Meclis Başkanı 23.5.2020
Karaman'da Ramazan Bayramı kutlama mesajları
Karaman AK Parti Karaman İl başkanı Abidin Çağlayan, CHP İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı, İYİ Parti İl Başkanı İsmet Hatipoğlu, Karaman OSB Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Boynukalın, Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Gökhan Alkan ile Meclis Başkanı Ahmet Çelik, Karaman Ticaret Borsası Başkanı Ekrem Çavaş, Karaman Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yücel Yaman, yayımladıkları kutlama mesajları ile halkın Ramazan Bayramı'nı kutladı.
Meclis Başkanı 23.5.2020
Meclis Başkanı Şentop, Ramazan Bayramı'nı kutladı
Meclis Başkanı Şentop, Ramazan Bayramı'nı kutladıTÜRKİYE Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Türk milletinin ve bütün İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı kutladı.
Meclis Başkanı 23.5.2020
TBMM Başkanı Şentop, Irak Meclis Başkanı el-Halbusi ile görüştü
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Irak Meclis Başkanı Muhammed el-Halbusi ile görüştü.
Meclis Başkanı 23.5.2020
İzmir Ticaret Borsası meclisi online toplandı
Salgın sürecinin ekonomi alanında getirdiği sorunlara rağmen bazı önemli çıkış yollarını da beraberinde getirdiğini belirten Kestelli, şöyle konuştu: "Türkiye'nin bu yeni dönemde, güçlü üretim altyapısı, genç ve eğitimli insan kaynağı, küresel değişimlere hızlı adapte olan iş dünyası ve gelişmiş sanayisi ile bu süreçte yıldızı parlayan ülke haline gelmesi işten bile değil. Bir başka olumlu konu da yıllardır ithalatla büyüyen Türk ekonomisinin, rotasını yeniden yerel kaynaklarla üretime çevirmiş olması. Hepimizin bildiği gibi tarım sektörü, ithalattan yana en dertli sektörlerin başında yer alıyor. Oysa bu durumları hiç yaşamamamız gereken büyük bir potansiyele sahibiz." Meclis Başkanı Barış Kocagöz de önümüzdeki yıl pamuk üretim alanlarında yüzde 40 gibi bir düşüş beklendiğini söyledi.
Meclis Başkanı 22.5.2020
TBMM Başkanı Şentop'tan CHP Sözcüsü Öztrak'a "ezan" tepkisi Açıklaması
Şentop, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Öztrak'ın, "Bakanlar, sosyal medyada bu olayı köpürtme yarışına girdi. Bu sabah da kervana, atama Meclis Başkanı katıldı.
Meclis Başkanı 22.5.2020
Ramazan Bayramı'na doğru
Ayrıca, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hanifi Aslan, Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı M.
Meclis Başkanı 22.5.2020
CHP'li Öztrak: Bunlar, ülkemizi karıştırmaya yönelik provokasyonlardır
CHP'li Öztrak, genel merkezde basın toplantısı düzenledi. Öztrak, İzmir'de iki ayrı caminin ses sisteminden müzik yayını yapıldığını hatırlatarak, "İl başkanımız cami hoparlöründen müzik çaldırılmasının sorumlularının yakalanması için derhal suç duyurusunda bulundu. Bakanlar ise sosyal medyada bunu köpürtme yarışına girdi. Bu sabah da kervana, atama Meclis Başkanı katıldı.
Meclis Başkanı 22.5.2020
CHP Sözcüsü Öztrak, gündemi değerlendirdi Açıklaması
İki ayrı caminin ses sisteminden müzik yayını yapıldığını aktaran Öztrak, açıklamasını şöyle sürdürdü: "İl Başkanımız cami hoparlöründen müzik çaldırılmasının sorumlularının yakalanması için derhal suç duyurusunda bulundu. Sarayın bakanları ise sosyal medyada bu olayı köpürtme yarışına girdi. Bu sabah da kervana, atama Meclis Başkanı katıldı.
Meclis Başkanı 22.5.2020
Libya'da hezimete uğrayan BAE, bu kez Tunus'u karıştırmanın peşinde
Uzmanlar, bu dönemde Mısır, Suudi Arabistan ve BAE'ye ait medya organlarının özellikle Nahda Hareketi lideri ve Tunus Meclis Başkanı Raşid el-Gannuşi'ye karşı başlattığı karalama kampanyasının Libya'daki başarısız müdahaleyi örtbas etmek amaçlı olduğunu dile getiriyor.
Meclis Başkanı 22.5.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM-TEKRAR
Mersin Turizm işletmecileri Derneği Başkanı ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hamit İzol, sektörün sezon hazırlığı için hummalı bir çalışma yürüttüğünü belirterek, şöyle konuştu: "Pandemi sonrası yapılması gerekenler için oluşturduğumuz platformla turizmcilere eğitim vererek, personel ve müşteriye yönelik davranışlar konusunda videolar çekilecek, kayıtlar alınacak.
Meclis Başkanı 22.5.2020
Tunus'ta koalisyon ortaklarının çekişmeleri hükümetin geleceğini etkiler mi?
"Hükümetteki taraflar koalisyonun dağılmasını istemiyor" Koalisyon içinde yaşanan anlaşmazlıkların aşılması konusunda umutlu olduğunu belirten Buacile, Başbakan ile parti liderleri arasında görüşmelerin olduğunu, Meclis Başkanı Raşid el-Gannuşi'nin de bu tür görüşmeler yaptığını ifade etti.
Meclis Başkanı: GTO başkanlarından bayram mesajıMeclis Başkanı 22.5.2020
Meclis Başkanı 22.5.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM
Mersin Turizm işletmecileri Derneği Başkanı ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hamit İzol, sektörün sezon hazırlığı için hummalı bir çalışma yürüttüğünü belirterek, şöyle konuştu: "Pandemi sonrası yapılması gerekenler için oluşturduğumuz platformla turizmcilere eğitim vererek, personel ve müşteriye yönelik davranışlar konusunda videolar çekilecek, kayıtlar alınacak.
Meclis Başkanı 22.5.2020
Husiler, Arap koalisyonuna ciddi barış müzakereleri çağrısında bulundu
Husilere ait Yüksek Meclis Başkanı Mehdi el-Meşşat, Kuzey ve Güney Yemen'in birleşmesinin 30'uncu yıl dönümü dolayısıyla televizyonda bir konuşma yaptı.
Meclis Başkanı 20.5.2020
Uluslararası Af Örgütü: İran'daki protestolarda silahsız göstericiler öldürüldü
ABD yaptırımlarının da etkisiyle ekonomik açıdan zor günler geçiren İran'da, Kasım 2019'da Yargı Erki Başkanı, Meclis Başkanı ve Cumhurbaşkanından oluşan Ekonomi Koordinasyon Yüksek Konseyinin kararıyla benzin fiyatına yüzde 200 zam yapılmasının ardından ülkede protestolar düzenlenmişti.
Meclis Başkanı 20.5.2020
Ticaret Odaları Konsey Başkanı Baran, sektörlerin taleplerini Bakan Albayrak'a aktardı Açıklaması
ATO'dan yapılan açıklamaya göre, "TOBB Ekonomi Buluşması", Hazine ve Maliye Bakanı Bakan Albayrak'ın yanı sıra TOBB'a bağlı 365 oda ve borsa başkanı ile 61 sektör meclis başkanının katılımıyla ve video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.
Meclis Başkanı 20.5.2020
CHP Grup Başkanvekili Özel, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Parlamentonun açık olması gerektiğini, işçi, esnaf, çiftçi ve öğretmenlerin düzenleme beklediğini ifade eden Özel, sözlerini şöyle sürdürdü: "Meclis kapalı, Meclis'in birinci partisi kaçak, ona destek veren küçük ortak tatili tercih etti. '2 Haziran'da döneceğiz.' diyorlar. Bu ülke 15 Nisan ile 2 Haziran arasında nasıl bir zamanı heba etti, bunları görmek lazım. Hiçbir şey yapamasa bile Meclis'in açık olması, bu ülkenin kaderi ve kederiyle ortaklaştığı anlamına gelir. Meclis'in kapalı tutulması, milletin meclisinin, milletin vicdanıyla arasında bir kopuş olduğunu gösterir. Bu Meclis, bugün bir kopuşun ifadesidir. AK Parti-MHP iradesini kınarken, Mustafa Şentop'un vicdanına bir de başka yerden seslenmek lazım. Yılbaşı mesajında, '2020'de ilk işimiz hayvan hakları yasasını çıkarmak' dedin. Bu konuda Meclis'teki 5 parti mutabık mı beklenti tamam mı raporu var mı artık oturup bunu yapmamız gerekiyor mu? '2020'nin ilk işi hayvan hakları yasası', daha dokunulmamış. Meclis Başkanı olarak tutup da 'Bu Meclisin önemli bir işi yok.
Şu an buradasınız: Meclis Başkanı Haberleri | Meclis Başkanı Haber - Haberler - Meclis Başkanı haberleri, son dakika meclis başkanı haber ve gelişmeleri burada. TBMM Başkanı Şentop bazı ülkelerin meclis ve senato başkanlarının bayramlarını kutladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.5.2020 21:47:19. #1.14#
title