Maliye Bakanlığı Haberleri

Maliye Bakanlığı haber, Maliye Bakanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Maliye Bakanlığı - Dün
Almanya'da yaklaşık 100 milyar avro yeni borç öngören 2022 bütçe tasarısına onay
Almanya Maliye Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Alman ekonomisinin, Kovid-19'un sebep olduğu ekonomik sıkıntıları gidermeye dayalı federal bütçe tasarısına Bakanlar Kurulu onay verdi.
Maliye Bakanlığı - 21.06.2021
Hazine yarın 2 ihale düzenleyecek
Hazine ve Maliye Bakanlığı, yarın 2 tahvil ihalesi gerçekleştirecek.
Maliye Bakanlığı - 16.06.2021
AK Parti'den yeni kanun teklifi
Şirketin organlarından Yönetim Kurulu üyelerinden biri Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın önereceği adaylar arasından Genel kurul tarafından seçileceği ve Genel Müdürün Genel Kurul tarafından belirleneceği ifade edildi.
Maliye Bakanlığı - 16.06.2021
Hazine kira sertifikası ihracında 2.5 milyar dolar borçlandı
Hazine uluslararası sermaye piyasalarına yönelik 5 yıl vadeli kira sertifikası ihracında 2.5 milyar dolar borçlandı ve ayrıca altına dayalı kira sertifikası ihracı gerçekleştirdi.
Maliye Bakanlığı - 16.06.2021
CHP Genel Başkan Yardımcısı Akın'dan "Kanal İstanbul'un maliyetine ilişkin" değerlendirme Açıklaması
Hazine ve Maliye Bakanlığının, bazı projeler için getirilen dış kredilerle ilgili borç üstlenim anlaşması yaptığının bilindiğini anımsatan Akın, bakanlığın bu kapsamda, 7 farklı projeyle ilgili 17,2 milyar dolar tutarındaki dış krediye kefil olduğunun resmi raporlara yansıdığını belirtti.
Maliye Bakanlığı - 15.06.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 16 Haziran 2021
(Ankara/10.00) 3- Hazine ve Maliye Bakanlığı, 6 ayda bir kupon ödemeli altın tahvili ile 6 ayda bir kira ödemeli altına dayalı kira sertifikasının doğrudan satışını yapacak.
Maliye Bakanlığı - 14.06.2021
BIST100 yüzde 0.45 düştü, dolar 8.40 lirada
Hazine dolar cinsi beş yıl vadeli kira sertifikası için bankalara yetki verdi. Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Hazine ve Maliye Bakanlığı, Dolar cinsinden bir kira sertifikası ihracı gerçekleştirmek amacıyla Dubai Islamic Bank, Emirates NBD Capital, HSBC ve Standard Chartered Bank'a yetki vermiştir" denildi.
Maliye Bakanlığı - 14.06.2021
İsrail'de başbakanlık koltuğunu kaptıran Netanyahu'yu neler bekliyor?
Ömeri, Netanyahu'nun gerek kendi partisi gerekse sağ partiler içinde çeşitli iç sorunlarla da mücadele ettiğine işaret ederek, "Likud içinde sert bir rekabet var. Netanyahu'yu parti liderliğinden indirmek için planlar yapılıyor. En önemli rakipleri arasında görevi son bulan hükümette Maliye Bakanlığı yapan Yisrael Katz ve eski Kudüs Belediye Başkanı, Likud'un önemli figürlerinden Nir Barkat yer alıyor.
Maliye Bakanlığı - 14.06.2021
Araç muayene gecikme bedellerinin yeniden yapılandırılmasına ilişkin esaslar belli oldu
Araç muayene gecikme bedellerinin yeniden yapılandırılmasına ilişkin esaslar belli olduHazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının konuya ilişkin tebliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Maliye Bakanlığı - 11.06.2021
Terörizm Finansmanıyla Mücadele Çalıştayı Aydın'da yapıldı
Kuşadası'nda bir otelde yapılan çalıştaya Adalet Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Merkez Bankası yetkililerinin yanı sıra 81 ilin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri katıldı.
Maliye Bakanlığı - 11.06.2021
Bakan Elvan: Enflasyonla mücadele mutlaka kazanılması gereken savaş
'SORUNU BÜTÜNCÜL YAKLAŞIMLA ELE ALIYORUZ' Bakan Elvan, fiyat istikrarının sağlanması ve cari açığın kontrol altına tutulmasının da ekonomi politikalarının odağında yer aldığını belirterek, "Sahanın oyuncuları olarak sizlerin de gayet iyi bildiği, enflasyon gayet nitelikli ve sürdürülebilir büyümenin önündeki en temel engeldir. Yüksek enflasyonun olduğu bir ortamda nispi fiyat yapısı bozulur, uzun vadeli karar almak güçleşir, içeride yatırım yapmak zorlaşır ve kaynaklar verimsiz alanlara gider. Sanayici önünü göremediğinde ekonomik istikrardan da bahsetmek mümkün olmaz. İşte bu yüzden enflasyonla mücadeleyi bu ülkenin refahı için mutlaka kazanılması gereken bir savaş olarak görüyoruz. Sorunu bütüncül bir yaklaşımla ele alıyoruz, para, maliye, finansal sektör ve yapısal politikalarımız uyum içinde hareket ediyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı olarak enflasyon ataletini engellemek amacıyla yönetilen/yönlendirilen ürün ve hizmet fiyatlandırmasını enflasyon hedeflemesi politikasına uyumlu bir şekilde uyguluyoruz" diye konuştu.
Maliye Bakanlığı - 11.06.2021
Bakan Elvan, ASO Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı'na katıldı: (1)
Enflasyonun nitelikli ve sürdürülebilir büyümenin önündeki en temel engel olduğuna dikkati çeken Elvan, şunları kaydetti: "Yüksek enflasyonun olduğu bir ortamda nispi fiyat yapısı bozulur, uzun vadeli karar almak güçleşir, içeride yatırım yapmak zorlaşır ve kaynaklar verimsiz alanlara gider. Sanayici önünü göremediğinde ekonomik istikrardan da bahsetmek mümkün olmaz. İşte bu yüzden enflasyonla mücadeleyi bu ülkenin refahı için mutlaka kazanılması gereken bir savaş olarak görüyoruz. Sorunu bütüncül bir yaklaşımla ele alıyoruz, para, maliye, finansal sektör ve yapısal politikalarımız uyum içinde hareket ediyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı olarak, enflasyon ataletini engellemek amacıyla yönetilen/yönlendirilen ürün ve hizmet fiyatlandırmasını enflasyon hedeflemesi politikasına uyumlu bir şekilde uyguluyoruz.
Maliye Bakanlığı - 09.06.2021
Borç yapılandırmasına ilişkin kanun Resmi Gazete'de
Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, il özel idareleri, belediyeler ile Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığına 30 Nisan'a kadar olan bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı.
Maliye Bakanlığı - 08.06.2021
Hazine 951 milyon liralık kira sertifikası ihraç etti
Hazine ve Maliye Bakanlığı, 951 milyon 250 bin lira tutarında kira sertifikası ihracı gerçekleştirdi.
Maliye Bakanlığı - 08.06.2021
Hazine 2 tahvil ihalesinde 1,8 milyar lira borçlandı
Hazine ve Maliye Bakanlığı, bugün düzenlediği 2 tahvil ihalesinde 1 milyar 821,4 milyon lira borçlanmaya gitti.
Maliye Bakanlığı - 08.06.2021
Haczedilen malların elektronik ortamda satışına ilişkin esaslar belirlendi
Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının, Tahsilat Genel Tebliği Seri: A Sıra No: 1'de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Maliye Bakanlığı - 08.06.2021
GÜNDEM / 8 Haziran 2021
(Ankara/11.00) (Fotoğraflı) 2- Hazine ve Maliye Bakanlığı, iki devlet tahvili ihalesi düzenleyecek, TÜFE'ye endeksli, 6 ayda bir kira ödemeli kira sertifikasının doğrudan satışını yapacak.
Maliye Bakanlığı - 07.06.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 8 Haziran 2021
(Ankara/11.00) 2- Hazine ve Maliye Bakanlığı, iki devlet tahvili ihalesi düzenleyecek, TÜFE'ye endeksli, 6 ayda bir kira ödemeli kira sertifikasının doğrudan satışını yapacak.
Maliye Bakanlığı - 07.06.2021
Hazine nakit gerçekleşmeleri
Hazine ve Maliye Bakanlığı, mayıs ayına ilişkin nakit gerçekleşmelerini açıkladı.
Maliye Bakanlığı - 07.06.2021
Hazine iki tahvil ihalesinde 8,7 milyar lira borçlandı
Hazine ve Maliye Bakanlığı, bugün düzenlediği 2 tahvil ihalesinde 8 milyar 681,4 milyon lira borçlanmaya gitti.
Maliye Bakanlığı - 06.06.2021
Hazine yarın 2 ihale düzenleyecek
Hazine ve Maliye Bakanlığı yarın 2 tahvil ihalesi gerçekleştirecek.
Maliye Bakanlığı - 04.06.2021
İstanbul'da 2 avukat ve 4 polise yönelik "FETÖ borsası" soruşturması tamamlandı
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunca hazırlanan iddianamede, Hazine ve Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü ile Şahap Çak ve Gökalp Çak "suçtan zarar gören" sıfatıyla yer aldı.
Maliye Bakanlığı - 03.06.2021
AK Parti Eskişehir Milletvekili Avcı ve Günay'dan alacakların yapılandırılmasına ilişkin açıklama
Devletin vatandaşı için 157 milyar cezadan vazgeçmeyi öngördüğünü belirten Avcı, açıklamasında şu cümlelere yer verdi: "Bunun yaklaşık 80 milyarı katma değer vergisi, 26 milyarı ise gelir vergisi stopajıyla alakalı. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın döneminin ülke ekonomisine etkisini azaltmak, istidamı ve üretimi korumak ve vatandaşlarımızın salgından en az şekilde etkilenmesini sağlamak için alınan önlemler ve sağlanan birçok desteğin yanı sıra, vatandaşlarımızın, işletmelerimizin vergi ve sigorta primleri olmak üzere kamuya olan yükümlülükleri ertelenmiş ve vergi oranlarında indirime gidilmiştir. Söz konusu kanunlarla kişi ve kuruluşlara, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, İl Özel İdareleri ve belediyelere olan borçlarında yapılandırma ve taksitler halinde ödeme imkanı getirilerek, bu borçların yeniden yapılandırılma düzenlemesi yapılması amaçlandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Maliye Bakanlığı Haberleri | Maliye Bakanlığı Haber - Haberler - Maliye Bakanlığı haberleri, son dakika maliye bakanlığı haber ve gelişmeleri burada. Ege'de hububat bakliyat yağlı tohumlar ihracatında yüzde 10 artış hedefleniyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.6.2021 10:25:17. #1.16#

title