Kampüs Haberleri

Kampüs haber, Kampüs son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kampüs - Bugün
Kayseri Üniversitesi Develi Seyrani Kampüsü'ne modern sosyal tesis yapılıyor
Develi Belediyesi ve Öksüt Madencilik tarafından Kayseri Üniversitesi Develi Seyrani Kampüsü'ne modern sosyal tesis yapılacak.
Kampüs - Bugün
KOVİD-19 HASTALARI YAŞADIKLARINI ANLATIYOR - "Sırtımdaki bütün kemikler birbirinden ayrılıyor zannediyordum"
Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) Pandemi Kampüsünden sorumlu Başhekim Yardımcısı Dr.
Kampüs - Dün
NUN Okulları öğrencilerinden ihtiyaç sahibi çocuklara kışlık kıyafet yardımı
Ana kampüsün yer aldığı Beykoz'a yönelik farklı alanlarda sosyal sorumluluk projeleri yürüttüklerini aktaran Üye, 4 yılda 361 gönüllü öğrenci ile 154 farklı sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdiklerini kaydetti.
Kampüs - Dün
TRABZON Köpeğin vajinasındaki el feneri ameliyatla çıkarıldı
Ortahisar ilçesinde, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) kampüsü içerisinde hayvanseverler ve öğrenciler tarafından beslenen 'Çakır' adlı sokak köpeği enfeksiyon belirtileri üzerine veterinere götürüldü.
Kampüs - Dün
ABD'deki FETÖ okulunun müdürü "taciz olayını gizlemekten" gözaltına alındı
NEW ABD'nin Florida eyaletinde Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) ait sözleşmeli okulun müdürü, kampüste yaşanan taciz olayını örtbas etmeye çalıştığı iddiasıyla gözaltına alındı.
Kampüs - 20.01.2021
Tekirdağ NKÜ Rektörü Şahin basın mensuplarıyla bir araya geldi
Rektör Şahin, makamında bir araya geldiği basın mensuplarına Çorlu Mühendislik Fakültesi yeni kampüs alanında yapılan arazi bütünleştirme çalışmasıyla ilgili sunum yaptı.
Kampüs - 20.01.2021
Antalya OSB Teknik Koleji, kalifiye elemanlar yetiştirecek
Bu doğrultuda bölgeyi bir eğitim kampüsüne dönüştürüp, firmaların kalifiye eleman ihtiyacına sürdürülebilir çözümler sunmayı, gençleri de işinin ehli zanaatkarlara dönüştürüp iş ve meslek sahibi yapmayı amaçladıklarını anlatan Bahar, "Öğrencilerimize staj imkanı sunulacak, mezunlara bölge firmalarında istihdam önceliği tanınacak ve en düşük ücretin, asgari ücretten en az yüzde 10 daha fazla olması için sanayicilerimizle protokoller imzalayacağız.
Kampüs - 19.01.2021
Erciyes Anadolu Holding'den eğitime destek
Erciyes Anadolu Holding'in ilgili müdürleri, Kayseri Üniversitesi ana kampüs alanına yapılacak atölyeler için proje sunumu yaptı.
Kampüs - 19.01.2021
GTÜ ile meteoroloji arasında iş birliği anlaşması imzalandı
Açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kampüsü'nde düzenlenen törende iş birliği protokolü Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Gebze Teknik Üniversitesi arasında imzalandığı bildirildi.
Kampüs - 18.01.2021
826 tarım işçisi kurayla belli oldu
TARIM ve Orman Bakanlığı, taşra teşkilatlarında istihdam edilecek 826 daimi tarım işçisinin noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekilişiyle belirlendiğini duyurdu.
Kampüs - 16.01.2021
Tarsus Belediyesi Sıfır Atık Belgesi aldı
Açıklamada, merkez kampüs ve ek binalarında Sıfır Atık Yönetim Sistemine geçildiği kaydedildi.
Kampüs - 16.01.2021
Boğaziçi dünyasının kültürel krizi
Özgürlük, rasyonalite, tolerans gibi Batılı değerlere dayalı sekülerizmden geriye kalan, nefsani bir hayat tarzının (faiz, zina, içki özgürlüğünün) korunması olarak anlaşılan alaturka bir laisizm-elitizmde faşizmin korkunç yüzü ortaya çıkacaktı. Orientalism (Türkiye-Osmanlı-İslam) dışında seküler üniversitenin asıl alanı sayılan humanities [beşeri bilimler] alanında Boğaziçi'nin dünyada esamisi okunmazdı. Zira humanities alanında dünya çapında söz söyleyebilmek ya kadim hikmeti (hak), ya modern hikmeti (sekülerizm) içselleştirmeye bağlıydı ki Boğaziçili akademisyen ikisinden de mahrumdu; ne kadim ne modern, sadece içi boş bir çağdaşlık iddiası… Boğaziçi'nde çalışmış Ian Almond Yeni Oryantalistler kitabında, Boğaziçi camiasının ülkelerinin kültürüne ne kadar yabancılaşmış olduklarını anlatır: "İstanbul'da seçkinci bir üniversitede birkaç yıl eğitim verdim ve bazen oradaki kimi profesörlerin dahi İslam karşıtı bakış açısının gücünü görmek şaşırtıcıydı. Müslüman öğrenciler kampüs hayatına yabancılaşmış hissediyorlardı ve fakültedekilerin bir kısmının yaklaşımı bu sorunu çözmeye hiç de yardımcı olmuyordu.
Kampüs - 15.01.2021
Sakarya'da çantalarda ceset parçaları bulunmasına ilişkin soruşturma devam ediyor
Cumhuriyet savcısı ve ekiplerin incelemesinin ardından parçalar araştırılmak üzere tabuta konularak Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsü Otopsi Merkezine götürülmüştü.
Kampüs - 15.01.2021
Kayseri Üniversitesi Kütüphanesine Mehmet Akif Ersoy'un ismi verildi
Kayseri Üniversitesi, 15 Temmuz Merkez Kampüsünde bulunan kütüphaneye Mehmet Akif Ersoy'un ismini verdi.
Kampüs - 14.01.2021
FETÖ'nün "Kaset kumpası" davasına devam edildi
Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları kampüsünde görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları katıldı.
Kampüs - 13.01.2021
Muğla'da "Sanal Üniversite Tanıtım Günleri" yapılacak
Töre, hazırladıkları "Sanal Üniversite Tanıtım Günleri" ile her hafta perşembe günleri üniversiteleri tanıtacaklarını belirterek, şunları kaydetti: "Öğrencilerin kariyer planlarının önünü açmak ve hayallerini diri tutmak istiyoruz. Öğrencilerimizin yılmadan, vazgeçmeden, kararlılıkla hayalindeki üniversiteye hazırlanmasını istiyoruz. Yıl sonuna kadar her hafta iki üniversite kampüsünde sanal geziler olacak.
Kampüs - 13.01.2021
"Kaset kumpası" davasına devam edildi
Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları kampüsünde görülen duruşmada, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatlar hazır bulundu.
Kampüs - 12.01.2021
Sakarya'da bir çantada insana ait olduğu düşünülen ceset parçaları bulundu
Cumhuriyet savcısı ve ekiplerin incelemesinin ardından parçalar araştırılmak üzere tabuta konularak Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsü Otopsi Merkezine götürüldü.
Kampüs - 12.01.2021
Şanlıurfa'da gösteri ve yürüyüş yasağı
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ile 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 19. maddesine istinaden karar alındığı belirtilerek, şunlara yer verildi: "İlimiz sınırları içerisinde bulunan Ceza İnfaz Kurumlarının kampüsünde, eklentilerinde ve tel örgü sınırlarına bir kilometre mesafe içerisinde; yapılacak her türlü "Toplanma, gösteri ve yürüyüş, basın açıklaması, röportaj, kamera çekimi, pankart açma ve taşıma, slogan atma, yazılı veya üzerinde sembol bulunan kıyafetlerle cezaevine girme, cep telefonu ile fotoğraf ve video çekimi yapma, stant açma, eylemsel davranışlarda bulunma" gibi etkinlikler 12 Ocak 2021 - 28 Ocak 2021 tarihleri arasında yasaklanmıştır.
Kampüs - 12.01.2021
OMÜ Rektörü Ünal, öğrenci topluluklarının temsilcileriyle görüştü
OMÜ'nün her alanda gelişen ve büyüyen bir üniversite olması için çalıştıklarını ifade eden Ünal, şunları kaydetti: "Üniversitemizde öğrencilerimizin başarılı ve rahat olması için her türlü imkan ve kolaylığı sağlamaya gayret ediyoruz. Özellikle çevre konusunda çok duyarlıyız. Bu yıl içinde kampüste ciddi fidan dikimi gerçekleştirdik.
Kampüs - 12.01.2021
Türkşeker EMAF 42 yıldır aralıksız hizmet veriyor
Ankara Şeker Fabrikası kampüsü içerinde 6385 metrekare kapalı alana kurulu olan fabrikanın bünyesinde 7 atölye bulunuyor.
Kampüs - 12.01.2021
TRABZON Köpeğin vajinasındaki el feneri ameliyatla çıkarıldı
Ortahisar ilçesinde, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) kampüsü içerisinde hayvanseverler ve öğrenciler tarafından beslenen 'Çakır' adlı sokak köpeği enfeksiyon belirtileri üzerine veterinere götürüldü.
Kampüs - 11.01.2021
Şırnak'ta şiddet mağduru kadınlar yararına hazırlanan proje hayata geçiyor
Şiddet mağduru kadınların toplum tarafından dışlanmalarının önüne geçilmesi ve topluma yeniden kazandırılması amacıyla istihdam edilmesinin hedeflendiğini kaydeden Pehlivan, "Projenin uygulama yeri üniversite kampüsü olacak ve uygulama süresi 18 aydır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kampüs Haberleri | Kampüs Haber - Haberler - Kampüs haberleri, son dakika kampüs haber ve gelişmeleri burada. Kayseri Üniversitesi Develi Seyrani Kampüsü'ne modern sosyal tesis yapılıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.1.2021 23:22:40. #1.14#
title