Haydarpaşa Haberleri

Haydarpaşa haber, Haydarpaşa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Haydarpaşa - Bugün
ODTÜ'den Marmara'da "derin" inceleme
Haydarpaşa Limanı'ndan hareket eden Bilim-2 gemisinin ilk durağı Adalar'ın güneyindeki oşinografi istasyonu oldu.
Haydarpaşa - 21.06.2021
Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Pınar Erkan'ın "Haydarpaşa Çayırı ile Yitip Gidenler" Başlıklı Köşe Yazısı...
Gazete Kadıköy köşe yazarlarından okulumuz Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Pınar Erkan'ın bu ayki yazısı yayınlanmıştır.
Haydarpaşa - 19.05.2021
İSTANBUL HABER TAKİP GÜNDEMİ
09.30 -Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı çelenk sunma töreni yapılacak.  16.00-Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramına özel düzenlenecek "Birlikte İleriye Lansmanı Haydarpaşa Garı Buluşması" etkinliğinde Türkiye'nin farklı şehirlerinden gelen üniversite öğrencileri ile bir araya gelecek.
Haydarpaşa - 19.05.2021
GÜNDEM / 19 Mayıs 2021
(Ankara/09.30-20.10) (Fotoğraflı-Görüntülü) Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na özel düzenlenecek "Birlikte İleriye Lansmanı Haydarpaşa Garı Buluşması" etkinliğinde Türkiye'nin farklı şehirlerinden gelen üniversite öğrencileri ile bir araya gelecek.
Haydarpaşa - 18.05.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 19 Mayıs 2021
(Ankara/09.30-20.10) Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramına özel düzenlenecek "Birlikte İleriye Lansmanı Haydarpaşa Garı Buluşması" etkinliğinde Türkiye'nin farklı şehirlerinden gelen üniversite öğrencileri ile bir araya gelecek.
Haydarpaşa - 09.05.2021
İş Sanat, Edip Cansever'in şiirlerinin bulunduğu dinletinin ilk gösterimini çevrim içi yapacak
İş Sanat'ın pandemi sebebiyle çevrim içi sürdürdüğü, 21. sezonunda yayınladığı "Nazım Hikmet-Bir Tren Kalkar Haydarpaşa Garı'ndan", "Gülten Akın-Kestim Kara Saçlarımı", "Cahit Sıtkı Tarancı-Düşten Güzel" başlıklı şiir dinletileriyle "Sait Faik Abasıyanık-Her Şey İnsanı Sevmekle Başlar", "Hal­dun Taner-İnsan Sadece Bir Araç" başlıklı hikaye dinletileri İş Sanat'ın YouTube kanalı ve internet sitesi üzerinden yıl boyunca ücretsiz izlenebilecek.
Haydarpaşa - 09.05.2021
Samimi ve sevecen tiplemeleriyle beğenilen Necdet Tosun, vefatının 46. yılında anılıyor
Oğulları Erdal ve Gürdal da kendisi gibi oyuncuydu Sevim Hanım ile 1960'da dünya evine giren sanatçının bu evlilikten kendisi gibi oyuncu olan, Erdal ve Gürdal adında iki oğlu dünyaya geldi. Tosun, ikinci oğlu dünyaya geldikten sonra Ses Dergisi'ne verdiği röportajında şu ifadelere yer vermişti: "Adımız Tosun. Çocuklar da maşallah tosun gibi oluyor. Şimdi benim gibi 150 kiloluk bir adamın ufacık bir çocuğu olursa ayıp olmaz mı? Biz soydan gürbüz insanlarız. Babam da benim gibiydi. Hatta ben babamın yanında ufak kalırım. O en az 200 kilo vardı ama nazar değmesin diye kendini tarttırmazdı. Ne yapalım? Çocuklarımız değil, torunlarımız bile bu gidişle tosuncuk olarak dünyaya gelecek." Türk sinemasının komedi filmlerine damga vuran usta oyuncu, iş dolayısıyla gittiği Almanya'da bir trafik kazası geçirdi. Tedavisi için İstanbul'a getirilen ve Haydarpaşa Göğüs Cerrahisi Merkezi'ne yatırılan Tosun, 10 Mayıs 1975'te hayatını kaybetti.
Haydarpaşa - 09.05.2021
Haftanın tarihine bakış
1839- Askeri hekim yetiştiren Osmanlı öğretim kurumu Mektebi Şahane-i Tıbbiye açıldı. Tanzimat Fermanı'nın getirdiği reform düşüncesinden en çok etkilenen kurumlardan olan "Mektebi Şahane-i Tıbbiye", 1909'da, Haydarpaşa'daki binasına (bugünkü Marmara Üniversitesi) taşındı.
Haydarpaşa - 05.05.2021
Haydarpaşa Garı civarında denizde bulunan cesedin kimliği tespit edildi
Haydarpaşa Garı civarında denizde bulunan cesedin Azerbaycan uyruklu Bayram Mammadov'a ait olduğu belirlendi.
Haydarpaşa - 26.04.2021
HIS Travel, Kapadokya Ekspresi ile iç turizme derinlik katacak
"Özellikle şirketimizin Türkiye'de Kapadokya Ekspresi projesine başlaması, Japon turistlerin bundan sonra çok daha fazla Türkiye'ye gelmesini sağlayacak ve yerli turistlerin de farklı bir Kapadokya tatili deneyimi yaşamasına neden olacak." ifadelerini kullanan Özkur, şöyle devam etti: "Anadolu Ekspresi ve Ankara Ekspresi olarak uzun süredir İstanbul Haydarpaşa-Ankara Garı arası Japon misafirlere hizmet verildi.
Haydarpaşa - 17.04.2021
Kovid-19 tedavisi gören THY Teknik A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Karaman hayatını kaybetti
Ahmet Karaman kimdir? Ahmet Karaman, 1960 yılında Trabzon'un Köprübaşı ilçesi Beşköy beldesinde doğdu. 1978 yılında Haydarpaşa Teknik Lisesi'nden mezun olan Karaman, 1984'de Londra Üniversitesi Queen Mary College Uçak Mühendisliği bölümü bitirdi.
Haydarpaşa - 12.03.2021
Haydarpaşa - 28.02.2021
Haftanın tarihine bakış
6 Mart 1920- "Kaşağı"nın yazarı, ünlü öykücü Ömer Seyfettin, Haydarpaşa Hastanesi'nde öldü.
title